Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozilla Firefox i Internet Explorer

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40953 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 17:06 - pre 238 meseci
Možda bi i zvali kad bi mogli telefon da pročitaju na stranici :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 19:31 - pre 238 meseci
3305252
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 21:15 - pre 238 meseci
Kad praviš stranicu prvo:
1. napraviš da radi u FF (najbolje poštuje W3C standarde)
2. validiraš kod (XHTML + CSS)
3. proveriš ga u operi
4. popiješ kafu i kreneš da ga hackuješ za IE

Inače, samo hackovanje za IE i nije teško kad se navikneš. IE lepo konta markup, tu nije problem. Problem je sa CSSom (koji mnogo koristim) i JSom (koji koristim samo kad treba).

Što se samog CSSa tiče ima jedan zgodan hack koji ti omogućava da napišeš definicije koje će videti samo IE (tu pišeš budalaštine :) ) i definicije koje će videti svi ostali browseri. Taj hack prolazi validaciju i prilično je jednostavan.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

joejoe

Član broj: 9240
Poruke: 52
*.etf.bg.ac.yu.



+96 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer15.10.2004. u 14:47 - pre 238 meseci
Citat:
Ilija Studen: Što se samog CSSa tiče ima jedan zgodan hack...

Tantek Celik? http://www.glish.com/css/7.asp
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer03.11.2004. u 13:46 - pre 237 meseci
@degojs

radice da 100% sajt, ali bez ie: probajte molim vas da hostujete transparentne png ove za IE... :) Da, nece da ih prikaze dobro, dakle ja za moj sajt moram da koristim gif koji ima 1 bit za transparentnost, a ne 8 .... Iako taj PNG postoji kao format od 1996 (sic!)
Od IE bi moglo da se napravi nesto dobro, ali kako to da MS dopusta da im trece firme krpe browser??? :)

Ja koristim Konqueror (like Gecko :) - ako sajt ne prikaze dobro (neki opskurni javascript meni, shockwave uz wmode="transparent" ili zbog koje druge gluposti) idem na drugi sajt da uzmem informacije. I tacka.

@webmasters

ne gajite iluziju da korisnici bas umiru od zelje da vide vas sajt - ma sta bilo na njemu - ako to ne radi sa ie ili nn ili operom ili konquerorom, mislim da ce korisnike da zaboli ono... :) otici ce na drugi url
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer03.11.2004. u 16:31 - pre 237 meseci
Citat:
Od IE bi moglo da se napravi nesto dobro, ali kako to da MS dopusta da im trece firme krpe browser??? :)


Ljudima nikad ugoditi: ako sam MS odluči da opet krene sa razvojem IE onda će opet da kukaju o monopolu i slično..

Citat:
ako sajt ne prikaze dobro ... idem na drugi sajt da uzmem informacije. I tacka.
..
otici ce na drugi url


A šta da radi čovek kada npr. a) sajt njegove banke neće da se prikaže ispravno pa ne može da plaća račune i slično, b) kada sajt na kom može da vidi tv program za satelitsku ne radi ispravno pa ne može da koristi pretragu/filtriranje, a u pitanju je npr. 800 kanala.

Pričaš svašta, kao i obično.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer03.11.2004. u 16:59 - pre 237 meseci
Citat:
degojs: A šta da radi čovek kada npr. a) sajt njegove banke neće da se prikaže ispravno pa ne može da plaća račune i slično
Promeni banku! Iskustvo mog kolege iz USA / FL koji nije mogao da učita sajt banke iz svog browsera (jer koristi samo BSD). Čak sam i pomogao čoveku da mu sajt proradi (preporučio mu da proba firefox user agent switcher), gde se ispostavilo da sajt NE ISPORUČUJE stranu browserima koji nisu IE. Nakon što je to uvideo čovek je jednostavno promenio banku.

Praviti sajt koji radi samo na IE-u je isto kao i recimo praviti TV kanal koji radi samo na Philips televizorima.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer03.11.2004. u 17:09 - pre 237 meseci
Citat:
dinke: Nakon što je to uvideo čovek je jednostavno promenio banku.


Pa ako koristi isključivo BSD to je logično. Ali za nekog ko ima i Windows na mašini (kao naši Linuxovci, hehehe) to baš i nije logično. Dok sam živeo u Kaliforniji koristio sam usluge Wells Fargo banke čiji sajt podržava samo IE i NN za Win i Mac. Banka je ubedljivo najrasprostranjenija u južnoj Kaliforniji, ima poslovnicu na svakom ćošku a o ATM-ovima da i ne govorimo. Da su rekli da ne podržavaju IE (hehehehe) ja bih instalirao neki browser koji podržavaju, makar ga koristio isključivo za on-line banking a ne bih menjao banku.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer03.11.2004. u 18:11 - pre 237 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Ja koristim Konqueror (like Gecko


‘De baš Konqueror, kad već imaš Firefox koji je sto puta bolji.


Citat:
bojan_bozovic:
idem na drugi sajt da uzmem informacije. I tacka.


Ma jeste, svi sajtovi imaju potpuno iste informacije, k’o da ja sad mogu da biram na koji ću sajt da odem. Mogu čak da odem i na sajt druge banke, iako nemam otvoren račun tamo...


Citat:
bojan_bozovic:
ne gajite iluziju da korisnici bas umiru od zelje da vide vas sajt - ma sta bilo na njemu - ako to ne radi sa ie ili nn ili operom ili konquerorom, mislim da ce korisnike da zaboli ono... otici ce na drugi url


E ovo je zajebalo i Maxima i celu diviziju

Elem, često posećujem jedan sajt sa koga skidam razne PDF fajlove koji su mi potrebni i skoro svaki dan se pojavi po neki novi fajlić koji mi treba. Sajt je na kineskom i veoma je teško doći do informacija na njemu, ali jbg, to ima samo na tom sajtu i na još nekoliko, ali se na ostalim sajtovima plaća. Takođe, Search skripta radi samo u Internet Explorer-u, a ona je od presudne važnosti, budući da ne znam kineski. I šta, ja treba sad da batalim taj sajt samo zato što ne radi u Firefox-u i da odem na neki drugi i da papreno platim za te PDF-ove?

Jednostavno previđaš činjenicu da nekih informacija nema na drugim sajtovima ili ih ima, ali ih je veoma teško naći. Isto tako, meni ne pada na pamet da menjam banku samo zato što je stranica pravljena za IE. Ako je meni stalo do neke informacije promeniću i 100 browser-a da bih došao do nje.

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer03.11.2004. u 18:26 - pre 237 meseci
Baš čudno... Ja nemam IE i nijednom mi nije ustrebao.... A na internetu sam ceo dan i noć...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer03.11.2004. u 19:38 - pre 237 meseci
Citat:
Palma:
Elem, često posećujem jedan sajt sa koga skidam razne PDF fajlove koji su mi potrebni i skoro svaki dan se pojavi po neki novi fajlić koji mi treba. Sajt je na kineskom i veoma je teško doći do informacija na njemu, ...

Hint - koristi babel.altavista.com. Uneseš url i on ti ceo sajt prevede sa kineskog (ili bilo kog drugog dostupnog jezika) na engleski recimo, zatim surfuješ bez problema u odvojenom frejmu.

Citat:
Palma:
Isto tako, meni ne pada na pamet da menjam banku samo zato što je stranica pravljena za IE. Ako je meni stalo do neke informacije promeniću i 100 browser-a da bih došao do nje.

Zavisi od namene sajta. OK je to za sajt nekih kineskih amatera koji te opslužuju korisnim informacijama ali profesionalni sajt kome ti možda još i plaćaš za usluge mora da zadovolji korisnika inače će ga izgubiti. Već sam pričao na ovu temu pa ne bih da se ponavljam. Sajt banke recimo, preko koje ti radiš novčane transakcije, ne samo da mora da radi u svim mogućim browserima, već treba i da podržava i druge servise (wap, sms ...).
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer03.11.2004. u 22:01 - pre 237 meseci
@degojs, palma

sta bre vi skidate s tih kineskih sajtova, warez? :)

konqueror ili firefox - stvar ukusa. zato sto imam apache u lokalu konqi je bolji za mene - u jednom tabu imam fajlove, a u drugom http://127.0.0.1/

praviti sajt samo za IE je IMBECILNO i ako banka sebi dozvoli da to uradi sa svojim sajtom, svakako cu je promeniti, to mi mnogo kaze i o banci i njenim webmasterima i o komercijali i o menadzmentu.
Nije da sada pricam svasta, zar ne? Koliko poverenja uliva banka koja ne napravi jedan normalan sajt? Ako njima puca ona rabota zato sto ja nemam IE, moje je pravo da im ne budem komitent. Jer ja ne koristim ie... i gootvo! (prodajemo rezervne delove, ali samo za opel...) Ili jednostavnije receno: neadekvatna usluga...

Sto se opaske za windows tice - ne surfujem sa njim - niti ga koristim - sem za igre, ponekad. tu je ie da prikaze moj sajt kada ga promenim i prekopiram na fat32 particiju - i toliko o win... Pa moj sajt koristi php i mysql dali sam lud pored slackware da budzim cygwin apache php i mysqld na windows :)
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer04.11.2004. u 06:19 - pre 237 meseci
Ma jok, probao sam ja to već i neće nikako da prevede.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer04.11.2004. u 06:20 - pre 237 meseci
I da, ne moram ja da idem na babel.altavista.com ili na tako neki sajt. Sve ja to već imam u Maxthon-u.


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer04.11.2004. u 07:59 - pre 237 meseci
Citat:
praviti sajt samo za IE je IMBECILNO i ako banka sebi dozvoli da to uradi sa svojim sajtom, svakako cu je promeniti, to mi mnogo kaze i o banci i njenim webmasterima i o komercijali i o menadzmentu.
Nije da sada pricam svasta, zar ne? Koliko poverenja uliva banka koja ne napravi jedan normalan sajt? Ako njima puca ona rabota zato sto ja nemam IE, moje je pravo da im ne budem komitent.


Ti jednostavno ne znaš šta prićaš - pa neću ja sa bankom da teram inat jer i moja banka ima ATM na svakom ćošku, kako je Tata već napisao za svoju.

Stvar je jednostavna: na Windowsu i u ovom slučaju postoji izbor (IE, Firefox) a kod vas ne. Ništa novo. Ostaje vam da se i dalje žalite kako svet nije urađen vama po meri.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer04.11.2004. u 08:10 - pre 237 meseci
Citat:
degojs: Ostaje vam da se i dalje žalite kako svet nije urađen vama po meri.


"Postoje dve grupe ljudi. Oni koji pokušavaju da se prilagode svetu i oni koji pokušavaju da svet prilagode sebi. Napredak sveta zavisi od ovih drugih".
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer04.11.2004. u 08:14 - pre 237 meseci
Ne zalim se ja degojs, ja sazaljevam. Imam sam sajt i ja sam web designer.
I ovde imam izbor na Linuxu (opera?) koji ne moram da placam Bilu i Balmeru.
Da ljudi koriste normalan browser a ne ie ne bih imao ni windows na masini - za sve sto radim linux je ok.
Ne kukam (otkud ti ideja da kukam?) nije mi zao sto 99% ljudi koristi win+ie (mogu da koriste i spekija, bole me ona rabota :D)
Je li degojs, molim te, bar isprobaj php perl i mysql skriptu na tvom windowsu koji toliko hvalis bez cygwina.... Malo je windows skucen za mene :D
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer04.11.2004. u 08:18 - pre 237 meseci
"Dozvoli svetu da te promeni... i ti ćeš promeniti svet."

Live long and prosper, dinke :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer04.11.2004. u 10:35 - pre 237 meseci
Glupo je od banke da očekuje da će neko instalirati komercijalni software (OS + browser) samo da bi posećivao njihov sajt. Windows nije džabe, Mac takođe.

Odeš do banke, požališ se i zamoliš ih da problem reše. Ako ne reše... JBG. za šalter po informacije koje su ti potrebne. U interesu je banke da njene mušterije budu zadovoljno pa bi uz dovoljan broj "pritužbi" sigurno našli način da reše problem koji ih muči.



Naravno, kod nas ovo ne pali jer niko ne pada na šemu: da bih koristio Windows moram da ga platim (više od cene praznog diska).
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer21.12.2004. u 15:32 - pre 235 meseci
Da malo rasplamsamo diskusiju:

How Can I Trust Firefox?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40953 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.