Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta da kupim - koju lemilicu?

[es] :: Elektronika :: Šta da kupim - koju lemilicu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3223 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LugZ
Luka Životić
Beograd, Nbg

Član broj: 337529
Poruke: 167
*.static.a1.hr.



+24 Profil

icon Re: Šta da kupim - koju lemilicu?02.01.2023. u 21:16 - pre 16 meseci
opa! tema lemilic!, i ja sam u potrazi, pre neki dan sam sjebo gjatan od drške na moj baku onaj sa diplejom, a sprđio sam ga sa inim ZD odlemčjivačem. gleso tamo gde sam kupio, trenutno nema samo ručka.. i sa vidim ovaj zd937, i ako je to to, pre neki dan vidim je kod drugara, kaže ima keramički vrh, odvijem da vidim keramiku, i tu me oduševi koliko je vrh blizu grejaču.., i onda ukapiram što kod bk 936d, oće brzo da se oladi vrh. naime, nemaju svi vrhovi istu rupu što se natiče na grejač.., al mislim da ova ud937 nema klasičan trafo, već eko prekodačko nkesra, i to hoće da crkava..
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Šta da kupim - koju lemilicu?03.01.2023. u 07:58 - pre 16 meseci
Za svoje amaterske potrebe pre više godina sam kupio kinesku Baku 936 lemilicu koja me služi i dan danas. Padala je, čupao sam kabl iz konektora, znao sam da zaboravim da je isključim pa radi do sutra neprekidno itd., a ona je ipak još uvek u funkciji. Istina, sve ređe palim lemilicu, a što je najvažnije dobio sam na poklon od ES forumaša par Hakko vrhova što se pokazalo kao idealmo rešenje.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Šta da kupim - koju lemilicu?03.01.2023. u 08:27 - pre 16 meseci
Odlicna je ta Baku.

Meni je jedina zamerka tih baznih sto imaju relativno kratak kabel pa se uvek natezem po stolu i premestam je, drzim bazu u ruci dok se zavlacim iza TV-a i sl. Uvek ono fali 5cm da zalemis nesto bez da natezes :)
Dobro je kad imas plocu ispred sebe...

Na stapnoj sam produzio kabel i nema da se natezem, dohvati se sve fino...


Savo, jel imas neki link kod nas za te kvalitetnije vrhove za tu Baku?


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
178.209.31.*



+357 Profil

icon Re: Šta da kupim - koju lemilicu?03.01.2023. u 09:49 - pre 16 meseci
Kvaliteta vrhova je bitna, pod tim mislim na galvansku zastitu bakra na bazi zeljeza i nikla, koja cuva vrh od "najedanja" kalajnom legurom kojom se lemi. Bakar i kalajna legura se sjedine i cine da vrh "erodira"-pojede se. I u domacoj radinosti moze se obnoviti zastita vrha, i u krajnjem slucaju-izraditi novi vrh.
https://www.youtube.com/watch?v=cvrZjacTBlM

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Šta da kupim - koju lemilicu?03.01.2023. u 10:00 - pre 16 meseci
Pa ne, čovek je Hakko vrhove nabavio na eBayu, od tada to i ne pratim. Rekao bih samo da vredi uložiti u Hakko vrhove.
Na fotografijama se vidi originalno pakovenje i par komada koje još imam (nisu na prodaju ).

https://i.imgur.com/FI9j2GX.jpg
https://i.imgur.com/UjXJlxW.jpg
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2133



+60 Profil

icon Re: Šta da kupim - koju lemilicu?03.01.2023. u 15:46 - pre 16 meseci
Citat:
emiSAr:
Kvaliteta vrhova je bitna, pod tim mislim na galvansku zastitu bakra na bazi zeljeza i nikla, koja cuva vrh od "najedanja" kalajnom legurom kojom se lemi. Bakar i kalajna legura se sjedine i cine da vrh "erodira"-pojede se. I u domacoj radinosti moze se obnoviti zastita vrha, i u krajnjem slucaju-izraditi novi vrh.
https://www.youtube.com/watch?v=cvrZjacTBlM

pOz



Zamislite sada da pojurim i strug da kupim i ubacim ga u dnevnu sobu! :) Mala sala ali stvarno se treba sve raditi i imati. Snalazenje je veci deo ovog posla! :) Ja sam nekoliko puta bio kod strugara i svaki put mi nesto upropastio. Izgulio mi vodjice, izreckao biksne... Kada sam otisao da uzmem svoje i video da maltene x-osa nece da se krece, rekao mi je izvini bacao mi var na vodjice. Posle sam se raspitao pa i sam malo vario i ispada da nije stavio masu na pravo mesto i zato se tamo lepio var. Da li je moguce da strugar to uradi, moguce je! :)

Izvinjavam se sto sam otisao sa teme...

Inace sam imao gomilu kvalitetnih vrhova ersa weler i mozda jos nesto. Sve sam poklonio i nije mi zao! Od tada je dosta proslo i nije mi se ukazala prilika da takav vrh iskoristim. Nadam se da je sa njima neko nesto fino lemio! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Šta da kupim - koju lemilicu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3223 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.