Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baterije i punjači

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Baterije i punjači

Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 633027 | Odgovora: 1594 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Baterije i punjači27.03.2008. u 16:33 - pre 195 meseci
Na te četvorokanalne Triax punjače da displejom se puno ljudi žali, te otkazao jedan kanal, te fali im ovo, te fali im ono... Ja imam Triax 2078 i nemam nikakvih primedbi.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Baterije i punjači27.03.2008. u 19:23 - pre 195 meseci
@krnjbifo
Očigledno je da nemaš razloga da iznosiš neistine. Zato Ti verujem.

Međutim, ja zaista tvrdim kako bolje baterije nisam nikad video. Kada sam kupio Fuji S9600, rešio sam da ga počastim i novim baterijama sa punjačem. Mislio sam da kupim Sanyo komplet, ali sam nagovoren da kupim Triax 2078 sa 4 Blistera 2800mAh. Triax je bio jeftiniji, pa nema sumnje u namere prodavca. Što je najbolje, isto su potvrdili gotovo svi prodavci kojima sam postavio pitanje u vezi AA baterija.

Nakon probe (inače je normalno da tek otpakovane baterije prikazuju da su se napunile izuzetno brzo, to mi se do sada događalo sa SVIM baterijama koje sam probao, od Sanyo, Varte, pa sve do GP baterija) ustanovio sam da taj punjač puni 5 puta brže nego Vartin koji imam, a da baterije traju barem duplo duže.

Dakle, moram da se ogradim, nisam probao taj punjač sa displejom, ali ovaj koji imam... ne da me čini zadovoljnim, nego planiram da kupim još koji, da u svakoj torbi imam po jedan i da mogu paralelno da punim više kompleta.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

krnjbifo
Zoran Krnjajic

Član broj: 51299
Poruke: 9
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači27.03.2008. u 21:52 - pre 195 meseci
I ja verujem da je taj Triax 2078 dobar punjac, cak verujem da su im i baterije dobre, samo to jos nisam uspeo licno da potvrdim (iako imam 3 kompleta) jer sam ih punio losim punjacem, pa dosad nisu imale prilike da se pokazu. Videcu posle nekoliko tretmana Sanyo punjacem. Ipak, posle ovakvog iskustva sa 6078-com nemam hrabrosti da se upustim u avanturu sa 2078, pogotovo sto sam u medjuvremenu kupio punjac kojim sam prezadovoljan... A 6078 poklanjam nekome ko ima zivaca da se bakce sa servisom, punjac je u garanciji do septembra i trenutno je ispravan :), pa izvolite javite se...
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači27.03.2008. u 23:26 - pre 195 meseci
Čini mi se da je ovaj model trenutno vrh ponude na tržištu punjača, barem onih za AA i AAA baterije. Čak i daje sve relevantne podatke o bateriji koja se puni, uz minimalna odstupanja. Da li je moguće naći ovo čudo kod nas? Link: http://www.mahaenergy.com/store/viewItem.asp?idProduct=423. Jedini ekvivalent bi mu bio La Crosse BC-900 model, ali on ima ograničenje kapaciteta na samo 3000 mAh (prosto mi nije jasno kako su mogli sebi takvu glupost da dopuste na punjaču tog kalibra): http://www.lacrossetechnology.com/900/index.php.
 
Odgovor na temu

tbenosic
Tomislav Benošić
Cadenas
Sl.Brod, Hrvatska

Član broj: 26418
Poruke: 280
*.cmu.carnet.hr.



+2 Profil

icon Re: Baterije i punjači28.03.2008. u 20:51 - pre 195 meseci
Za nekakv maha charger sam citao da je best buy. bio je nesto jefiniji od mog AP2010 (po novom AccuManager 10), ali je imao gotovo iste karakteristike. Ovaj drugi bas i ne bih uzeo.
Asus H81M-C, G3220, 2x4GB Transcend DDR3 1333, PNY SSD 1TB +
Hitachi 3TB
Motorola Moto G 5G
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači29.03.2008. u 15:25 - pre 195 meseci
Što? Je l' zbog ovog ograničenja od 3000 mAh? To im je toliko idiotski potez da nemam reči. Mislim, pored svih onih opcija i mogućnosti, oni udare ograničenje na tako malo, pa to će biti prevaziđeno sigurno, AA baterije od 3000 mAh mogu vrlo lako da se pojave već do kraja godine. Bez veze. Mada sam pročitao na nekom stranom forumu o baterijama da to ograničenje koje La Crosse ima utiče, kao, samo na TEST funkciju, jer navodno neće dobro izračunati kapacitet baterija koje su jače od 3000 mAh. Ali kada tako jasno napišu da postoji ograničenje na tako malo, ne bih ja da mislim...
Za razliku od La Crosse BC-900, Maha MH-C9000 ima ograničenje na 20.000 mAh (da, hiljada!), što je neuporedivo bolje i zaista rešenje na duže staze (to su objasnili mikroprocesorom koji je najpre bio prilagođen za punjenje C i D baterija, pa su ga onda doradili). Po dimenzijama je veći od La Crosse-a, i baterije su zato solidno udaljene jedna od druge pa se bolje hlade. Čak ima i "nogica" na donjoj strani punjača kako bi se deo u kome je transformator podigao od podloge, takođe zbog bolje ventilacije. Mana Maha-e je što njen displej, iako je triput veći od La Crosse-a, prikazuje informacije o samo jednoj bateriji istovremeno, ali te informacije "scroll-uju" vremenom, pa se za minut izvrte sve četiri baterije (La Crosse ima istovremeni prikaz sve četiri ćelije) i prikaz vremena koje je prošlo. Naime, većina Maha-inih programa ima nekoliko koraka (tipa pražnjenje, punjenje, pa opet pražnjenje, pauza, pa punjenje itd.) i umesto da se prikaže ukupno proteklo vreme od kako se stave baterije u punjač, on samo računa vreme za svaki korak posebno. Pet sati se prazni baterija, recimo, onda se vreme vrati na nulu, pa počinje punjenje od 3 sata i na kraju, umesto da se prikaže kako je proteklo 8 sati, stiče se utisak da je kompletan proces trajao onoliko koliko traje poslednji korak koji je izvršen (3 sata u ovom slučaju); La Crosse pokazuje "ukupno" ukupno vreme. Zbilja konfuzno. Ali, oprašta mu se. LCD displej kod Maha-e čak i svetli plavo (ali nikad ne prestaje da svetli, pa to malo smeta noću). Maha se prodaje "gola", dakle u paketu su samo punjač i strujni adapter (100-240V), a uz La Crosse se dobije torbica, 4 AA i 4 AAA baterije, 4 adaptera za C i 4 adaptera za D baterije kako bi se AA baterije koristile i u uređajima kojima trebaju ove "debeljuce" i naravno adapter za 100-240V.
Oba su impresivna, nema šta, ali ja bih lično odabrao Maha model, jer mi deluje profesionalnije od La Crosse-a, koji meni više deluje kao fancy gadget nego kao pravi punjač. Samo još kad bi to moglo da se kupi ovde...
 
Odgovor na temu

tbenosic
Tomislav Benošić
Cadenas
Sl.Brod, Hrvatska

Član broj: 26418
Poruke: 280
*.cmu.carnet.hr.



+2 Profil

icon Re: Baterije i punjači29.03.2008. u 18:04 - pre 195 meseci
Ma ne znam, za Powerex sam citao da su dobri pa bi mozda njega uzeo prije.
Inace na ovom mom punjacu jedino ne bi bilo lose da imam nekakav LCD na kojem pise u postotcima do koliko je doslo punjenje baterije, a ostalo mi se cini nepotrebno.
Zanimljivo je i na ovom La Crosse sto ima i to da mjeri kapacitet baterije pa tako znas unaprijed kad su baterije pri kraju i kad trebas kupit nove.
Asus H81M-C, G3220, 2x4GB Transcend DDR3 1333, PNY SSD 1TB +
Hitachi 3TB
Motorola Moto G 5G
 
Odgovor na temu

mihecc
tehnicar
Nis

Član broj: 173751
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Baterije i punjači14.04.2008. u 23:34 - pre 195 meseci
Zna li neko nesto o ovom punjacu NICD/NIMH baterija, "Digipower" - model C0001. Ja sam ga vec narucio, ucinio mi se kao dobar na ovoj reklami. Poseduje valjda sve sto bi trebalo za neki normalan, "bezbedan" rad. Bas me zanima, dal` neko ima iskustva sa ovim. Poz...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mihecc
tehnicar
Nis

Član broj: 173751
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Baterije i punjači22.04.2008. u 20:18 - pre 194 meseci
Opet ja. Kupio sam ovaj punjac za NIMH AA i AAA baterije "digipower"-model C001 i mogu reci da nisam bas odusevljen njime. Greje se ko lud, izgleda da uopste nema ogranicenje temperature jer sam na baterijama izmerio temp. 50 stepeni Celz.!!! A isto izgleda da ne prekida punjenje kada napon dostigne gornji prag...Sve u svemu, cini mi se da nista nije bolji od najobicnijeg punjaca. Ko zeli da baci novac kao ja, eto prilike.
 
Odgovor na temu

megapyxeltoda

Član broj: 88956
Poruke: 255
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Baterije i punjači22.04.2008. u 20:24 - pre 194 meseci
jedno pitanjce-koristim Sanyo Enelop baterije i punjach MQNO4....e sad uzeh u potpuno drugu svrhu-dakle ne za foto-namene,baterije ali GP-gledao sam neke najjeftinije jer mi za to sto treba nisu bitne neke bash extra baterije...Pa sad ne znam jel mogu/smem da punim te baterije na ovom punjacu...?Pise "samo Sanyo" e sad koliko je to realno,ili je samo zastita proizvodjacha i svog brenda...?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Baterije i punjači22.04.2008. u 20:27 - pre 194 meseci
Smes.
 
Odgovor na temu

tbenosic
Tomislav Benošić
Cadenas
Sl.Brod, Hrvatska

Član broj: 26418
Poruke: 280
87.252.142.*



+2 Profil

icon Re: Baterije i punjači22.04.2008. u 22:13 - pre 194 meseci
Citat:
megapyxeltoda: jedno pitanjce-koristim Sanyo Enelop baterije i punjach MQNO4....e sad uzeh u potpuno drugu svrhu-dakle ne za foto-namene,baterije ali GP-gledao sam neke najjeftinije jer mi za to sto treba nisu bitne neke bash extra baterije...Pa sad ne znam jel mogu/smem da punim te baterije na ovom punjacu...?Pise "samo Sanyo" e sad koliko je to realno,ili je samo zastita proizvodjacha i svog brenda...?


Za NiCd nisam siguran, ali smijes puniti sve NiMH baterije.
Asus H81M-C, G3220, 2x4GB Transcend DDR3 1333, PNY SSD 1TB +
Hitachi 3TB
Motorola Moto G 5G
 
Odgovor na temu

tbenosic
Tomislav Benošić
Cadenas
Sl.Brod, Hrvatska

Član broj: 26418
Poruke: 280
87.252.142.*



+2 Profil

icon Re: Baterije i punjači22.04.2008. u 22:21 - pre 194 meseci
Citat:
mihecc: Opet ja. Kupio sam ovaj punjac za NIMH AA i AAA baterije "digipower"-model C001 i mogu reci da nisam bas odusevljen njime. Greje se ko lud, izgleda da uopste nema ogranicenje temperature jer sam na baterijama izmerio temp. 50 stepeni Celz.!!! A isto izgleda da ne prekida punjenje kada napon dostigne gornji prag...Sve u svemu, cini mi se da nista nije bolji od najobicnijeg punjaca. Ko zeli da baci novac kao ja, eto prilike.


Baš sam razmišljao prokomentirat da mi se taj punječ ne čini kao smart nego nekakav obični kineski, ali nisam htjeo ništa pisati jer vidim da piše da ima kontrolu punjenja itd itd.
Al ništa bar neka drugi znaju da ne valja.
Asus H81M-C, G3220, 2x4GB Transcend DDR3 1333, PNY SSD 1TB +
Hitachi 3TB
Motorola Moto G 5G
 
Odgovor na temu

megapyxeltoda

Član broj: 88956
Poruke: 255
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Baterije i punjači22.04.2008. u 22:51 - pre 194 meseci
odlicno momci hvala na odgovoru samo toliko i je trebalo...hvala
 
Odgovor na temu

HENDRIX1
Ucenik
zlaTu

Član broj: 178937
Poruke: 18
89.146.172.*



Profil

icon Re: Baterije i punjači23.04.2008. u 21:58 - pre 194 meseci
uzimam Panasonic TZ3. Uz njega dolaze Litijum-jon baterije, kakav je njihov kvalitet opcenito i koliko snimaka mogu napraviti sa jednim punjenjem ???
mozda su ova pitanja "naivna" ali ja sam fotografski pocetnik tacnije ovo mi je prvi digitalac
 
Odgovor na temu

mihecc
tehnicar
Nis

Član broj: 173751
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Baterije i punjači23.04.2008. u 22:43 - pre 194 meseci
Otprilike, litij.jonske baterije bi trebalo da budu bolje ali zato i skuplje od NICD i NIMH. Koliko znam, to je i novija generacija baterija, bla,bla...
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači23.04.2008. u 23:21 - pre 194 meseci
U principu bi trebalo da pruže solidnu autonomiju (nisi nam rekao kapacitet, voltažu, bla, bla...), ali problem se javlja kad se iste isprazne. Onda ti jedino ostaje da napuniš bateriju (i za to vreme nema koriščenja fotoaparata) ili eventualno da kupiš rezervnu, što je u većini slučajeva jako skupo i neisplativo. Naravno, ovo sve ako bi je ispraznio. Možda i ne koristiš toliko aparat, pa je jedna baterija i više nego dovoljna. U tom pogledu daleko su bolje i jeftinije punjive NiMH baterije, i ja sam ne bih voleo da imam aparat sa Li-Ion baterijom.
 
Odgovor na temu

HENDRIX1
Ucenik
zlaTu

Član broj: 178937
Poruke: 18
*.PPPoE-6773.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Baterije i punjači24.04.2008. u 07:07 - pre 194 meseci
CGR-S007A lithium-ion rechargeable battery- evo da budem precizniji ove baterije se nalaze u njemu

u medjuvremenu sam saznao da iz panasonica tvrde da se sa jednim punjenjem baterija moze odraditi 250-300 slika
po toj logici meni bi punjenje trebalo svakih 30-ak dana (da slikam 5 slika dnevno i snimim poneki filmic) , jesam li u pravu
koliko vremena traje punjenje ovakvih baterija
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači24.04.2008. u 15:32 - pre 194 meseci
Par sati, videćeš sam. Ali ti nećeš tako retko koristiti aparat (5 slika dnevno), želećeš da pregledaš šta si sve uslikao na LCD-u, zumiranje, blic, sve to troši bateriju. Situacija uopšte nije tako idealna, ali sve zavisi od toga za šta ti treba aparat i kakve su tvoje navike u korišćenju istog.
 
Odgovor na temu

HENDRIX1
Ucenik
zlaTu

Član broj: 178937
Poruke: 18
*.PPPoE-2158.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Baterije i punjači24.04.2008. u 17:25 - pre 194 meseci
eh da ja sam na to potpuno zaboravio, ali u svakom slucaju mislim da su za moje potrebe ove baterije sasvim dovoljne i da mi ne trebaju druge
hvala svima na pomoci
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Baterije i punjači

Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 633027 | Odgovora: 1594 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.