Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OpenAI ChatGBT = Skynet

elitemadzone.org :: MadZone :: OpenAI ChatGBT = Skynet

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 31643 | Odgovora: 270 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet04.04.2023. u 23:30 - pre 11 meseci
Citat:
ademare:
Sto znaci da Nikakve veze nema sa Hrvatskom !!! Niti je ikada ziveo u Hrvatskoj !!


Ajde mani me tvojih infantilnih gluposti u ovoj temi. Imaš temu o mom potonuću pa tamo glumi derište i prosipaj razliku između Austrije i Austrougarske, to je tema za prosipanje gluposti, a ovde se priča o nečemu ozbiljnijem.

A sa Srbijom ima veze? Živeo je u Srbiji?

Informacija da je Nikola Tesla bio srpski naučnik prosto nije tačna, jer nije bio srpski naučnik. Pokupljena je iz netačnih žestoko subjektivnih izvora, a to samo pokazuje da dotično ChatGPT govance nije doraslo pružanju istinitih informacija.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet04.04.2023. u 23:56 - pre 11 meseci
Bio je srpski da srpskiji ne može biti, čak je i prevodio pesme Jove Zmaja da ameri nešto nauče. A Zmaj je dobio nadimak jer je krišom poturao 3.maj datum protesta kroz svoj časopis.

Da je bio američki vozio bi grand čiroki i potrošio sve pare u kazinu.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet05.04.2023. u 00:05 - pre 11 meseci
Čovek koji niti je rođen niti je živeo niti se školovao niti je radio u nekoj zemlji, se nikada ne zove naučnikom te zemlje.

Ma koja zemlja da je u pitanju.

Da bi ste to shvatili, treba da izađete iz sopstvenih egocentričnih etnocentričnih naciocentričnih šovinističkih emocija, i uključite korteks.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet05.04.2023. u 00:25 - pre 11 meseci
Ne samo što "niti je rođen niti je živeo niti se školovao niti je radio" u toj zemlji nego je dobio šut u doope od te zemlje.

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet05.04.2023. u 07:03 - pre 11 meseci
Da je umro bogat moglo bi se reći da je bio američki naučnik, pošto to nije bio slučaj, jedino preostaje da je bio srpski. A to ne mora pod obavezno da ima neke ili ikakve veze sa Srbijom kao nazovi zemljom.

Mileva je rođena, živela, školovala i radila, i šta joj fali.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet05.04.2023. u 08:45 - pre 11 meseci
Ranije sam napisao da se amerikanizam ogleda u preferiranju životinja u odnosu na ljude.
Tesla je imao takav odnos prema golubovima.
Očigledno američki sindrom koji je meni stran jer ja na prvih 8 milijardi minus "zlatna" milijarda mesta preferiram ljude.

Proveri sa tim Chat BOT-om Tesla & pigeons fixation.

 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet05.04.2023. u 23:21 - pre 11 meseci
Citat:
BrutalCoin: Proveri sa tim Chat BOT-om Tesla & pigeons fixation.

Tesla je u danasnjem smislu bio klasican neurodivergentan lik, cak bi se reklo da je imao skoro sve simptome autizma: germofobiju, socijalnu fobiju, elemente OCD ... ali mora mu se odati priznanje da je svoj privatni zivot uspeo da sakrije od radoznalih ociju i usiju javnosti do te mere da ni danas nikome nisu skoro nikakvi detalji iz njegovog zivota. Sto uopste nije lako kada si poznat.

Bas zato ljudi su pridavali preveliku paznju nekim totalno nebitnim detaljima iz njegovog zivota. Ti golubovi, na primer ... pa hranjenje golubova, macaka, pasa itd. je omiljeni sport penzionera. a Tesla je to radio kada je vec zasao u matore godine. Sta je tu cudno? Proseta se po parku, nahrani golubove, vrati se u hotel.

Uzgred, i taj detalj o navodnom siromastvu ne pije vodu. New Yorker je bio prilicno skup hotel, za neupucene nalazi se u samom centru NY, dijagonalno od Penn stanice i Madison Sq centra. A spomen-ploca na zgradi tog hotela lepo kaze da je Tesla bio "Yugoslav-American scientist" ... svidelo se to vama ili ne. Evo i te ploce:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet06.04.2023. u 19:27 - pre 11 meseci
Nema šta da se sviđa, to je mnogo bliže realnosti nego da je bio srpski naučnik.

Inače, koliko ja znam hotel u kome je živeo je za njega bio besplatan. Ne sećam se iz kog razloga. A to da je krio privatni život, ja bih rekao da on nije ni imao privatni život. Struja i mašta je njegov život.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet06.04.2023. u 21:41 - pre 11 meseci
Pitaj bota dal da ubiješ zmiju?
Zaposli ga nek bude koristan.

Pretpostavljam da će ti dati neki odgovor koji opravdava američku hegemoniju.

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet07.04.2023. u 14:15 - pre 11 meseci
Zanimljivo bot kaze da je ok da zvekneš zmiju nečime po glavi.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet20.04.2023. u 10:55 - pre 11 meseci
Slušao sam intervju Maksa Tegmarka u kome on kaže da bi trebalo pauzirati na 6 meseci razvoj AI tehnologije jače od GPT-4 da bi se sprečilo da stvari krenu po zlu kasnije.

Pauziranje ima smisla jedino ako svi akteri koji su sposobni da naprave takvu tehnologiju učestvuju. Tegmark daje dva argumenta zašto misli da će se Kina složiti i da neće iskoristiti momenat da napravi prevagu u svoju korist.

Prvi je da kineska vlada još i više voli izvesnost i kontrolu od zapadnih i da će predlog biti prihvatljiv za njih.

Drugi, jači argument je da čak i ako Kinezi ne prihvate predlog, 6 meseci neće biti dovoljno da prestignu zapad. Mislio sam da su Kinezi barem jednaki u AI tehnologiji sa Amerikom. Da li je moguće da toliko kasne?

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet20.04.2023. u 12:56 - pre 11 meseci
Što ti je čudno što kasne? U većini tehnologija oni su iza Amera.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet20.04.2023. u 14:16 - pre 11 meseci
Mislim da su svi ti apeli samo farbanje glupe raje ... u svojim razvojnim centrima i laboratorijama svi ce i dalje razvijati i testirati AI resenja, samo ce mozda lansiranje proizvoda na trziste biti na ledu.

Sto i nije tako glupa ideja, jer ce time pustiti developere da rade na miru, nece ih pritiskati ludackim rokovima, pa ce i i kvalitet resenja biti bolji ...
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet21.04.2023. u 00:21 - pre 11 meseci
Citat:
dusanboss:
Što ti je čudno što kasne? U većini tehnologija oni su iza Amera.

Čudno mi je jer imam utisak da baš na razvoj AI imaju pik. Imaju i neke važne preduslove: ekonomska moć, proizvode svakojaki hardver, ogromna populacija i količina podataka...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:a212:92bb:4780:854c:a35..



+7169 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet21.04.2023. u 07:47 - pre 11 meseci
Citat:
B3R1:
Mislim da su svi ti apeli samo farbanje glupe raje ... u svojim razvojnim centrima i laboratorijama svi ce i dalje razvijati i testirati AI resenja, samo ce mozda lansiranje proizvoda na trziste biti na ledu.

Sto i nije tako glupa ideja, jer ce time pustiti developere da rade na miru, nece ih pritiskati ludackim rokovima, pa ce i i kvalitet resenja biti bolji ...


Svi ti apeli su ili licni publicitet (ili, jos gore, stize neka nova knjiga na Amazonu koju valja prodati) ili neka podrska 'reda radi / ako prodje prodje' zato sto neki konkretan pojedinac (Musk npr.) tj. njegova imperija trenutno kaska (mada za Muska postoji jos mogucih razloga, posto je bio od*ban za poziciju CEO-a OpenAI-ja pa je pokupio svoje igracke i otisao).

Ukratko, nebitni. Kocka je bacena, nazad tesko da ce da moze.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet21.04.2023. u 10:51 - pre 11 meseci
Citat:
B3R1:
Uzgred, i taj detalj o navodnom siromastvu ne pije vodu. New Yorker je bio prilicno skup hotel, za neupucene nalazi se u samom centru NY, dijagonalno od Penn stanice i Madison Sq centra.


Za osobu koja je toliko unapredila proizvodnju i distribuciju električne energije kao što je on za to doba, siromašan bi bio i da je samo posedovao taj isti New Yorker hotel, u odnosu na zasluge, a još gore je što nije imao dovoljno za svoje eksperimente koji su mu jedino bili važni.

Citat:
A spomen-ploca na zgradi tog hotela lepo kaze da je Tesla bio "Yugoslav-American scientist" ... svidelo se to vama ili ne. Evo i te ploce:


Pa da, kad je rođen u Jugoslaviji i izjašnjavao se kao Jugosloven :)

A što se tiče chat bota stvarno neverovatna tehnologija, napredna, ovo, ono, imam predosećaj da će uskoro pokušati da mi proda usisivač, Dobar dan, kupite usisivač, stvarno vam treba i stvarno je super, ne samo zato što smo primenili naprednu tehnologiju, nego i zato što je najbolji, bukvalno se pitamo kako ste do sad živeli bez njega, ili sa nekim lošijim modelom ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet23.04.2023. u 17:24 - pre 11 meseci
Citat:
MajorFatal: A što se tiče chat bota stvarno neverovatna tehnologija, napredna, ovo, ono, imam predosećaj da će uskoro pokušati da mi proda usisivač, Dobar dan, kupite usisivač, stvarno vam treba i stvarno je super, ne samo zato što smo primenili naprednu tehnologiju, nego i zato što je najbolji, bukvalno se pitamo kako ste do sad živeli bez njega, ili sa nekim lošijim modelom ..

Uskoro?! Pa to vec postoji! Vise nemas nijedan normalan website (a da to nije neki klikbejt portal) gde u startu ne dobijas reklame iz svih coskova ekrana. I ne samo to, nego ako imas Ad Blocker odjednom dobijes poruku "Aha, uhvatili smo te da koristis Ad Blocker, pa to nije fer, iskljuci ga ako zelis da citas dalje, dotle imas zatamnjen ekran!". :-) Osecam da ce odgovor nekoga od vas biti: "Ah, pa moras da instaliras Ad Blocker Detector Blocker" ... :-)))

Napredna tehnologija ce biti onda kada tvoj usisivac bude opremljen nekim IoT senzorom koji dojavi tamo gde treba da je aparat crk'o ... i za sat vremena na mobilni ti stigne 10 reklama za nove usisivace.

Ili frizider sa kamerom unutra, opremljen AI softverom koji automatski raspoznaje namirnice ... i naruci iz supermarketa one koje ti nedostaju.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet23.04.2023. u 22:55 - pre 11 meseci
To je stara ideja, bar deceniju, a ideja je da se koristi RFID a ne kamera.
I ne sumnjam da će u budućnosti biti tako: Svaki uređaj u kući (normalne prosečne bezmoždane transgender osobe) biti spojen za AI velikog brata koji će kontrolisti svaki minut života.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.160.*



+557 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet24.04.2023. u 16:12 - pre 11 meseci
Citat:
B3R1:
Uskoro?! Pa to vec postoji! Vise nemas nijedan normalan website (a da to nije neki klikbejt portal) gde u startu ne dobijas reklame iz svih coskova ekrana. I ne samo to, nego ako imas Ad Blocker odjednom dobijes poruku "Aha, uhvatili smo te da koristis Ad Blocker, pa to nije fer, iskljuci ga ako zelis da citas dalje, dotle imas zatamnjen ekran!". :-) Osecam da ce odgovor nekoga od vas biti: "Ah, pa moras da instaliras Ad Blocker Detector Blocker" ... :-)))


Moj odgovor je ipak da je problem u brauzerima i protokolima, ako se jedna stranica prikazuje drugu ne prikazuješ i ćao .. Dodatni problem je svesti ljudi i liding vrld nejšn surovom modelu kapitalizma, gde se firme bore za mesto pod suncem, treći problem je u nejšn ..

Citat:
Napredna tehnologija ce biti onda kada tvoj usisivac bude opremljen nekim IoT senzorom koji dojavi tamo gde treba da je aparat crk'o ... i za sat vremena na mobilni ti stigne 10 reklama za nove usisivace.


E ako je to napredno (sumnjiva reč na ovim prostorima), valjda bi trebalo pre nego što se pokvari da zove majstora, ili kupi i dostavi novi usisivač, ili šalje servis što čisti, šta će usisivač u svakoj kući, to nije racionalno.

Citat:
Ili frizider sa kamerom unutra, opremljen AI softverom koji automatski raspoznaje namirnice ... i naruci iz supermarketa one koje ti nedostaju.


To ako kuvam, ili žena kuva, u suprotnom da dojavi u kom restoranu nema gužve, ili dostavi sendvič sa namernicama koje su na redu po piramidi ishrane, ili ukusom koji nisam odavno probao itd, itd ..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet24.04.2023. u 22:09 - pre 11 meseci
Citat:
B3R1:
Tesla je u danasnjem smislu bio klasican neurodivergentan lik, cak bi se reklo da je imao skoro sve simptome autizma: germofobiju, socijalnu fobiju, elemente OCD ...

Uzgred, i taj detalj o navodnom siromastvu ne pije vodu. New Yorker je bio prilicno skup hotel, za neupucene nalazi se u samom centru NY, dijagonalno od Penn stanice i Madison Sq centra. A spomen-ploca na zgradi tog hotela lepo kaze da je Tesla bio "Yugoslav-American scientist" ... svidelo se to vama ili ne. Evo i te ploce:

Todore , pa i ti si klasican neurodivergentan lik , kao uostalom i mi svi . Ne bi bilo
prosperiteta da smo svi na isti kalup , Slazem se da je Tesla imao jos poneke
probleme u glavi , ali mislim da su svi genijalni ljudi autisticni na neki nacin . Bar
ono malo koje ja poznajem bilo licno bilo posredno .

A sada o tvojoj tvdnji da Tesla nije bio puka sirotinja . Bio je toliko siromasan da
mu hotel New Yorker posle okupacije Jugoslavije nije ni naplacivao boravak . Do
tada je Tesla primao penziju Kraljevine Jugoslavije svakog meseca. Oko iznosa
nema slaganja , i navodno ide do 600$ , mada ja mislim da je bio manji po onome
sto znam . I sasvim je normalno da hotel pise da je Jugo Usa naucnik jer su cekovi
izdavani od Jugoslavije . Siguran sam da je penziju primao mozda i 10 godina .





[Ovu poruku je menjao jovajovic100 dana 24.04.2023. u 23:20 GMT+1]
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: OpenAI ChatGBT = Skynet

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 31643 | Odgovora: 270 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.