Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pozivanje non-static promenljivih koje cuvaju podatke iz druge klase

[es] :: .NET :: Pozivanje non-static promenljivih koje cuvaju podatke iz druge klase

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 7283 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Pozivanje non-static promenljivih koje cuvaju podatke iz druge klase02.08.2004. u 10:07 - pre 240 meseci
to sam otprilike i sam shvatio, ali mi nije baš jasno kakve to veze ima sa onim što sam ja pitao?

tj, da uprostim, kako se radi inline-ovanje kada su u pitanju virtuelne metode (i zar nije svaki aksesor svojstva u stvari virtuelna metoda, čak i u C++)?

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pozivanje non-static promenljivih koje cuvaju podatke iz druge klase02.08.2004. u 10:30 - pre 240 meseci
Citat:
-zombie-:tj, da uprostim, kako se radi inline-ovanje kada su u pitanju virtuelne metode (i zar nije svaki aksesor svojstva u stvari virtuelna metoda, čak i u C++)?

Ovako "sistemaški", svaki aksesor mora biti virtuelna metoda inače nije polimorfan. C++ nisam mnogo pipao zadnjih 3 godine, ali i meni se kanda čini da ovo inlajniranje ima neke frke, naročito pri nasleđivanju. Ako ja castujem objekat u nekog njegovog pretka i pozovem inlajnirani aksesor, kompajler ne može da zna koji aksesor treba da pozove, bazni ili nasleđeni, samim tim ne može da zna koji treba da inlajnira, zar ne?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Pozivanje non-static promenljivih koje cuvaju podatke iz druge klase02.08.2004. u 11:36 - pre 240 meseci
Da, tako je. Virtuelne metode ne mogu da se inlineuju.

Kao sto sam rekao malopre, sve je stvar trade-offa. Zato i volim da koristim promenjive u klasama tamo gde mogu i gde ima smisla. Ako je klasa potpuno interna, i ako znas da u skoroj buducnosti nece biti potrebe za polimorfnim aksesorima, onda nemoj ni da ih stavljas da budu virtuelni - problem resen. ;)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Pozivanje non-static promenljivih koje cuvaju podatke iz druge klase02.08.2004. u 13:07 - pre 240 meseci
Naravno da virtuelne funkcije ne mogu da se inlajniraju, ali aksesori najčešće nisu virtuelni.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pozivanje non-static promenljivih koje cuvaju podatke iz druge klase04.08.2004. u 14:27 - pre 240 meseci
Citat:
degojs: Znam i baš zato sam i napisao ceo i taj poslednji pasus. Meni je čudno pošto MSDN jasno govori drugačije.. Ne znam baš da li bi se njemu slučajno omaklo da napiše "može ali i ne mora".. I pazi, nije Jesse jedini koji ima takav stav (npr. vidi ovde.)


Danas naleteh slučajno na MSovo tumačenje "nepisanih pravila" verzioniranja, možda nekog interesuje:

The version components are used by convention as follows:

Major: Assemblies with the same name but different major versions are not interchangeable. This would be appropriate, for example, for a major rewrite of a product where backward compatibility cannot be assumed.
Minor: If the name and major number on two assemblies are the same, but the minor number is different, this indicates significant enhancement with the intention of backward compatibility. This would be appropriate, for example, on a point release of a product or a fully backward compatible new version of a product.
Build: A difference in build number represents a recompilation of the same source. This would be appropriate because of processor, platform, or compiler changes.
Revision: Assemblies with the same name, major, and minor version numbers but different revisions are intended to be fully interchangeable. This would be appropriate to fix a security hole in a previously released assembly.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Pozivanje non-static promenljivih koje cuvaju podatke iz druge klase

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 7283 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.