Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putin i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 199235 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 12:51 - pre 20 meseci
Citat:
Impaler:Za one koji ne znaju što je S-300, recimo da ja to sustav zbog kojeg nema rata u zraku sada iznad Ukrajine. nego sve artiljerija.
Tamo nema rata u vazduhu jer Ukrajina više nema avijaciju ... uglavnom. Tu i tamo joj dobace neki krš kao skoro makedončinja ali to brzo sleti u neku njivu. Inače Rusi lete po potrebi iako ukrajinska vojska ima još S-300 ali se i to čisti. Rade aligatori, rade i razni avioni ali nema potrebe za njima, ako zatrebaju, eto ih koliko je potrebno. S-300 je odavno zastareo, Rusi forsiraju S-400 mada mislim da će uskoro i S-500 ali nisam nešto pazio na te podatke. U Ukrajini ima i raznog zapadnog PVO oružja ali nema nekog efekta.
Citat:
Java Beograd:- O rusofiliji kod Srba, sam pisao više puta. U vreme SFRJ toga nije bilo, a nakon raspada SFRJ počela je da se gaji. Ne znam kako i zašto.
Ja znam, pojavila im se konkurencija u obliku nato patke a pošto ljudi moraju nekoga da vole a nekoga mrze, izbor je logičan. I opet, ja nisam nikakav rusofil, to mogu da postanem ako nam nekad konkretno pomognu (mada realno jesu u poslednje vreme) nego natofob i svako uništvanje bilo kog nato dela me obraduje. Koliko god sam mislio da su u pravu (prva agresija na Irak ili rušenje kula, mada su posle toga opet napali Irak) verovatno samo znači da sam bio mlad pa nisam razumeo šta ko radi. Ali su mi objasnili kada sam morao da bežim u podrum kad god nalete da bacaju kasetne bombe po gradu, ruše mostove i gađaju pijace i bolnice.

Nikako ne razumem one koji su na njihovoj strani, da li im je pamćenje toliko kratko??
 
+1

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 805



+637 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 12:58 - pre 20 meseci
Citat:
Bradzorf012: Kako je bilo Nemcima pod "ruskom čizmom"? Čekaj, jesam li dobro razumeo? Kako je bilo Nemcima pod "ruskom čizmom"?

Ovde se ne radi o Nemcima i ne radi se o II svetskom ratu, koji se zavrsio maja 1945. Ovde se radi o zemljama istocne Evrope posle 1945, posto su ih Rusi oslobodili. Oslobodili su i nas. E sad, kod nas su se zadrzali samo do 1948, kada je copavi shvatio da sta mu Staljin sprema i brze-bolje potrazio Cercilove garancije da Staljinu kaze ono cuveno "ne". I time je nas, obicne Jugoslovene, spasao Rusa. Hvala mu na tome!

Ja sam malo stariji covek i dobro pamtim ona vremena kada se s jednom crvenom moglo dosta toga da pazari po Pragu i Budimpesti ... i kada su nam Madjari i Cesi zavideli na slobodama koje smo uzivali kod copavog. Znas, ima ljudi koji su Prag obilazili u vreme kada je bio prasnjav i siv, kada taj grad nije vrveo od kineskih turista. I secaju se nekih stvari. Secaju se kako su ih tamosnji mestani docekivali, sta su im govorili, na sta su im se, nakon 2-3 piva, poceli da zale, ali onako krisom, da ih niko ne cuje.

A bilo je tu i ozbiljnijih momenata.

Recimo, ovo se desilo u Pragu 1968 - te iste godine kada je copavi rekao da su studenti u pravu. Da, nasi studenti su nakon toga igrali Kozaracko kolo. A praski studenti su dobili - ruske tenkove:



Inace, u vreme te tzv. "Cehoslovacke krize" (kako se to zvalo u nasim udzbenicima istorije) pojedini rezervisti JNA su bili mobilisani. Licno sam poznavao ljude (20+ godina starije od mene, naravno ... ja se tada nisam jos ni rodio) koji su tada dobili plave koverte.

Nekih 12 godina pre toga - u Budimpesti 1956 - bile su slicne dogodovstine, iz kojih Cesi ocigledno nisu izvukli nikakve pouke, jer nisu shvatili da sa Sovjetima nema zezanja:



Zahvali Titu ... pardon, Cercilu i Trumanu, sto su nas spasli te bede.

Inace, nas narod dva najdosadnija insekta koja se javljaju u kuci zove buba-svabe i buba-rusi. Razlika je ogromna. Buba-svabe se istrebe veoma lako. Buba-rusi mnogo teze. Nije srpski narod za dzabe smislio te dve reci za gamad. Pametnom dosta.

P. S. - Komentar se odnosi na period 1945-1989, da ne bude zabune. Sta je posle bilo je deseta prica ...
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 13:27 - pre 20 meseci
Jeste, to ti pričam, deseta priča. Nije bitno šta je bilo pre 45-e, ali je veoma bitno šta je bilo posle. Posle, ali samo do 89-e. Šta je bilo posle 89-e, to nije bitno, sve do februara 22-e, kada ponovo postaje bitno. Tako imaš situaciju da nemački kancelar, ali i francuski predsednik sa celokupnim svojim društvom mogu da izjave kako podržavaju Ukrajinski teritorijalni integritet. Ej hebote sto mu dabrova, imaju li oni u svojim tintarama bar malo sive mase ili samo žicu da im drži uši da ne otpadnu? Nije prošlo ni dve decenije kako su nam oteli Kosovo i Metohiju, bolje reći pokušali, jer još uvek taj posao nisu završili i sada bez imalo stida i srama daju ovakve izjave? Ako nemaju stida i srama, imaju li bar malo državničke mudrosti? Evo reći ću ti, nemaju.

Gospodo, ne da ste smešni ko bioskop, nego mene polako hvata neka tuga kada vidim koliko dubite na trepavicama kako biste napravili taj vaš čardak ni na nebu ni na zemlji.

Nekada mi je sve to bilo smešno, ali sada više nije. Sada mi je nekako gadljivo.

P.S. Nama glupima nikad dosta dokazivanja očiglednog.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 13:27 - pre 20 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Doći će dan kada će na zapadu praviti Putina od blata.




Do sada sam nebrojeno puta pomislio Koliko ovaj raspali Zapad ima Ludacku srecu !!

Srecu sto je Putin , suprotno Propagandi , jedan vrlo , Blag , Umeren , Odmeren covek !


E sad neka Natofili pomisle da je umesto njega na celu Rusije neko ko ima kratak fritilj !


Nikada vise nece imati oni ovakvog coveka na Celu Rusije za protivnika !!
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 13:50 - pre 20 meseci
Citat:
B3R1:

Ovde se ne radi o Nemcima i ne radi se o II svetskom ratu, koji se zavrsio maja 1945. Ovde se radi o zemljama istocne Evrope posle 1945, posto su ih Rusi oslobodili. Oslobodili su i nas. E sad, kod nas su se zadrzali samo do 1948, kada je copavi shvatio da sta mu Staljin sprema i brze-bolje potrazio Cercilove garancije da Staljinu kaze ono cuveno "ne". I time je nas, obicne Jugoslovene, spasao Rusa. Hvala mu na tome!


Ovo je opet neka Alternativna istorija !!

Ali dobro prosao si kao i svi mi Ispiranje Mozga u SFRJ , samo smo neki citali i izucavali i dalje !

Kod nas u Istoriji koju i ti pominjes tzv. Alternativna - Izmisljena istorija , pominje se nekakva Jalta i dogovor o preuredju Evrope !

Prva Budalastina te price je Fantazija da je to bilo u Jalti ! To se dogodilo u Moskvi ! I tu su ucestvovali samo Staljin i Cercil ! Amerikanaca nije bilo !!

Drugi deo price o salveti je Istina ! Na toj salveti je Cercil ispisao drzave i procente , Staljin je pogledao , nesto malo korigovao i potpisao salvetu ! Cercil takodje bez novih korekcija !

Za YU je bilo dogovoreno 50 :50 !! Znaci zasluga za " nesto izmedju " je samo Staljinova i Cercilova !! Tu se neki Samozvani marsal nije pitao nista !!


Druga stvar u Pravoj istoriji ne u Fantazijama o Titu Genijalnom Strategu , je da je voleo da Solira !Tito ocigledno nije znao za " salveta" dogovor Staljin - Cercil ! Staljin se toga drzao poptuno , jer mu je to bilo vaznije od sveko , posebno od nekog Tita, jer je bio Slabija strana !! NIje imao Atomsku bombu !


Sta je Radio Bolesni - Umobolni Tito ?

0. Do te cuvene 1948. Tito je Veci Staljin od Staljina !! Diktator , koji je ubio preko 100.000 Neduznih gradjana u nasilnom preuzimanju vlasti u Jugoslaviji !! Prinudni otkup hrane od seljaka , Glad , oduzimanje privatne imovine , Lazni namesteni referendum i izbori sa " Coravom kutijom " Jel su to Primeri Demokratije , i gde je razlika izmedju njega i Staljina !! Posle ce dokazati sa Golim Otokom da razlike Nema !

1. Resio je da stvori Balkansku Federaciju , gde ce on biti njen Gospodar ! Balkanska federacija bi obuhvatala u prvoj fazi FNRJ , Bugarsku , Albaniju . Takodje Tito organizuje Komunisticku Revoluciju u Grckoj ! On je tu sve , Yu armija ratuje protiv Grcke vlasti, snbdeva ih oruzjem , novcem itd. A ne zna za SALVETU na kojoj za Grcku pise UK 90 : SSSR 10 % !! Znaci nije 50:50 kao za YU !

2. U drugoj fazi prosirenja Balkanske federacije , Tito Fantazira o ukljucivanju najpre Rumunije , a po mogucstvu i Madjarske !!


Znaci imamo sledecu stvar kao rezime ! Komunistickog Umobolnog Fanatika, Megalomana , Koji ispostavice se zeli da stvori nekakav novi SSSR od Jugoslavije i suseda i da na taj nacin postane Konkurencija pravom SSSR-u !

Nepoznavanje dogovora iz Moskve o podeli sfera ! Na taj nacin delovanjem u Grckoj direktno je dovodio SSSR u opasnost od izbijanja rata gde je Slabija strana bez Atomske Bombe !!

Zbog toga nastaje sukob SSSR - Jugoslavija , a ne zbog Demokrate Tita !!
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 13:59 - pre 20 meseci
A evo snimka koji pokazuje Sustinu , Budalastine o " surovoj okupaciji " !!

DDR , Znaci Istocna Nemacka 1984.

Pogledaj paradu, procitaj komentare i naucices Mnogo !!

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 14:02 - pre 20 meseci
Citat:
Bradzorf012:Tako imaš situaciju da nemački kancelar, ali i francuski predsednik sa celokupnim svojim društvom mogu da izjave kako podržavaju Ukrajinski teritorijalni integritet.
Nije ti jasno, to sa KiM se dogodilo pre istorije a ovo se dešava od trenutka kada se istorija računa. Mada su i tada imali dva aršina, RSK ne može da se odvoji, RS ne može da se odvoji, KiM može da se odvoji, Krim ne može ... dosta je bilo.

A opet poređenje Rusije danas i Rusije u nekom drugom vremenu je smešno. Pa šta onda, Nemačka je jednom bila nacistička zemlja i oni su pobili onolike narode, kako bre sa njima da sarađujemo?? Rusija je izvukla na leđima WWII i posle su pogrešili što su poverovali u demokratiju. Zapad nas je bombardovao 1941. pa 1944. pa 1999. ... Veliki rat i da ne pominjem, tu bi nas zapad počistio da nije bilo koga? Rusa.

Inače su zemlje istočnog bloka živele relativno pristojno, njihove plate su bile sasvim OK za njihove cene ali ne i da odu na zapad i popiju koka kolu, kupe farmerke i slične kvalitetne proizvode. Nekada davno sam u Poljskoj viđao neverovatno niske cene i neverovatno niske plate, nikada nisam preračunavao ali mislim da nisu imali neki problem da normalno žive. Bez koka kole.
Sada ih je napala demokratija, čitam da je valjda litvanski premijer najavio da će da počnu sa odvajanjem svih koji govore ruski jezik, da će da ih obeleže (možda žuta traka na rukavu?) i da uvedu veću kontrolu. Svi plaču oko suđenja nacistima jer su to kao vojni zarobljenici a niko se ne seća da su nacisti prvi osudili nekoliko ruskih vojnika do doživotnog zatvora. Nekima su presudili onako ranjenima na ulici. To su svi na zapadu zaboravili. Možda je najbolje da Rusi ostave te zarobljenike u onom starom zatvoru pa će Ukrajina da im presudi kao što su jednom uradili. Sada se širom nato patke ruše spomenici sovjetskim oslobodiocima od nacizma, očekujem uskoro hićin spomenik na mnogim mestima. Da se zna ko je ko. Ako su sovjeti bili zločinci, onda su nacisti bili žrtve, meni tako deluje.

I da, nisu buba rusi nego buba ruse, podvrsta buba švaba iliti smeđe buba švabe..
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 14:10 - pre 20 meseci
Nadje se po neko normalan na Zapadu ko ima sta da kaze ali su ti ljudi mahom na margini ili u zestokoj manjini. Ostali, racunajuci medijsku i politicku elitu deluju kao budalasti tinejdzeri.

Jasno je da centri moci i odlucivanja nisu medju tom ekipom vec negde na drugom mestu i da ti centri ratuju podjednako protiv svog i drugih naroda(primeri u USA)

Mislim da Putko gresi ako misli da je zavrsio posao tako sto ce odneti pobedu u vojnom, politickom i ekonomskom ratu protiv Zapada. Moc se na Zapadu ne nalazi kod politicara, vojske ili kod naroda, cak se ne nalazi u privredi.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 15:01 - pre 20 meseci
Gde se nalazi Moć na Zapadu? U zmajevom gnezdu?
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 16:08 - pre 20 meseci
:) Ima jedan ruski medved, pa kad njega središ, unutra vuk, pa lisica i krene da beži, pa unutra američki orao, pa jarebica, i unutra vrabac, e u tom vrabcu se nalazi moć na zapadu možda ... Pardon, Moć na Zapadu ..
Nemoj da pricas?
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 18:20 - pre 20 meseci
Pita me lik kako su bili siromasni u Ceskoj, Madjarskoj...pod okupacijom Sovjeta. Bili su siromasni, manji deo establismenta je mogao da glumi srednju klasu ima stan i kola i putuje po Evropi. Ali je vecina bila pismena, bilo je siromasnih ucitelja, ali pismenih.

Srbiju danas, bez ikakve okupacije, cine manjina drzavnih beneficiranih gradjana koja moze da glumi strednju klasu, a velika vecina su nasiromasniji u Evropi ali u solidnoj meri nepismeni ili nedouceni.
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 19:38 - pre 20 meseci
Citat:
Impaler:
Da, tom S-300 sustavu su falile neke komponente, služio je da zastraši neprijatelja.


A i vi ste imali neprijatelje, mi isto, koji su vaši bili?
U stvari mi imamo i danas, kako se onaj marić ne zasmeje kad procedi "neprijatelji srpskog naroda", verovatno je plata dobra.
Ali kad smo već kod neprijatelja, nekoliko meseci pre ovog u Ukrajini neki amer je izjavio nešto u stilu "naši neprijatelji Rusi", valjda ga Makron ismejao "teško da bi danas Ruse mogli da smatramo ili nazivamo neprijateljima", u to vreme i severni tok je išao gde treba, i Rusija bila u partnerstvu za mir, a vidi sad ..

Citat:
A inaće s S-200 je ono kod vas neki srbin skinuo stealth bombera. ako se dobro sjećam.


Tačno kod nas neki Srbin (po našem pravopisu našeg jezika Srbin se piše velikim slovom), da je bio hrvat ili mađar ne bismo mu priznali pogodak ..

Nemoj da pricas?
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 20:15 - pre 20 meseci
Da li smo na tragu odgovora zašto Amerikanci i Ukrajinci bombarduju LNR i DNR?
Nije baš najnovije ali treba pročitati:
Citat:
The flourishing of illegal organ trafficking in Ukra-ine began to be discussed as early as 2014, when, after the start of the so-called anti-terrorist operation in the east of the country, reports of disappearances began to arrive en masse. At the same time, information began to appear about the activities of mobile hospitals in the country, the main activity of which was to extract donor organs with their subsequent shipment abroad. Their victims were both civilians and LDNR militia, and soldiers of the Armed Forces of Ukraine.
Eight years later, the fate of thousands of Ukrainians remains unknown. After the start of the Russian special operation to demilitarize Ukraine, the advancing Russian troops and the armies of the republics of Donbass discovered mass graves, which, presumably, contain the remains of people who were killed by members of the Ukrainian national battalions. It is likely that many of them became victims of black transplants.

Ukraine conflict helps US deal with organ shortage

Gle "čuda"!
Otimanje organa je intenzivirano 2014. Ko bi rekao?
To je nazvano "anti-teeroristička operacija". Opa!

Pretkodnih meseci Ruska koalicija je pronašla dokaze koji upućuju na moguće crno tržište traplantacije organa.


Izgleda gde god Amerikanci uvode "demoklratiju i slobodu" prati ih crno tržište ljudskih organa.
Oh, pa oni su za "free trading".
Radi te "slobodne trgovine" i dežuraju njihovi nosači aviona na lokacijama koje nemaju blage veze sa Američkim kontinentom.





 
0

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 20:26 - pre 20 meseci
Citat:

Do sada sam nebrojeno puta pomislio Koliko ovaj raspali Zapad ima Ludacku srecu !!
Srecu sto je Putin , suprotno Propagandi , jedan vrlo , Blag , Umeren , Odmeren covek !

Nikada vise nece imati oni ovakvog coveka na Celu Rusije za protivnika !!

Bojim se da si malo poranio sa zakljuccima ... Svi ocekuju bitnu promenu u karakteru tog rata i odnusu prema zapadnim zemljama u bliskoj buducnosti (mesec-dva). Ne da nece imati ovakvog coveka, nego ni ovaj covek nece biti sto je nekad bio !

Citat:
Za YU je bilo dogovoreno 50 :50 !!

Zapravo nas sve vise interesuje koje su procente za Balkan potpisali penzioneri (Si / Putin / Tramp) na golf terenu ... Ako napravimo / izbegnemo novu krizu ( citaj 'rat' ) pri prepakovanju Balkana - jel to njihova zasluga ili ovih 'nasih, domacih' strucnjaka-politicara.

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 20:40 - pre 20 meseci
Citat:
BrutalCoin:Otimanje organa je intenzivirano 2014. Ko bi rekao?
Ne verujem ja u te priče, nisu ameri takvi. Što li njih pominjem??

Pre neki dan pijanista izjavio da je poginulo 9.000 ukrajinskih i oko 15.000 ruskih vojnika od početka sukoba. Koliko se sećam, negde aprila je "priznao" oko 12.000 ukrajinskih i preko 30.000 ruskih. A tek posle toga su "njegovi" počeli masovno da stradaju. Ovako ima samo 9.000 ljudi za koje ća da isplati porodicama nešto a ostali su nestali. Ili je samo pobrkao jedinice mera pa je rekao broj za poslednjih nedelju ili mesec dana što je realnije.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.08.2022. u 20:58 - pre 20 meseci
Citat:
whitie2004:
Citat:

Do sada sam nebrojeno puta pomislio Koliko ovaj raspali Zapad ima Ludacku srecu !!
Srecu sto je Putin , suprotno Propagandi , jedan vrlo , Blag , Umeren , Odmeren covek !

Nikada vise nece imati oni ovakvog coveka na Celu Rusije za protivnika !!

Bojim se da si malo poranio sa zakljuccima ... Svi ocekuju bitnu promenu u karakteru tog rata i odnusu prema zapadnim zemljama u bliskoj buducnosti (mesec-dva). Ne da nece imati ovakvog coveka, nego ni ovaj covek nece biti sto je nekad bio !

Citat:
Za YU je bilo dogovoreno 50 :50 !!

Zapravo nas sve vise interesuje koje su procente za Balkan potpisali penzioneri (Si / Putin / Tramp) na golf terenu ... Ako napravimo / izbegnemo novu krizu ( citaj 'rat' ) pri prepakovanju Balkana - jel to njihova zasluga ili ovih 'nasih, domacih' strucnjaka-politicara.



Da li ce u narednih 2 meseca doci do promene Putina prema Zapadu ?

Malo verovatno !

Putin se naravno menja , Evoulira ! Pisao sam pre dosta godina okacicu i link sa YT Prvog Putinovog intervjua pre 20-tak godina !! Onaj Putin i ovaj sada imaju malo slicnosti cak ni mnogo fizickih !! Onaj originalni je isti moj porodicni prijatelj , Petar koga zovemo Pepi ! Nije Gey covek ima 3. dece i porodicna je osoba vec je nadimak od Imena ! Isti lik 100 % , govor , pojava ! Ne treba mu Klon U sustini prijatelj Petar , je mnogo dobar covek !

Moja Teorija je da su njega ustvari Oligarsi odabrali , ne Pijani Jeljcin koji je bio njihov Piun, jer su procenili da je Putin Najmanja opasnost za njih ! Lose su ga procenili i zapad ga je lose Procenio naravno !

Dugo , dugo , Predugo je trajala Evolucija Putina u ono sto imamo danas ! Istina da je to znatno opasnija verzija Putina nego onog od pre 20 godina , ali on da je Hteo jer ovakvu istu Apsolutnu vlast ima jako dugo , 15-tak godina mogao je da postane ovakav znatno ranije !

2 meseca je jako malo vremena !


Ovo drugo bez komentara ! Jer je valjda pokusaj sale. Ovo sto sam ja pisao su Istorijske cinjenice , koje nisu otkrivene juce ! To sto su se sakrivale u SFRJ je druga prica !


Evo linka , pa napisi sta mislis o ovome snimku iz 2.000 godine !






 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred25.08.2022. u 02:11 - pre 20 meseci
Citat:
calexx

Ne verujem ja u te priče, nisu ameri takvi. Što li njih pominjem??

Kad se stekne ovako šira slika onda postaje jasno zašto ni jedna istraga ilegalne trgovine organima na Kosovu nije dala rezultate.
Nema sumnje da su Amerikanci vršili obstrukciju svakog pokušaja da se sazna istina u vezi "žute kuće".
Moguće je da su i živim ljudima vadjeni organi da bi bili "što svežiji" i završavali kod klijentele u Americi ili zapadnoj Evropi.
 
0

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred25.08.2022. u 08:20 - pre 20 meseci
ademare >>

Ne mislim da ce se sam Putin promeniti, vec kao sto rekoh, karakret rata i odnos prema zapadu. Pasce to ' imali smo srece sa Putinom '.

Kod nas se kaze - lako je biti gazda u punoj kuci. I on je imao razloga da bude blag i nije bio pod moranjem da pokaze i drugu stranu. Stvari se menjaju... Setimo se WWII - Ameri su dugu krvarili i gubili vreme po nekim ostrvima. A onda su shvatili da japanskog cara bas ni malo ne interesuje koliko je Japanaca poginulo, a ukazala se prilika i da se proba novo oruzje ....

I u Vijetnamu je pocelo kao zamena francuskih trupa, podrska skolama i bolnicama, naoruzavanja nasih Vijetnamaca ... A zavrsilo sa sprzenom zemljom. Preziveli su samo oni koji su bili ukopani dovoljno duboko. Sve to bez A bombe!

Za razliku od Hitlera i Napoleona, ovi sadasnji generali znaju da je ostalo jos nekih 2 meseca frontova i osvajanja. Posle toga - granatiranje i raketiranje. Vojni ciljevi se tesko nalaze i brzo istrose. Civilnih ciljeva ima dovoljno na obe strane. Prica se i da ce Rusi proglasiti Ukrajinu za teroristicku drzavu. Tada se uvode sankcije za drzave koje podrzavaju terorizam.!!. Sa druge strane, imamo i ove referendume. Kada delovi Ukrajine postanu deo Rusije mnoge se stvari menjaju. Vojska u punom sastavu je na raspolaganju ( sada samo profesionalni kadar ). U igri je takticki nuklearni arsenal - sada se sme upotrebiti samo kada je Rusija napadnuta.

Sve skupa, mali je uticaj politicara i generala kao licnosti. U pitanju su velike sile a ne Slobo i Tudjman. Mada, ponekad se i upitam... Ova Britanka sto smatra da ce ona doprineti pravoj stvari tako sto ce pritisnuti crveno dugme! U trenutku dok 50K bojevih glava leti na sve strane mora i ona da se pridruzi ;-)
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
0

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred25.08.2022. u 08:54 - pre 20 meseci
U ponedjeljak dva B-52H bombera ( zadnji B-52H je napravljen 1962 a predviđa se da će služiti do 2040 g. , čak 80 god. ! ) preletjela iznad zgrade vlade u Skopju, Sjeverna Makedonija, Skanderberg Trg u Tirani Albanija, obala Crne gore i Lovrijenaca u Dubrovniku.

Neki dan smo pričali ovaj ima u sebi računalo https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_System/4_Pi#AP-101 ( IBM System/4 Pi ) iz 67 godine. i vjerojatno nije spojeno na internet. ;-)

[Ovu poruku je menjao Impaler dana 25.08.2022. u 11:21 GMT+1]
NO FATE
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.cpe.sn.co.rs.



+10256 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred25.08.2022. u 08:58 - pre 20 meseci
Mislim da je naslov ove teme potpuno promašen.

PUTIN ODAVNO NE IDE NAPRED!

Prvih par dana rata je uspeo da uđe u one teritorije Donjecke NR i Luganske NR koje odavno nisu pod ukrajinskom kontrolom
Prvih par nedelja je uspeo da osvoji još jedan pojas, prema unutrašnjosti Ukrajine, neznamnijatačno, 100 km - 200 km.

I to je to. Front, kao u I S.R. Ukopani, tuku artiljerijom. Niko se ne pomera. WTF?

Ako je mislio da dođe do Dnjepra (centralni i severni deo fronta) a da na jugu zauzme priobalje i Odesu - ovim tempom to se nikad neće desiti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 199235 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.