Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)

[ Pregleda: 5997 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DimiItpk
Aleksandar Dimitrijevic
None
Prokuplje

Član broj: 346833
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)25.11.2021. u 15:03 - pre 28 meseci
Pozdrav

Imam problem koji me malo nervira.
Na jednom radijatoru na donjem spratu se desava da ddodje do zujanja i vibracije(nije kao vazduh i zubor vode) i to se prenese na sobu na gornjem spratu gde ja boravim i verovatno dole sa strane(ne boravimo na donjem spratu trenutno). Termo glava je obicno na 2 ili 3 stepenu.
Sidjem i dovoljan je minimalni pomak termo glave i zujanje stane, na to sam dobio odgovor od majstora da je do neke gumice koja postoji, da li to moze da se resi i ako moze kako ? Hvala puno
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+310 Profil

icon Re: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)25.11.2021. u 16:59 - pre 28 meseci
Postoje bezšumni ventili, slavine, el. ventili itd. Njihova unutrašnjost je uglavnom ispolirana i fino obradjena tako da tečnost kada prolazi kroz njih nigde ne zapinje i ne proizvodi zvukove. I poprilično su skuplji. Video sam ih u Italiji i Austriji. Kod nas ih nisam video. Jedino kao rezervni deo za ove malo “jače” marke Bosch, Siemens, Miele, Aeg itd. i redovno su ozbiljno skupi.

Neki majstori ih remontuju, znači ili remont ili novi. Mada kad se sve sabere i oduzme, podesi ga ručno da ne zuji, to ti je jeftinije i jednostavnije.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)25.11.2021. u 18:04 - pre 28 meseci
Covek pita za termoglave na radijatoru
One hoce vremenom da prave neprijatan zvuk, ja sam to resavao tako sto otpustim malo prsten kojim je zasrafljen.
Mislim da nema drugog leka osim zamene.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

DimiItpk
Aleksandar Dimitrijevic
None
Prokuplje

Član broj: 346833
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)25.11.2021. u 18:36 - pre 28 meseci
Fazon je sto je stavljena pre 3-4 meseca. Tj ceo sistem grejanja odradjen.
Ostavicu ovu sezonu ovako, a sledece zameniti, ako me ne iznervira slucajno nesto vise. Hvala

Jos jedno pitanje, olabavio sam prsten onaj i skinuo termo glavu, i vratio je bez pomeranja stepena koji je bio kada sam skidao, ne znam da li moze da se poremeti tu nesto?
Deluje da normalno funkcionise
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)25.11.2021. u 18:51 - pre 28 meseci
nece nista da se poremeti...
malo razdrmaj onaj iglicasti ventil (pritisni ga vise puta) i vrati kako je bilo i verovatno se nece nista cuti jedno vreme.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)25.11.2021. u 19:38 - pre 28 meseci
Ja mu ne bih savetovao da gura taj igličasti ventilčić, meni otpala plastika, vidim radijator mlak, ja da ga razradim, gurnem iglicu i više se nije vratila dok nisam ceo ventil zamenio. Može da ga ćušne malo vamo namo, ali nek koristi wd sprej na primer, za svaki slučaj.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+310 Profil

icon Re: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)25.11.2021. u 19:44 - pre 28 meseci
Pa ne šušti mu termoglava već sam ventil, zato što je “kvalitetan” i neobradjen.
 
Odgovor na temu

DimiItpk
Aleksandar Dimitrijevic
None
Prokuplje

Član broj: 346833
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)25.11.2021. u 19:51 - pre 28 meseci
Ipak ce se menjati ventil znaci, hvala na brzim odgovorima
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)25.11.2021. u 21:32 - pre 28 meseci
Nije to bas tako kvarljivo da se zaglavi i nece vise da izadje, njemu je osnovna funkcija da ide unutra i napolje,
ako je bas zaglavljen onda je i onako neispravan, nece se pokvariti ako ga pritisnes prstom.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)26.11.2021. u 07:39 - pre 28 meseci
Smanji na pumpi za vodu brzinu. Verovatno ti je na 3 podešena.
 
Odgovor na temu

deeddy
Dusica Dencic
Beograd

Član broj: 14792
Poruke: 42
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)25.02.2022. u 11:14 - pre 25 meseci
Par mogucih stvari koje izazivaju ovaj problem: nekvalitetni ventili, prejaka pumpa i/ili lose regulisan hidraulicki pritisak. Takodje, ako su ti na svim radijatorima termoglave, i ventil poslednjeg radijatora u nizu nije otvoren, moguce je da pumpa gura u prazno i izaziva vibracije.

Resenje ti je stavljanje malo kvalitetnijih ventila. Obrati paznju da ako menjas ventile, moguce je da se razlikuju navoji na termoglavama, pa mogu da ne odgovaraju. Nije reklama, ali preporuka za Caleffi (za oba), jer imaju najbolji odnos cene i kvaliteta kod nas.

Takodje, smanji brzinu pumpe. Ako ti ovo ne bude resili problem, uzmi pametnu pumpu, koja sama regulise hidraulicki pritisak. Recimo nesto tipa Yonos Pico.

Ako nemas bafer (akumulacijski spremnik), alternativa je i ugradnja hidraulicke skretnice. U zavisnosti od toga kako je sam sistem napravljen, nekada ovaj problem moze resiti i pametna pumpa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Zujanje i vibracija kroz radijator(termo glava)

[ Pregleda: 5997 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.