Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peugeot 3008- iskustva

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peugeot 3008- iskustva

[ Pregleda: 10000 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
163.116.166.*



+5 Profil

icon Peugeot 3008- iskustva29.07.2022. u 15:12 - pre 20 meseci
Zdravo svima. :)

Trenutno sam vasnik Scenic-a III 1.6dci. Za ove tri godine koliko je kod mene stvarno nemam zamerki na pouzdanost, a prakticnost je ono zbog cega ga i kupih. E sad da li zbog zasicenosti ili nekog minimalnog pomaka u godistu poceo sam da obracam paznju na Peugeot 3008. Isto je jednozapreminska izvedba, a pritom ima elemente SUV-a ili Crossover-a.
Poceo sam da gledam iskljucivo verzije sa 2.0 HDI motorom ali isto tako i Hybrid4 varijantu.
ne znam nikoga ko poseduje ovaj automobil, nebitno koja je motorizacija u pitanju pa ako neko od forumasa ima iskustva ili poseduje isti da napise neke dobre/lose strane, na sta obratiti paznju i da li postoje neki kvalitetni servisi.
Evo jednog primer koji mi je privukao paznju, cisto kao neki reper:

https://www.polovniautomobili....ybrid?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

U prolazu....
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
78.109.97.*



+156 Profil

icon Re: Peugeot 3008- iskustva30.07.2022. u 07:34 - pre 20 meseci
125000, ma ajte molim vas.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Peugeot 3008- iskustva30.07.2022. u 09:28 - pre 20 meseci
Nesto je u tom oglasu jako sumnjivo .

Prvo ne izlazi ni u jednoj pretrazi , ni po karoseriji , ni po pogonu ?

Drugo cena je bas mala . Za taj novac to godiste moze da se kupi mozda jos samo Dacija ? Nekako sve izgleda suvise povoljno da bi bilo kako treba .
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+310 Profil

icon Re: Peugeot 3008- iskustva31.07.2022. u 20:12 - pre 20 meseci
Može možda i ovako:



https://rs.vin-info.com/
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
163.116.166.*



+5 Profil

icon Re: Peugeot 3008- iskustva01.08.2022. u 09:25 - pre 20 meseci
Sve jasno sto se konkretnog modela tice, i km i cena...ali to je bio samo primer. Na kraju akje sa autom sve ok, a ima da se ulaze, a opet kupi se po povoljnoj ceni nemam nista ni protiv toga.
Takodje mi je zanimljiv i C4 Aircross ali njih ima jako malo po oglasima.
Na kraju ostaje varijanta nekog kredita pa kupiti vozilo od 5-6 godina starosti. E sad i na takvom vozilu dolazi sto sta na red za zameniti, a znam da cu opet isto voziti 3god i prodati....dakle zelja puno, mudrosti malo. :)
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.75.*



+165 Profil

icon Re: Peugeot 3008- iskustva04.08.2022. u 14:06 - pre 20 meseci
Iskreno nisam ljubitelj takvih automobila. Bolje da kupiš novijeg Scenika.

Kod ovog auta ne znaš ni da li je gradski, da li je SUV, da li je porodični.. Nedovoljno mali za svakodnevno provlačenje kroz gužve i parkiranje, nedovoljno veliki i komforan za porodična putovanja, nije ni za offroad, a ne briljira baš ni na autoputu, aerodimanika upitna, gepek ne nešto veliki.. Jedini plus mu je jak motor.. Mislim moje mišljenje, dosta njih se neće složiti sa tim, ali ja sam više ljubitelj nekih praktičnijih automobila.

Svi ti "all in one" automobili meni deluju kao poluproizvodi. Uvek bih radije potražio neko malo praktičnije rešenje. E sad svako ima svoje potrebe, nekom treba mali auto, nekom prostrani auto, nekom auto za šume i livade, nekom auto za krstarenje autoputem, nekom da preveze 5 ljudi sa prtljagom, nekom da tovari belu tehniku.

Pošto vidim da pominješ C4 AirCross - daleko bolji izbor..Ili ako tražiš porodičan auto - C4 Picasso.
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
163.116.166.*



+5 Profil

icon Re: Peugeot 3008- iskustva08.08.2022. u 08:48 - pre 19 meseci
Apsolutno se slazem za tvoj drugi pasus i to je zapravo osim konkretnog stanja primerka jedini kamen spoticanja. Ali to je vec opste poznato za taj model da se ne zna kojoj kategoriji pripada...od svega po malo, a niti u jednom segmentu nije zaokruzen.

Sto se tice ostalih monovolumenskih vozila Reno mi je najblizi jer imam dobar servis koji mi je blizu pa nekako uvek prvo gadjam Renault sto opet ne znaci ako bude prilika za ne odbiti da necu reagovati.


U prolazu....
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.static.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Peugeot 3008- iskustva08.08.2022. u 09:23 - pre 19 meseci
Ne bih se složio da je PUG 3008 " nedovoljno veliki i komforan za porodična putovanja", jer fakat, to je veliki auto. Baš veliki. Toliko veliki, da svakako ne može da "briljira na autoputu", za offroad nije ni pravljen, a za grad je previše trom, prejak u potrošnji i prevelik za obeležena parking mesta po garažama.

Gepek, takođe veliki. Možda ima i većih, ali ovaj je velik.
Kabina je takođe prostrana. Ono, volumen je priličan.


Vredi pogledati: https://www.autonet.hr/za-upra...ugeot-3008-2-0-bluehdi-allure/



Druga je priča, što meni lično, PUG nikako ne paše sa onom kontrolnom tablom iznad oboda upravljača. Ko li im je rekao da je to dobro??!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.119.*



+165 Profil

icon Re: Peugeot 3008- iskustva16.01.2023. u 13:50 - pre 14 meseci
Citat:
Java Beograd: Ne bih se složio da je PUG 3008 " nedovoljno veliki i komforan za porodična putovanja", jer fakat, to je veliki auto. Baš veliki. Toliko veliki, da svakako ne može da "briljira na autoputu", za offroad nije ni pravljen, a za grad je previše trom, prejak u potrošnji i prevelik za obeležena parking mesta po garažama.

Gepek, takođe veliki. Možda ima i većih, ali ovaj je velik.
Kabina je takođe prostrana. Ono, volumen je priličan.


Vredi pogledati: https://www.autonet.hr/za-upra...ugeot-3008-2-0-bluehdi-allure/



Druga je priča, što meni lično, PUG nikako ne paše sa onom kontrolnom tablom iznad oboda upravljača. Ko li im je rekao da je to dobro??!


Da parafraziram Nebojšu M - Šifonjer.

Mislim sve si lepo rekao - Auto koji osim što možda kojekude može da stane neka kesa ili koferčić više nego u recimo gorepomenutog Scenica (mada ne verujem ni u to) ne nudi ništa specijalno. Možda neki utisak, zavist komšijama, ne znam ni ja šta. Za one koji kupuju ukras za dvorište može, za ostalo ne vidim svrhu.

Mislim postoje ljudi kojima će se to svideti, kojima je možda taj prostor presudan, koji će zbog tog prostora pristati na gomilu kompromisa (loše vozačke karakteristike, aerodinamika, velika bočna površina, loša upotrebljivost u gradu, nedostatak parkinga, velika potrošnja), ali daleko je to od upotrebljivog auta. Da ne pričam o ovim mini kros automobilima tipa Captur, Kaškai, Juke i slično. Oni su tek konceptualni promašaj i po mom mišljenju svojevrsni "test inteligencije". Ima onih koji mi se vizuelno sviđaju tipa Mazda CX3, Mazda CX5, Hyundai Tucson, čak mi je i kontroverzni CHR interesantan - ali ono - naručiću 1:43 maketu sa Ali Expressa, staviću na policu i gledaću ih i to mi je dovoljno.

Ne znam za šta se autor teme odlučio, ali postoje automobili koji su bolji u smislu upotrebljivosti. Na kraju krajeva, ja planiram već neko vreme kupovinu SUVa (prvi pik mi je Nissam X-Trail) - za planinu, vikendicu, za to da ga natrpam skijaškom opremom ili ubacim bicikl i da ga vozim po prirodi. Ništa grad, za grad Polo ili službena Škoda i to je to.

 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+148 Profil

icon Re: Peugeot 3008- iskustva16.01.2023. u 20:59 - pre 14 meseci
Preporuka za X-Trail, vozim jedan nešto više od godinu dana i za sada je ispunio sva očekivanja. Ako te zanima više možemo otvoriti posebnu temu, da ne spamujemo ovu.

 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.119.*



+165 Profil

icon Re: Peugeot 3008- iskustva19.01.2023. u 11:23 - pre 14 meseci
Citat:
peromalosutra: Preporuka za X-Trail, vozim jedan nešto više od godinu dana i za sada je ispunio sva očekivanja. Ako te zanima više možemo otvoriti posebnu temu, da ne spamujemo ovu.


Hvala na predlogu - Otvorio sam novu temu, naravno, svaki koristan post je dobrodošao :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peugeot 3008- iskustva

[ Pregleda: 10000 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.