Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seselj i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Seselj i dalje ide napred

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6494 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Voja Seki

Član broj: 347700



Profil

icon Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 08:21 - pre 14 meseci
U skladu forumske dobre prakse, otvaram temu o velikanu jugoslovenske i srpske nauke i književnosti. Kako Tanjug javlja i Seselj radi za Rio Tinto.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.a1.rs.



+2282 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 08:56 - pre 14 meseci
Kad sam video naslov pomislio sam da je umro, ali nista od toga.
...
Za rio tinto meni logicno. Oduvek radio sve protiv interesa Srbije.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 09:04 - pre 14 meseci
Kad skapa da proglasimo nacionalni praznik, oko epitafa se sam pobrinuo opisujući nam svoj misaoni tok i ličnost naslovima svojih knjiga: kengurovo m*udo, haška k*rva, p*ederski izbljuvak itd ...

rio tinto kao izraziti predstavnik nehumane inteligencije koja baulja okolo i uništava ljude i prirodu od since 1850 promenila x vlasnika, više nije zli kapitalista koji eksploatiše sirotilju, nego suma novca koja radi sama za sebe po automatizmu, zbog saradnje sa militari industrijom još opstaje, naravno da bušeći nasumice mora da natrči na najslabiju kariku tipa šekija, jedina nada nem je što im više nema mesta ni u Australiji, ni Gvineji, ni nedavno Mongoliji, ni nigde, nadajmo se ni kod nas.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 09:44 - pre 14 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=BJ1ShJkejFk


Snimak je samo za odrasle tako da ko zeli moze da odgleda na YT traje 1 minut.


E sad sve on jede , za neke AV parice , koje nisu velike.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 10:28 - pre 14 meseci
Ovo je neki, novi, umiveni, kulturni Seselj. Neverovatno.
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+20 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 10:52 - pre 14 meseci
Ne znam sta se vidi na snimku ali u emisiji je rekao da bi bacao sa mosta one koji protestuju da je na vlasti.

Inače su sad protesti u Nemačkoj zbog kopanja uglja.
Zeleni na vlasti pomerili kopanje a ovi koji protestuju to vide kao izdaju.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 11:32 - pre 14 meseci
Nije Šešelj u krivu oko litijuma. Iskreno, cela priča o zagađenju koje će se proširiti na celu Srbiju deluje mi pomalo alarmistički. Moje mišljenje je da će to ostati lokalizovano tu gde se iskopavanje vrši i da mi svi okolo nikakvo zagađenje nećemo ni primetiti. Nadam se da me vreme neće demantovati.

Međutim, oni koji su sigurno već osetili posledice su svi oni koji su prodali zemljište po ne bog zna kakvim cenama. Šešelj kaže da će ovaj posao generisati sto puta veću zaradu u odnosu na poljoprivredu koja je bila izvor zarade do sada. Onda je bilo pošteno da i zemljište košta sto puta više u odnosu na raniju cenu. Ovako je ostavljeno da te ljude tamo, vlasnike imanja, ubeđuju oko prodaje kojekakvi slatkorečivi lažljivci čiji je cilj da ako mogu dobiju tu zemlju džabe.

Da se reagovalo pre prvih prodaja moglo se nešto i učiniti u zaustavljanju Rio Tinta (i ako, ponavljam, ne mislim da je iskopavanje litijuma loše). Sada kada su postali vlasnici dobrog dela površine, taman bi nas opet bombardovali ako bismo im zabranili iskopavanje. Hoću da kažem da je proces gotovo pa neminovan pa se prema tome treba i uskladiti. Nije Vučić nikad iskreno ni nameravao da to obustavi.

E sad, ako bi se zaratilo, možda bi i bilo neke šanse...
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 11:39 - pre 14 meseci
Sto puta vecu zaradu za koga? Uz 3% rudne rente?
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 11:56 - pre 14 meseci
Sve i da Srbin lično drži taj posao običnom čoveku se isto vata, privatnik je privatnik.
A 3% jeste bruka svoje vrste. Da li bi se to moglo povećati?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 12:38 - pre 14 meseci
Rio Tinto je firma iz Australije !

Tako da pre cemo mi njih da Bombardujemo , nego oni nas

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred16.01.2023. u 15:59 - pre 14 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Nije Šešelj u krivu oko litijuma. Iskreno, cela priča o zagađenju koje će se proširiti na celu Srbiju deluje mi pomalo alarmistički. Moje mišljenje je da će to ostati lokalizovano tu gde se iskopavanje vrši i da mi svi okolo nikakvo zagađenje nećemo ni primetiti. Nadam se da me vreme neće demantovati.


Pa da ostaće lokalizovano, tu negde na nivou Srbije, pošto riot into nije jedini koji namerava da kopa i obrađuje kiselinom, mada kako su se snašli sa mhe situacijom nešto mi ne deluje ni da Bosna, Bugarska, Crna Gora, Makedonija, Albanija imaju bilo kakvu taktiku protiv zla. Jedino u Hrvatskoj i Sloveniji kad se takvo nešto spomene izađu dva čovaka sa dva transparenta da protestvuju, i sve se stopira za pola sata ko da nije ni pokušano.



Citat:
Međutim, oni koji su sigurno već osetili posledice su svi oni koji su prodali zemljište po ne bog zna kakvim cenama. Šešelj kaže da će ovaj posao generisati sto puta veću zaradu u odnosu na poljoprivredu koja je bila izvor zarade do sada. Onda je bilo pošteno da i zemljište košta sto puta više u odnosu na raniju cenu. Ovako je ostavljeno da te ljude tamo, vlasnike imanja, ubeđuju oko prodaje kojekakvi slatkorečivi lažljivci čiji je cilj da ako mogu dobiju tu zemlju džabe.


šešelj narodki rečeno laže, planiraju da rasele 20.000 ljudi da bi otvorili 278 radnih mesta. Zemlju i dobijaju za džabe pošto prve domaćine preplate za 10% i počnu da zagađuju oni preostali posle pobegnu i sami. I ovaj domaćin je mislio da će zagađivanje biti lokalizovano tamo gde su kopali, pošto na njegovom imanju nisu, ali sad mu voda u bunaru nije za piće, za stoku, za pranje, za bilo šta, čak nije ni voda više, obogaćena je arsenima i boratima.



Citat:
Da se reagovalo pre prvih prodaja moglo se nešto i učiniti u zaustavljanju Rio Tinta (i ako, ponavljam, ne mislim da je iskopavanje litijuma loše). Sada kada su postali vlasnici dobrog dela površine, taman bi nas opet bombardovali ako bismo im zabranili iskopavanje. Hoću da kažem da je proces gotovo pa neminovan pa se prema tome treba i uskladiti. Nije Vučić nikad iskreno ni nameravao da to obustavi.


Postali su vlasnici jednog dela površine na prevaru jer su ubedili ljude da će svejedno doći do otkupa, i da je državni projekat, a da oni otkupljuju po 110%, a ako propuste tu priliku doćiće država i otkupiti po 90% od cene. Nazovi država je pomogla u toj prevari, mislim da je to sve dokazivo na sudu.
Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred17.01.2023. u 00:03 - pre 14 meseci
Citat:
ademare:
Rio Tinto je firma iz Australije !

Tako da pre cemo mi njih da Bombardujemo , nego oni nas


Eh, mani ih, povezani su oni ko creva. Siguran sam da bi neki rekli da ih i dalje odnekud budnim okom nadzire britanska kraljica
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred17.01.2023. u 14:26 - pre 14 meseci
Citat:
MajorFatal:
Pa da ostaće lokalizovano, tu negde na nivou Srbije, pošto riot into nije jedini koji namerava da kopa i obrađuje kiselinom, mada kako su se snašli sa mhe situacijom nešto mi ne deluje ni da Bosna, Bugarska, Crna Gora, Makedonija, Albanija imaju bilo kakvu taktiku protiv zla. Jedino u Hrvatskoj i Sloveniji kad se takvo nešto spomene izađu dva čovaka sa dva transparenta da protestvuju, i sve se stopira za pola sata ko da nije ni pokušano.

Ali ako bi se po istom principu Albancima u Preševskoj dolini ponudile pare za iseljavanje, digla bi se masovno kuka i motika i tamo i ovamo.

Mislim da deo problema leži u činjenici da smo mi još uvek u dobroj meri kolektivističko društvo koje nedovoljno ceni privatnu svojinu. Doživljavamo državu kao svemoćnog tutora koji u sustini ima vlast nad našom imovinom, pa i životima. Zato je prevara koju si naveo i uspela bez problema. Drugo, ne vidim zašto pojedinac ne bi bio vlasnik čitave "piramide" koja seže sve do centra Zemlje, a ne samo oraničnog sloja ili kako već. Zašto li je uopšte to tako rešeno i zar ne bi bilo logično da se protiv toga izborimo? Pa bi onda vlasnici mogli i samo da iznajmljuju zemljište za rudarenje, dok država ne bi imala nikakve direktne zarade osim poreza na to.


[Ovu poruku je menjao Ulfsaar dana 17.01.2023. u 15:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred17.01.2023. u 17:30 - pre 14 meseci
Citat:
Ulfsaar: Ali ako bi se po istom principu Albancima u Preševskoj dolini ponudile pare za iseljavanje, digla bi se masovno kuka i motika i tamo i ovamo.


Po kom "istom principu"? Citirao si nešto što sam ja pisao ali nikako ne vidim na šta bi mogao da misliš? Zašto bi bilo ko iseljavao bilo koga, i koga bi doselio na njegovo mesto?

Citat:
Mislim da deo problema leži u činjenici da smo mi još uvek u dobroj meri kolektivističko društvo koje nedovoljno ceni privatnu svojinu. Doživljavamo državu kao svemoćnog tutora koji u sustini ima vlast nad našom imovinom, pa i životima. Zato je prevara koju si naveo i uspela bez problema.


Da li je "kolektivističko društvo" neki tvoj izmaštani termin, i šta bi trebalo da označava? O doživljavanju države kao tutora, vlasnikom nad imovinom i životima pričaj u svoje ime. Prevara je uspela kao i svaka druga, prevarena strana pošavši od sebe pretpostavlja poštenje, a prevarant je funjara.

Citat:
Drugo, ne vidim zašto pojedinac ne bi bio vlasnik čitave "piramide" koja seže sve do centra Zemlje, a ne samo oraničnog sloja ili kako već. Zašto li je uopšte to tako rešeno i zar ne bi bilo logično da se protiv toga izborimo? Pa bi onda vlasnici mogli i samo da iznajmljuju zemljište za rudarenje, dok država ne bi imala nikakve direktne zarade osim poreza na to.


Da, i da bude vlasnik stuba vazduha i svemira iznad imanja, pa da naplaćuje prelete avionima i satelitima što pravi mask. Pitanja zašto je nešto nekako su teška, pa hajde da pokušamo: Zašto r tinto svoje postrojenje za crpljenje zemljinih sokova i zagađivanje okoline naziva rudnikom, kad ono to nije? Rudnik je kad rudar kopa u oknu, pa seljak iznad može mirno da nastavi da gaji letinu, životinje, šumu, i uživa u bistrim potocima pitke vode, koji su takođe resurs, čim ih kupuje koka-kola, velika je to firma, al ipak ne ko r tinto da ima 6 puta bdp cele Srbije, šta oni prodaju uopšte, ko da prodaju izotop litijuma 7 i uranijum američkoj vojsci, da nas opet bolje bombarduju?

I na primer kad smo već kod maska, zašto ne bi ispod pustinje nevade u blizini fabrike tesle kojoj treba litijum kojeg ima i u morskoj vodi proglasili celu piramidu do centra zemlje da je isto pustinja, pa da na miru crpe litijum? A naivni ameri zabranili zbog pustinjskog skakavca i guštera, oni su neznalice i ne znaju geografiju, pustinja ima još, i skakavac i gušter bi mogli negde drugde da im uspevaju. Ali pravljenje pustinje od plodnog zemljišta bi bio podvig samo ove generacije čini mi se.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred19.01.2023. u 11:18 - pre 14 meseci
Citat:
Po kom "istom principu"? Citirao si nešto što sam ja pisao ali nikako ne vidim na šta bi mogao da misliš? Zašto bi bilo ko iseljavao bilo koga, i koga bi doselio na njegovo mesto?

Po principu dobrovoljnosti prodaje. A razlog je taj što su Albanci oduvek bili subverzivni element u srpskoj državi. Citirao sam Milana St Protića.

Citat:
Da li je "kolektivističko društvo" neki tvoj izmaštani termin, i šta bi trebalo da označava? O doživljavanju države kao tutora, vlasnikom nad imovinom i životima pričaj u svoje ime. Prevara je uspela kao i svaka druga, prevarena strana pošavši od sebe pretpostavlja poštenje, a prevarant je funjara.

To je ono kad neka budala smisli nešto u stilu "valja se" ili "ne valja se", a ostali slede da se ne bi obrukali jer štrče. Ili da ih ne bi stigla kakva kazna. Sjajan primer dao si upravo ti sa "selotejpom" po prozorima. Ili kad ti lovci idu preko imanja naoružani, opušteno i bez problema, jer, sve je to naše.

Citat:
Zašto r tinto svoje postrojenje za crpljenje zemljinih sokova i zagađivanje okoline naziva rudnikom, kad ono to nije? Rudnik je kad rudar kopa u oknu, pa seljak iznad može mirno da nastavi da gaji letinu, životinje, šumu, i uživa u bistrim potocima pitke vode, koji su takođe resurs, čim ih kupuje koka-kola, velika je to firma, al ipak ne ko r tinto da ima 6 puta bdp cele Srbije, šta oni prodaju uopšte, ko da prodaju izotop litijuma 7 i uranijum američkoj vojsci, da nas opet bolje bombarduju

Logično zvuči. Bilo bi interesantno saznati da li za ovakvo podzemno rudarenje postoje neke fundamentalne prepreke ili samo ekonomske.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred19.01.2023. u 12:09 - pre 14 meseci
Milan St. Protić je uiu te rrzuutrrrzwekđbg u rangu Šešeljuge.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 19.01.2023. u 14:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred19.01.2023. u 13:48 - pre 14 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Po principu dobrovoljnosti prodaje. A razlog je taj što su Albanci oduvek bili subverzivni element u srpskoj državi. Citirao sam Milana St Protića.


Aha, jasnije, je l možeš da preciziraš "oduvek", jer ni srpska država nije postojala oduvek, kao ni Albanci, da i ne pominjemo da je imala i prekide u postojanju. I da navedeš dva primera subverzivnosti?

Citat:
Citat:
Da li je "kolektivističko društvo" neki tvoj izmaštani termin, i šta bi trebalo da označava?

To je ono kad neka budala smisli nešto u stilu "valja se" ili "ne valja se", a ostali slede da se ne bi obrukali jer štrče. Ili da ih ne bi stigla kakva kazna. Sjajan primer dao si upravo ti sa "selotejpom" po prozorima. Ili kad ti lovci idu preko imanja naoružani, opušteno i bez problema, jer, sve je to naše.


Dakle tvoj autorski izmišljeni termin, dobro :)

Citat:

Logično zvuči. Bilo bi interesantno saznati da li za ovakvo podzemno rudarenje postoje neke fundamentalne prepreke ili samo ekonomske.


Verovatno i jedno i drugo, rudarenje je uvek podzemno pa tu stvari nikad nisu čiste, mislim da buše do potaše, pa kroz drugu bušotinu upumpavaju vodu iz Drine, da bi iz prve kuljala pod pritiskom potaša koja se posle obrađuje kiselinom, ako već ne suši na suncu, i eto tako posle šešelj za 600 eura termin na tv priča kako u Drinu vrate vodu čistiju nego što su uzeli.
I na kraju ti napišeš da šešelj nije u krivu, hoteći valjda da napišeš da je u pravu, logično.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred19.01.2023. u 14:32 - pre 14 meseci
I jedan i drugi su inteligentni i obrazovani. Šešelj ume da bude do koske iskren, ali to koristi da u kritičnom momentu slaže. Milan St. Protić je dosledniji i pošteniji intelektualno. I jedan i drugi su nazivno antikomunisti. Šešeljev antikomunizam ide samo dotle dokle je suština komunizma, a to je da on nije toliko ideologija, koliko on jeste the Služba. Šešelju se mora odati priznanje da se hrabro držao u Hagu. A bilo je i zabavno, smejao sam se danima onda kad ih je napušio:)
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred19.01.2023. u 16:38 - pre 14 meseci
Moje misljenje(nadam se da nije tacno) da je Sheki udbas do koske. Vucko ga je izvukao iz Haga, naravno ne za dzabe, a cenu kao i uvek placaju Srbi.

Kako je evoluirala Sluzba, tako je i Seselj zajedno sa njom, znaci kao deo polu-okupatorskog aparata u okviru YU, preko prezivljavanja sluzbe tokom raspada YU i ratova, do novih gazda i ponovo kao deo okupatorskog aparata u Srbiji.

U sustini on je sada vlasnistvo Vucka a posredno i onih u svetu i okruzenju koji imaju tapiju nad samim Vucicem.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Seselj i dalje ide napred19.01.2023. u 20:53 - pre 14 meseci
Da li ćemo mi ikada dočekati da kod nas može ovako kulturno da se debatuje: https://youtu.be/YJQSuUZdcV4
Kako ova dvojica negde rekoše, mi se slažemo u 95% stvari. A kod nas... kod nas je bitno samo da kontriraš, pa čak i ako nemaš argumente, jer ako nemaš argumente, onda samo zagalamiš i ne dozvoljavaš sagovorniku da bilo šta kaže.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Seselj i dalje ide napred

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6494 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.