Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popravka kosuljice za postavljanje plocica.

elitemadzone.org :: TechZone :: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9650 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
*.dynamic.a1.rs.



+13 Profil

icon Popravka kosuljice za postavljanje plocica.21.11.2021. u 12:16 - pre 28 meseci
Imam pitanje za keramicare ili zidare koji postavljaju plocice. U trpezariji koja ima povrsinu oko 5,5 m2 smo skinuli sve stare plocice jer je bilo nekoliko klimavih a i da obnovimo prostor, pa sad treba da stavimo nove. Prilikom skidanja plocica kosuljica je ostala prilicno ocuvana i tvrda pa bismo hteli da pripremimo masu za kosuljicu ali da ne skidamo staru kosuljicu nego da samo poravnamo lepo i ubacimo je na mestima gde je nema jer su se pojavile rupe na pojedinim mestima gde su stare plocice povukle deo kosuljice sa sobom. Hocu da napomenem da je i prethodno stanje bilo dobro i da su se samo 2 ili 3 plocice klimale i nasli smo ispod njih rupu u kosuljici tako da znamo i zasto su se klimale. Ostale plocice su sve dobro stajale pa ne vidim razlog da ta stara kosuljica ne ostane uz poravnavanje. Interesuje me da li je neko radio ovako i kakva su iskustva?
Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.22.11.2021. u 07:49 - pre 28 meseci
Nove pločice ko će raditi? Vi? Ako radi majstor on će vam reći kako želi i treba.
Inače se to finalizuje sa samonivelirajućom masom. Ako su velike te rupe, popunite ih lepkom za pločice ili betonom a posle zalijte sa nivelirom, i to je to. Trebaće vam oko 6 džakova po 25 kg i igličasti valjak.
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
*.dynamic.a1.rs.



+13 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.22.11.2021. u 10:51 - pre 28 meseci
Hvala na odgovoru, od velike mi je koristi. Da, ja cu postavljati plocice. Neravnine uglavnom nisu velike, par milimetara a ima 2-3 vece dubine oko 2 cm. Prvo cu sve lepo ocistiti i usisati pa cu zakrpiti betonom vece rupe, pa posle susenja uradim prvo prajmer i na kraju masom za nivelaciju i bice to super nadam se. Koliko sam video na video snimcima, ova vasa procena od 6 dzakova po 25 kg mi deluje preterana obzirom da je povrsina mala i mislim da ce 1-2 dzaka biti sigurno dovoljno. U svakom slucaju hvala na izdvojenom vremenu.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.22.11.2021. u 12:24 - pre 28 meseci
Weberov Razilit ide do 30mm (Sika do 10mm), džak od 25kg je oko 1300 dinara.
Ja sam pre neki dan popravio poroznu košuljicu, na 18m² je 5 džakova bilo jedva dovoljno za debljinu od 2-3mm.
Mešao sam 7 litara vode (mislim da bi sa 8 bilo još bolje) po džaku jer se kod tanjih slojeva ne razliva kako treba ako nije retka smesa.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.22.11.2021. u 14:47 - pre 28 meseci
Ko bi rekao... ispadne oko 7kg po kvadratnom metru, čini se mnogo, a to je u stvari 0.7g po kvadratnom centimetru, dakle manje od 1 gram na površinu od 10x10 mm.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.22.11.2021. u 14:49 - pre 28 meseci
Treba imati u vidu da se masa malo "slegne" kad se osuši.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.22.11.2021. u 16:03 - pre 28 meseci
@gti2
Da li se ta masa moze koristiti i za spoljnju upotrebu?

imam jedno parce betona napolju gde mi se zadrzava voda pa bi ga rado "iznivelisao"
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.22.11.2021. u 16:20 - pre 28 meseci
Mislim da ne može, ali postoje oni neki "lepkovi" koji služe za spajanje starog i novog betona pa onda prvo naneseš to na stari beton i onda pređeš novim.
Možeš da probaš i sa ovim za samonivelisanje, nisu neke pare, ali bih ga ja premazao nekom podlogom da ne upija vodu, zbog mraza.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.22.11.2021. u 16:42 - pre 28 meseci
Citat:
Uranijum:
Koliko sam video na video snimcima, ova vasa procena od 6 dzakova po 25 kg mi deluje preterana obzirom da je povrsina mala i mislim da ce 1-2 dzaka biti sigurno dovoljno. U svakom slucaju hvala na izdvojenom vremenu.



Pa dobro, nisam bio u prostoriji da stavim libelu na pod i odredim. Ipak, znaj da nije baš dobro da ga ni samo ,,ofarbaš" nivelirom. Ipak bi trebao imati neki sloj, u mestu gde je pod najviši a on najtanji, ne bi trebao bit tanji od pola do jednog santimetra, što znači da će na drugim mestima biti i deblji.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.23.11.2021. u 09:14 - pre 28 meseci
Ja sam to udubljenje prvo mislio da popunim sa retko razmesanim jakim lepkom za plocice tipa CM16 i slicnim...

da li ta samonivelisuca masa u opste lici na retko zamesan lepak?

taj lepak je prilicno tvrd i otporan na spoljnje utiocaje i koristio sam ga za krpljenje rupa u betonu, ali ne znam kako bi se razlivao kada se retko zamuti jer nije ni jeftin.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.23.11.2021. u 10:16 - pre 28 meseci
Bilo bi mnogo bolje da je pokretač teme postavio neke slike. Ovako, manje-više svodi se na nagađanja.

Moja iskustva
- manje rupe i neravnine, na primer, oko 1/4 površine pločice ne treba ni dirati. To se prekrije pločicom, upadne malo lepka i gotova stvar.
- rupe i neravnine, površine oko 1 pločice pa neznamnija 4-5 komada mogu se srediti lepkom za pločice, dan ranije, pre lepljenja pločica
- veće od toga, već ima smisla kupovati samonivelišuću masu, i ozbiljno se pozabaviti problemom. Mada, ko je spretan s mistrijom, gletericom i "ravnjačom" može da zameša i malter s peskom "nula", pa da sve lepo pripremi.

Kažem, sve zavisi od površine koju treba srediti. Nekad treba srediti ukupnu površinu. Onda ima smisla uraditi kompletnu košuljicu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.23.11.2021. u 17:13 - pre 28 meseci
Citat:
bakara:
Ja sam to udubljenje prvo mislio da popunim sa retko razmesanim jakim lepkom za plocice tipa CM16 i slicnim...

da li ta samonivelisuca masa u opste lici na retko zamesan lepak?

taj lepak je prilicno tvrd i otporan na spoljnje utiocaje i koristio sam ga za krpljenje rupa u betonu, ali ne znam kako bi se razlivao kada se retko zamuti jer nije ni jeftin.



Valjda sam tako i napisao u prvom odgovoru. A i ne mora da bude jako retko zamešan, ispuni i poravnaj letvom ako nemaš građevinski lenjir.
A osnovno za sve cemente ( i lepak za pločice je na bazi cementa sa hemijom za usporeno vezivanje i elastičnost) je ovo: Što manje vode to jači beton ili lepak.
Previše čorbasto, smanjena čvrstoća, ali lakše za rad.

Pa zavisi, ima ih raznih...na gipsovoj bazi,na cementnoj bazi, polimerni...
Ovaj prvi i liči na gipsani malter, i on se i šmirgla, jer ima onih naručilaca posla što traže dlaku u jajetu, pa im i niveliri nisu dovoljno ravni, pa mora još i da se išmirgla,..ovako..



[Ovu poruku je menjao bakara dana 23.11.2021. u 22:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.23.11.2021. u 21:28 - pre 28 meseci
Citat:
optimizator: Valjda sam tako i napisao u prvom odgovoru. A i ne mora da bude jako retko zamešan, ispuni i poravnaj letvom ako nemaš građevinski lenjir.
A osnovno za sve cemente ( i lepak za pločice je na bazi cementa sa hemijom za usporeno vezivanje i elastičnost) je ovo: Što manje vode to jači beton ili lepak.
Previše čorbasto, smanjena čvrstoća, ali lakše za rad.

Ja bi samo da mi se ne zadrzava voda i nista vise...
Nisam na kraju razumeo poentu, mislis li da moze da se ovo iznivelise sa jakim lepkom za plocice kao sto je cm16 ili jaci?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.23.11.2021. u 21:36 - pre 28 meseci
A ne,...samo rupe, kao krpljenje udarnih rupa na asfaltu,..da uštediš na niveliru, a ako si mislio da lepak zameni nivelir, to ne može.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.24.11.2021. u 08:16 - pre 28 meseci
da, sam da zamenim nivelir, posto ja nisam nasao da postoji nivelir za spoljnju upotrebu i da to bude zavrsni sloj.

prosto mi nije jasno da tako nesto ne postoji.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.24.11.2021. u 09:41 - pre 28 meseci
Postoji, samo se još nije pojavio u Srbiji. Ceresit 76. https://www.ceresit.by/be/prod...ring/self-levelling/cn_76.html
Trenutno ima samo 69 a on je za unutrašnju. https://www.ceresit.rs/sr/proi...u/posebni-proizvodi/cn_69.html
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.24.11.2021. u 11:25 - pre 28 meseci
Eto vidis...
sta je sa ostalima weber, bekamet, sika, niko nema tako nesto?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.25.11.2021. u 18:33 - pre 28 meseci
@optimizator
Da li je nivelir potrebno (blago) prešmirglati pre postavljanja pločica, zbog boljeg vezivanja lepka? Ovo mi je nekako previše glatko.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.25.11.2021. u 22:13 - pre 28 meseci
Citat:
bakara:
sta je sa ostalima weber, bekamet, sika, niko nema tako nesto?


Nemaju,.. svi pišu da su za unutrašnju upotrebu. Možda bi mogli da se uporebe ovi najači u ponudi, na cementnoj bazi što su predviđeni za podno grejanje.
Ako nemaš mnogo kvadrata, probaj,..) Inače, svi majstori pa i ja radimo i bez toga,... ako je neravan pod ili je potrebno da ima pad na neku stranu, da bi oticala voda.
Krene se od najviše tačke i izlazi na ,,nulu". Na najvišoj tački se stavi debeo sloj lepka,( ne sa nazubljenom gletericom), nego zidarskom ,,kašikom"- mistrijom, jer takvu debljinu sloja nema nijedna gleterica sa zubima,.. i kako idemo ka kraju sve manje lepka se stavlja uz kontrolu libelom da održimo konstantan pad.
Takim načinom rada, nije važno kakav je pod, kriv ili neravan, jer debeo lepak sve pokriva, i ujedno se dobija i pad za oticanje vode (ako je potreban).
Jeste da treba više lepka , ali zato nije potrebna završna košuljica (estrih ili ibercug) koji ako se dobro uradi nije ni potrebno zalivati nivelirom, ili sam nivelir.


Citat:
gti2:


Ne, nema potrebe, to se radi samo ako se stavlja parket ili tanki vinil i linoleum podovi, i to samo ako je ponegde nivelir ,,ispao" neravan, pa bi linoleum to pokazao kad se položi po podu. Za sve drugo je nepotrebno ako je ,,relativno" dobro urađen.
Inače, posle šmirglanja treba opet prajmer, inače će uvek davati prašinu, kao i betonski pod.
Taj prajmer trebalo bi ustvari, uvek i koristiti, posebni ako ima i dodatke protiv buđi, jer se njime impregnira bilo koja podloga, pa se time dobija i neka vrsta hidroizolacije.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.25.11.2021. u 22:36 - pre 28 meseci
OK, hvala.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Popravka kosuljice za postavljanje plocica.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9650 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.