Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

philips dvp630 dvd-divx

[es] :: Multimedijalni uređaji :: philips dvp630 dvd-divx

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209675 | Odgovora: 737 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
*.telecom.ba.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.08.2004. u 07:02 - pre 240 meseci
@florentiu76

Ovaj Philips630 i mene zanima međutim izgleda da se Boki 1985 javi samo kada on ima problem. On je već na NEO forumu pominjan kao vlasnik ovog plejera, koji bi ga mogao malo opisati (mane i prednosti), međutim još nemamo pravih informacija za ljude koji bi ga kupili.

@Boki 1985

Bilo bi dobro znati i:
- koliki mu je prvi korak zuma. Dali je to kao i kod svih 2X ili ima nešto bolje, recimo 1,5X
- Čuli smo da su slova mala, međutim neznamo ima li možda prozirnu podlogu koja bi povećala čitljivost
- Da li se zaglavljuje pri premotavanju DivX-a sa uključenim subtitlom
- Da li ubrzano pregledavanje teče glatko ili je to skokovito.
- Da li mu je bučan pogonski drajv
- Kakva mu je reprodukcija zvuka
- Takođe dobro bi došla barem fotka sa prikazanim menijem za podešavanja.

Na kraju bilo bi dobro ako neko zna koji mu je čip unutra iako ja mislim da je to VIBRATO, mada je MEDIATEK, sudeći po onom što sam ja čitao, bolji.

Pozdrav.
When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

kopija
web administrator
Beograd

Član broj: 991
Poruke: 47
*.halooglasi.co.yu

Sajt: www.kopija.rs/blog


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.08.2004. u 12:25 - pre 240 meseci
Dobar dan,

Ja sam novi vlasnik gorepomenutog DVD/DivX playera pa bih hteo da razmenim par iskustava sa vama koji se dvoumite da li kupiti ovaj player ili ne.

Prvo da odgovorim na par pitanja koja su postavljana a znam odgovor (ili delimican) bez nekog veceg testiranja:

@BlackSnake:

1. Prvi korak zuma (i jedini) na DivX u je x2. Cini mi se da je na DVD-u drugacija podela zumova i da ima vise vrednosti (x1.5, x2...) Nisam 100% siguran za informaciju o DVD zumu jer nemam trenutno ni jedan DVD kod kuce a u Italiji gde sam ga samo probao da radi (i kupio) je, cini mi se, bilo vise zumova. Kad testiram ovo javicu.

2. Slova jesu mala ali su jako citljiva (osim ako je na video delu ekrana bela pozadina - ili gledas TV sa 10 metara ili vise :) ). Nema poluprovidnu podlogu za citanje (bar ja nisam nasao kako se ukljucuje).

3. i 4. ne zaglavljuje prilikom premotavanja sa subtitlom i premotava skokovito (kod DivX-a barem, postoje x2, x4, x6 i x8 premotavanje unapred i unazad).

5. Pogon nije bucan osim kada iscitava disk na pocetku (cuje se ono zzzzzzzzz zzzzzzzz dok ne ucita disk a to nije bucno vec onako samo se cuje) - posle je tih.

6. Reprodukciju zvuka nisam proveravao na boljoj opremi od mono TV-a ali je zvuk vise nego zadovoljavajuci. Treba pomenuti da u audio podesavanjima postoje preseti za zvuk tipa pop, rock, balad.. itd. Dakle preseti klasicnih ekvilajzerskih postavki. Takodje postoji opcija ukljucivanja reverba da bi se dobilo malo 3D utiska (studio,room, hall...itd).

@florentiu76

1. Manji su i beli (nisu bold) ali su jako ostri i citljivi).
2. Nisam merio velicinu, bele je boje.
3. Nemaju crni obrub oko slova kao ni poluprovidnu pozadinu iza titla.
4. Ne znam da li ima podrsku za 5.1 zvuk, ali ima dosta nekih opcija oko podesavanja audio output-a (RT/LT, stereo.... itd) a ima i digitalni output (optical i coax) koji ima mogucnost digital dolby out-a. Inace je samo za zvuk predvidjen 2x chinch (L+R stereo).

Sto se ostalih karakteristika playera tice: Pusta gotovo sve divx, mpeg, avi filmice koje
sam nasao (imam gomilu kratkih na jednom CD-u). Kod nekih ne radi zvuk i ne pusta indeo kodirane video fajlove. DivX koji god sam ubacio radi (i AC3 zvuk za koji sam na kompu jedva nasao codec). Od zvuka pusta MPEG encoded, AC3 encoded i PCM encoded zvuk. Video pusta Mpeg 2 - DVD, SVCD, Mpeg 1 - VCD, Mpeg 4. Od DivX-a mi je pustio sve sto imam (jedan disk je bio kodiran sa Xvid-om i AC3 i sve je radilo glatko i bez problema).

Ima opciju za pozicioniranje po vremenu (ukucas vreme na koje zelis da premota film i pritisnes OK i gledas od te pozicije).

Samo da jos napomenem da sam ja ovaj DVD kupio u Italiji (verzija dvp630/02) i firmware je bio 0409. Sa ovom verzijom je sve radilo osim izbora subtitla za divx filmove. Flashovao sam firmware na novu verziju 0531 i sada radi izbor subtitla.

Subtitle radi sa ekstenzijama .sub, .srt i .smi - sa .txt ekstenzijom ne radi (ne pokazuje fajl u browseru data diskova). Encoding je Latin1, Latin2 (prikazuje nasa slova č i ć. A ž, š i đ nešto zajebavaju ali je možda subtitle file loše napravljen). Na DVD u je subtitle dosta veci i beo (bar je bio na starom firmware-u)

Sto se tice flashovanja ono je bilo bezbolno (mada sa velikom nervozom i citanjem uputstva 3 puta da bih proverio da li je sve uradjeno po uputstvu). Ko je slabih nerava nek to poveri nekom jacih nerava ili dubljeg dzepa ili nekog ko zivi u zemlji gde je Philips Service blizu :)

Za 150 evrica koliko sam platio uredjaj (skinucu jos 18% kada uzmem IVA porez na granici) ja sam prezadovoljan - nisam megaloman kao neki koji hoce uredjaj od 50 eura da radi sve sto oni hoce, odnosno, da radi kao uredjaj od 500 eura. Ljudi, koliko para toliko i muzike. Meni je bitno da mogu da gledam divx (sa titlom), dvd, slusam audio i mp3 i pregledam slicice sa letovanja skinute sa digitalne kamere - sve ovo radi i ja ne trazim nista vise.

Puno pozdrava i nadam se da sam ohrabrio neodlučne i pomogao odlučne,
Kopija
----------------------------------------------------------------------------------
"Absence of evidence is not evidence of absence!"
----------------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

kopija
web administrator
Beograd

Član broj: 991
Poruke: 47
*.halooglasi.co.yu

Sajt: www.kopija.rs/blog


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.08.2004. u 12:28 - pre 240 meseci
I jos jedna stvar:

Philips je fima koja ima support za ovakve stvari. Koliko vidim za Neo player nisu uspeli da nadju ni zvanican sajt ni kome da se obrate u slučaju bilo kakve nezgode ili supporta.
Treba malo misliti i o tome (makar koštalo i 20-30 Eura više)

Pozdrav,
Kopija
----------------------------------------------------------------------------------
"Absence of evidence is not evidence of absence!"
----------------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
*.as54.ze.bih.net.ba.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx15.08.2004. u 00:21 - pre 239 meseci
Ma ti si pravi ...

Hvala ti na zaista isrpnim informacijama.
Potpuno si u pravu za onu podršku. Bez nje ništa. A ima i ona mjesta da ime znači nešto. Naime čitao sam da neke verzije plejera (doduše sa MEDIATEK čipom koji je novije generacije) imaju neke verzije sa oznakom GE koje kada flešaš pozdraviš se sa plejerom. Ne vjerujem da bi Philips to sebi dopustio dok neka levatska imena hmmm.
Inače VIBRATO čipovi su nešto slabiji od MEDIATEK-a koji DivX na ubrzanom pregledavanju ide glatko, međutim Mediatek ima ortodoksnih gluposti na pr. nemožeš odabrati subtitl i ne vidiš na ekranu sve fajlove nego samo ono što ti on po svojoj čudnoj logici dozvoli itd itd.
When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

Sjajko
Paracin

Član broj: 1501
Poruke: 354
*.40.78.83.cust.bluewin.ch



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx15.08.2004. u 10:16 - pre 239 meseci
@kopiji
Hvala i od mene za ove informacije.

@Boki 1985

Kritike za tebe. Zar ovaj forum sluzi samo da nesto uzmes a nista da podelis sa ostalima ?????????????????

@BlackSnake

Ja ima Scott sa Chipom

Chip ESS Vibratto II
ES 6698 F F044
TTWDQ40525A

I veoma sam zadovoljan od svih koji sam testirao. Jedino sto ne podrzava nasa slova ali su mu obecali da ce da rese za tri meseca sa novim Firmwarom.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sjajko
Paracin

Član broj: 1501
Poruke: 354
*.39.76.83.cust.bluewin.ch



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx16.08.2004. u 16:54 - pre 239 meseci

Momci danas sam malo imao vremena i pogledao na Philips sajtu.
I mogu da vam kazem da su oni profesionalno shvatili ovaj posao za DiVx Playere.
Ispod pise (shvaticete lako) koje sve jezike podrzava novi Firmware.


ENCODING LATIN 1, ENCODING LATIN 2, ENCODING LATIN CYRILLIC,
(Untertitel 1/1, Codierung Latein 1, Codierung Latein 2, Codierung Latein Kyrillisch, Untertitel Aus).

•Dieses Modell unterstützt die Schriftarten LATEIN 1, LATEIN 2, LATEIN KYRILLISCH.
- Die Schriftart (ISO 8859-1) unterstützt folgende Sprachen : Albanisch, Baskisch, Katalanisch, Dänisch,
Niederländisch, Englisch, Färöisch, Finnisch, Deutsch, Isländisch, Irisch, Italienisch, Norwegisch,
Portugiesisch, Rätoromanisch, Schottisch, Spanisch, Schwedisch, Afrikaans und Swahili.
– Die Schriftart LATIN 2 (ISO 8859 -2) unterstützt folgende Sprachen : Bosnisch, Kroatisch, Tschechisch,
Ungarisch, Polnisch, Rumänisch, Serbisch, Serbokroatisch, Slowakisch, Slowenisch, Obersorbisch
und Niedersorbisch.
- Die Schriftart LATEIN KYRILLISCH (ISO 8859-5) unterstützt folgende Sprachen: Russisch, Ukrainisch
und Weißrussisch.
•Untertiteldateien mit folgenden Dateinamenerweitungen werden unterstützt: .sub, .srt und .smi.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vampirbg

Član broj: 29721
Poruke: 2
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx01.09.2004. u 01:01 - pre 239 meseci
Problem je jedino u tome sto su skoro svi titilovi za nase podrucje pisani u CP1250 Windows kodnom rasporedu koji se poklapa sa 8859-2 kas su u pitanju č i ć i cini mi se đ (ali ona iskosena verzija) dok su š i ž na drugim mestima... To se lako resava ako imas prazan CD i rezac pa konvertujes prevod, ali mislim da ce neka kasnija revizija i to ispraviti... Sto se tice svega ostalog, player je sasvim OK + sto je i poznata marka :)

 
Odgovor na temu

Sjajko
Paracin

Član broj: 1501
Poruke: 354
*.96.203.62.cust.bluewin.ch



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx01.09.2004. u 15:30 - pre 239 meseci
Daj objasni malo bolje sta ti znaci ovo ( dok su š i ž na drugim mestima... )

Nisam jos kupio taj Player
 
Odgovor na temu

kopija
web administrator
Beograd

Član broj: 991
Poruke: 47
*.halooglasi.co.yu

Sajt: www.kopija.rs/blog


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx04.09.2004. u 09:15 - pre 239 meseci
Cao,

opet ja.

VampirBG je u potpunosti u pravu sto se tice kodnog rasporeda (prevodi su u windows-1250). Znaci š, ž i đ se ne vide na ekranu. Jednostavno na mestu gde stoji neki od ovih karaktera je praznina. NPR. prženje -> prenje... đinđuve -> inuve...

Problem se rešava kako je vampirbg naveo (mada je malo smor :( )

Ovo je naravno samo na DIVX-u... na DVD-u su slova veća i podržavaju naše karaktere.

pozdrav,
Kopija

----------------------------------------------------------------------------------
"Absence of evidence is not evidence of absence!"
----------------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

Web-site!
B-92
BG

Član broj: 33809
Poruke: 3
*.b92.net

Sajt: www.belgradeyard.com


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx09.09.2004. u 15:49 - pre 239 meseci
cao,
ja sam updateovao svoj DVD uz pomoc firmwarea koji je preporucio Cartman, ali problem sa subtitlovima jos uvek nije otklonjen. kada pritisnem dugme "subtitles" na ekranu mi se pojavljuje ona ruka kao znak za nepostojecu funkciju. bedak!
izgleda da cu morati da kontaktiram Philips... da li neko zna broj telefona na koji bi trebalo da ih pozovem?
neki drugi savet...?
hvala unapred.
g
 
Odgovor na temu

anagorn
Rijeka, HR

Član broj: 14660
Poruke: 17
*.iskon.hr



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx10.09.2004. u 21:07 - pre 239 meseci
moras se pozicionirati prije pustanja filma u data modu na neku subtitle datoteku, i na njemu mora stajati oznaka (baloncic, kao u stripu). Stisni tipku SUBTITLE, pozicioniraj se na divx i stisni OK.

Imam ja jedan blesavi problemcic: ako su DIVxi na dvd mediju koji je sprzen kao UDF - subtitlove vidi, ali na njima je upitnik. Filmove sa UDF medija inace pusta bez problema.

Pitanje: kojim softverom nagurati fajl veći od 2gb na ISO 9660 DVD kompilaciju?
 
Odgovor na temu

Web-site!
B-92
BG

Član broj: 33809
Poruke: 3
*.dial.b92.net

Sajt: www.belgradeyard.com


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.09.2004. u 23:02 - pre 238 meseci
hej anagorn!!!
uspelo je! :)
puno ti hvala na ovom tipu. znam da smesno zvuci, ali nikad mi ne bi palo na pamet da na subtitle fajlu stisnem "subtitle" dugme... ja sam sve vreme pokusavao sa "ok".
anyway, sve sljaka i jos jednom hvala.
pozdrav,
g
 
Odgovor na temu

Igor Andjelkovic
BG

Član broj: 34336
Poruke: 2
*.saga.co.yu



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx14.09.2004. u 11:10 - pre 238 meseci
Ljudi, svaka cast, hvala vam svima.
Vec sam se spremio da ovako, sav nervozan, posle posla posetim firmu koja mi je "uvalila" gorespomenuti dvd ("...ma moze i divx i titl...") ... al' sad moram prvo kuci da probam da pritisnem subtitle dugme, da mu upgrade-ujem softver blablabla...

Ima li neko neki koristan hint povodom upgrade-a softvera?

 
Odgovor na temu

Web-site!
B-92
BG

Član broj: 33809
Poruke: 3
*.dial.b92.net

Sajt: www.belgradeyard.com


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx14.09.2004. u 12:08 - pre 238 meseci
samo skini fajl sa linka koji je Cartman postavio i sledi uputstva.
ne bi trebalo da imas nikakav problem da updateujes dvd.
srecno!
g
 
Odgovor na temu

Igor Andjelkovic
BG

Član broj: 34336
Poruke: 2
*.saga.co.yu



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx15.09.2004. u 09:52 - pre 238 meseci
Da se pohvalim - radi.

Lagano, po uputstvu i - nema greske. Stvarno je titl sitan, ne vidi se na svetloj pozadini, ne vidi txt ali radi.

Juce, pre no sto sam naleteo na ovu diskusiju, zvao sam nekoliko firmi koje prodaju ovaj dvd i svi su mi rekli da ne moze da prikazuje titl divx-a. Tip koji mi ga je prodao tvrdio je da "moze da prikaze titl sa svakog otprilike 4.-5. divx-a". Neverovatno je, ali niko od tih prodavaca nema pojma.

Ideja br. 1: da odem do radnje gde sam ga kupio i da objasnim prodavcu kako stoje stvari, makar samo zato da nekoj buducoj musteriji prijavi mogucnost update-a - da ne trosi vreme i zivce kao ja.
Ideja br. 2: da dam oglas u novinama: "Jeftino postavljam titl u DVD".

Hvala svima,
Cao
 
Odgovor na temu

adoki
Sr.Mitrovica

Član broj: 709
Poruke: 28
*.ptt.yu



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx21.09.2004. u 13:22 - pre 238 meseci
Gde moze da se nadje uputstvo za Firmware Upgrade ovog modela?
 
Odgovor na temu

Zakkturbo
ZAk Turbo

Član broj: 26951
Poruke: 23
*.telekom.yu



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx27.09.2004. u 07:52 - pre 238 meseci
Poštovanje, svim vlasnicima div-x DVD playera!
Elem kupih Philips DVP630 02 sa verzijom firmware-a 0531 i za ovih par dana koliko ga imam, vrlo sam zadovoljan. Čita mi sve diskove,ne zaglavljuje, ni slika, ni zvuk, ni vrata... (što je očito velik problem kod Sky Visiona), garanciju od godinu dana daje svetski priznata firma... Sve u svemu jedan dobar uređaj. Minoran problem je neočitavanje slova š i ž, ali se nadamo da će nova verzija firmware-a to ispraviti.

Kakva su vaša iskustva sa ovim playerom?

Zak
Live Like a Man
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx28.09.2004. u 18:47 - pre 238 meseci
Pozdrav svima
Nadam se da cete mi pomoci.
Najme planiram uzeti Philips DVD/Divx player.
1.Ali koji modeli sve podrzavaju divix titlove.Da li samo 630/632 ili i 720 SA.Taj 720 SA bih uzeo pre zato sto podrzava i SACD.

2.Da li Philips modeli citaju DVD-R/RW diskove(lako mozete proveriti) jer do tog podatka nemogu da dodjem
 
Odgovor na temu

kopija
web administrator
Beograd

Član broj: 991
Poruke: 47
*.halooglasi.co.yu

Sajt: www.kopija.rs/blog


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx03.10.2004. u 17:43 - pre 238 meseci
Ljudi,

evo ponovo da se javim, ovog puta sa malo više iskustva.

Dakle, ovaj divx/dvd player radi zvaničnim SUBTITLE extenzijama (SRT,SUB...) Znači ne čita .txt... Logično... jer SRT recimo način titlovanja je po vremenu, a ona druga ekstenzija (SUB) je po broju frejma... kako bi player znao način, odnosno, vreme kada i koliko da prikazuje tilt ukoliko fajl ima TXT ekstenziju??!! Nikako. Ovo je ujedno odgovor na ono prodavčevo da prepoznaje svaki 4-5 titl... pa ne zavisi od uređaja već od onog ko je radio divx cd.

Što se tiče slova Š,Ž -> ja sam to rešio sa nekim freeware convertorom sa neta gde selektujem input win1250 stranu a export fajl da bude iso-8859. Narežem da RW posle i sve je ok... ima sva naša slova.

E sada još jedna stvar koju sam otkrio i možda će zanimati ljude kojima iz nekog razloga neće da učita sasvim regularan sub,srt fajl... Morate paziti da subtitle fajl nije veći od 128KB. Izgleda da su mu ostavili samo toliko memorije da učita titl kako bi mogao odatle da ga sinkuje sa filmom... Jedino rešenje koje sam ja našao je da prepolovim fajl gde mi odgovara i onda ručno izeditujem u drugom delu titl fajla linije od 1 pa nadalje.

Da li neko ima elegantnije rešenje?

Ajd pa toliko za sada...

PS.
Inače jako sam zadovoljan ovim pleyerom što se tiče i DVD-a i DIVX reprodukcije...
PPS.
imam onu poslednju verziju firmware'a (mislim da je nešto 0531)
PPPS
Nadam se da će u narednoj verziji povećati titl za divx i omogućiti da bude vidljiv na jako svetlim površinama (pozadina, okvir... druga boja...)
----------------------------------------------------------------------------------
"Absence of evidence is not evidence of absence!"
----------------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

Zakkturbo
ZAk Turbo

Član broj: 26951
Poruke: 23
*.telekom.yu



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx04.10.2004. u 06:49 - pre 238 meseci
Što se tiče slova Š,Ž -> ja sam to rešio sa nekim freeware convertorom sa neta gde selektujem input win1250 stranu a export fajl da bude iso-8859. Narežem da RW posle i sve je ok... ima sva naša slova.


Napiši molim te gde si skinuo ovaj programčić? Imam isti model.
Zak
Live Like a Man
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: philips dvp630 dvd-divx

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209675 | Odgovora: 737 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.