Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...

[es] :: Advocacy :: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 8190 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 16:21 - pre 243 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
Pa dobro i ti bi verovatno mnogo lepse gledao na GNU/LINUX da ti recimo firma dobije neki posao za Linux platformu i da od tog projekta dobijas lepu platu :), gresim li mozda ?


Ne znam kako bih gledao, ali ne bih unapred ismejavao nešto samo zato što dolazi iz nekog izvora ili zato što nije na raspolaganju na mom omiljenom OS.. recimo, znam da se PHP često koristi na Linux serverima i ako se sećaš, neki dan, kad smo pričali na ICQ baš sam ti pomenuo kako sam nedavno gledao odličnu PHP web aplikaciju (koristi čovek Debian) koju je uradio neki tip koga znam - sistem za administraciju mail servera.

Vidiš li razliku?


Vidim razliku :) mogu da kazem da je u pitanju na neki nacin ljubomora, mada pre jedno 2-3 godine kada je .NET se tek pojavljivao na svetlo dana. Citiracu jednog coveka koga ne bi da imenujem a covek je deep u unix vodama i zivi od toga mnogo dobro. Gledao je C# i rekao je "Moram da priznam ali momci iz Microsofta su ovoga puta odradili sjajan posao".

Sa druge strane na windowsu postoji cygwin sa kojim je resen sav moguci problem oko portovanja unix aplikacija na windows tako da ti mozes da probas apsolutno sve bez da se mucis da instaliras linux. Sa druge strane MONO ce uraditi isto za linux korisnike.

Moje licno misljenje je da ce u celoj trgovini Windows korisnici malo bolje proci jer .NET ce biti integrisan unutar samog windows operativnog sistema sto ce mu davati verovatno nesto bolje performanse. A sa druge strane kompajlirajuci posix prorgame dobicete native aplikaciju.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 08:52 - pre 243 meseci
Evo.. opet kao naručeno za raspravu na Advocacy:

Citat:

The next version of Windows will sport some fancy, three-dimensional graphics, but for those with an older video card, Longhorn will look a lot like Windows 2000.

That's because with Longhorn, Microsoft plans to offer three different graphical interfaces, each requiring a different level of graphics card.

For those systems that lack such a powerful graphics card, Microsoft will offer a "classic" interface, designed to replicate Windows 2000, the mainstay of today's corporate desktops.


http://news.com.com/2100-1016_3-5207576.html?tag=nefd.top


U čemu je onda problem?

Valjda će Relja da se javi sa ponekim utiskom sa WinHEC :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 09:09 - pre 243 meseci
Heh.. šta da pričam:

Citat:
Hitachi predstavio 400 gigabajtni disk

Hitachi je predstavio novi tvrdi disk nazvan Deskstar 7K400. Sukladno Hitachijevom načinu imenovanja diskova riječ je o disku koji radi na 7.200 okretaja, a kapacitet mu je 400GB. Novi model predstavlja nadogradnju diska 7K250, kojem su dodane još dvije magnetske ploče, čime je povećan kapacitet a performanse su ostale iste. Disk ima 8Mb buffera, a stajati će oko 400 dolara.


Pa sad.. da li je WinFS glupost ili ne i kako će tek biti za recimo 5-10 godina..? Broadband internet (već sada normalna stvar u razvijenijim zemljama) + veliki diskovi..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 12:24 - pre 243 meseci
Citat:
degojs:
Evo.. opet kao naručeno za raspravu na Advocacy:

Citat:

The next version of Windows will sport some fancy, three-dimensional graphics, but for those with an older video card, Longhorn will look a lot like Windows 2000.

That's because with Longhorn, Microsoft plans to offer three different graphical interfaces, each requiring a different level of graphics card.

For those systems that lack such a powerful graphics card, Microsoft will offer a "classic" interface, designed to replicate Windows 2000, the mainstay of today's corporate desktops.


http://news.com.com/2100-1016_3-5207576.html?tag=nefd.top


U čemu je onda problem?

Valjda će Relja da se javi sa ponekim utiskom sa WinHEC :)


Sto bi rekli vec vidjeno :) too na svakom linuxu imas :) da biras koje ces okruzenje :)), nego mene brine jedna druga stvar a to je da MS svakog dana posalje na desetine novih patenata povodom svog longhorna kako bi osujetio protivnicki tabor, i to je jedan od razloga zasto smatram patente losim jer uvodi na neki nacin metacopyright, sada ce mi srki reci pa ako se distribuira source onda ne moras da placas patent, a sta je sa binarnim oblikom 90% linux distribucija dolaze u binarnom obliku da se instaliraju. Sa druge strane MS ce od korisnika moci da naplacuje patentna prava......

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 12:56 - pre 243 meseci
Pa ako Windows dobiva nešto što već postoji na svakom Linuxu, čemu se onda čovek buni?

Što se patenata tiče, šta da se radi.. Mislim da je tu ipak IBM još jači, tako da me ništa ne čudi što i MS gomila iste.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 13:04 - pre 243 meseci
WinFS uopste nije glupa stvar, cak stavise, izrazito je korisna sa stanovista programera i generalno sa stanovista manipulisanja podacima. btw. nije tu m$ nista izmislio, to je stara koncepcija nasledjena (u neku ruku) sa IBM mainframe-ova, ako izuzmemo XML meta-data.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 15:04 - pre 243 meseci
Deki, slazem se ja sa tobom da patenti donose mnoge negativne posledice ali trenutno ne postoji bolji nacin da se zastiti intelektualna svojina. Da li imas neki predlog kako bi to moglo da se radi.
Evo recimo Fraunhofer institut je recimo placao godinu dana (lupam vreme) developere i naucnike da smisle algoritam za kompresiju podataka od cega je nastao mp3. Cime oni da pokriju svoje troskove? (Napominjem da je to istrazivacki institut i da ih mozda ne zanima prodaja njihove inmplementacije toga sto su oni izmislili, a i ne bi bilo fer da neko ko nije ni centa ulozio u istrazivanje iskoristi tako lako njihov rad).
E oni su patentirali mp3 i od toga zaradjuju ali posto su patentirali algoritam taj algoritam su mogli svi da vide pa su zato unapredjivanjem nadjeni bolji algoritmi kao aac itd...

Znaci u nekim stvarima patenti mogu da budu korisni:
-otvara se algoritam
-mozes ako hoces da se skoncentrises samo na istrazivanja.

Trenutno su patenti najbolji nacin za napredak. Ja radim u jednom bioloskom institutu koji se bavi iskljucivo istrazivanjem. Mislim da je najbolje da bude podela posla a ne da oni sada zbog nemogucnosti patentiranja da moraju da se bave svim i svacim pada moraju da oni implementiraju i koriste njihova istrazivanja. Ionako se njihova istrazivanja koriste u bolnicama sirom sveta a ovako bi oni to drzali samo sa sebe pa bi bilo samo par bilnica koje bi znale neki novi nacin za lecenje neke bolesti.

Slazem se da je u sadasnjem industrijskom razvoju 20 godina mozda previse da bi se jedan patent drzao. Mozda bi 10-15 godina bilo realnije. 5 godina bi bilo premalo (Ovi sto su izmislili mp3 ne bi zaradili ni cent a imali bi gomilu troskova)...

Posto sam ja za podelu poslova i da svako radi ono u cemu je najbolji zbog togaa sam u principu protiv gnu filozofije. Ja ne zelim da gubim vreme organizujuci ljude koji ce da daju tehnicku podrsku. Ja ne zelim da zivim od tehnicke podrske, zelim samo da programiram. A oni koji su dobri u konsaltingu neka drze tehnicku podrsku a meni da placaju licenciranje ili kupovinu programa.

Skrenuo sam skroz sa teme ali mislim da nisam zapoceo neki flame bez argumenata.

Jos jednom: patenti imaju mana ali je trenutno najbolji sistem za zastitu inovacija. Ako neko ima bolji predlog kako zastititi inovacije, slobodno neka kaze.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 15:10 - pre 243 meseci
Citat:
Sa druge strane MS ce od korisnika moci da naplacuje patentna prava......

Ne moze MS da naplacuje patentna prava od korisnika koji koriste gotov proizvod. Zamisli sada svim ljudima da stigne racun za placanje patenata za koriscenje mp3 softvera, za koriscenje lavlje kadze, za koriscenje cd citaca, cd-ova, usb prikljucka itd...
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 15:13 - pre 243 meseci
Citat:
degojs:
Pa ako Windows dobiva nešto što već postoji na svakom Linuxu, čemu se onda čovek buni?

Što se patenata tiče, šta da se radi.. Mislim da je tu ipak IBM još jači, tako da me ništa ne čudi što i MS gomila iste.


Da samo sto iz prakse vidimo da IBM te patente ne koristi da bi tuzakao ostale kompanije, dok ce MS te patente koristiti kako open source programi ne bi mogli da prate korak sa njima. Lepo kazem meta copyright. I zbog takvih stvari sam za potpuno ukidanje elektronskih patenata.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 17:25 - pre 243 meseci
Citat:
degojs:Valjda će Relja da se javi sa ponekim utiskom sa WinHEC :)
Odustao sam od WinHECa - trebao bih da odem preko jezera, a to mi se ne radi u toku radnog dana (Sijetl je skoro bio 3. najgori u USA po saobracaju). Zadovoljio sam se time da pogledam powerpoint prezentacije, to je dobar nacin da 45 minuta price svedes na high-level overview od 5 minuta. A ionako longhorn u 3D rezimu mogu da vidim u kancelariji...

Posto je WinHEC hardverska konferencija, prezentacije su vise namenjenje hardverskim kompanijama, znaci next gen platforme, novi bus-ovi, itd. Takodje se dosta pricalo o Windows Media PCu, koji se ovde gura kao konkurencija Tivo-u. Videcemo dokle ce to da stigne.

U stvari, sve te prezentacije daju malo perspektive na to sto je neko rekao malopre: "sve je to postojalo ranije". Prvo, nije bas sve, a i to sto jeste nije bas ni postojalo. U stvari to ti je kao da kazes da su prozori postojali i u Win3.11 (namerno nisam izabrao neki od ranijih sistema sa pocetka 80tih). Jesu, postojali su, ali nisu radili ni deseti deo stvari koje rade prozori danas. Kada vidis koliko je komplikovano odraditi internacionalne fontove kako treba (pogotovu za mid-east jezike), pocinjes da shvatas koliko je sve to zeznuto. Ili jos jedan primer je Mono: oni ni posle 3 godine nisu uspeli da pridju funkcionalnost .NETa 1.0 - jednostavno ti projekti su vrlo obimni. Isto vazi i za LH. Treba to sesti i odraditi. Siguran sam da ce Mono kad-tad stici do 1.0, ali onda treba ici i dalje.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 17:40 - pre 243 meseci
hm, ako si mislio na moj post, mislio sam na koncepciju db fajlsistema, sto zaista nije m$-ova ideja... kao ni dosta drugih. ne treba se stideti toga, m$ ima bogatu tradiciju uzmi_i_unapredi i to nije nista lose, to __svi__ rade.
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...07.05.2004. u 20:57 - pre 243 meseci
ej, niče, ko ti drma kavez?
(iliti žarkovo ti kliče...)
a vi ostali što se smarate sa ekstremistima, sa njima nema pregovaranja...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...09.05.2004. u 17:16 - pre 243 meseci
Dobar advocacy daleko se čuje.

Ili: Govori srpski da te ceo svet razume:

http://www.codeproject.com/lounge.asp?msg=815582#xx815582xx
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...09.05.2004. u 17:40 - pre 243 meseci
Sjajna fora! :) Hoces da mu kazes sta znaci?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...09.05.2004. u 17:47 - pre 243 meseci
E ovo je dobro :)

Ispašće da ogovaramo kako je gospodin Nishant đavo sa dugim rogovima :)

Ima da se pojede od muke što ne razume nakon još i ovog:

http://www.voidnish.com/ShowPhoto.aspx?photo=NishRedmond02.jpg
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...09.05.2004. u 22:57 - pre 243 meseci
Citat:
Reljam:
Sjajna fora! :) Hoces da mu kazes sta znaci?


Samo isprati temu do kraja...
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beotel.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...10.05.2004. u 01:43 - pre 243 meseci
A joj pa decko ima da se utripuje mnogo, jos pogotovo sada kada si poslao njegov link. Uh koji su bre tripovi, ima da prica kao iz balkasnog spijuna," A trojke su djuro sta " da ne citiram pravu recenicu koja ide posle
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beotel.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...10.05.2004. u 02:24 - pre 243 meseci
Zao mi je decka :)) mislim da nas redovno posecuje u vise navrata :)
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...10.05.2004. u 04:22 - pre 243 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Samo isprati temu do kraja...

Ha, ha, reverse engineering srpskog jezika :-)))
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...13.05.2004. u 19:29 - pre 243 meseci
Ne sviđa mi se kako je ova tema skrenula. To sredine druge stranice sve je bilo zanimljivo i, kao što rekoše srki i #nik#, bilo je i korisnih stvari da se pročitaju. Ne bih voleo da delujem kao Linux freak, iskreno trenutno sam na WinXP, i mislim da je to MSov najbolji Desktop OS. Ali tu hardversku podršku koji mnogi hvale ja bih prihvatio sa rezervom. Pogledajte samo po technical support forumima raznih hardware kompanija, koliko se ljudi žale kako im WinXP puca kad instaliraju nov uređaj. Jeste da je u Linuxu generalno dosta teže instalirati neki nov uređaj, ali jednom kad je instaliran, sigurno je da nikad nećete videti Blue screen of Death, iliti njegov ekvivalent u Linuxu (na koji u svom vernom Slacku još nisam naišao hvala bogu, i nadam se da ni ne postoji :). I što je najbolje, ti BSoDovi se pojavljuju u random trenutcima, sa nekim krajnje logičnim porukama (tipa PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA), ako uopšte i bude poruke. Ako uopšte bude BSoDa (jer se nekad desi da vam se kompjuter jednostavno restartuje).
Sad neko može da kaže, to je do loših drajvera, do lošeg hardvera, do podešavanja, da to nije do Windowsa. Slažem se da je u našoj zemlji velika ponuda zbudženih kompjutera i komponenti, ali Windows samo pomaže opštem haosu.
Što se tiče konkretno Longhorna, zaista nisam mnogo čitao o njegovim specifikacijama, ali ako je GUI glavni argument za prelazak na novi Win, onda je to tužno. A mislim da jeste, jer slušam ljude kako pričaju "li, što sam video nov Windows, da viš' kako su mu dobre ikonice, ima zakrivljen Start meni...". Na žalost, mislim da MS cilja upravo na ovakve korisnike. Druga stvar, ako krenu kao što su krenuli sa .Net filozofijom, mislim da će developerima u mnogome da se skrate mogućnosti (zbogom malloc!) i opcije. Pa to integrisanje Direct3Da u GUI. Recite mi, jel to ona anti-monopolska politika za koju su se zalagali sudovi? Da li zaista mislite da će onda Longhorn da bude podjednako optimizovan za OpenGL? Zar ne vidite da opet rade isto, umesto da rade na ispravljanju starih grešaka i da jednostavno ispeglaju WinXP do savršenstva, oni sad nabacuju gomilu novih stvari. To neće da izađe na dobro.
Citat:
degojs:
Osim toga, kažu da je trenutno brže otići na Google i pronaći dokument prema sadržaju, nego to isto uraditi na vlastitom disku (a kako stvari stoje, diskovi će biti sve veći i veći..).

Pa možda ako su ti podaci na HDDu organizovani kao dokumentacija u opštini. Ako je čovek iole pedantan srediće svoj disk tako da u roku od 30 sec može da pronađe svaki fajl na njemu. Valjda tome služe particije i direktorijumi. Zašto bih sad integrisao nekakav search engine u svoj FS?
Citat:
degojs:
Ne vidim kako će WinFS nekom da smeta, pogotovo ako je tačno da će moći da se isključi.

Iz dosadašnjeg iskustva sa Microsoft OSovima, ne verujem da će neke stvari tako lako moći da se isključe, a da se ne kopa po registryju. Što me podseti da Windows fanovi ne bi trebalo toliko da hvale user-friendly interfejsom. Gomila stvari se u Winu i dalje može uraditi samo surfovanjem po registry-ju ili Administrative tools.

BTW, za kraj, ako imate instaliran WinXP, pogledajte podključeve u
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectDraw\Compatibility registry grani. Oduševiće vas čega sve ima tamo :)

[Ovu poruku je menjao thetrooper dana 15.05.2004. u 01:22 GMT]
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 8190 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.