Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ste zadovoljni

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste zadovoljni

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 14582 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni18.02.2022. u 22:51 - pre 25 meseci
Citat:
Počelo je od zadovoljstva i nezadovoljstva, a kad je pravda zadovoljena i ljudi su zadovoljni zar ne...

Uh... Ne zelim ja nekom mesto da savetujem, samo taj narativ gledam da zaobilazim u sirokom luku. Jednostavno, na svetu ima toliko nepravde pa ako ces biti bezadovoljan svaki put kad pravda ne pobedi i epilog be bude "ziveli su srecno do lraja zivota" onda se jednostavno moras ubiti, sta ti drugo preostaje... Toliko je nepravde medju ljudima, a tek nepravde ljudi prema zivotinjama, a tek nepravde ljudi prema prirodi... Zato gledam da ocuvam psihicki mir tako sto se kao i vecina ljudi fokusiram na sistem vrednosti kamioni-avioni-brzi automobili. Ili po nekad deca- odrzanje vrste. A tragam kao sto vidis i za nekim idealima vaznijim od zivota. Oni treba da budu nesto tesko dostizno ali dostizno. A ne potpuno nedostizno kao sto je totalna pravda.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.160.*



+557 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni18.02.2022. u 23:19 - pre 25 meseci
Citat:
djoka_l:
Očigledno da ne znaš ni za General Ždanovu, jer se ona sada zove Resavska, a Ždanov je dobio jednu sporednu uličicu na granici Zemuna i Novog Beograda. Inače, maps.google.com dobro radi...


Pa to i pitam, što su ga seljakali na kraj sveta, ako nije za zaboravljanje? Šta je falilo Resavskoj?

Citat:
A to što je Jugoslavija bila takva kakva je, nije njegova krivica.


Nisam ni rekao, nego da je termin "oslobodio" diskutabilan, zamisli ja oslobodim Ukrajinu od amera i rusa, a nametnem im šizoidni režim za sledećih 50 godina neuroze. Da l bi bili zahvalni ili šizoidni?

Citat:
Darko Nedeljković: Uh... Ne zelim ja nekom mesto da savetujem, samo taj narativ gledam da zaobilazim u sirokom luku. Jednostavno, na svetu ima toliko nepravde pa ako ces biti bezadovoljan svaki put kad pravda ne pobedi i epilog be bude "ziveli su srecno do lraja zivota" onda se jednostavno moras ubiti, sta ti drugo preostaje... Toliko je nepravde medju ljudima, a tek nepravde ljudi prema zivotinjama, a tek nepravde ljudi prema prirodi... Zato gledam da ocuvam psihicki mir tako sto se kao i vecina ljudi fokusiram na sistem vrednosti kamioni-avioni-brzi automobili. Ili po nekad deca- odrzanje vrste. A tragam kao sto vidis i za nekim idealima vaznijim od zivota. Oni treba da budu nesto tesko dostizno ali dostizno. A ne potpuno nedostizno kao sto je totalna pravda.


Ukrali ti auto noćas, tačno sam znao, na svetu zaista ima mnogo nepravde, šta drugo čoveku i preostaje nego da se ubije kad polomi nokat, to je neizdrživo .. ako ti tvoja sopstvena deca, ili bilo čija druga, i auto, nisu dovoljan razlog da budeš zadovoljan, i tragaš za idealima važnijim od života, razmisli o predlogu pustinje, ja sam to i smislio da ti možeš kad ti ponude da izbegneš streljanje kažeš: A ne, ja baš hoću tako, kao što vidiš ideal je teško dostižan ali ipak dostižan, nije baš totalna pravda, al šta da se radi, mislim da je najbliže što možemo da postignemo.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni19.02.2022. u 04:41 - pre 25 meseci
Zahvaljujem na savetu, svako savetuje kako najbolje ume, mada realno nema na cemu, mogao si da kazes mnogo vise. Svakako mi je vise nego interesantan kontradiktorni lik majora pacifiste, namrgodjenog i nadrndanog na sve oko sebe koji cine nepravdu, a spreman da uzvrati odlucnim okretanjem drugog obraza kad mu neko lupi samar, tako da rata ne bude. Ne kazem da ja mislim drugacije, a ni tako, nego jednostavno kazem da je takav lik izuzetno zanimljiv, imam osecaj da citam neku knjigu gde je pisac (ne forumski nego pravi) zapoceo opis nekog ekstremno interesantnog lika pa jedva cekam sledecu stranicu.

Eto, sto dam stariji to me vise interesuje citanje. Procitao sam cak i sve one skolske lektire koje sam jos kao decak vesto izbegao. Sto je interesantno za temu - jedan isti covek dok je bio decak nastojao je da ukrade vreme od citanja zato sto je imao stotine kojekakvih decackih zadovoljstava koja zahtevaju vreme, a vremenom su ta zadovoljstva u tolikoj meri nestala da je cak i davno omrazeno citanje sada sada sasvim dobro. Siguran sam da vremenom i citanje (u smislu zadovoljstva) mora nestati. Sa ove tacke posmatranja ne vidim nikakvu logiku zasto bi star i dementan covek citao. Koji je smisao citanja ako ce vec za par minuta sve da zaboravi? Dovoljna mu je jedna knjiga do kraja zivota, ako ne i jedna stranica. Pretpostavljam da nije problem citati stalno jedno isto ako memorija radi kao protocni bojler - upisuje se sadrzaj i odmah brise.

Nego, da se ne udaljavam od teme, ako sam dobro razumeo gore se sugerise da treba citati takve knjige gde zla Rosaura maltretira dobru Kasandru tokom 99% knjige i onda dobro pobedi i pravda biva zadovoljena, a ne na primer Andrica i Stankovica gde nikakva pravda ne bude zadovoljena, isto kao u zivotnim pricama ljudi oko nas? Pravda ne pobedjuje ni u toj knjizi Arcibalda Rajsa, napisanoj pre skoro jednog veka, a mi kao da smo i danas likovi iz te knjige. Dakle, pogresan mi je izbor literature, ljudima treba nesto ruzicasto, neka izdavacka kuca Pink i bice srecni i zadovoljni?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni19.02.2022. u 11:28 - pre 25 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Isto tako i na ovoj temi, nisam bas primetio mnogo onih koji se svako jutro raduju sto su se probudili zivi.


Ja jesam što sam živ i zdrav (to je možda bitnije).

Odavno sam prerastao (mada nikad nisam ni bio u tom fazonu) nezadovoljstvo jer nemam auto sa XY kubika više, telefon sa XY MB Rama više, stan sa XY Kvadrata više i platu od XY evra mesečno više.. Čak i kada bi se volšebno poklopili i desili ti XY brojevi - zadovoljstvo bi bilo neznačajno više možda nekoliko dana, a onda bi splasnulo..

Zato ja imam teoriju da 90% ljudi (koji sebi mogu da priušte naravno) konstantno kupuju nove stvari, skupe stvari - iz nekog lečenja tuge i nezadovoljstva. Verujem da grešim kod nekih ljudi, ali su zanemarljiv procenart

 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni19.02.2022. u 12:14 - pre 25 meseci
Ovo @Turmen što si rekao za kupovinu je skroz tačno. Ima ona poslovica: "Nisam ja toliko bogat da mogu da kupujem škart" - mislim da sam pogodio? Uvek je bolja investicija kupiti kvalitetnu trenerku, koja će ti trajati 5 godina, ako ne rasteš više, nego kupovati neki bufluk od 500 dinara svaki drugi mesec. Samo ja to mojoj majci ne mogu da objasnim. Njoj je parada kad treba da ide da kupuje... uostalom kao i sve žene :)
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.167.*



+557 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni19.02.2022. u 16:18 - pre 25 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Zahvaljujem na savetu, svako savetuje kako najbolje ume, mada realno nema na cemu, mogao si da kazes mnogo vise. Svakako mi je vise nego interesantan kontradiktorni lik majora pacifiste, namrgodjenog i nadrndanog na sve oko sebe koji cine nepravdu, a spreman da uzvrati odlucnim okretanjem drugog obraza kad mu neko lupi samar, tako da rata ne bude. Ne kazem da ja mislim drugacije, a ni tako, nego jednostavno kazem da je takav lik izuzetno zanimljiv, imam osecaj da citam neku knjigu gde je pisac (ne forumski nego pravi) zapoceo opis nekog ekstremno interesantnog lika pa jedva cekam sledecu stranicu.


Sva sreća pa nisam ja tema, a i u životu nisam bio namrgođen, to da okreneš drugi obraz ti nisam savetovao ja, nego Isus, stvarno si propustio dosta literature, a i nisam rekao da rata ne bude, jer šta bi sa ratnicima, nego da uvek bude, ali u pustinji, da ne stradaju civili ni krivi ni dužni.

Citat:

Eto, sto dam stariji to me vise interesuje citanje. Procitao sam cak i sve one skolske lektire koje sam jos kao decak vesto izbegao. Sto je interesantno za temu - jedan isti covek dok je bio decak nastojao je da ukrade vreme od citanja zato sto je imao stotine kojekakvih decackih zadovoljstava koja zahtevaju vreme, a vremenom su ta zadovoljstva u tolikoj meri nestala da je cak i davno omrazeno citanje sada sada sasvim dobro. Siguran sam da vremenom i citanje (u smislu zadovoljstva) mora nestati. Sa ove tacke posmatranja ne vidim nikakvu logiku zasto bi star i dementan covek citao. Koji je smisao citanja ako ce vec za par minuta sve da zaboravi? Dovoljna mu je jedna knjiga do kraja zivota, ako ne i jedna stranica. Pretpostavljam da nije problem citati stalno jedno isto ako memorija radi kao protocni bojler - upisuje se sadrzaj i odmah brise.


To sa memorijom ti nije izvesno, na osnovu više izveštaja davljenika koji su uspeli da se spasu, izgleda da se ponekad u takvim trenucima davljenja aktivira neka memorija koja odvrti ceo prethodni život kao na traci u veoma kratkom roku, i to ne samo slike, nego kompletni doživljaj sa sve mirisima i ukusima. U toj memoriji se izgleda ništa ne briše nikad. To možda priroda pregleda prethodna iskustva da nađe taktiku za spas od davljenja, ili dobri gospod Bog pregleda šta smo sve radili za života, da vidi šta smo radili, u svakom slučaju to što je neko dementan ne mora ništa da govori o njegovom unutrašnjem misaonom životu, jer ne možemo znati.

Citat:

Nego, da se ne udaljavam od teme, ako sam dobro razumeo gore se sugerise da treba citati takve knjige gde zla Rosaura maltretira dobru Kasandru tokom 99% knjige i onda dobro pobedi i pravda biva zadovoljena, a ne na primer Andrica i Stankovica gde nikakva pravda ne bude zadovoljena, isto kao u zivotnim pricama ljudi oko nas? Pravda ne pobedjuje ni u toj knjizi Arcibalda Rajsa, napisanoj pre skoro jednog veka, a mi kao da smo i danas likovi iz te knjige. Dakle, pogresan mi je izbor literature, ljudima treba nesto ruzicasto, neka izdavacka kuca Pink i bice srecni i zadovoljni?


Mm jok, bajke su za decu, gde dobro pobedi zlo, da bi deca bila dobra, jer samo dobra deca biće dobri ljudi, ako je tvoja okolina i dalje nezadovoljna sobom možda Kami, Stranac i Kuga, ova prva je valjda o otuđenosti savremenog čoveka, a ova druga da su epidemije i ranije stvarno postojale, i mnogo ljudi umiralo pre vremena bez srećnog kraja, baš kao što želiš. A i kratke su knjižice :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni19.02.2022. u 18:17 - pre 25 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Eto, sto dam stariji to me vise interesuje citanje. Procitao sam cak i sve one skolske lektire koje sam jos kao decak vesto izbegao. Sto je interesantno za temu - jedan isti covek dok je bio decak nastojao je da ukrade vreme od citanja zato sto je imao stotine kojekakvih decackih zadovoljstava koja zahtevaju vreme, a vremenom su ta zadovoljstva u tolikoj meri nestala da je cak i davno omrazeno citanje sada sada sasvim dobro.

To se zove odrastanje i sazrevanje, pri cemu su to dve odvojene stvari. Neko odraste, a nikada ne sazri, ostane u dusi to isto deriste koje bi samo da se igra. Novogovorasi su izmislili i rec za to - prokrastinacija. A ima tu i jedan drugi problem: mnoge knjige koje su nama bile lektira nisu za decu i tacka. Uzmimo recimo Kafkin Proces. On moze da se procita bezbroj puta i da se tumaci na bezbroj nacina. Kada ga citas u okviru lektire uglavnom izvlacis ovakav zakljucak: "Tipa u’vate drotovi bez razloga i drka*u ga kroz celu knjigu i na kraju ga sj*bu do koske". Sta drugo mozes da razumes sa 16-17 godina, u vreme kada ti je mozak natopljen hormonima? Slicno je i sa Kamijevim Strancem - kazes otudjenje ... sta razume klinac od 16 godina sta je otudjenje, sta je borba sa samim sobom ... mnogo 'leba tu moras da izjedes da bi sve to shvatio!
Citat:
Nego, da se ne udaljavam od teme, ako sam dobro razumeo gore se sugerise da treba citati takve knjige gde zla Rosaura maltretira dobru Kasandru tokom 99% knjige i onda dobro pobedi i pravda biva zadovoljena

Isto je i sa filmovima. Cela holivudska produkcija je zasnovana na tom sablonu. Pogotovo Marvelovo djubre. Pravda uvek pobedjuje, dobro pobedjuje zlo, srecan kraj. Ideja je da se ljudi nakon izlaska iz bioskopa osecaju zadovoljno, kao dzukac kad mu bacis kosku. Znaci, da vrtimo repovima. Sta drugo? I da imamo taj isti osecaj zadovoljstva radi zadovoljstva, kojim smo zapoceli ovu temu ... kao kerovi. U to nas pretvaraju. I naravno da nam onda lako stave i ogrlicu i povodac, a i brnjicu jos uvek uspesno nosimo ... povremeno zbog svega lajemo. Ali smo, nazalost, odavno zaboravili kako da grizemo ...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni19.02.2022. u 18:29 - pre 25 meseci
Dobro je da želiš da grizeš, i da nisi poželeo da ujedaš :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni19.02.2022. u 20:42 - pre 25 meseci
Nema ništa kreativnije i lepše od igre. Odrastao i "zreo", "ozbiljan" čovek koji zaboravi da se igra je mrtav a da toga nije ni svestan.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.167.*



+557 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni19.02.2022. u 23:31 - pre 25 meseci
Kad bi moglo nekako da se igra i zarađuje .. eh pa da može, u fudbalu, pokeru, folkloru ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni20.02.2022. u 07:45 - pre 25 meseci
Zašto nikad ne pominješ mačke? Mačeća hrana stoji pored pseće hrane i niko se ne buni (čak ni psi).

P.S.
Zadovoljan sam. Ako uhvatite sebe da razmišljate o tome da li ste zavovoljni, to obično znači da niste. Ova tema me je podstakla na razmišljanje. Sada više ne znam da li sam zadovoljan.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni20.02.2022. u 10:05 - pre 25 meseci
Citat:
B3R1:
kao kerovi. U to nas pretvaraju.

Vidis, razmisljao sam zasto jedan svima poznati forumas ne podnosi kerove i dosao do zakljucka - on im zavidi! Zivot jednog kera je prepun trenutaka ogromne srece i zadovoljstva. Raduje se kad odes negde pa se vratis, raduje se kad mu bacis kosku, raduje se kad vidi tenisku lopticu, raduje se i kad ne vidimo nijedan razlog zasto se raduje. Taj isti takodje zavidi i ciganima, jer su oni jedan korak blize pasjem zivotu i radostima koje takav zivot sa sobom nosi, pa stalno sviraju, pevaju, igraju... Tako da, sto se tice citiranog, pitanje je koliko uspeha im aju u toj nameri da nas pretvore u srecne i zadovoljne kerove, a u kolikoj meri idemo ka tome da zavidimo kerovima.
Jedan od najuspesnijih i najmocnijih ljudi svog vremena, Napoleon Bonaparta, pred kraj svog zivota je izjavio da nikada u zivotu nije uspeo da spoji 6 srecnih dana. A prosecan pas to bez ikakvih problema uspeva. I kako ne bismo zavideli psu na toj sposobnosti.

U prilogu je fotografija srecnog bracnog para koji ocekuje bebu. U kadar je utrcao njihov ili ko zna ciji pas koji odaje utisak da je 1000x srecniji. Ne zbog bebe, nego onako, bezveze.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni20.02.2022. u 10:59 - pre 25 meseci
Citat:
NeIzXuX:
Problem je kad te navikavaju da kupuješ hranu u marketu u kome pored hrane stoji pseća hrana.
Pa onda ne znaš da li si u štenari ili si u marketu.
Ne znaš da li si pobenavio kad si malo bolje se zagledao u kobasicu za koju se ispostavi da je za pse.

Svojevremeno je po Beogradu kruzila urbana legenda o nekom nasem liku u Njujorku, koji se svojima hvalio kako je najzad nasao neki keks koji lici na nesto, jer su svi ostali su plasticno smece bez ikakvog ukusa ... da bi se ispostavilo da je taj keks bio za pse. :-) Naravno, lik o tome nije imao pojma jer nije govorio engleski.

Tako da imajuci u vidu kakva se hrana (za ljude) prodaje po supermarketima na zapadu, ne bi me cudilo da uskoro svi pocnemo da pazarimo bas tu zivotinjsku hranu, jer je verovatno bolja od ovog djubreta koje uvaljuju nama.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni20.02.2022. u 11:03 - pre 25 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
U prilogu je fotografija srecnog bracnog para koji ocekuje bebu. U kadar je utrcao njihov ili ko zna ciji pas koji odaje utisak da je 1000x srecniji. Ne zbog bebe, nego onako, bezveze.

Zena i pas su na toj slici srecni. Muskarac je vidno nervozan i zabrninut.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni20.02.2022. u 12:12 - pre 25 meseci
Citat:
B3R1:
Isto je i sa filmovima. Cela holivudska produkcija je zasnovana na tom sablonu. Pogotovo Marvelovo djubre. Pravda uvek pobedjuje, dobro pobedjuje zlo, srecan kraj. Ideja je da se ljudi nakon izlaska iz bioskopa osecaju zadovoljno, kao dzukac kad mu bacis kosku. Znaci, da vrtimo repovima. Sta drugo? I da imamo taj isti osecaj zadovoljstva radi zadovoljstva, kojim smo zapoceli ovu temu ... kao kerovi. U to nas pretvaraju. I naravno da nam onda lako stave i ogrlicu i povodac, a i brnjicu jos uvek uspesno nosimo ... povremeno zbog svega lajemo. Ali smo, nazalost, odavno zaboravili kako da grizemo ...


I ja sam odrastao na ovom narativu.. Star Wars, Harry Potter, Marvel (mada tada nije bio toliko zastupljen više se gledalo Betmen i Supermen) i naravno sijaset Holivudsko propagandnih akcionih filmova gde u svakom neki Rus, Iranac, Albanac, Mexikanac, Kinez, Vijetnamac žele da s3.14čkaju ceo svet, a vazda dobri, pravdoljubiv i pošten Amer ih osujeti u toj nameri..

I to je sve sjajno i sve super. Ali ako budem ikada imao decu, jedna od prvih stvari koje ću da ih naučim je da život nije fer. Da ne može uvek golobradi Luk Skajvoker da jednim pucnjem s8ebe celu Imperiju, da ne mogu tri klinca da pobede istreniranog serijskog ubicu, da ne postoje super heroji u svemirskim odelima koji se veru po zgradama i "love" zlikovce, da ne postoje panduri koji haspse i trpaju kriminalce u zatvor i slično, da bogati tajkuni i kapitalisti imaju pametnija posla osim da naprave sebi "odelo" i da uz pomoć njega lete i spašavaju svet - recimo da jure kokain i šmrču qrwe po belom svetu.

Fantasy world je extra stvar, ja i sada, uveliko u 35oj imam punu sobu gedžeta inspirisanih Star Warsom, Jedi-jima, Star Trekom, Harry Potterom, LOTRom, to je sve sjajno i prija i razvija maštu..ali nije ni malo realno.. Što čovek to pre shvati - možda neće biti zadovoljniji, ali će svakako imati manja i realnija očekivanja od celog sveta.

Isto kao i bajke ili sapunice za žene - One otvoreno reklamiraju "sponzoruše".. Ni u jednoj seriji nisam video da je neka siromašna, lepa, seljančica iz Meksika, prala veš na potoku i rasla bez struje i radila na sebi, učila, naučila neki zanat, školovala se, otvorila firmu, radila i obogatila se od svog rada..Ili kupila komp, učila da programira i postala programerka :) Već su sve rešile svoje egzstencijalne probleme tako što su se nameračile na najbogatijeg frajera u seriji, laktale sa kevom, ostalim sponzorušama, ćaletom koji je želeo da se "orodi" sa verovatno nekom buržujsko mafijaškom porodicom, ali avaj - against all odds - sin poznatog magnata se zaljubio u čobančicu sa Jukatana.. Yeah Right - kakav je to primer za današnje devojke..

Jedino se ona Ljovisna zeznula, nit bolje ribe, a zalepila se za onog buljavog i garavog radnika u Železari :)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni20.02.2022. u 13:44 - pre 25 meseci
Citat:
Ali ako budem ikada imao decu, jedna od prvih stvari koje ću da ih naučim je da život nije fer.

I sta ces postici time?
Evo, mene su moji roditelji to stalno ucili. U predskolskom uzrastu gledao sam seriju o coveku koga su lazno optuzili za ubistvo i zamalo ga obesili, ali je na jedvite jade pobegao u divljinu gde se godinama potucao i bezao od ljudi, gde je jedinu ljudskost i prijateljstvo doziveo od strane opasnih sumskih zveri i redje od po nekog cudaka ljudske vrste. Posle ko zna koliko godina stigla mu vest da su optuzbe lazne i da konacno moze da prestane da se zlopati i vrati se u civilizaciju, a on bio u fazonu "hebala vas civilizacija, ostacu ja ipak ovde, podalje od ljudi".
I jesam li ja sad nesto bolji od vas koji volite bajke sa srecnim krajem? Ne, nimalo. Neki bi rekli i - nisi, cak naprotiv
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni20.02.2022. u 14:41 - pre 25 meseci
Grizli Adams. Moj omiljeni lik i uzor je Broj 7.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni20.02.2022. u 14:53 - pre 25 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: I sta ces postici time?
Evo, mene su moji roditelji to stalno ucili. U predskolskom uzrastu gledao sam seriju o coveku koga su lazno optuzili za ubistvo i zamalo ga obesili, ali je na jedvite jade pobegao u divljinu gde se godinama potucao i bezao od ljudi, gde je jedinu ljudskost i prijateljstvo doziveo od strane opasnih sumskih zveri i redje od po nekog cudaka ljudske vrste. Posle ko zna koliko godina stigla mu vest da su optuzbe lazne i da konacno moze da prestane da se zlopati i vrati se u civilizaciju, a on bio u fazonu "hebala vas civilizacija, ostacu ja ipak ovde, podalje od ljudi".
I jesam li ja sad nesto bolji od vas koji volite bajke sa srecnim krajem? Ne, nimalo. Neki bi rekli i - nisi, cak naprotiv :D


Ne radi se o tome da li si bolji i lošiji - već da li živiš u realnosti ili u lažima.

Real World i Fantasy World nisu isti, zato se čak i filmovi Marvela, DCa i sličnog tipa svrstavaju u žanr "fantastike".
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni20.02.2022. u 15:22 - pre 25 meseci
Citat:
Podsetimo, Kopola je pre više od godinu dana izazvao mnoštvo reakcija jer je rekao da prezire Marvelove filmove o superherojima. Njegovi komentari usledili su u kontekstu odbrane kolege reditelja Martina Skorsezea koji je rekao da Marvelovi filmovi nisu kinematografija.

"Martin je bio fin kada je rekao da to nije kinematografija. Nije rekao da je to odvratno, što ja upravo tvrdim", istakao je tada Kopola.


https://www.b92.net/kultura/ve...2&dd=19&nav_id=2107266
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.167.*



+557 Profil

icon Re: Da li ste zadovoljni20.02.2022. u 17:06 - pre 25 meseci
Holivud ima čitavu klasu "filmova katastrofe", da im preti poplava, požar, vulkan, meteor, teroristi, zaraza i sve ostalo, doduše na kraju se izvuku, ali nije sve marvel valjda, nego vi prvo gledate marvel pa vam se onda ne sviđa što nije gori ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste zadovoljni

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 14582 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.