Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ta Pec problem pregoreva osigurac

elitemadzone.org :: TechZone :: Ta Pec problem pregoreva osigurac

[ Pregleda: 1009 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan5050
Vidojevic Jovan
Leskovac

Član broj: 348377
Poruke: 3
*.dynamic.a1.rs.



Profil

icon Ta Pec problem pregoreva osigurac05.12.2023. u 13:56 - pre 4 meseca
U pitanju je monofazna Ta pec Magnoprom Kad ukljucim Ta pec u utičnicu upali se odmah crvena lampica i krene odmah da se puni ne ide struja kroz termostat kojim se ukljucuje pec i tako moze da radi dok se ne napuni,probao sam medjutim kada suprotno okrenem utikač motor radi normalno izduvava ali kad okrenem termostat da krene se puni posle par sekundi izbaci osigurac u cemu je problem?
Vidojevic Jovan
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ta Pec problem pregoreva osigurac06.12.2023. u 08:11 - pre 4 meseca
Jako si konfuzan. Šteta što ne umeš da pišeš.

Ali, po tome šta se dešava, biće da imaš negde proboj faze na masu.

U takvom stanju, peć može biti opasna po život.
Moj savet ti je da izvučeš kabl iz utikača, ne uključuješ peć i da pozoveš električara.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Jovan5050
Vidojevic Jovan
Leskovac

Član broj: 348377
Poruke: 3
*.dynamic.a1.rs.



Profil

icon Re: Ta Pec problem pregoreva osigurac06.12.2023. u 16:49 - pre 4 meseca
Kada priključim utikač TA peći u utičnicu, odmah se upali crvena lampica, i peć počne da se puni, bez obzira na položaj točkića termostata na samoj peći (uključeno ili isključeno). Peć je radila na taj način nekoliko sati dok nije postala vruća.Međutim, kada sam okrenuo utikač suprotno i ponovo ga priključio u utičnicu peć je normalno funkcionisala,crvena lampica je bila ugasena i mogla se uključiti sobnim termostatom da motor izduvava topao vazduh. Međutim, kada sam pokušao uključiti Ta peć pomoću točkića termostata na samoj peći da se puni,posle par sekundi osigurač je pregoreo,probao sam vise puta.Okrenuo sam utikač ponovo i opet se ponovilo sve kao na početku teksta.Nadam se da sam sada bio jasniji. Pozdrav.
Vidojevic Jovan
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.163.*



+370 Profil

icon Re: Ta Pec problem pregoreva osigurac06.12.2023. u 20:41 - pre 4 meseca
Rad TA peci ne zavisi od okretanja utikaca ako je TA pec ispravna. Ovako kako je opisano da li si siguran da je osigurac (i instalacija) pravilo dimenzionisana za taj potrosac? Da li na toj grani imash jos neki potrosac? Koja je snaga te TA peci? Imasl li unimer i neko osnovno znanje da probash da nesto testirash?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ta Pec problem pregoreva osigurac07.12.2023. u 07:33 - pre 4 meseca
Citat:
SASA M.: Rad TA peci ne zavisi od okretanja utikaca ako je TA pec ispravna.


Probija mu na masu!
- Kad okrene utikač u jednu stranu - na masu ide nula, pa ne iskače osigurač.
- Kad okrene utikač ("viljušku") na drugu stranu, na masu probija faza i iskače osigurač.

Ponoviću: ta peć je opasna po život. Treba je isključiti iz struje, i pozvati električara.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.162.*



+370 Profil

icon Re: Ta Pec problem pregoreva osigurac09.12.2023. u 19:39 - pre 4 meseca
Mislio sam da je moja recenica jasna i jasno sam napisao uslov.
Pre svega se odnosi se na nacin na koji aparat radi na gradskoj mrezi i da ne zavisi od okretenja da li ce raditi ili ne.

Ako je pec neispravna mozemo da razmatramo razlicite slucajeve. Masa je na zastitnom vodu i treba bi da je to dovoljno da osigurac ili FID prekine fazu. Kod nulovanja bi isto trebao nulti vod da bude uzemljen negde u instalaciji, pa bi i tad to trebalo da izazove struju greske i da osigurac ili sklopka reaguje.

U postu iznad mog prethodnog, koliko vidim u oba slucaja okretanja utikaca je pec radila i tek posle vise sati je iskakao osigurac. U svakom slucaju preporuka je sigurno da kvalifikovano lice otkloni kvar.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ta Pec problem pregoreva osigurac

[ Pregleda: 1009 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.