Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Metalac 80l krivina kraj nosaca

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Metalac 80l krivina kraj nosaca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4197 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mlos55
Nema

Član broj: 347537
Poruke: 5
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 12:08 - pre 16 meseci
Pozdrav, pisem prvu temu ovde, pa ako pravim neke greske svaki savjet je dobro dosao.
Kupio sam juce Metalac MB 80 E2I, dakle bojler sa prohromskim kazanom. Sinoc kada sam ga montirao, nakon nekih pola sata primjetio sam krivinu na spoljnom limu kod lijevog sarafa nosaca. Da napomenem to sam primjetio dok je bojler jos bio prazan, a prilicno je lagan s obzirom da je prohrom. Danas kada sam ga napunio vodom, nista se nije promijenilo, sve isto stoji. Nisam siguran da li je ta krivina bila kada sam ga izvadio iz kutije jer nisam previse zagledao. Brine me da li ovo udubljenje moze nekako da pritiska kazan, jer nisam siguran kako izgleda unutrasnje kacenje kazana na metalcu. Krivina postoji i kod desnog sarafa, ali je blaza. Da napomenem da na slici krivina izgleda veca nego uzivo. Nije mi prvi put da montiram bojler, ali ako primjecujete neku gresku dobro bi dosao savjet. Prvi put se srecem sa ovim univerzalnim nosacem i nekako mi gornji zazor izgleda preveliki iako sam privukao sarafe, tj kao da je nosac previse naget na dole.



 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.dynamic.telemach.net.



+242 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 12:43 - pre 16 meseci
Neće biti nikakvog pritiska na kazan, jer je između lima i kazana poprilična izolacije. Jedino šta primećujem je to, da ga nisi baš dobro smontirao. Mislim da si stavio premalu podlošku pa ga vijak ne drži na obe strane šlica, skoro sam siguran da ne stoji baš uspravno. Stavi veću podlošku i malo ga pomeri levo ili desno da lepo uđe šraf u šlic , pa onda zategni.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 12:52 - pre 16 meseci
Samo stavi vecu podlosku
metalac bojleru imaju tuznu zavrsnu obradu, sve je krivo i jadno uklopljeno
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Mlos55
Nema

Član broj: 347537
Poruke: 5
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 13:23 - pre 16 meseci
U pravu si baresi, sad vidim da samo gornji dio podloske pritiska nosac dok donji dio propada do tipla. Jedino mi nije jasno ovo sto si rekao da pomjerim lijevo ili desno. Jel mislis na cijeli bojler? Ovako kako sad stoji su sarafi simetricno u slicu, na istim rastojanjima. Zar nece raspored mase biti veci na jednom sarafu ako pomjerim bojler.
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.dynamic.telemach.net.



+242 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 13:34 - pre 16 meseci
Mislim na cijeli bojler da, čini mi se sa slike da nisu oba šrafa u šlicevima. Ako ga pomeriš za 1 ili 2 cm, mislim da će pasti oba šrafa u šlic, tako da cela podloška lepo stisne. Što se tiče nosivosti šrafa ne brini, to je sve predimenzionirano bar dva puta.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 14:02 - pre 16 meseci
Slobodno mozes malo ulevo, par cm da pomeris bojler.
Zatim stavi vece podloske ili te al da lepo nadodju i onda stegni.
Nema to gde, srafovi mogu izdrzati bar 10 puta vecu tezinu ako ne i jace :)
Nema brige sve je to ok.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.dynamic.telemach.net.



+242 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 14:16 - pre 16 meseci
Tačno tako, ti nosači su baš i kontruisani tako. Kroz ona dva proreza na šlicevima ga "natakneš" i onda ga pomeriš levo ili desno, kako ti više odgovara. Dok nije bilo tih nosača, za svaki novi bojler si morao bušiti nove rupe u zidu. Poprilično sam siguran gile, da si to doživio.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 16:23 - pre 16 meseci
sad svi nosaci odgovaraju za sve bojlere
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.dynamic.telemach.net.



+242 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 19:29 - pre 16 meseci
Malo sumnjam da je tako, ali ako je to istina, nemam ništa protiv.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

Mlos55
Nema

Član broj: 347537
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 20:14 - pre 16 meseci
Ovako, kupio sam vece podloske. Probao sam da gurnem bojler skroz desno(morao sam prvo da izbacim vodu), i isto sve stoji kao i kad sam stavio simetricno, pa sam vratio da sarafi stoje simetricno u slicevima, nekako mi logicnije tako, a i ispod bojlera je masina pa iako ga gurnem u cosak kupatila tj skroz desno opet ne dobijam nista prostora zbog masine. Saljem slike kako izgleda.

Meni jedino nije jasno zasto je ovoliki zazor u gornjem dijelu nosaca. Nekako mi sve ovo izgleda nesigurno. Mozda samo paranoisem jer je nov bojler i prilicno skup, ali i stari bojler koji je bio ovde i bojleri koje imam kuci potpuno ravno nailaze uz plocice, nijedan nema ovoliki zazor na nosacu. Mada, nasao sam metalcev snimak o montazi bojlera i slicno mi izgleda ovo na snimku kao kod mene.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 20:29 - pre 16 meseci
Ako bojler ne stoji malo krivo, tj donja strana da je bliza zidu, onda je takav nosac.
Verovatno se malo pokrivio od tezine ili tamo na spoju unutra...ipak je tu oko 100kg.
A mozda su i namerno tako odradili nosac iz nekog njima znanog razloga.

Al sto se sigurnosti tice, nema to gde, sve po PS-u odradjeno.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.dynamic.telemach.net.



+242 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 20:38 - pre 16 meseci
Za takav nosač koji je zašraljen na bojler na većoj visini nego što se šrafi na zid, na donjem delu bojlera treba biti distančnik koji se nasloni na zid. Možda je neko na bojler zašrafio nosač za 30 litara, ne znam. Kao što kaže gile, biće sve ok, ali da je ružno, ružno je.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

Mlos55
Nema

Član broj: 347537
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 21:21 - pre 16 meseci
Zapravo bojler stoji potpuno ravno, nemam vaser vagu kod sebe, ali na oko je potpuno ravan, i ima distancer.

A gile, ne bih rekao da se pokrivio od tezine. Kao sto rekoh na pocetku teme, udubljenje na spoljnom limu i isti ovaj zazor nosaca je bio sinoc, kad je bojler tek bio montiran i prazan, a nema sanse da je sa njegovih 20 kg uspio da iskrivi nosac. Tako da ispada da je fabricki takav nosac, iako stvarno jako cudno izgleda.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 21:47 - pre 16 meseci
Aha ima i distancer, onda nema sta, ravno on stoji.
E sad zasto ima taj zazor, tj. zasto je takav nosac, nije mi bas jasno.
Verovatno fabricki tako, kao sto rekoh, mozda postoji neki razlog ili fabricka greska.
Al opet, ako si gledao neki video i isto je tako, onda su izgleda svi isti....

Ono jeste malo ruzno i deluje kao da ce se odvaliti i pasti ( nedaj Boze ), ali nema sumnje, sigurno je to. Nema razloga za zabrinutost :)


@Baresi, nisam imao prilike postavljati bojler. Jesam ih se naskidao i popravljao i sl. al nisam ni jedan do sada postavio.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca08.11.2022. u 22:18 - pre 16 meseci
Kriv je zato sto je metalac a njima su svi bojleri krivo uklopljeni.

Nije se nista iskrivilo, takav je fabricki.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.dynamic.telemach.net.



+242 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca09.11.2022. u 05:48 - pre 16 meseci
@Mlos55, da li postoji mogućnost da je taj nosač zašrafljen na bojler naopako. Imam osjećaj da bi trebao biti okrenut za 180 stupnjeva, tako da šrafovi dođu na gornjoj strani. Možda krivo razmišljam, ali ima logike ako ga hoćeš smontirati skoro do plafona, ubodeš ga odozdo, pomeriš levo ili desno i zategneš. Mislim da bi se onda nosač lepo naslonio na zid, a i nosivost bi bila puno veća. Proveri ako si dobio uputstvo za montažu.
Ili su možda to projektirali neki novi klinci u firmi, koji znaju puno toga nacrtati na kompjuteru, a fizika i statika za njih ne postoji, bitan je samo dizajn. Možda je to u pitanju, budući da ih @bakara nikako ne voli,(verovatno na bazi iskustva sa njima).
Možda bi im trebalo poslati sliku kako to izgleda u praksi, nije mi razumljivo kako možeš napraviti bojler sa kazanom, grijačem, termostatom i čak radi, a ne znaš napraviti nosač kako treba.
Ako imaš volje, vremena i živce, isprazni ga, skini ga i okreni nosač, mislim da bi onda bilo to to. Ja bi osobno popi*dio, da svaki put kad uđem u kupatilo sledećih 5 do 6 godina, i gledam kako nosač zeva od zida.

@gilopile, imao si sreću da si ih samo skidao, kod mene je u proteklih 40 godina bilo baš obrnuto. Obično 5 do 10 komada godišnje, možeš izračunati koliko rupa sam izbušio i koje su to muke, kad dođeš u neko malo kupatilo, u kojem se jedva okreneš.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca09.11.2022. u 11:47 - pre 16 meseci
@Mlos55

Evo da vidis da nije jedini tvoj takav>..


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.dynamic.telemach.net.



+242 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca09.11.2022. u 13:59 - pre 16 meseci
Ja bi stvarno taj nosač okrenuo za 180 stupnjeva. Skoro sam siguran da bi legao na zid kao "tata na mamu".
Ne znam dali dolazi već montiran na bojler ili je samo priložen.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca09.11.2022. u 16:02 - pre 16 meseci
Mislim da je zavaren.
u svakom slucaju dolazi na bojleru a ne posebno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.dynamic.telemach.net.



+242 Profil

icon Re: Metalac 80l krivina kraj nosaca09.11.2022. u 16:59 - pre 16 meseci
Ako je zavaren, to je baš katastrofa. Kod svih bojlera sa kojima sam imao posla, nosač je zašrafljen sa dva šrafa, mislim da M8, sa nosaćem označiš gde ćeš bušiti rupe, zašto bi morao dizati celi bojler. Ma da sumnjam da je zavareni, nosač bi trebao biti debljine bar 5 do 6 mm, mora biti povezan sa kazanom, jer u protivnom, vanjski lim će se totalno deformirati.
Nadam se da će se javiti @Mlos55, sa ciljem da njegova iskustva pomognu i nekome drugome.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Metalac 80l krivina kraj nosaca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4197 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.