Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako voditi slobodan GNU Internet život?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako voditi slobodan GNU Internet život?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 10070 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?27.01.2022. u 21:12 - pre 27 meseci
Hendikep pravnog fakulteta, nauče samo šta su neki Rimljani rekli, ali ne i šta su rekli Grci ili Vikinzi, jer nisu imali rimsko pravo :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 408
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?28.01.2022. u 10:16 - pre 27 meseci
Citat:
MajorFatal: Jes pa da nam oslabi prirodni imunitet, keš ima ulogu one kaščice u crkvi da svi podelimo i prenosimo šta je na meniju, danas kod tebe 5 dinara a juče bilo kod neke bake sa planine koja ko zna šta je dirala, vlada u senci je na sve mislila, zato još ima keš.


Meni ko za inat bankomat izbacuje ganc nove novčanice, kao da su juče štampane :)

Dokle god postoje vlade i bankari koji su u sprezi sa krimosima - biće i keša. Ili dok se ne napravi dovoljno jak backup za "prljavi novac". Ukidanjem keša bi siva ekonomija bila dobrano pogođena.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31ae:c800:1587:b5e..



+7173 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?28.01.2022. u 11:47 - pre 27 meseci
@TheSpiridon,

Postoji mnogo nivoa i stvari koje zajednicko imaju to sto si napisao.

Na primer, mozes samo da se "iskljucis" a mozes i da budes vrlo aktivan, kao RMS.

Takodje, ova oblast kaci ne samo pitanje podataka, pracenja, privatnosti vec debelo zalazi u politiku, pravo i filozofiju.

--

Ako ti je cilj samo da se iskljucis, nema nikakve specijalne potrebe kupovati neku posebnu robu -

PC:

1. Nemoj posecivati socijalne mreze, medije koje ne zelis (ili sve)
2. Dodaj njihove sajtove u hosts fajl kao lokalnu IP adresu
3. Koristi Firefox sa plug-inovima koji dodatno sprecavaju curenje podataka
4. Uvek imaj minimalnu kolicinu programa i servisa (ukljucujuci i OS konfiguraciju) dovoljnu za tvoju upotrebu

Telefon:

1. Ne mora biti obican dumbphone, moze i smartphone sa OS-om koji je osisan i ne zove automatski servise koje neces

--

Ovo nije idealno resenje, ali vec zatvara ogrommnu vecinu rupa + ti imas "mir" od izvora informacija koje ne zelis kod sebe.

I dalje ce te iskusni fingerprint-ovati, i dalje postoji mogucnost da te neko 'akuje, i dalje mozes biti prisluskivan i sl...

Ako je to potrebno, onda dodajes nove slojeve - od koriscenja specijalizovanih OS distribucija, hardvera, VPN + Tor rutiranja, potpune enkripcije svih medija i backupa... i tako dalje, lista moze da postane jako velika (kao i cene).

Dalje, u tom momentu ukapiras da - iako si se "zastitio od Facebooka" da si i dalje u nekoj meri ogranicen odlukama skupstine stanara, mesne zajednice, udruzenja mesara/apoteka, ...

Hoces stvari da uzmes skroz u svoje ruke onda?

Moze, off-grid bato onda - ali onda ces morati da pravis sve sam, ako si BAS toliko odlucan. Plus naravno svoju hranu... :-)

--

Onda mozda zelis da se tvoja ideologija / pogled na svet siri? Da budu jace zastupljeni? - Onda se spremi za politicko angazovanje - agitovanje, lobiranje, mreze simpatizera, propagiraces slobode servisiranja, otvoren hardver, otvoren softver, jaku enkripciju (e2e naravno) - onda zaboravi na svoju privatnost, ali ces verovati da radis dobru stvar.


Ali sve ovo su samo


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?28.01.2022. u 12:20 - pre 27 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ali sve ovo su samo

Evo, uhvatili ga da siri informacije kako izbeci pracenje i odma' ga prekinuli u pisanju.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?28.01.2022. u 12:36 - pre 27 meseci
Telefon:
Zakljucana je platforma nece nikad biti sigurna.

Neki su probali s open hardware mobilnim telefonima
Ili cak je postojao projekt Osmocom, danas su te Motorole koje osmocom podrzava zastarjele

osim ako nisi probio baseband bootloader i napisao svoj baseband OS, onda zaboravi.

Sigurnost obicno dolazi u razinama:


Postoje razine sigurnosti koje mozes probati, od najvece da NE koristis smartphone
Do nikakve. Gdje se smartphone koristi uvijek i za sve.


NO FATE
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 408
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?28.01.2022. u 13:18 - pre 27 meseci
Ne prođe bar jedan dan u nedelji da ja ne pomislim o životu "van radara".. Ono na nekoj planini, u nekoj brvnari, bez TVa, pametnih telefona, sa šporetom smederevcem kao vrhuncem tehnologije..
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?28.01.2022. u 15:09 - pre 27 meseci
Citat:
Turmen: Ne prođe bar jedan dan u nedelji da ja ne pomislim o životu "van radara".. Ono na nekoj planini, u nekoj brvnari, bez TVa, pametnih telefona, sa šporetom smederevcem kao vrhuncem tehnologije..

Onda pocni sa kondicionim pripremama, jer u suprotnom neces biti prvi kancelarijski radnik koji se usinuo kada je uzeo sekiru u ruke ... :->

A osim tehnike cepanja drva, koja je skill za sebe, trebace ti i znanje kuvanja, kao i poznavanje poljoprivrednih procesa (setva, zetva, kalemljenje ...). Na ES imas cak i namenski forum za to - Poljoprivreda, koji moze da ti posluzi kao referenca.

A mozes da pogledas i ovaj film:

 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?28.01.2022. u 15:11 - pre 27 meseci
Istina je da nemozes na internetu sto hoces dokle hoces. Da imas "slobodan GNU web"

Internet je centraliziran. Napravi web site, odgovarati ces ljudima od kojih si kupio domenu.

Odgovarati ces hostingu.

Mozes li dignuti na vlastitoj mashini sajt pa da ljudi pristupaju preko ip p2p protokolom.

Moze ali ISP ti je za vratom.

Zelis biti ISP?, Postoji agencija.

Mozes li sajt napisati na USB stick pa bacati iz aviona ko letke, moze. Vjerojatno ti je opet netko nad glavom.

[Ovu poruku je menjao Impaler dana 28.01.2022. u 16:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Impaler dana 28.01.2022. u 16:25 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?28.01.2022. u 16:03 - pre 27 meseci
Citat:
Turmen:
Meni ko za inat bankomat izbacuje ganc nove novčanice, kao da su juče štampane :)

Dokle god postoje vlade i bankari koji su u sprezi sa krimosima - biće i keša. Ili dok se ne napravi dovoljno jak backup za "prljavi novac". Ukidanjem keša bi siva ekonomija bila dobrano pogođena.


Ma ko da ih unutra u bankomatu štampaju toliko su nove, i posle odkud inflacija .. a keša će biti dok ima koliba u šumi koja prodaje suvenire, a nije nakačena na internet, ili dok šetaš pustinjom i naletiš na beduine i hoćeš da kupiš hleb, znači doveka će biti keša ..

Citat:
Shadowed:
Citat:
Ivan Dimkovic: Ali sve ovo su samo

Evo, uhvatili ga da siri informacije kako izbeci pracenje i odma' ga prekinuli u pisanju.


Ako su ga banovali sa ludačkom košuljom nećemo skoro čuti od njega .. :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 408
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?29.01.2022. u 19:29 - pre 27 meseci
Citat:
Onda pocni sa kondicionim pripremama, jer u suprotnom neces biti prvi kancelarijski radnik koji se usinuo kada je uzeo sekiru u ruke


Nisam se ušinuo, ali sam se umorio i zadihao kao da sam prešao 50km bajsem u 24. brzini, kad sam danas pola sata sekirao drva na placu :)

Odličan je film.

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?29.01.2022. u 20:25 - pre 27 meseci
Da li je moguće da postoji osoba koja ima manje kondicije od mene?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 408
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?29.01.2022. u 22:13 - pre 27 meseci
Ja mislim da trenutno imam manje kondicije od prosečnog 80godišnjaka. Preležana korona i dve nedelje neaktivnosti (mada nije da sam bio nešto aktivan i pre toga) su ostavile traga.
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?30.01.2022. u 15:00 - pre 27 meseci
@Turmen, vidi boga ti reši to, nemoj si se prerano predaš...
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 408
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?31.01.2022. u 13:29 - pre 26 meseci
Naravno, krenuo sa nekim šetnjama i vežbicama.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?31.01.2022. u 14:38 - pre 26 meseci
Kako ste vi s internet sigurnosti i privatnosti presli na tjelovjezbu?

Ako vas se ovo ne tice, i nemate tajnih informacija koje treba zastitit.
Onda vjerojatno informacije idu od vas prema gore.
A od facebooka prema vama ne.
Slobode ce biti kad bude obrnuto, kad fb prestaane trgovati s nasim info.

[Ovu poruku je menjao Impaler dana 31.01.2022. u 16:01 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?31.01.2022. u 19:34 - pre 26 meseci
Ja sam rešio da se vodim onom Bin Ladenovom - Kad su mene mogli da ufate a koristio sam usb i internet kafe onda mogu i mene.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?01.02.2022. u 07:09 - pre 26 meseci
Osama Bin laden :
Covjek na svom imanju u Abbotabad nije imao vezu na internet, ali se dopisivao e-mailom.
Nije imao nikakav digitalni footprint.

A svejedno CIA je pronasla 470.000 fajlova na 183 raznih uredaja.

Osama je koristio USB stick kad bi trebao poslati e-mail, dao bi stick kuriru koji bi otisao do internet caffea i poslao e-mail.
A e-mail je citao isto tako samo obrnuto. Sve je to radilo vrlo sporo.

Uhvatili su ga jer su pratili jednog njegovog kurira, za kojeg su doznali od pritvorenika u Guantanamo Bayu
NO FATE
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?01.02.2022. u 08:33 - pre 26 meseci
Na kraju krajeva, uvek možeš da napišeš sopstveni OS, Osama OS 1.0.
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?01.02.2022. u 11:59 - pre 26 meseci
Osama OS - OOS - US :)

Sigurno pretio Beloj Kući, pa im više dokur*io...
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Kako voditi slobodan GNU Internet život?01.02.2022. u 13:28 - pre 26 meseci
A ovako to radi Putin:

https://www.mirror.co.uk/news/...confirms-reason-still-21591660
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako voditi slobodan GNU Internet život?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 10070 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.