Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrede li one DELI*ANO slavine?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vrede li one DELI*ANO slavine?

[ Pregleda: 2547 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Vrede li one DELI*ANO slavine?09.11.2021. u 22:22 - pre 28 meseci
Mislim na one male protočne bojlere, ovaj konkretno, koji nameravam da kupim košta malo skuplje od obične slavine. Negde oko 3000 din. sa sve poštarinom. Ne pitam za kvalitet, jer znam da u tom rangu, može potraje godinu-dve dok ne počne da curi. Nego, ja lično mislim da se uštedi struja. Grejač je od 3kw. Treba mi za kuhinju. Ne pušta se često voda,vruća, već mlaka kad majka pere sudove i to... Ali opet, ne mora da se puni kazanče, da se noću i danju voda hladi i greje samo od sebe. Nego po potrebi. Kakva su vaša iskustva?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Vrede li one DELI*ANO slavine?10.11.2021. u 07:08 - pre 28 meseci
Imali smo mi to u firmi. Na lavabou, za pranje ruku, jer nije bilo mogućnosti da se dovede instalacija tople vode.

Radi OK, s tim što, uspeva da ugreje relativno malu količinu vode. Ali, prskalica je tako napravljena, da desetak tankih mlazeva vode prska u snopu, pa se stvara utisak da je "bogat mlaz".

Što se uštede tiče: Potrošićeš onoliko struje, koliko potrošiš tople vode. Nema druge filozofije, niti energetske jednačine.

Kad ima stalno tople vode (protočno), ukućani je stalno i troše. Logično.
Mali, kuhinjski bojler ima smisla uključiti 15 min pre pranja sudova, voda se dovoljno ugreje, operu se sudovi, i bojler isključi. Onda više nema tople vode, niti potrošnje.

Dakle, ušteda je u ponašanju ukućana, načinu korišćenja tople vode, a ne u obliku grejnog tela.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Vrede li one DELI*ANO slavine?10.11.2021. u 18:37 - pre 28 meseci
Popravljao sam dva komada, za sebe, za pranje sudova ne bi je nikad montirao.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.180.*



+1450 Profil

icon Re: Vrede li one DELI*ANO slavine?12.11.2021. u 02:33 - pre 28 meseci
Imam mali termilov protočni u kuhinji evo 7-8 god radi bez problema. Unutra je bakarni kazančić. Greje slabašno tj mogu sudovi da se peru polagano. Probao sam i onu česmu ima lepu toplu vodu i pristojno greje. E sad koliko dugo jer je stvarno malecka i koliko dugo može da izdrži a da je ne zapuši kamenac...

Nadam se da znaš kako ti treba deblja instalacija za te protočne bojlere?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vrede li one DELI*ANO slavine?

[ Pregleda: 2547 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.