Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Niske cene visok kvalitet"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43965 | Odgovora: 916 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.10.2023. u 23:07 - pre 7 meseci
To ne pali kod trgovaca gde je marža 100-300% hehe tu ima itekako lufta za pljačkanje. Jasno je da isti puter kod nas košta 400 dinara a u grčkoj duplo manje. Lidl prazan a reklame non stop na internetu i televiziji. Dva puta kupim piletinu jer stvarno ima dobru cenu a ona se usmrdela pokvarila. Više ne kuoujem meso u lidlu. Ne zanima me. Malo po i ostali proizvodi shvatiš da ti se ne isplati jogurt za 185 dinara da vučeš 1,5 kada isti takav iza ćoška u maxiju košta 175.

Malo po malo i lidl prazan.

Onda je nemac uveo popuste na bonove. Setite se samo kako se hrana prodavala na tačkice posle nacističke okupacije 1945e, kako se benzin kupovao 90tih na bonove, mleko čekalo u redu svako po litar ne može više.

E to je Lidl vratio u naše živote! Ograničenja, nestašice i duplo više cene hrane nego u zemljama EU!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..:92c4:80:6931:5e55:9e2d:ebff



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 00:28 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija
Malo po malo i lidl prazan.


Upravo. Zato teorija sa dranjem ne pije vodu.

N puta vise kupaca sa punim korpama koje bi imali da mogu mogu da spuste cenu ispod konkurencije solidno je daleko vise kinte nego jajarenje sa marzama u polu-praznom marketu.

Sto ostavlja samo jednu smislenu mogucnost - da su sa ovim prometom i marzama na maksimumu profita koji mogu da izvedu tj. da nemaju "luft" da spuste cene jos zato sto bi isli u crveno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 00:44 - pre 7 meseci
@Bordzija, znas li ti sta je monopol?
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 07:07 - pre 7 meseci
"Da li imate aplikaciju?"

Kasirke i kasiri redovno smaraju prilikom svake kupovine.

Pre sam odgovarao da nemam, sada ih ignorisem.

Nisu oni krivi. Naterani su da to rade. Neki su me zapamtili, pa ne pitaju.

Do sada svi znaju za njihovu aplikaciju. Uopste nema potrebe da smaraju. Ko je koristi, taj ce je koristiti bez pitanja. Ko ne koristi, nece, ni sa pitanjem.

Nije potrebna interakcija kasira ili kasirke da bi se upotrebila aplikacija.

Nedeljni kuponi za robu koja se slabo prodaje ili za trazenu robu koju potom izloze u minimalnim kolicinama koje se razgrabe.

Popust od 10% za sledecu kupovinu nakon potrosenih 30000 din u toku meseca.

Znaci, na takvu kupovinu od 5000 din imas povracaj 500din na 30000+5000 din, sto je 1,42%.

Sramota.

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 07:51 - pre 7 meseci
Citat:
putuješ po svetu i skupljaš doktorate jelda? Smeta mi što je u srbiji monopol na snazi kao direktna posledica govnjifikacije obrazovanja, zdravstva, policije itd. To za mene nije država. Uopšte sve ove balkanske pljačkaonice

Nikakve doktorate i slicno, jednostavno takva je situacija da na trzistu rada vec duze vreme postoji konstantna potreba za ljudima voljnim da idu negde i neko za to daje neke pare.
Nikakvog monopola u Srbiji nema, ili barem ne većeg u Beogradu nego u Briselu, Parizu i Rimu. Obrazovanje nisam bas kompetentan da poredim, ali verovatno je to takodje u svakom od 4 grada neki sličan nivo. Zdravstvo? Je li dovoljno da kažem da ako sam u prilici vratim se u Beograd pa se tu lečim, napolju je sigurno 3x-4x skuplje. Ako ne treba ništa drugo od zdravstvenih usluga, onda nakon 3 ili više nedelja u eu zna se šta je prvo što svaki srbin radi po povratku u beograd - ide kod frizera i zubara. Zubi moraju uvek da budu u perfektnom stanju, pregledani svakog drugog meseca i ako se pojavila najmanja tačkica karijesa odmah da se sređuje. Ako me zaboli zub u EU, to me košta 500 evra. Za te pare u srbiji mozes 10 godina da kontrolišeš zube na svaka 2 meseca i popravljas sve sto se eventualno pojavi. Frizer, EU cena muškog šišanja oko 25-30 evra, u srbiji se za te pare šišaš godinu dana. Policija - u EU je isto totalni nerad, lopovluk cveta. Ima lopova koji su nabavili mini cisternu i nocu istaču gorivo po parkinzima, prihoduju bez problema 2.000 evra svaku noc, policija nista, jednom za dve godine sam procitao da su uhvatili nekog. I tako dalje, ja trenutno ne mogu da se setim ni jedne službe u briselu koja radi manje loše nego u beogradu (sad ćeš reći da ja botujem za vlast i hvalim beograd, a ja ustvari samo kritikujem brisel). Belorusija, e, to je već nešto drugo, kako sa cenama tako i sa čistoćom i policijom, ali o tome smo pričali na drugoj temi pa nemojmo ovde. Pominjem samo kao hint ako planiraš neku selidbu, verujem da ćeš biti zadovoljan po većini kriterijuma
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 08:02 - pre 7 meseci
Aplikaciju mislim da imaju svi veći marketi. Ja je koristim, ali više da pratim troškove nego da dobijem neki pospust. Mada ima i popusta, ali nisu veliki ili su za ono što svakako ne bi kupio. Evo baš sad gledam da su podigli granicu za posput od 10%. Ranije je bilo nakon potorošenih 25.000 din, a sada je nakon potrošenih 50.000 din.
Nikad ne kupujemo nešto samo zato što ima popust preko aplikacije. Jedino što nas tako "navuku" je da kupimo baš u tom trenutku kada je na popustu, umesto možda sledeće nedelje kada bi smo isto to svakako kupili.
Baš glledam da famozni puter sa početka teme (250g, 82% mm) mogu da kupim za 150 dinara. Znači za 1,28€. Jeftinije i od tog grčkog.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 08:10 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
Tako je jednom u 5 godina kada daju puter po istoj ceni kao u nemačkoj, za 1,5 evra.

Pa eto, onda napuni zamrzivac i miran si neko vreme. Ja ne znam nista da ti odgovorim oko tih proizvoda zasnovanih na mlečnoj masti. Ne koristim to, nije dobro za holesterol, a inače nikad nisam ni bio neki ljubitelj, tako da pored frizidera sa tom vrstom robe prolazim kao pored turskog groblja, bez da pogledam sta tu ima i koliko kosta. Koristim maslinovo ulje i eto, tu imaš poentu, maslinovo ulje je zaista u srbiji skuplje nego u italiji, to je otprilike jedini proizvod kog mogu da se setim da je u srbiji skuplji, ali ne drastično, nikakvih 2x, 3x pa na sve to još 100% poskupljenje

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 06.10.2023. u 10:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10261 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 08:12 - pre 7 meseci


Al' vas je naložio bordžija svojim naklapanjima o džabe hrani u Grčkoj i Nemačkoj, i o 200% poskupljenjima u Srbiji ...



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10261 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 08:19 - pre 7 meseci
Citat:
component:Baš glledam da famozni puter sa početka teme (250g, 82% mm) mogu da kupim za 150 dinara. Znači za 1,28€. Jeftinije i od tog grčkog.

Ovom svojom nesmotrenom izjavom, tendeciozno spinuješ i rušiš ugled i čast bordžije koji kompetetno tvrdi da je "tamo preko" sve jeftinije duplo i troduplo a da je kod nas, zna se, sve poskupelo 200%

I naravno, ovom izjavom zaslužuješ da te bordžija nazove botom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 08:19 - pre 7 meseci
Citat:
ademare:
Sta ce " Siromasnom Penzioneru " 10 Pilica ??

A ne nego ce za jedno da dođe, za uštedu od 30 din taman dobije pola jednog krilceta beplatno?
Naravno da ce da kupi 10, jer kad kupi 10 jedanaesto mu izadje praktično besplatno i ne samo to nego i jedno pivo mu izađe besplatno u tih 300 din razlike, a kad ispeče pile i savi pivo ispred sebe, a to dvoje nas u EU kosta nekih 15 evra kod ulicnog prodavca sa onim kombijem pečenjarom, je li tako beše Dimkoviću?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 08:25 - pre 7 meseci
Citat:
scoolptor:
Kad se na glasanju rucice podizu vesto - jen, dva!
Ne moze i pare i jare.

Ne bi trebalo da odgovatam na političke provokacije, ali ne mogu da izdržim - zar nismo kod svake vlasti od kaljevine, preko tita, milosevica, đinđića, dačića i vučića uvek bili podjednako puni para kao samar svile? Nisam primetio da glasanje ima neki bitan uticaj na to.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 08:32 - pre 7 meseci
Citat:
kosmopolita:
Ali tu postoji kvaka 22 jer "Glup narod bira glupu vlast! ".

Imam genijalnu ideju!

Kad bismo samo nekako uspeli da ovaj narod i ovo vlast oteramo negde sa ovih prostora pa da naselimo japance... Srbija bi mogla postati jedna divna zemlja zutih kosookih ljudi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 08:53 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
Lidl ima svoju špediciju i logistiku tako da ih ni to ne košta duplo, kamion sa bananama ide kroz sloveniju, hrvatsku, srbiju a vraća se sa makedonskim ajvarom istim tim putem.

Nema. Ima svoj magacin i to je to. Nema čak ni radnike za istovar, nego mora da plaća i prevoz i istovar ekstrnim kompanijama. Imas o tome po kamiondzijskim forumima, Lidl je ozloglašena firma medju kamiondžijama zato što moraju sami da istovare robu, a oni to inače generalno ne rade, samim tim i ne umeju, pa često zakače, razbiju, prevrnu, pocepaju palete sa robom, sto lidl naplati od prevoznika, ali ni prevoznik nije mutav, nego je taj rizik unapred uračunao u cenu prevoza, tako da je prevoz za lidl skuplji nego za ostale firme. Takođe, umoran/iznerviran kamiondžija često potom napravi neki udes i uništi kamion, što takođe mora da se predvidi kao rizik i utiče na cenu, ali utiče i na živote ljudi, pa je par država već donelo zakone da kamiondžija ne sme da ima nikakvih dodirnih tačaka sa itovarom, ali to je već druga tema.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 08:58 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
Ja da napravim svoj lidl?

Ne moraš baš svoj lidl, ali možeš da ideš na letovanje sa praznim prtljažnikom a vraćaš se sa punim hrane. Nije mi jasno zašto ljudi rade suprotno, kad idu u grcku poteraju sveodavde, mazohizam neki, sta li je?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10261 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 09:03 - pre 7 meseci
Kako može kamiondžija sam da istovari kamion? Pazi, ne pričamo mi ovde o tamićima od 2 tone, nego o šleperima.
Odakle kamiondžiji viljuškar? Otkud kamiondžija zna GDE da istovari? Lidlov (a i svaki drugi logistički centar) je ogroman i složen. Jedino, ako može da kipuje, pa izbaci sve ...


Od kad znam, uvek kamiondžija dođe, uparkira, i zapali cigaru i ne meša se u istovar.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 09:06 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
Lepo ne košta ih ništa da budu ovde.

Cenim da si pobrkao Fiat i Lidl. Proizvodnja se subvencioniše, trgovina ne, mislim da to čak izričito piše u uredbi o podršci stranim direktnim investicijama, ali me baš mrzi da tražim.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 09:22 - pre 7 meseci
Citat:
Shadowed:
@Bordzija, znas li ti sta je monopol?

Ocigledno je valjda da je monopolista onaj čije su radnje prazne i ne može nikom ništa da proda, logično
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3459

Jabber: djoka_l


+1464 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 09:26 - pre 7 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ocigledno je valjda da je monopolista onaj čije su radnje prazne i ne može nikom ništa da proda, logično :D


Ma, to je bordžija usvojio sendvičarsku terminologiju, ono, svi koji ne pišu ili ne rade ono što SNS kaže su tajkuni. A gologuzan sa 60 TV kanala koji ne plaća porez, ili burazerski biznismen je "patrijota".
Tako je i bordžiji svako ko ne prodaje puter po grčkim cenama monopolista.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 09:44 - pre 7 meseci
Citat:
component:
Baš glledam da famozni puter sa početka teme (250g, 82% mm) mogu da kupim za 150 dinara. Znači za 1,28€. Jeftinije i od tog grčkog.


Upecao si se, nisi pročitao sitna slova i uslove koje je okupator postavio. Sledeći put ćeš morati i 10 sklekova da uradiš za dva jeftinija putera. Kojih vrv neće ni biti taj JEDAN dan koliko traje akcija.

I vodite računa svi proizvodi su im pred istek roka trajanja od stajanja a piletina upuvana.

Dakle nemac je ograničio i uslovio kupovinu putera. Šta je sledeće? Grupno tuširanje pred kupovinu putera? Ne zaboravite varvarsku istoriju tog naroda koji je na naše tržište ušao sa šovinističkim reklamama niska cena visok kvalitet ponižavajući kompletan ženski rod!


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 09:50 - pre 7 meseci
A vidite kakva su jaja na akciji u lidlu!

https://www.instagram.com/p/Cx...embed&utm_campaign=loading
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43965 | Odgovora: 916 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.