Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja

[es] :: E-Poslovanje :: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja

[ Pregleda: 4524 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

belithug
Neko Tamo
Beograd

Član broj: 29182
Poruke: 10
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja28.06.2004. u 13:51 - pre 241 meseci
Zdravo svima,
Zelim da prodajem neke stvari preko interneta(prvenstveno 3d modele).Zanima me preko koga da ih prodajem,kako primam novac.Da li je to ebay,amazon?Da li mi iz Srbije mozemo da koristimo usluge PayPala(on je standard za placanje u svetu,zar ne)?U kojoj banci da otvorim racun i kog tipa,da li i koliko mi je para potrebno da sve ovo sredim?
Izvinjavam se za ova,vama glupa pitanja ali stvarno nisam zanao od koga da zatrazim odgovor.
Unapred zahvalan
Igor
 
Odgovor na temu

Sasa Kostic

Član broj: 11571
Poruke: 175
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja28.06.2004. u 14:13 - pre 241 meseci
>
Ovo nisu glupa pitanja, vec samo pocetnicka. Uredu su.

kontam da su 3D modeli digitalan proizvod, pa mozes da koristis
www.shareit.com
oni ti shalju chek ili mozes da otvoris racun u Rajfajzen ili Societe
Gener.. u srbiji i da SWIFT-om primas novac (pitaj bankara samo za SWIFT
instrukcije i oni ce ti dati)
SWIFT i bankovni racun ti je jedino potreban ako oces da ne primas chek neko
da iz banke podizes novac

Neka ostali kazu kako da promovises proizvod
 
Odgovor na temu

belithug
Neko Tamo
Beograd

Član broj: 29182
Poruke: 10
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja28.06.2004. u 15:00 - pre 241 meseci
Hvala ti Sasa!
Da li ja mogu kod nas da unovcim strane cekove?Da li to zavisi od banke?
Ima li neko jos neku ideju?
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
80.93.234.*

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja28.06.2004. u 20:20 - pre 241 meseci
Na PayPal slobodno zaboravi pošto su u pitanju obični lopovi!
Ako izvršiš pretragu po ES-u naći ćeš gomilu svedočanstava o njihovom neprofesionalnom ponašanju. Dosta toga imaš i na: http://www.paypalwarning.com/

Sasa Kostic ti je sve lepo preporučio. Ako nećeš da se bakćeš sa čekovima, na ShareIt servisu možeš da podesiš nalog tako da primaš samo uplate sa kreditnih kartica ili preko SWIFT instrukcija na svoj bankovni račun.

Čekovi mogu da se unovče i u nekim našim bankama, ali je to bespotrebno cimanje, a ni provizije nisu zanemarljive.
 
Odgovor na temu

Sasa Kostic

Član broj: 11571
Poruke: 175
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja29.06.2004. u 01:00 - pre 241 meseci
>
Da, cekove mozes unovciti u skoro svakoj banci.
Ja sam to radio u Komercijalnoj, sto se kaze: lepo, kulturno, sacekas nalog
za isplatu i 5 min ti izbroje dolare/dinare svejedno.
 
Odgovor na temu

belithug
Neko Tamo
Beograd

Član broj: 29182
Poruke: 10
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja29.06.2004. u 18:31 - pre 241 meseci
Hvala vam svima,mislim da cu koristiti racun sa SWIFT instrukcijama ali i cekove.Jos jedamput,hvala vam.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja29.06.2004. u 18:53 - pre 241 meseci
Imaj u vidu da mnogo pre dobijes novac sa swiftom u odnosu na cekove i mnogo je jednostavnija cela procedura. Jos ako nisu bankarski cekovi nego cekovi gradjana, nacekaces se a i provizije su velike.
 
Odgovor na temu

Sasa Kostic

Član broj: 11571
Poruke: 175
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja01.05.2006. u 09:43 - pre 219 meseci
To je potpuno tachno. Meni iz estonije sve lepo stize SWIFTom za ne znam.. dva 3 dana otprilike. Sve opet fino, kulturno :-)
 
Odgovor na temu

6ypek
burek pekaric

Član broj: 40233
Poruke: 25
82.208.195.*



Profil

icon Re: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja25.07.2006. u 20:11 - pre 216 meseci
Ja sam do sad koristio cekove i stvarno boli kad moram onoliko dugo da cekam.. Jos kad radim poslove za neku firmu a ne pojedinca, pa mi posalju kompanijski cek, onda na tih 7-10 dana dodajte jos jedno 30 dana za proveru tog ceka.. Jednom recju, boli.

A kolika je provizija na SWIFT?
I jel moze neko u nekih 4-5 recenica da nakuca ono nesto kao "tutorial for the complete idiot" :)

Znam da je cimanje, ali ako vas ne mrzi, pa ono.. :)
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

exceptic
Beograd

Član broj: 77994
Poruke: 19
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja14.08.2006. u 01:48 - pre 215 meseci
Pretpostavljam da bi se sledece pitanja moglo svrstati pod ovu temu ;)

Da li je istina da je zakonom zabranjeno da drzavljanin SCG otvori firmu u inostranstvu (LTD, LLC...). Toliko se prica o otvaranju offshore i raznih drugih kompanija u inostranstvu a da nije receno nista o zakonu nase zemlje o ovakvim stvarima.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Totalni sam pocetnik ali ne bezim od ucenja

[ Pregleda: 4524 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.