Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fujitsu duva do 42'c, treba li više?

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Fujitsu duva do 42'c, treba li više?

[ Pregleda: 2647 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Fujitsu duva do 42'c, treba li više?29.01.2023. u 21:04 - pre 14 meseci
Toplina na usisu: 19.5'c
Toplina na izduvu: 42.5'c najviše
Spoljna: 0'c

Trajanje faze grejanja: 23 minuta
Trajanje faze odmrzavanja: 10 minuta

Faze grejanja (i duvanja) koja traje 23 minuta počinje kada se toplina nakon odmrzavanja popne na 35'c, klima kada dostigne bude na 42'c nekih ukupno 9 minuta i zatim lagano pada do 35'c kada klima prestaje da duva i počinje sledeći period odmrzavanja. Znači prosečna temperatura tokom faze grejanja nije tih 42 već nekih 39-40'c, a prosečna temperatura tokom celog rada (i grejanje i odrmzavanje) je zapravo prilično poražavajuća.

(odmrzavanje je "defrost", za one koji ne govore dobro srpskohrvatski )

Fujitsu ASYG 12LMCE. Meni je ovo nekako preslabašno. Da vikam servis, ili ja zapravo previše očekujem od ovog Fudžicua?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42'c, treba li više?01.02.2023. u 11:42 - pre 14 meseci
Juče sasvim drugačije:

Toplina na usisu: 21.3'c
Toplina na izduvu: 47.1'c najviše
Spoljna: 3'c

Trajanje faze grejanja: 53 minuta (19 minuta na maksimumu temperature)
Trajanje faze odmrzavanja: 7-8 minuta

Dodatna razlika je što je u prethodnom slučaju odmrzavanje spuštalo temperaturu unutrašnje jedinice na samo 9'c, a u ovom slučaju na 17'c.

Klima je u oba slučaja podešena na maksimum (i temperature i brzine ventilatora). Izgleda mi prilično nemoguće da 3 stepena razlike u spoljnoj temperaturi izaziva toliku drastičnu razliku u radu. A takođe mi na osnovu dešavanja deluje da klima ne bi bila u stanju uopšte da radi ni na -5'c a kamoli do -15'c kako je reklamirana.

Ima li ko šta da kaže povodom ovoga, ili da zaključimo temu bez rasprave, konstatacijom da je Fujitsu (za grejanje) izvikano njesra?
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
87.116.180.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42'c, treba li više?03.02.2023. u 20:17 - pre 13 meseci
našao si nekog dunstera da ti montira klimu i onda je klima sr&nje, tako to ide.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16347



+2921 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42'c, treba li više?04.02.2023. u 14:09 - pre 13 meseci
@pisac

Zasto bi drzao klimu na maksimumu temperature i izduva?

Ako imas maksimalnu brzinu izduva normalno je da imas nizu temperaturu izduva, i analogno tome sporiji izduv visa temperatura.

merenje temperature izduva na inverter nema puno smisla jer sam inverter po konstrukciji menja svoju snagu rada prema zadatim uslovima i prema tome duva toplije ili hladnije.
Ako hoces radi testa da izmeris max temperaturu izduva stavi na low brzinu i max temperaturu.

Dakle normalno je da ne duva uvek istu temperaturu.

Takodje imaces manji tj kraci defrost ako manje opteretis klimu,
tako da nemoj klimu da nagaris na 30 i na max izduv vec je stavi na 22-23 ili na neku normalnu temperaturu, i nemoj da meris temperaturu izduva vec temperaturu u prostoriji.

Da napomenem da setovana temperatura na displeju klime ne mora da ima nikakve veze sa temperaturom u prostoriji, ali ti kako vidim imas termometar to da izmeris.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42\'c, treba li više?04.02.2023. u 15:38 - pre 13 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
našao si nekog dunstera da ti montira klimu i onda je klima sr&nje, tako to ide.


Upravo je poenta da raspravimo ovde da li je to normalno ili nije, i zašto nije.

@bakara

Klimu sam kupio da greje na maksimumu zimi, to je bio plan od početka. Maksimalno duvanje je podešeno da bi dobacila do sobe i trpezarije na suprotnoj strani a da samo deo toplote ostane kod stepenica gde je klima (i to uspeva, radi po planu).

Merenje sam počeo onog trenutka kada sam video da klima više ne greje dovoljno. To je bilo kada je temperatura bila oko nule a napolju bilo snega (mada je klima zaklonjena od padavina)

@tvrdoglavi

Oko instalacije nema mnogo mudrosti, likovi su došli, vakumirali pola sata, pustili gas, cevi su niže par decimetara na kompresoru nego na unutrašnjoj (valjda da se ne bi ulje odlivalo van kompresora kad ne radi), i to je to. Cevi imaju jedan metar jer je lik tvrdio da ova fudžica ne zahteva 3 metra jer "sama reguliše pritisak", i u instalacionom uputstvu stvarno nema nigde pomenuto 3 metra minimalne dužine (za neke druge fudžice sam našao na internetu to pomenuto, za ovu ne).

Uvoznik za fujitsu (Viacom) nema svoju servisnu mrežu i nema broj telefona na koji može da se dobije bilo kakva informacija jer - nema svoje servisere. Takođe je 'ladno izignorisao pre više meseci moju prijavu nepravilnosti rada klime (koja je bila lažna, data sa namerom da mi se obrati njihov serviser do koga je nemoguće doći drugačije), tako da sam u razgovoru sa tržišnom inspekcijom morao saznati kako se zapravo postupa u takvim slučajevima (i to ću primeniti u slučaju prave potrebe).

Inače klima 'ladi i greje lepo kada nisu spomenuti uslovi (nula i sneg na travi).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16347



+2921 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42'c, treba li više?04.02.2023. u 18:04 - pre 13 meseci
Citat:
pisac: Upravo je poenta da raspravimo ovde da li je to normalno ili nije, i zašto nije.

@bakara

Klimu sam kupio da greje na maksimumu zimi, to je bio plan od početka. Maksimalno duvanje je podešeno da bi dobacila do sobe i trpezarije na suprotnoj strani a da samo deo toplote ostane kod stepenica gde je klima (i to uspeva, radi po planu).

Merenje sam počeo onog trenutka kada sam video da klima više ne greje dovoljno. To je bilo kada je temperatura bila oko nule a napolju bilo snega (mada je klima zaklonjena od padavina)

Znaci grejala je bolje nego sada, to je svrha tvog merenja?

Deluje kao neki ogroman prostor, pogotovo sto pominjes stepeniste, a klima i stepeniste se bas ne vole, to je jako tesko grejati/hladiti.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
80.243.235.*



+26 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42'c, treba li više?04.02.2023. u 22:20 - pre 13 meseci
Kupicu za par dana neku klimu za oko 75k,koju?...jos uvek nisam odlucio jer sto vise citam radi odabira sve manje znam...sad izucavam ugradnju jer cu je najverovatnije sam ugraditi a imam komsiju friziderziju koji ima opremu za vakumiranje,e sad mi on danas kaze da ne mora spoljna jedinica da bude niza od unutrasnje i kaze daje ugradjivao spoljne cak i na dva metra vece visine i da kao to radi bez problema,kod mene je situacija da spoljna jedinica ne moze biti niza vec visa nekih 15cm od unutrasnje zbog prozora,sta je definitivno ispravno?
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
87.116.183.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42\'c, treba li više?05.02.2023. u 07:40 - pre 13 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
pisac: Upravo je poenta da raspravimo ovde da li je to normalno ili nije, i zašto nije.

@bakara

Klimu sam kupio da greje na maksimumu zimi, to je bio plan od početka. Maksimalno duvanje je podešeno da bi dobacila do sobe i trpezarije na suprotnoj strani a da samo deo toplote ostane kod stepenica gde je klima (i to uspeva, radi po planu).

Merenje sam počeo onog trenutka kada sam video da klima više ne greje dovoljno. To je bilo kada je temperatura bila oko nule a napolju bilo snega (mada je klima zaklonjena od padavina)

Znaci grejala je bolje nego sada, to je svrha tvog merenja?

Deluje kao neki ogroman prostor, pogotovo sto pominjes stepeniste, a klima i stepeniste se bas ne vole, to je jako tesko grejati/hladiti.


polako dolazimo do podataka, za sada je na drugoj temi opisano kako je montirano, kako drnda, kako je vakumirano pola sata (uzgred, kako je merio vakum? ) a recimo kvadrature nigde? valjda cemo sad dobiti i taj podatak, kao i podatak o kvalitetu objekta, da bi dosli do onoga sto je bitno, da li klima radi kako treba
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42'c, treba li više?05.02.2023. u 12:51 - pre 13 meseci
Klimu koja nema (tehnicki podrazumevano) klasican, vec taj neki kvazi fix fan, ne mozes naterati da duze vreme radi na max fan drugacije nego da joj zadas max temp, ali to funkcionise samo dok klima sama ne proceni da je sasvim dovoljno zagrejala vazduh oko sebe (a ni priblizno zeljenom maximumu) pa pocne sama, po svom super fix fan algoritmu, da obara brzinu i temp izduva, i tako nastavi da fino greje (ali) samu sebe, i samo oko sebe.

Ne sporim, ima onih koji vole tu vrstu mazohizma, i u superlativima to nazivaju nenadyebivom kulturom rada koja i rezultura radom kakav je opisan u uvodnim postovima, pa nije ni cudo sto uvoznici, kojekakvi kvazimonteri, i frigomehanicari ne hebu nezadovoljne vlasnike ni 2% kada krenu ovakve price, obzirom da kvazipromoteri, onlajn strucnjaci, a pogotovo onlajn vlasnici, odlicno rade svoj posao, a sve ostalo na gore, vrlo ilustrativno, opisan nacin "pokriva" Viacom.

[Ovu poruku je menjao gfx dana 05.02.2023. u 14:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42'c, treba li više?05.02.2023. u 20:42 - pre 13 meseci
@tvrdoglavi @bakara

Nije bitna veličina prostora (a ni izolacija), već samo razlika u temperaturi između usisa i izduva. Klima je stavljena na 30 i na max ventilator da ne bi izigravala pamet, i predviđeno je da duva najtoplije i najjače što može, non-stop, dok god ima potrebe.

Nego, evo novosti: Danas je temperatura otprilke ista kao onaj prvi put, samo nema snega (ni na travi ni u oblacima). Klima piči 47.5'c ceo dan, i čak nisam ni odmrzavanje video nijednom.

Biće da ju je prošli put ujebala žestoko vlažnost vazduha. Čime to postaje katastrofalno bitan faktor za planiranje grejanja preko zime. Vlažan vazduh = nema grejanja. Srećom svi sada imamo mobilne telefone sa gomilom kamera, pa možemo da se sikamo tokom takvih dana do mile volje
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42\'c, treba li više?06.02.2023. u 17:27 - pre 13 meseci
Citat:
glackop:kod mene je situacija da spoljna jedinica ne moze biti niza vec visa nekih 15cm od unutrasnje zbog prozora,sta je definitivno ispravno?


Ostavi se kružna petlja iza kompresora u visini kompresora, a onda se spušta do unutrašnje jedinice. Tako su meni rekli ovi likovi koji su instalirali klimu. Ali kod mene nije moralo tako.

Inače za takva pitanja se otvara nova tema (ili traži postojeća takva) pošto nije vezano sa ovaj problem. Postavljanje nevezanog pitanja u tuđoj temi se naziva thread hijacking
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42'c, treba li više?09.02.2023. u 22:20 - pre 13 meseci
Infracrveni toplomer mi je danas pokazivao 55.5'c kada ga usmerim ka ventilatoru unutaršnje jedinice. JUče je pokazivao do 52'c. Ranije sam merio sa sondom, koju ne smem da gurnem baš do ventilatora da ne bi ostao i bez sonde i bez klime
 
Odgovor na temu

Mili Nebojsa

Član broj: 346352
Poruke: 15
176.106.126.*



+32 Profil

icon Re: Fujitsu duva do 42\\\'c, treba li više?10.02.2023. u 16:57 - pre 13 meseci
Citat:
pisac:
...thread hijacking...



A jel ovo na bugarskom?
Pitam zbog nas koji ne govorimo strane jezike!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Fujitsu duva do 42'c, treba li više?

[ Pregleda: 2647 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.