Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porez na čovečnost

elitemadzone.org :: MadZone :: Porez na čovečnost

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9577 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 08:33 - pre 28 meseci
Ma meni je postalo sumnjivo kada nije pomenuo kereća gomna...
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.adsl.eunet.rs.



+370 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 08:45 - pre 28 meseci
Citat:

Pre nekih 20-tak godina grupica nasih iseljenika iz sveta je skupila pare da se nekoj bolnici na jugu Srbije (mislim da je bio Novi Pazar u pitanju) kupi MRI ili CT aparat. Na kraju su nekim kanalima stigli do Banjaluke, gde su nasli autoprevoznika da to prebaci u Srbiju. Kada su dosli do Pavlovicevog mosta sacekala ih je nasa carina i poceli su sa besomucnom FT1P procedurom. Drzali su aparat 10 dana, trazili silne dozvole itd. da bi najzad donatorima pukao film, okrenuli su vozilo nalevo krug i poklonili taj aparat nekoj bosanskoj bolnici ... naravno, ni FBiH ni RS im nisu trazile nikakve papire, kamoli da nesto plate. Toliko o tome.


A šta su trebali carinici da urade?
Da puste aparat koji košta nekoliko miliona evra bez carinskih papira?
Ne može to svaka šuša da uveze aparat za MR ili CT.
Trebala je bolnica da radi nabavku i da reguliše uvoznu dozvolu, a donatori samo da plate račun.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9501
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 09:37 - pre 28 meseci
Ovde se slažem s Mikijem, i još samo mogu da napomenem, da to nije usamljeni slučaj.

Dobri ljudi, sakupe novac, žele da urade dobročinstvo, ali ne kapiraju da formalnosti moraju da se urade po propisima.

Otkud carinik sme da se pouzda u nečiju "časnu reč" da radi dobru i plemenitu stvar? Šta ako to zapravo nije MRI aparat? Ko će biti pozvan na odgovornost?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7173 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 09:54 - pre 28 meseci
Visoko ludilo - komplikovani medicinski aparat, potencijalno opasan po zivot (CT), sa gomilom toksicnih materija u sebi i sl. da neko propusti kao boks cigara? WTF?!?!

Ne, ozbiljno. Nema te drzave na ovoj planeti koja ima bar pola metra zdrave vene, pa da mozes da uvozis medicinske aparate na lepe oci.

Evo sutra mi da odemo i iz Siemensa uzmemo najnoviju Prisma-u - ako je doturimo tek tako do granice, kako carina moze znati da je u pitanju to sto tvrdimo da jeste.

Za to su normalni ljudi izmislili sertifikate i ateste, kao i pratecu dokumentaciju.

Citat:
ni FBiH ni RS im nisu trazile nikakve papire, kamoli da nesto plate. Toliko o tome.


NE radi se o placanju nego o kontroli uvoza i izvoza opreme koja moze da povredi i ubije.

Ako nekog sutra taj CT skener ozraci prekomernom radijacijom, mozda dovede do teskih povreda i krene istraga (mada, ako policija radi isto kao i carina, od toga nema nista) sta ce da bude ako se ispostavi da je svercovana roba pustena bez odgovarajuce dokumentacije?

Ovo je vec bajka posto je ocigledno da zbog istog stava ne bi funkcionisala - ali normalno bi bilo da drzava bude parcijalno odgovorna i da mora da plati deo troskova. Zato svaka normalna drzava ne dozvoljava da prolaze svercovani CT skeneri, to ce na kraju njima da se olupa u glavu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 10:14 - pre 28 meseci
Citat:
NeIzXuX:
Citat:
Darko Nedeljković

Sve bi to bilo u redu da se u ovoj drzavi na porez gleda onako kako treba da se gleda - porez je u princinu ekvivalentan sa dobrocinstvom, jer je namenjen za opste dobro ili pomoc onima kojima je pomoc potrebna.

Ma šališ se?
Porez pre svega služi za finansiranje gangstera, ratnih zločinaca, mafijaša i njihovih pomagača.

Nemoj od mene ocekivati podrsku, vec samo najostriju osudu, sto je valjda i poenta svakog trolovanja, pa u tom slucaju od mene imas to sto ti treba. Kao sto i u slucaju svakog dobrocinstva tu i tamo ima po neka zloupotreba i prigrabljavanje sredstava od strane onih kojima ista nisu namenjena, ni porez nije imun na takva desavanja. Ali, zar nije isto pokusavati da izbegnes placanje poreza i pokusavati da prigrabis sebi ono sto su drugi prikupili? Po meni isto - kradja od onih koji su najslabiji (stari, bolesni, deca, invalidi, gladni itd). Nekako bih te vise postovao da se ponasas kao pravi hajduk sacekas mene u mraku i pokusas da mi otmes novcanik- to je nekako vise sportski, imam kakvu takvu sansu da ti se oduprem, otmem ti noz i olesim te od batina. Ovako - izbegavanje poreza = podkradanje budzeta = kradja od bespomocnih = krajnje kukavicki lopovluk.

Cak ja imam veliko razumevanje za anarhizam - odes burazeru negde u dzunglu i ne placas porez, ne koristis puteve, ne ides u skolu, ako ti lav odgrize nogu ne ides u bolnicu, nemas ulicno osvetljenje, ne zoves policiju kad se pojave ljudozderi... Ali ne, ti ne zelis da budes anarhista, nego da koristis sve usluge civilizovanog drustva, a kad treba da se plati za te usluge onda da plati neko drugi umesto tebe....
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 10:21 - pre 28 meseci
Gde da ode u džunglu kada vi civilizovani sve uništavate? Bolje je da se ljudi iz džungle infiltriraju u civilizaciju i uruše je iznutra.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 11:30 - pre 28 meseci
Zar se to nije vec desilo u Srbistanu ?

Dobro nije mozda dzungla , ali Planincine , kamenjari , Kamene pustinje , tamo gde su idioti , isekli svu sumu pa kisa odnela zemlju i ostalo im samo kamenje ?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 11:43 - pre 28 meseci
Srbija je svetski lider i malo je ispred svog vremena. Slične stvari se dešavaju ili će se uskoro desiti širom sveta. Jedino rešenje je da mi divljaci i zgubidani iskvarimo civilizovane ljude kako bi se civilizacija urušila iznutra. Nema nikakve koristi od toga da mlatnemo Darka kamenom sekirom po glavi, mnogo je daraka u sistemu. Moramo da ubedimo što više darkova da ne treba da plaćaju porez. Oni su u suštini pohlepni, tako da to i nije toliko teško kao što se čini, ali s druge strane i jeste, jer mi smo divljaci i ne kapiramo stvari najbolje. Kada bude dostignut kritični broj, tada će nestati civilizacija. Tada će svako moći da stekne prirodni imunitet. Muškarci će ponovo biti muškarci i baviće se lovom, a žene će čuvati decu pored kolibe i brinuti se o vatri. Do tada moramo da se pritajimo i koristimo sva raspoloživa sredstva u borbi protiv neprijatelja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9501
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 12:31 - pre 28 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Ali ne, ti ne zelis da budes anarhista, nego da koristis sve usluge civilizovanog drustva, a kad treba da se plati za te usluge onda da plati neko drugi umesto tebe....

Logično.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 12:37 - pre 28 meseci
To je glavna ideja civilizovanog društva, prigrabiti što više za sebe i ne obazirati se na druge. Ako ta pravila važe za vas civilizovane, zašto ne bi i za divljake, koje inače zabole za vaša pravila?
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 15:22 - pre 28 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
...ako ti lav odgrize nogu...


Kada se, međutim, zbog sličnog događaja on i njegovi saplemenici udruže i likvidiraju krvnika, onda se kero- i mačkoljubačka civilizacija ipak pojavljuje i progoni ih. Možda nisu bili dovoljno divljaci da bi za civilizaciju bili nevidljivi, ne znam. Tako da je prelazak u divljaštvo, kako danas stoje stvari, potencijalno dvostruko opasnija rabota od plaćanja poreza maf... ovaj državi: sa jedne strane vreba te pravi lav ili tigar, a sa druge onaj ekonomski.

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 18:09 - pre 28 meseci
Citat:
djoka_l:
Recimo, kupio si automobil za 100 novčanih jedinica, od toga je vrednost automobila 80, a pdv 20 jedinica.
Ako pokloniš automobil, nemaš prava na povraćaj 20 jedinica PDV-a


Jesi li i ti uspeo ovde da fulaš, ako je vrednost nečeg 80, 20% od toga je 16 pa bi sa pdv platio 96? I obrnuto ako je nešto kupljeno za 100 sa pdv-om onda je koštalo 83,33 ? Ili ja baš ne znam kako se računa pdv?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 18:34 - pre 28 meseci
Ne lupaj. Stopa PDV je 20% od krajnje cene.
Ako prodaješ nešto za 100 jedinica, državi si dužan 20 jedinica.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 19:28 - pre 28 meseci
Paa .. kad poklanjaš nešto "krajnja cena" je nula?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 20:26 - pre 28 meseci
Citat:
djoka_l:
Ne lupaj. Stopa PDV je 20% od krajnje cene.
Ako prodaješ nešto za 100 jedinica, državi si dužan 20 jedinica.


Sramota za nekoga ko se hvali da je pravio softver za banke... Ko zna šta taj softver obračunava ako ti ne znaš da rešiš zadatak koji se rešava u osnovnoj školi... još kažeš čoveku da lupa. Ako prodaješ po ceni od 100 dinara, a porez je 20% osnovna cena je 83,33!
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 21:36 - pre 28 meseci
Banke ne obračunavaju PDV (generalno). Kamate (aktivne i pasivne), provizije i slično nisu predmet oporezivanja u sistemu PDV.
A da sam lupio, lupio sam...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Porez na čovečnost15.12.2021. u 21:56 - pre 28 meseci
Citat:
Banke ne obračunavaju PDV...

Da to je tacno, jedan od apsurda civilizacije je to da ako se bavis korporativnim zelenasenjem to se ne oporezuje, a ako se bavis dobrocinstvom to se oporezuje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9501
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: Porez na čovečnost16.12.2021. u 08:15 - pre 28 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Banke ne obračunavaju PDV...

Da to je tacno, jedan od apsurda civilizacije je to da ako se bavis korporativnim zelenasenjem to se ne oporezuje, a ako se bavis dobrocinstvom to se oporezuje.


Nije đavo tako crn, kako ti se čini na prvi pogled.

PDV obračunavaju i naplaćuju (u korist države) firme, trgovine, a plaćaju građani, tj. krajnji kupci.

Dakle, da se oporezuje vođenje računa i ostale bankarske usluge (što je odluka države) - najmanji problem za banku! Uračuna PDV, naplati i prosledi državi.
Hoće li tako građanin Darko biti srećniji? Pa neće.

Banke, naravno, plaćaju porez na dobit.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Porez na čovečnost16.12.2021. u 21:12 - pre 28 meseci
Citat:
PDV obračunavaju i naplaćuju (u korist države) firme, trgovine, a plaćaju građani, tj. krajnji kupci.

Znas, oduvek mi je veoma interesantna ta floskula. Delimicno mogu da je razumem, ali, treba mi par dodatnih pojasnjenja:
1) Ako je drzava htela da obraduje gradjane tako sto ce im na nesto od robe ili usluga ukinuti PDV, pa kud od svega majku mu bas banke da se seti?! Zasto ne pekara, ili apoteka, to je potrebnije ugrozenima, a banka je potrebnija bogatima..... Ne daj boze da ti trebaju invalidska kolica - placa se PDV, a da vrtis neke milione po racunima, na to se ne placa... Zar je to logicno?
2) Ako kazes da je odredjenoj bransi totalnio nebitno hoce li placati porez ili nece i ako hoce koliki ce jer se to sve svakako prebaci na korisnike, zasto onda svako malo protestuju neki advokati, taksisti, programeri ili stajaznam koje sve delatnosti? Koliko god da ih drzava rebne, njih to realno ne dotice, sta se onda tu bune bezveze?!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Porez na čovečnost16.12.2021. u 22:10 - pre 28 meseci
Tako on meni uvek "ne lupaj" i posle se ja dugo izvinjavam što sam lupao :)

Citat:
djoka_l:
Banke ne obračunavaju PDV (generalno). Kamate (aktivne i pasivne), provizije i slično nisu predmet oporezivanja u sistemu PDV.
A da sam lupio, lupio sam...


Ama i jesi i nisi, pdv ne izgleda isto iz ugla prodavca, i ugla gledanja kupca, na "krajnju cenu" koju je formirao dodavanjem svoje marže, prodavac stvarno mora da doda tačno 20% "jedinica" od te cifre, ali tako dobije 120% gledajući u tom "referentnom sistemu" tj dobije maloprodajnu cenu. Kupac kad plati tih 120 maloprodajnu cenu, a znajući da je 20 kao pdv otišlo u budžet, tih 20 mu više i ne deleje kao 20%, jer od 120 to je oko 15% ... ako nisam opet nešto pogrešno shvatio.

A ti si u dve replike upotrebio i kupiti i prodati ..

Citat:
djoka_l:
Recimo, kupio si automobil za 100 novčanih jedinica ...


Citat:
djoka_l:
Ako prodaješ nešto za 100 jedinica ...


To je tako zakukuljeno i napravljeno da nikad ne znamo koliko ubacujemo u budžet :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Porez na čovečnost

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9577 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.