Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nov sam sa delhpijem, interesuju me ove stvari:

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: nov sam sa delhpijem, interesuju me ove stvari:

[ Pregleda: 2366 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milan_kol
Beograd

Član broj: 6463
Poruke: 113
*.vdial.verat.net



Profil

icon nov sam sa delhpijem, interesuju me ove stvari:12.07.2004. u 21:41 - pre 240 meseci


1)kako u delphiju 7 ucitati jednom neku sliku, a onda je u toku run-time-a samo kopirati, odnosno "duplicate"-irati:)? da li postoji takva opcija kao u ActionScriptu sto ima duplicateMovieClip? ili ako ne moze tako, kako bih mogao da samo kodom nacrtam 150 (10x15) kockica velicine 30x30px?

2)kako se deklarise dvodimenzioni niz u delphiju? i kako se citaju velicine iz njega? ako moze jedan prost primer...

3)Da li delphi moze da ocita dzojstik, tj. da procita sve dzojstike koji su trenutno ukljuceni na komp (bilo preko USB porta, ili na muzickoj) i kako uzima vrednosti kad se pomera dzojstik?

4)kako se postavlja x i y koordinata na formi u defiju kodom?

5)da li moze da se posalje mail iz dephija, tj. da li komp moze da se poveze na net?

----------|mnogo hvala na pomoci oko ovoga|----------
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: nov sam sa delhpijem, interesuju me ove stvari:13.07.2004. u 10:53 - pre 240 meseci
1. Dephi to radi isto kao i WIndows. Povrsina po kojoj se crta naziva se cavnas i graficki objekti ga imaju kao properti. Pogledaj u helpu pod canvas.

2. Pogledaj u help pod array za sintaksu.

3. Svakako da moze. Potrazi na netu neki gotov sors koji to radi.

4. to ti je sve objasnjeno u vezi sa canvas-om.

5. Naravno da mozes da saljes email. Na netu ces sigurno naci dosta gotovih sorseva koji to rade.

6. Odgovor na sva pitanja: Delphi moze sve ili skoro sve. Ako nema ugradjenu podrsku za nesto uvek se moze odraditi preko WIN API-ja ili isprogramirati. Delphi je potpuno otvoren sistem u kome se ne pita da li nesto moze nego kako se radi a u velikom broju slucajeva odgovori postoje u helpu, a ako ne tu onda na gomili sajtova koji se bave Delphijem. Cesto ces na netu naci gotovu komponentu koja radi ne samo to sto ti zelis nego i mnogo vise i jos je free source.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: nov sam sa delhpijem, interesuju me ove stvari:

[ Pregleda: 2366 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.