Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rathohuškačka propaganda i medijski rat

elitemadzone.org :: MadZone :: Rathohuškačka propaganda i medijski rat

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 5920 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.162.*



+559 Profil

icon Rathohuškačka propaganda i medijski rat03.03.2024. u 12:12 - pre 56 dana i 18h
Zanimaju me ratnohuškačka propaganda i medijski rat.

Za ratnohuškačku propagandu moraš da napraviš atmosferu straha, da "protivnik" koji to još uvek nije želi da te napadne i pobije, i kad bitanga izbode nikogovića objaviš: "Suparnik ubio našeg čoveka", i tako više puta i u većem obimu, dok ne dobiješ atmosferu da i varnica pali masu, i ljude koji inače obrađuju svoje bašte, da su raspoloženi da uzmu oružje u ruke i brane ognjište 1000 Km daleko.

Za "medijski rat" dovoljno je da na redovnoj bazi objavljuješ kako suparničke horde kidišu na našu nejač, i da ne dozvoliš da se probije njihova vest u kojoj se govori da u stvari naše horde kidišu na njihovu nejač, i to bi manje više bilo to.

Možeš koliko hoćeš jer niko nikad nije kažnjen.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat03.03.2024. u 12:44 - pre 56 dana i 18h
Samo pratiš NATO izvore i krstom se krstiš šta nekada ozbiljne zemlje izjavljuju i rade, meni je to veći utisak i od samog rata.

Da se ne zaboravi kačim izjave koje to lepo ilustruju, a potiču od prvog čoveka Evrope i prvog čoveka NATO pakta.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat03.03.2024. u 13:06 - pre 56 dana i 18h
Malo sam juce citao onu prvu Veliku temu o ratu , na nekih 180 strana . Naravno nisam procitao sve za to bi trebali dani .

U svakom slucaju kada se odvoji " Zito od kukolja" Bezumne NATO Budalastine , od realnog stanja , mogla bi odlicna knjiga da se napise !

I to ne bilo kakva vec verovatno najbolja na planeti o ratu !


Naravno i od tih NATO budalastina bi mogla da se napise knjiga kako deluje NATO Ratna propaganda !
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat03.03.2024. u 13:21 - pre 56 dana i 17h
nato ne treba ni da postoji, to hladnoratovska zaostavština. Nas kad su bombardovali opravdanje je bilo humanitarna katastrofa, a pre toga pomogli sličnu takvu katastrofu u Hrvatskoj.
Ali gde se baš njih setiste, jeste najveći vojni savez ali retko kad ratuje, do sada svega dva puta čini mi se. Više zemlje članice ratuju nego sam pakt.
Dodaću humanitarnu katastrofu na spisak propagandnih stavki.
Čudi me da ne reaguju u Gazi, Izraelci usarapiše one jadne Palestince. Ili u Ukrajini, Rusi ih razvališe.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat03.03.2024. u 13:54 - pre 56 dana i 17h
Citat:
MajorFatal: Ali gde se baš njih setiste, jeste najveći vojni savez ali retko kad ratuje, do sada svega dva puta čini mi se.
Da, pri čemu smo baš mi bili ti protiv koga su prvo ratovali, upotrebivši kao povod za to neviđenu zločinačku prevaru u selu Račak:

Najveća medijska prevara 20. vijeka konstruisana kao povod za agresiju na SRJ


 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat03.03.2024. u 14:47 - pre 56 dana i 16h
"Baš mi" mi nismo naročito zanimljivi, više uopšteno ono što piše u naslovu, huškačka propaganda i medijski rat. Taj Račak je skoro identično kao kafić Panda, ili pijaca Merkale, ne znam kako to vojničine zovu, false flag beše?

Može da se stavi na listu propagandnih poduhvata, tvoji obave neki zločin, ali nabediš drugu stranu da je ona, mada spada pod varijantu kategorije "njihove horde kidišu na našu nejač" ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat03.03.2024. u 17:22 - pre 56 dana i 13h
Evo ti na tu temu

Iz glave mogu da se setim i okačim X bizarnih primera besramne NATO propagande, a sve što znam je kap u moru tih bljuvotina.

Gebels je mala beba za NATO i njihove evropske satrape.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 15
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat04.03.2024. u 13:02 - pre 55 dana i 18h
Gde je objavljen ovaj kadar iz filma Lepa sela lepo gore?
Na kom sajtu? U kojim vestima? Kada?

Možda su Rusi zamenili originalnu sliku svojih vojnika sa slikom Bjelogrlića i Koje?
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat04.03.2024. u 14:31 - pre 55 dana i 16h
Citat:
MajorFatal:
.....................

Može da se stavi na listu propagandnih poduhvata, tvoji obave neki zločin, ali nabediš drugu stranu da je ona,..................


Da li u to spada i ona čuvena operacija LABRADOR , kada je KOS organizovao miniranje Jevrejskog groblja na Mirogoju želeći da za to optuže Hrvatske fašiste .
Da bruka bude veća upadom tih istih fašista Hrvata u kancelarije Jugoslovenkog Ratnog Vazduhoplovstva pronađena su sva dokumenta u kojima je sve ovo " vešto " isplanirano .
Počinioci su bar za toliko bili pametni da švitnu u Srbiju gde je kasnije organizovana neka sharada od suđenja .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat04.03.2024. u 15:48 - pre 55 dana i 15h
Citat:
sikira069:
Gde je objavljen ovaj kadar iz filma Lepa sela lepo gore?
Na kom sajtu? U kojim vestima?
Vidiš da je Twitteru.
Citat:
Možda su Rusi zamenili originalnu sliku svojih vojnika sa slikom Bjelogrlića i Koje?
Ma da, to je "prljava ruska propaganda"

Isto kao i ovo, jesu li i ovo Rusi montirali!?



Koji skoro ni da ime nisu promenili, lepo im je Nikolai

Da ovakve i gore ratnohuškačke stvari nisu odvele u smrt stotine hiljada ljudi bile bi (pre)smešne..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat04.03.2024. u 16:13 - pre 55 dana i 14h
Ovo su neke privatne objave.
Veze nemaju sa ratnim huškanjem.
Čak piše StopWarInUkraine.
Neki novi klinci.
Stariji kadar bi okačio Batu Živojinovića iz Valter brani Sarajevo.

Jedino je lepo objašnjena kovanica Putler.
Putin-Hitler u slengu je Putler.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat04.03.2024. u 18:22 - pre 55 dana i 12h
Da da, jel Putler napravio i ovaj video kako turbo-Zaporožac doleće iza brda i kao od šale uništava kolonu ruskih tenkova?

Neko vreme u nekoj meri sam i ja bio zadojen tom propagandom, moram priznati da sam na prvi pogled poverovao u ovu idiotariju :(
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat04.03.2024. u 20:49 - pre 55 dana i 10h
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Evo ti na tu temu

Iz glave mogu da se setim i okačim X bizarnih primera besramne NATO propagande, a sve što znam je kap u moru tih bljuvotina.

Gebels je mala beba za NATO i njihove evropske satrape.


U principu između varijante da je neki šaljivdžija sa ovih prostora kačio dobro poznate scene iz filma i dobro poznat lik glumca, i varijante da je neka ruska agencija to isto uradila znajući da će biti demantovano u roku od 5 minuta, pa samim tim bi ispalo tj bilo demantovano uslovno rečeno da ruski vojnici nisu palili ukrajinska sela, ti se odlučuješ za varijantu da je nato propagandna mašinerija teška par milijardi $ smislila da ruski vojnici pale ukrajinska sela, ali onda nije imala čime da ilustruje, pa uzela scenu iz srpskog filma kojeg je dosad pogledalo 12 miliona ljudi i isto toliko van govornog područja?

Citat:
eeestablishment:
Da li u to spada i ona čuvena operacija LABRADOR , kada je KOS organizovao miniranje Jevrejskog groblja na Mirogoju želeći da za to optuže Hrvatske fašiste .
Da bruka bude veća upadom tih istih fašista Hrvata u kancelarije Jugoslovenkog Ratnog Vazduhoplovstva pronađena su sva dokumenta u kojima je sve ovo " vešto " isplanirano .
Počinioci su bar za toliko bili pametni da švitnu u Srbiju gde je kasnije organizovana neka sharada od suđenja .


Pretpostavljam da spada u tu kategoriju, samo obrati pažnju da ima razlike u kvalitetu, kad miniraš neko groblje ne mora niko da strada, jeste ružan čin, glup i bespotreban, ali dalje bez žrtava. Koliko je glup i nakazan znamo po pojedinim pripadnicima albanske manjine koji ruše srpska groblja na Kosovu s vremena na vreme.

Na Merkalama i u Pandi su stradali civili koji su pokušavali da gledaju svoja posla. U Račku su stradali teroristi, koji su posle preobučeni u civile, ali i tu moraš imati u vidu da je s milošević svojom nezvaničnom "specijalnom vojnom operacijom" na Kosovu 1998 - 99 bukvalno uterao civile u uniforme i doprineo organizaciji učk kao terorističkoj organizaciji. Ali postupao toliko glupo i sumanuto da je uspeo terorističku organizaciju da promoviše u "oslobodilačku vojsku".
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 804



+637 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat05.03.2024. u 12:05 - pre 54 dana i 19h
Ti komicni statusi sa drustvenih mreza nisu nikakva propaganda, vec debilana, trla-baba-lan, to neki cobani-budale, sto bi rekao Ilija Cvorovic. Ratnohuskacka propaganda je, ako niste znali, recimo ovo:



Tako je - cuturice s vodom, baterijske lampe i radio na baterije ... ne znam, ali opet mi se prividja Ilija Cvorovic, hahahahaha ... orao pao ... orao pao .... :-)))

Komentari ispod tog klipa su, inace, vrrrrhhhhh ... toliko o tome koliko te NATO-pajace narod u njihovim drzavama shvata ozbiljno. Pa i kako bi? Svako ko ima IQ veci od amebe kada cuje kako baba-Ursula mlati o cipovima iz ves-masina, izgubi i ono malo poverenja u EU i NATO kao insttitucije. Kada kazem i ono malo poverenja - obratite paznju na to koliko ljudi u EU zemljama izadje na glasanje za Evropski Parlament. Vrlo cesto ni 30%, ali tu je dovoljno da izadju i tri coveka i EP ce biti formiran. Toliko o legitimitetu.

A onda Ursula, ovaj admiral i njima slicni ucute, jer vide da im se publika ne prima na to onako kako su oni to zamisljali ... i da od njih prave sprdnju samo tako ... pa onda krecu ozbiljnije novinske kuce, analiticari i ostala medijska teska artiljerija.

Recimo Reuters, a odmah nakon njih i Politico. A oda slag na tortu - pa ko ce drugi, nego Svaba (DW) da kaze kako se treba pripremati za rat.

Eto, sada sam vam dao blagi uvid u pravu ratnu propagandu koja je krenula da se siri po Evropi.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat05.03.2024. u 13:21 - pre 54 dana i 17h
Slažem se naravno u potpunosti da su ove scene iz filmova toliko bizarne da ih moguće nije pravila NATO-vrhuška nego neki sitniji, ali kada pogledaš gore i vidiš šta pričaju Usrulja, šef NATOa i drugi, dakle vrh te zločinačke organizacije, shvatiš da je od njih sve moguće.

Zato da se podsetimo recimo dve naslove strane istih Gebels medija. Ovo svakako nisu radili bilo kakvi klinci, nego vrlo ozbiljno plaćene institucije:

Sliku čine spojene dve naslove strane BBCja i razmaku kao što vidimo oko godinu dana.



Da li je ovo smešno, jadno, tužno ili grotekstno?


Da ne bio naj NATO-bot kome sam obrisao X debilnih pitanja "odakle mi ovo", "da nije možda Fotošop" i slične gluposti ponovo to isto pitao, sa dva klika sam našao i te originalne te stranice, evo ih:

https://www.bbc.com/news/world-63247287

https://www.bbc.com/news/world-europe-66984944

To je mogao da nađe i taj BOT ako ga zanima "da li sam ja to napravio u PS", ali lakše je botovati i zagađivati temu, nego jednim klikom doći do željenog dokumenta.
NA žalost tako su botovi ranije radili u XXXX postova u XX velikih zaključanih tema, ali toga svakako više neće biti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat05.03.2024. u 13:33 - pre 54 dana i 17h
Evo i današnja zvanična NATO vest, ostavljam vama da je iskomentarišete:
Citat:
U najnovijem ažuriranom izveštaju britanske službe navodi se da je februar bio najsmrtonosniji za Ruse od početka napada na Ukrajinu u februaru 2022. godine, jer je navodno ubijano 983 vojnika na dan.

"Danas, Rusija najverovatnije ima 355.000 ubijenih ili ranjenih vojnika tokom rata, navodi se u izveštaju, dok Bi-Bi-Si ističe da nije precizirano kako se došlo do te brojke".

Pošto je predsednik Zelenski pre par dana saopštio da je poginulo samo 31,000 Ukrajinaca, a kao što vidimo Rusi ginu dvocifren broj puta više, i to tempom od oko 1000 na dan, samo još malo je potrebno da se Rusi zatru i NATO-Ukrajina pobedi.

Takođe, videli smo i da je janjić ovde na ES-u objasnio da su Rusi žrtvovali ogroman broj vojnika u akciji za tamo-neki-besmisleni gradić Avdejevku, te je jasno da su NATO-Ukr nadomak pobede.

Počeo sam da razmišljam da se prijavim za dobrovoljce Ukre, jer kao što vidimo samo što nisi pobedili.

Pošto je tako, što da se ne prijavimo u pobedničku vojsku, zatremo Ruse i zajedno osetimo slast pobede nad Rusima?

Ja idem u NATO-Ukr dobrovoljce, a vi?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat05.03.2024. u 13:58 - pre 54 dana i 17h
Ne znam zašto vas to sve čudi, i zapravo, čemu diskusija, uopšte?
Jer, ratna propaganda postoji još od pre vremena antičkih, Grčko-Persijskih ratova.

Državna propaganda postoji u svim sferama života, i uglavnom je samo-afrimativna. I ne mora da znači da je, sama po sebi, loša.

Kad krenu ratna dejstva, jasno je, mora da krene poseban oblik propagande. Jer, neprijatelj će svakako da započne svoju ratnu (ratnohuškačku) propagandu.

Ono šta treba da se zaključi, to je da razborit čovek ne treba da veruje ratnoj propagandi.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat05.03.2024. u 16:07 - pre 54 dana i 15h
Dakle, prvi clanak kojem je naslov "War in Ukraine: Is Russia’s stock of weapons running low?" ne tvrdi to vec pita i bavi se tim pitanjem kroz clanak. Na samom pocetku kaze:
Citat:
but some security experts say its weapons supplies are running low, especially of up-to-date, precision missiles.

I dalje se bavi analizom toga (navodi koja oruzja Rusija koristi i sl.) i ni ne izvodi neki konkretan zakljucak, tako da, ne, taj clanak ne tvdi da su Ruske zalihe oruzja male.

Sto se drugog clanka tice, ako se samo pogleda prvi pasus vidi se da nije isto sto i kada se procita samo naslov:
Citat:
Western military powers are running out of ammunition to give Ukraine to defend itself against Russia's full-scale invasion, the UK and Nato have warned.

Dakle, nije clanak o tome da zapad ostaje bez municije vec da ostaje bez municije za Ukrajinu.

BBC svakako nije olicenje neutralnosti i cak i to po strani, moze im se zameriti sto naslov nije u skladu sa clankom ali si ti pravio sasvim drugaciji narativ citirajuci samo naslove. To je primer nenamerne propagande (prilicno sam siguran da nisi imao tu nameru nego da si bio brzoplet).
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat05.03.2024. u 16:08 - pre 54 dana i 15h
@Java Beograd. Upravo tako. Kao prstom u.. pekmez :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Rathohuškačka propaganda i medijski rat05.03.2024. u 16:14 - pre 54 dana i 14h
Shadowed, naravno da nisam čitao baš BBC nebuloze, pročitao sam ih i previše, dobro je što si (makar nešto) napisao.

Evo da čujemo komentare na ovu današnju vest koju sam gore citirao.

Pošto vidimo do je Rusa sada poginulo XX puta više nego NATO-Ukrih, i gine ih ih svaki dan po još 1000 dnevno, što da i mi ne odemo u rat da dokrajčimo to malo Rusa što je ostalo i da konačno slavimo pobedu nad ružnim/prljavim/zlim Rusima?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rathohuškačka propaganda i medijski rat

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 5920 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.