Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima

[es] :: C/C++ programiranje :: Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima

[ Pregleda: 3530 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gristic
Goran Ristic
Nis

Član broj: 27204
Poruke: 121
*.nis-ekspres.co.yu



Profil

icon Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima25.05.2004. u 08:59 - pre 242 meseci
Napravio sam aplikaciju koja u LAN mrezi prikazuje sve racunare. Daje informacije, o servisima koji se izvrsavaju na tim racunarima, informacije o lokalnim korisnicima kao i o IP adresi u mrezi i MAC-ovima tih racunara. Kada startujem aplikaciju na mom racunaru sve opcije rade normalno. Medjutim, kada je strartujem sa bilo kog drugog racunara, opcija za prikaz servisa nece da radi. Aplikacija ne javlja ni jednu gresku, samo nista ne prikaze.

Pisao sam je u Visual C++ 6.0. Podesio sam project na opciju "Use MFC in a Static Library". Da li sam trebao jos neku opciju da podesim? Gde sam mozda pogresio?
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima25.05.2004. u 09:14 - pre 242 meseci
Jesi li siguran da si obradio baš sva mesta gde može da dođe do greške?

Ukoliko je problem sa tvojim kodom, probaj da ga bolje opremiš proverema, kako bismo znali šta je pošlo naopako. Ovako ne verujem da ima dovoljno informacija da se zaključi (žosim ako nije u pitanju neka tipična Win greška pa ljudi vide iz aviona. Za sada imamo samo ovo: program ne radi, upomoć.

Ukratko, pomozi nam da ti pomognemo.

Do sledeće poruke,
f
 
Odgovor na temu

gristic
Goran Ristic
Nis

Član broj: 27204
Poruke: 121
*.nis-ekspres.co.yu



Profil

icon Re: Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima25.05.2004. u 12:20 - pre 242 meseci
Ne znam da li sam bio dovoljno jasan. Na mom racunaru na kome sam pisao aplikaciju, ona rade kako trebna. Takodje, na jos nekim racunarima ona funkcionise normalno. Dok na nekim drugim racunarima ne radi (prikazivanje servisa ne radi a ostali delovi programa rade). Neke provere koda sam napravio, ali nisam mogao nista detaljnije jer kod mene ona radi fenomenalno.

Svaka pomoc je dobro dosla
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima25.05.2004. u 12:47 - pre 242 meseci
Izgleda kao da nemas dovoljno iskustva sa debug-iranjem programa ..? Ako je to problem onda preformulisi pitanje u nesto tipa:

Kako uraditi debug na programu koji fino radi u lokalu ali zeza na nekim drugim masinama?

Plus malo pojasnis u cemu je pisan program, koje celine ima i koliko vremena imas na raspolaganju tu masinu na kojoj "ne radi"...
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima25.05.2004. u 13:04 - pre 242 meseci
Citat:
gristic:Ne znam da li sam bio dovoljno jasan. ...
Neke provere koda sam napravio, ali nisam mogao nista detaljnije jer kod mene ona radi fenomenalno.


Mislim da si bio dovoljno jasan; ali na žalost pošto nisi dao nikakav detalj, sumnjam da ti iko može dati bilo kakav savet osim najopštijih.

Razmisli: ako ti, koji si em pisao program, em ga imaš kod sebe, ne možeš da kažeš ništa više o problemu, kako će moći neko ko em nije pisao program em ga nema kod sebe?

Najopštija primedba je da se računari „tamo“ i „tu“ razlikuju: biblioteke, datoteke, mrežni interfejsi, podešavanja sistemske sigurnosti, prava pristupa, korisnici...

Proveri da li si obradio sve povratne kodove, proveri da li si lepo logovao sve izuzetke, proveri da li program teče onako kako si zamislio (loguj na strateškim mestima). To su najopštija uputstva koja ti mogu dati.

Imaju vidu da nisam win programer pa ne mogu konkretno da te posavetujem (tipa: jesi li postavio lpszabSCVariable = "Hello", jer bez toga neće da radi); ali pošto se dosad nijedan win programer nije javio, znači da problem nije neka sasvim trivijalna stvar koja može da se nabode metodom „gledanja u ništa“. Meni je recimo teško da poverujem da na drugom računaru program tek tako „ne radi“. A nije jasno ni šta tačno tu „ne radi“.

Da li ne radi korisnički interfejs (ne iscrta se), ili nešto „dubinski“ nije ispravno. Ako kreiraš objekat, pogotovu neki koji komunicira sa mrežnim podsistemom, uvek imaš na raspolaganju bogatstvo načina da obavestiš korisnika o grešci. Nemoguće je da sva ta inicijalizacija prođe i da ti apsolutno nemaš načina da ustanoviš da li je sve u redu ili ne.

Probaj da izdvojiš najmanji mogući deo programa koji pokazuje problem ako si lepo podelio program u komponente, to ne bi smelo da bude teško. Okači negde izvorni kod i pošalji link ovamo da bi oni koji znaju mogli da pogledaju.


f
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima25.05.2004. u 13:16 - pre 242 meseci
filmil, divim ti se na strpljenju ...
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

gristic
Goran Ristic
Nis

Član broj: 27204
Poruke: 121
*.nis-ekspres.co.yu



Profil

icon Re: Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima25.05.2004. u 13:58 - pre 242 meseci
Problem je resen. Korisnik mora da ima administratorska prava da bi program funkcionisao normalno.
Hvala svima na trudu i pomoci
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima25.05.2004. u 14:21 - pre 242 meseci
Ne bi bilo loše da nađeš malo vremena i detaljnije opišeš šta je bio problem, kako si ga ujurio a kako rešio.

f
 
Odgovor na temu

gristic
Goran Ristic
Nis

Član broj: 27204
Poruke: 121
*.nis-ekspres.co.yu



Profil

icon Re: Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima26.05.2004. u 08:24 - pre 242 meseci
Problem uopste nije bio u aplikaciji. Ovako, aplikacija cita servise i procese koji se izvrsavaju na udaljenim racunarima. Onaj koji startuje tu aplikaciju mora da ima administratorska prava da bi aplikacija mogla da prikaze procese i servise sa nekog udaljenog racunara. Ako nema administratorska prava, aplikacija za taj racunar prikaze prazan ListBox.

Resio sam problem tako sto sam aplikaciju startovao na razlicitim racunarima. Kod korisnika koji imaju administratorkso pravo ona je radila odlicno, dok kod onih koji nisu imali ta prava nije htela da radi.

Jos jednom se svima zahvaljujem na vremenu i pomoci oko resavanju ovog problema a pogotovo Filmil-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Problem izvrsenja aplikacije na razlicitim racunarima

[ Pregleda: 3530 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.