Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postupanje u slučaju okupacije

elitemadzone.org :: MadZone :: Postupanje u slučaju okupacije

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9780 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 13:07 - pre 9 meseci
Evo sta pise u Wiki :

Pod vođstvom nove bugarske prokomunističke vlade, tri bugarske armije (ukupno oko 455.000 vojnika) ušle su u Jugoslaviju u septembru 1944. i zajedno sa sovjetskim i jugoslovenskim snagama krenule u Niš i Skoplje sa strateškim zadatkom da blokiraju nemačke snage koje se povlače iz Grčke. Južna i istočna Srbija i Makedonija oslobođene su u roku od mesec dana, a bugarska Prva armija od 130.000 vojnika nastavila je ka Mađarskoj, oteravši Nemce i ušavši u Austriju aprila 1945. Uspostavljen je kontakt sa britanskom Osmom armijom u gradu Klagenfurtu 8. maja. 1945, dan kada je nacistička vlada u Nemačkoj kapitulirala. Tada je general Vladimir Stojčev potpisao sporazum o demarkaciji sa komandantom britanskog V korpusa Čarlsom Kejtlijem.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 14:12 - pre 9 meseci
pisac, ti li si?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 15:08 - pre 9 meseci
Šta kažete, još uvek se uči komunistička istorija na našim fakultetima? Mnogo opasni ti komunisti, kako se samo maskiraju. Znam, oni i dan danas vladaju u Sbiji. Koliko su opasni, ne samo da nema komunističke partije, nego nema ni radničkog samoupravljanja, nema nikakvih prava radnika, nema ni p od pravedne raspodele društvenog bogatstva, sve što se stvori u zemlji Srbiji, sav višak vrednosti pokupe multinacionalne korporacije i domaća kapitalistička bagra, ali su komunisti na vlasti. Ne samo na vlasti, oni su i na univerzitetu, svuda ih ima. Jutros, ne znam šta da doručkujem, reko da uzmem paštetu, kad ono... bolje da vam ne pričam... čim sam je otvorio počinje da mi svira internacionala iz konzerve.

Nego, ne znam baš da ih nema na univerzitetu, ne smatram sebe dovoljno kompetentnim za davanje jedne takve ocene. Ono što dobro znam, to je sledeće. Pun je internet ljudi koji su završili neke škole, a danas pričaju ne samo drugačije, nego sasvim suprotno od onoga što sam učio kao osnovac i srednjoškolac. Ne samo jutjub i internet uopšte, nego i knjižare, biblioteke. To su tomovi i tomovi koji nam dokazuju kako je Srbija imala dva oslobodilačka pokreta u DSR. Čekaj, sad mi ništa nije jasno. Ako su komunisti i partizanski pokret tako veliko zlo, kako se oni uopšte mogu smatrati oslobodilačkim pokretom? Ne ne gospodo, Srbija je imala samo jedan oslobodilački pokret, četnički pokret.

Znate li šta je problem? Ne znam šta uče na fakultetu, ali u javnosti deluju ljudi koji su definitivno diplomirali istoriju, a govore o zločinima komunista, o saradnji partizana sa okupatorom, o nepravdi prema srBskim domaćinima kojima su komunisti otimali imovinu itdisl. Ne znam zaista, komunisti su toliko prepredeni i opasni, da su uveli neoliberalizam u Srbiju, a na univerzitetu govore sve najgore o sebi. Ne samo istoričari, namnožilo se na tom univerzitetu na kom vladaju komunisti ne samo istoričara, nego i mnogih drugih koji o komunistima pričaju sve najgore. Baš čudno.

Što se Evrope i Rusije tiče, ni tu ništa nije jasno. Koliko uspevam da pohvatam ovaj moderni narativ, stvar je otprilike izgledala ovako. Zli Staljin je napao Poljsku, Hitler je hteo da ih spasi, ali nije u tome uspeo. Uopšte, njegova uloga je prilično nejasna i maglovita, kao i uloga Nemaca kao naroda. Zločine su uglavnom činili nekakvi nacisti i Rusi. Onda su zli Rusi ušli u Berlin, pa nemačke babe nisu imale maslac. Onda su došli dobri Amerikanci, iskrcali se u Normandiji i oslobodili Evropu od zlih Rusa i komunista. Bar onu zapadnu. Usput su bacili atomsku bombu na Japan. Pošto nisu mogli odmah, trebalo je da prođe pedesetak godina da oslobode i ostatak Evrope od zlih komunista i u tome su i uspeli. Naravno, ostalo je da oslobode još Rusiju i Belorusiju.

U stvarnosti, teško da će vam biti potrebno više od prstiju jedne ruke da nabrojite sve evropske zemlje(narode) koje nisu slale svoje trupe na Staljingrad i Lenjingrad, na istočni front. Neki su slali desetine hiljada, a neki pedesetak ili stotinak hiljada. Danas svi oni slave dan evrope(ne dan pobede nad fašizmom), dok istovremeno gledaju da slome i unište Rusiju.

Istorija se ponavlja, izgleda da mnogi nisu naučili lekciju. Baš me briga za sve one koji ne vide dalje od nosa, osim ako to nisu građani Srbije, a izgleda da ih i ovde ima. Mislim ono, lako ću ja da izolujem sebe od njih i da ne gledam i ne čitam njihovo prekrajanje istorije, to mi je najmanji problem. Problem je kada društvo toliko oboli da revizionizam postane vodeća struja ili još gore, zvanična državna politika. To vam je drugarice i drugovi ono što se upravo događa u bivšoj Ukrajini. Kako je krenulo, izgleda da i Evropa traži neku vrstu vaspitnih šamara. Bojim se samo da ovoga puta Rusi neće biti tako nežni.

Sloboda medija je osnovno ljudsko pravo.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 16:28 - pre 9 meseci
Eto citao si raznu Komunisticku literaturu , a tamo ne pise da je spominjani SDK Odbio da ide na istocni front ?!

Ti Zlocinci koljaci su odbili naredbu Nemaca i bili surovo kaznjeni ? Mnogi su to odbijanje platili zivotom !

Ucio si kazes skolu i sta su ti u njoj rekli o koljacima iz SDK ?


Pricu o komunistima , nisi razumeo !

Ljudi koji su vodili SSSR ili SFRJ svejedno nikada nisu Stvarno verovali u te Bajke ! Mozda Lenjin u pocetku !

Tvoj voljeni Staljin ili Tito svakako nisu verovali u Bajke !

Posle Tita - Tito !

Dosli su ljudi koji takodje nisu verovali u bajke ali su bili Oportunisti koji su koristili sve sto mogu !


Valjda ces jednog dana Ukapirati da su " Komunisti " i " Kapitalisti " u Srbiji isti ljudi ?

Ili su sada dosli njihova deca - sinovi , jer oni stari nisu vise zivi !!


Nema udruzenog rada i Samoupravljanja , ali postoje nove Bajke !!

" Bratstvo i jedinstvo " sada " menjaju " Ljudska prava " i WOKE narativi !!

Znaci citas pogresnu Literaturu i medije !

Umesto da ocekujes da to nadjes u " Radnickim novinama " koje danas vise ne postoej , treba da citas cnN1 i videces da je Komunisticka Ideologija i dalje ziva , zamo zavijena u drugo pakovanje !!

Znas kako se kaze isto shranje - drugo Pakovanje !!

I danas se svaki dan na cnN1 love Fasisti i vodi se borba protiv njih !! Svaki dan " Antifasisti " likuju jos jednoj " pobedi !!

Eto to kada ukapiras videces da je taj stari Komunizam , samo obukao novo odelo , a da su ljudi isti i njihovi potomci !!

I da taj novi : "komunizam " ne dolazi vise iz Rusije nego iz USA i EU !! Zato o njemu pise cnN1 kao podruznica onog USA CNN-a !

Umesto reci novi " komunizam " pravilnije bi bilo koristiti izraz " Radikalni , Extremni Levi pokret " To je bio i onaj "komunizam" a ovo je nesto jako u sustini slicno !



[Ovu poruku je menjao ademare dana 31.07.2023. u 17:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 17:00 - pre 9 meseci
Citat:
djoka_l: Recimo, na samom početku tvrdi da je u prvoj ofanzivi poginulo 11 Nemaca. U stvari ih je poginulo oko 100, a partizana oko 300. Praktično, ceo radnički bataljon koji je držao Kadinjaču je pobijen.
Da li treba dalje da se gleda...

Po tebi, ispade da su Nemci u Srbiji i Jugoslaviji samo umirali od raka...


Da pise 11 Nemaca, bio sam ubedjen da je poginuo 1 (jedan) Nemac na Kadinjaci.

Jedina emisija na tv-u o ovoj temi je bila relativno davno, 2000-tih, mislim da su gosti bili 2 istoricara - doktora: Predrag Markovic(najmladji pobednik Kviskoteke, sada SPS) i Cedomir Antic. Ja sam iskreno zanemeo, ono raspravljali su se da li je do 44-te(pre Rusa) poginulo 1600 i nesto ili 1700 i nesto Nemaca na teritoriji YU.

I sta sada, mislite da se radi o reviziji ? Nemojte da ste smesni, nasi pokreti otpora su se borili iskljucivo izmedju sebe za prevlast, oba su imali ugovore sa Svabama i Ustasama(manje vise). Takodje, nasi pokreti se nisu razlikovali od slicnih organizacija u Francuskoj i Grckoj, cak je i podela bila ista, komunisti vs "snage mraka i haosa" :) Mislite da smo bili neki izuzetak ?
Posle su Englezi prelomili ko ce da nestane a ko ce da vlada. Naravno mi ovde smo izvukli najkracu mogucu slamcicu.

Citat:
ademare: Umesto reci novi " komunizam " pravilnije bi bilo koristiti izraz " Radikalni , Extremni Levi pokret " To je bio i onaj "komunizam" a ovo je nesto jako u sustini slicno !

Naravno.
Ono sto je meni zao, jeste da normalni ljudi zbog karijera i zivota svojih roditelja, jos ako su bili uspesniji i/ili bili komunisti, osecaju neku krivnju, dug, vezu ili sta vec, gluposti, treba u svakoj prilici teziti istini, zbog licnog zdravlja, nista drugo..


 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 17:26 - pre 9 meseci
Moj deda je ucestvovao u pregovorima da cetnicki komandant predje u partizane.
Presao je i posle je bio partizanski komandant.
Isto tako kad se cetnici mogli da traze penzije nije niko (ili malo) trazio.

Inace je moj deda bio izbeglica u WWII o cemu sam pisao.
Takodje izbeglicama u Srbiji u WWII je Nedic bio "majka" jer je pomagao izbeglice.

Uzimajuci sve u obzir meni nije jasno cemu ta nadmetanja.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.38-151.wind.it.



+2283 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 18:05 - pre 9 meseci
Citat:
ademare:
I onda su svi oni " Titovi partizani " ?

Ljudi sa ovih prostora ne znaju da nisu svi partizani komunisti.
Ni ja to nisam znao do nedavno
Pre par meseci sam planinario italijanskim planinama i video na mapi spomenik italijanskim partizanima nedaleko od staze, pa rešim da svratim i vidim to. Kad tamo, osim figura vojnika sa puškama i bombama deo spomenika je i ogroman krst i statua Bogorodice! Nisam mogao da verujem šta vidim pa sam pitao italijana da mi objasni otkud religiozni elementi na spomeniku ateističkog pokreta i italijan kaže - partizani je reč koja se koristi za bilo koji narodno oslobodilački pokret otpora i ne, nisu oni bili ateisti, gotovo svi su bili katolici! Ili, drugim rečima, njihovi partizani su gotovo svi bili antikomunisti!
Tako da kad neko sa zapada kaze "partizani" treba se dobro zamisliti koga sve on tu svrstava.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.38-151.wind.it.



+2283 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 18:24 - pre 9 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Šta kažete, još uvek se uči komunistička istorija na našim fakultetima? Mnogo opasni ti komunisti, kako se samo maskiraju. Znam, oni i dan danas vladaju u Sbiji. Koliko su opasni, ne samo da nema komunističke partije, nego nema ni radničkog samoupravljanja, nema nikakvih prava radnika, nema ni p od pravedne raspodele društvenog bogatstva, sve što se stvori u zemlji Srbiji, sav višak vrednosti pokupe multinacionalne korporacije i domaća kapitalistička bagra, ali su komunisti na vlasti. Ne samo na vlasti, oni su i na univerzitetu, svuda ih ima.

Hm, pa.... upravo tako ja zamišljam Kinu. Milijarda komunista na jednom mestu,a nigde samoupravljanja, nigde prava radnika. Nisu komunisti više ono što su bili.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 18:58 - pre 9 meseci
@ Darko Nedeljkovic

Ovo si u pravu za "Partisans" .

Na engleskom jeziku se tako nazivaju pripadnici Gerilskih pokreta , bez obzira na ideologiju koju zastupaju . Svi su "partisans" .


I ja navijam za Partizan Sad kako nam je fudbal propao u Srb , ostaje nam kosarka.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 21:28 - pre 9 meseci
Koliko vidim u slučaju okupacije naj*bali smo, da su bar komunisti pisali istinu bilo bi i danas lakše, nego moraš da ideš za njima i popravljaš ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 23:06 - pre 9 meseci
Italijanski partizani su bili antifašisti, a ne antikomunisti.

Poljski komunisti posle Drugog svetskog rara su išli u crkvu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 23:18 - pre 9 meseci
Znači italijanski partizani su bili u stvari opozicija, pošto je kod njih fašizam bio na vlasti takoreći, kao naša opozicija danas otprilike .. manje više
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.38-151.wind.it.



+2283 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije31.07.2023. u 23:27 - pre 9 meseci
Citat:
Nedeljko:
Italijanski partizani su bili antifašisti, a ne antikomunisti.

Jasno - isto kao četnici Draže Mihajlovića.

Možda smo na korak od istorijskog pomirenja četnika i partizana - svaki četnik je partisan!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.38-151.wind.it.



+2283 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije01.08.2023. u 06:41 - pre 9 meseci
Citat:
MajorFatal:
Znači italijanski partizani su bili u stvari opozicija, pošto je kod njih fašizam bio na vlasti takoreći

Partizani su u svakoj drzavi bili opozicija, ukljucujuci hrvatsku i srbiju. Izuzetak su bili sovjetski partizani koji su podržavali vlast i zestoko suzbijali opoziciju, neke vođe sovjetskih partizana su osudjene za ratne zločine protiv opozicije, jer su praktikovali veoma surove masakre nad opoziciono (antikomunistički) nastrojenim stanovništvom.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije01.08.2023. u 07:54 - pre 9 meseci
Citat:
MajorFatal:
Znači italijanski partizani su bili u stvari opozicija, pošto je kod njih fašizam bio na vlasti takoreći, kao naša opozicija danas otprilike .. manje više

Ne. Italijanski partizanski pokret je nastao POSLE kapitulacije Italije. Kada je Italija kapitulirala, Nemačka je okupirala Italiju, tako da su se italijanski partizani borili protiv Nemaca.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije01.08.2023. u 12:51 - pre 9 meseci
Pa dobro, pošto je nacizam žešća oporija varijanta fašizma onda su i dalje bili opozicija samo Nemačkoj vlasti. A isto nisu mogli da se bore ko i naši jer su im uveli 10 za 1 odmazdu, nedavno sam gledao neku dramu kad su eliminisali 2 nemačka vojnika, a oni im streljali 20 civila za odmazdu i to ih još naterali da gledaju egzekuciju, ma užas
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 805



+637 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije01.08.2023. u 13:15 - pre 9 meseci
Citat:
djoka_l:
Citat:
MajorFatal:
Znači italijanski partizani su bili u stvari opozicija, pošto je kod njih fašizam bio na vlasti takoreći, kao naša opozicija danas otprilike .. manje više

Ne. Italijanski partizanski pokret je nastao POSLE kapitulacije Italije. Kada je Italija kapitulirala, Nemačka je okupirala Italiju, tako da su se italijanski partizani borili protiv Nemaca.

Tako je. A njihovi dotadasnji saveznici Nemci su prema njima bili izuzetno surovi. Izuzetno dobar skorasnji film o tome je Der Fall Collini (Slucaj Kolini).
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
151.68.31.*



+2283 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije01.08.2023. u 13:28 - pre 9 meseci
Hmm, da...
U Italiji na početku drugog svetskog rata najjača opoziciona partija je bila komunistička partija italije. Mislim, bila je najjače i posle WWII, 70-ih je osvajala trećinu glasova na izborima, ali to nije bitno za ovo o čemu pričamo.

Ti italijanski komunisti su baš interesantni za posmatranje. U opisu njihove ideologije vidim svašta nešto, po svemu sudeći oni su uzeli marksizam i lenjinizam pa su na to nakalemili socijal-demokratiju i katolički socijalizam. Tako se ono "religija je opijum za mase" svelo na "pravoslavlje je opijum za mase, a katolicizam je sasvim ok".

Tako da, eto odgovora na pitanje sa početka teme - ako bude okupacije, samo budi katolički komunista i ko god da pobedi ti si na konju

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 01.08.2023. u 14:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije01.08.2023. u 14:27 - pre 9 meseci
Kad smo kod Italije i naseg bivseg Samoupravljamnja , samo da podsetim .

Pokojni akademik istoricar Milorad Ekmedzic , je davno napisao knjigu , gde je obelodanio svoje otkrice vezano za " Jugoslovensko Samoupravljanje " !

Po zvanicnoj istoriji to je sve sam pisao licno Kardelj , koji je bio po obrazovanju nesvrseni ucitelj , znaci nije imao ni srednju skolu zavrsenu !

Sve su to navodno njegove ideje bile !!

A sta je otkrio Akademik Ekmedzic ?

Otkrio je naravno da je sve prepisano i da je to doslovno sa minimalnim izmenama Prepisan program Italijanske Socijalne Republike !!!

Naime posle iskrcavanja saveznika u Italiju i Italijanksih poraza , dolazi do nemira i pokusaja Italije da se izvuce iz rata ! Musolini je bio uhapsen , a Italijani su pokusali da se pridruze saveznicima , videci da Nemacka gubi rat !

Hitler 1943. salje specijalce koji oslobadjaju Musolinija iz zatvora , i naredjuje Okupaciju Italije ! Ta okupacija je bila toliko uspesna da su 1945. Glupi Srbi pre stigli do Trsta nego Amerikanci !! Amrikanci naravno nisu hteli da ginu , a Srbi vole da ginu !

Na okupiranoj Teritoriji , Musolini sa svojim fasistima , formira Republiku , jer kralj je ostao u Saveznickoj Italiji , a nikada nije ni voleo kralja !

I tu provizornu drzava naziva bas Italijanska Socijalna Republika ! Sastavlja program i to isti onaj koji ce Kardelj nekoliko godina kasnije Prepisati i nazvati " Jugoslovensko Samoupravljanje " !!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: Postupanje u slučaju okupacije01.08.2023. u 15:15 - pre 9 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Tako da, eto odgovora na pitanje sa početka teme - ako bude okupacije, samo budi katolički komunista i ko god da pobedi ti si na konju :D


1 bambi za katoličke komuniste, prva razumna ideja posle subaša, može i da se razrađuje, jezuitski komunisti, protestantski, imaćemo 16 frakcija dok si reko keks ..

@ademare Pa morali smo valjda braniti našu staru srpsku pravoslavnu crkvu u Trstu? Ujedno i problem sa katoličkim komunistima, što smo tradicionalno pravoslavci.

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Crkva_sv._Spiridona_u_Trstu

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Postupanje u slučaju okupacije

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9780 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.