Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi

[es] :: Advocacy :: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4974 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi11.08.2004. u 20:24 - pre 239 meseci
Ovo je koliko vidim prvi korak ka MS Linux distribuciji ;)))


http://www.msnbc.msn.com/id/5614334/
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi11.08.2004. u 21:15 - pre 239 meseci
Jesi ti uopšte pročitao članak?

Hehehe..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi11.08.2004. u 21:37 - pre 239 meseci
da procitao sam clanak i vidim da momci iz redmonda mnogo ozbiljno shvataju linux u zadnje vreme. Ali cinjenica da ovaj clanak se nalazi na pro MS sajtu govori dovoljno i naravno da ce MS da prikazuju u velikom svetlu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi11.08.2004. u 21:54 - pre 239 meseci
Pa naravno da shvataju ozbiljno kompanije poput IBM-a i Novell-a. Koliko ovi budu više gurali Linux, toliko će i MS da ozbiljnije odgovara..

Međutim, otkud ti tamo nađe vezu sa "MS Linux distribucijom" ?


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi11.08.2004. u 22:14 - pre 239 meseci
Citat:
degojs:
Međutim, otkud ti tamo nađe vezu sa "MS Linux distribucijom" ?


Pa prvi korak je to sto ce mnogo ljudi iz njihove tehnicke podrske da obuce za linux :), pa kada skapiraju da i od te tehnicke podrske za linux ostvaruju profit :)) a onda ce naravno i linux distro da padne :)))

Ovo ti je isto kao i kod zena ne mozes odma rukom tras pa da ju uhvatis za mindzu :), mora prvo malo upoznavanje .... caskanje.... ljubljenje pa tek onda :))

Isto ti je i ovde :))) prvo SFU pa sada obuka njihovog osoblja za linux, pa ce uskoro da shvate da posix i nije tako losa stvar i implemintrirati uz svaku instalaciju longhorna :) pa malo po malo dobicemo MS Linux :) a onda ce to Axez prvi da instalira :)) i da kaze "Svetsko, a nase " :)))
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi11.08.2004. u 22:50 - pre 239 meseci
"Velika firma" u Linux nije IBM, Novell, ... nego Debian, Libranet, Knoppix, Mepis. Podrska? Ma, kakva podrska, ima toga koliko hoces, sve je OTVORENO, mozes da pitas koga hoces, a tu si i osnovni distributeri... Ako sam tacno primetio, ona francuska kompanija nije "kupila Linux" za analizu proteina od IBM-a ili nekog slicnog: "Aventis has tied together groups of computers running not Microsoft's operating system but the freely available Linux." Linux nije vise samo strogo programsko - IT pojava, vec pocinje naglo i marketinski deo, koji ima svoje zakonitosti. A ovde se neki zalepili za strucni deo, u kome je mnogo istina, koje u marketinskom delu 'moze, ali ne mora da bidne'. Ah, da - 1%! Pa, mnogi pre nekoliko godina nisu znali ni sta je Linux, odakle smo krenuli, dosta je i 1%.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi11.08.2004. u 22:56 - pre 239 meseci
Citat:
tdjokic: Ah, da - 1%! Pa, mnogi pre nekoliko godina nisu znali ni sta je Linux, odakle smo krenuli, dosta je i 1%.


Ljudi na onom sajtu tamo citiraju nekih 3% :) desktop korisnika ;)) kazu da smo prestigli apple po broju korisnika :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 01:07 - pre 239 meseci
Da, zaista. Cudno da zvanicni MSN clanak daje takav podatak kad degojs uvek nadje na Google da je 1%?

Inace je stvarno zanimljivo da jos ne kapiraju - oni ce da 'srede' Novell i gotova prica! A Linux distribucija kao pecuraka posle kise i narod na forumima sirom sveta samo psuje M$. Nikako da shvate da imaju posla sa necim drugacijim od svega do sad vidjenog. Ovo mu vise dodje kao trend ("rok-end-rol") nego kao konkretna kompanija sa konkretnim programom, pa unistits kompaniju, zabranis program i resen problem...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 15:08 - pre 239 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
Pa prvi korak je to sto ce mnogo ljudi iz njihove tehnicke podrske da obuce za linux :), pa kada skapiraju da i od te tehnicke podrske za linux ostvaruju profit :)) a onda ce naravno i linux distro da padne :)))


ima ovde jedan član ESa koga su, kada je zvao MS tehničku podršku da ih pita zašto ne radi neko deljenje diskova u (windows) mreži bla bla, prvo pitali "da li slučajno ima neki linux server u toj mreži", kada je on (onako bojažljivo) odgovorio "imam", oni ni pet, ni šest, nego "onda instalirajte sambu na taj linux, i delite preko njega"..

a ima i onaj drugi kome su na pitanje "kako da popravim da mi ovo (valjda nešto oko exchange servera) radi" odgovorili prosto sa "pa reinstalirajte ga"..

mislimm.. toliko o MS tehničkoj podršci..

:-P
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 15:53 - pre 239 meseci
Prvi pomenuti je Goran Rakic, a za drugog ne znam. :)
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 15:55 - pre 239 meseci
A koga zovu ljudi tamo kad treba podrška za Linux?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 16:18 - pre 239 meseci
Citat:
Deki:
Isto ti je i ovde :))) prvo SFU pa sada obuka njihovog osoblja za linux


Prvo SFU? Deki, pa nije ovo verzija 1.0 SFU-a, već 3.5...

Get the facts, Deki :)

Citat:
pa ce uskoro da shvate da posix i nije tako losa stvar i implemintrirati uz svaku instalaciju longhorna :)


Na Windowsu već SADA imaš POSIX, a kod vas? Ima, onako.. ofrlje :) Bolje da ćutiš što se POSIX-a tiče. Rekoh, SFU se nije pojavio juče. Xenix nećemo ni da pominjemo.

Kod vas je uvek - biće za par godina (niko ne spori da neće), ali šta ćemo sada?

Pa missim..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 16:43 - pre 239 meseci
Znam da je SFU sada na verziji 3.5 :), ali da bude integrisan uz svaku instalaciju winodowsa(da dolazi na instalacionom CD-u)


Citat:
degojs: A koga zovu ljudi tamo kad treba podrška za Linux?


Pa zovu tehnicku podrsku od placene distribucije. Tipa kupis SUSE uz kupovinu njega dobijes i podrsku ista stvar je i sa RH i sa mandrake-om :), ali eto kod mandrake-a imas i forum sa mandrake expertima gde ljudi resavaju probleme. I to je ono sto ja pricam sve vreme pare se ne naplacuju od prodaje softvera vec od njegovog odrzavanja i tehnicke podrske, ali sta ja znam ja sam plankton u moru velikih ajkula i korporacija koje zaradjuju milijarde.

Samo sto sa linuxom imas mogucnost izbora, ako neces da platis mozes da uzmes legalno free, a sa windowsom i ostalim komercijalnim stvarima to free je kriminal.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 16:56 - pre 239 meseci
Jos nesto, probas, pa ako ti se ne svidja mozes cd i da bacis
Sa proprietary nemas izbor - moras da kupis, a to sto mozda to tebi i ne odgovara kao nema veze:-) Posle "Jao al' su me prej......":-)
Dalje, kako mi uopste da ocekujemo da XPovci ovde (koji zuve u Kanadi ili USA) kazu ruznu rec za Windows? To je isto kao da ih privolimo da kazu "Bacili smo pare kroz prozor!"
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 17:05 - pre 239 meseci
Citat:
Znam da je SFU sada na verziji 3.5 :), ali da bude integrisan uz svaku instalaciju winodowsa(da dolazi na instalacionom CD-u)

U čemu je problem da se skine i onda instalira gde treba? Pa ni Office a ni Visual Studio nisu integrisani.. Misssim, skidamo 3-6 CD-ova sa Linuxom, a problem je skinuti SFU?

Mada, moja poenta nije bila u tome, već da SFU nije nešto novo za Windows.

Citat:
Pa zovu tehnicku podrsku od placene distribucije. Tipa kupis SUSE uz kupovinu njega dobijes i podrsku ista stvar je i sa RH i sa mandrake-om :)

A koliko to ljudi je platilo neku distribuciju? Iskreno?

I kad je platiš pošteno, koga zoveš? Dakle, nemoj ti meni o forumima da pričaš - pa toga ima i za Windows koliko hoćeš, nego lepo daj predstavništvo u Srbiji, pa kad nazoveš da ti se javi neko na našem jeziku, itd.

Ovo ozbiljno pitam, pojma nemam da li postoje predstavništva za te distribucije kod nas.

Citat:
I to je ono sto ja pricam sve vreme pare se ne naplacuju od prodaje softvera vec od njegovog odrzavanja i tehnicke podrske, ali sta ja znam ja sam plankton u moru velikih ajkula i korporacija koje zaradjuju milijarde.

Pa ne vidim kako to vredi za Linux, a ne za Windows?
Dalje, ako si mislio da je za Linux potrebna podrška više nego za Windows - pa, slažem se..


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 17:08 - pre 239 meseci
Citat:

Dalje, kako mi uopste da ocekujemo da XPovci ovde (koji zuve u Kanadi ili USA) kazu ruznu rec za Windows? To je isto kao da ih privolimo da kazu "Bacili smo pare kroz prozor!"


Ja sam platio 0 (nula) kopija Windows-a iz svog dzepa, tako da ti argument jednostavno ne stoji :)

Nego, trazen si tamo na onom threadu gde si prozivao Win32 drajver model ... tvoj voljeni OS izgleda isto rabi graficke kartice iz nultog prstena, aye? :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 17:13 - pre 239 meseci
Citat:
bojan_bozovic
Dalje, kako mi uopste da ocekujemo da XPovci ovde (koji zuve u Kanadi ili USA) kazu ruznu rec za Windows? To je isto kao da ih privolimo da kazu "Bacili smo pare kroz prozor!"


Ja sam pre par godina dao pare za Linux (Mandrake 7.2, tada je još mogao da se kupi u prodavnicama - sad više tih gluposti nema) i otvoreno kažem "bacio sam pare kroz prozor". Najgori OS koji sam ikad imao prilike da držim na svom kompu.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 17:17 - pre 239 meseci
Ja sam u svoje vreme kupio legalni suse 6.4 (2000 te). Ovako - tehnicka podrska 30 dana za instalaciju (osnovnu) i nista vise (kupio sam je zbog knjige i dobio OODLICNU knjigu od nekoliko stotina strana za Linux/UNIX pocetnika). Mozda je MS podrska cuvena, ali ni druge firme nisu bolje... Ne volim kad o tome prica neko ko nije imao uopste posla sa tehnickom podrskom za legalni softver
Dakle - SUSE podrska ti pomaze oko instalacije - nemoj da mislis da ce da ti pomognu oko instalacije Apache ili Sambe! Ako i pomognu to ce biti samo najosnovnije - na kom se disku rpm nalazi, kako se instalira i gotovo!
Borland je u svoje vreme imao cuvenu podrsku za C/C++ kompajler - sve, od pomoci prilikom debagovanja do saveta prilikom programiranja... Ali se je to placalo ekstra... Tako je verovatno uradjena podrska za RH enterprise linux - napuni im avion benzinom pa ce da dolete ako treba... Samo to je pokriveno onda nekim posebnim ugovorom....
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 18:05 - pre 239 meseci
Citat:
bojan_bozovic
Sa proprietary nemas izbor - moras da kupis, a to sto mozda to tebi i ne odgovara kao nema veze Posle "Jao al' su me prej......"


Jao bre Boki, pa nećemo sad da se lažemo. Evo šta piše u garantnom listu koji sam dobio u kutiji u kojoj se nalazi Windows XP instalacioni cd:

Citat:

To the maximum extent permitted under applicable low, Microsoft's and its suppliers' entire liability and your exclusive remedy under this warranty is, at Microsoft's option, either (a) return of the price paid, if any; or (b) repair or replacement of the SOFTWARE PRODUCT which does not meet this warranty and which is returned to Microsoft with a copy of your receipt. This warranty is void if failure of the SOFTWARE PRODUCT has resultet from accident, abuse or misapplication. Any replacement SOFTWARE PRODUCT will be warranted for the remainder of the original warranty period or 30 days, wichever is longer. Outside the United States neither these remedies nor any product support services offered by Microsoft are available without proof of purchase from an authorised international source.


U kutiji se, takođe, nalazi i knjižica u kojoj su sledeće teme:

- Install Windows XP
- Configure Windows XP
- Back up and recover your information
- Troubleshooting Windows XP
- Accessibility
- Product Support service

i gde je lepo i vrlo jasno objašnjeno kako se šta radi u XP-u, ali to je već pomalo offtopic...


Boki, jeste da si Linux-ovac, ali nemoj brate da lažeš, ugledaj se malo na nas iz Windows tabora, mi ne lažemo.



[Ovu poruku je menjao Palma dana 12.08.2004. u 20:10 GMT]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 18:09 - pre 239 meseci
Citat:
degojs
A koliko to ljudi je platilo neku distribuciju? Iskreno?


Iskreno receno iz mog licnog primera firme kojima sam ja radio tranziciju su u preko 70% kupile jednu originalnu kopiju linuxa, to je ugalvnom bio suse, a bio je i jedan Mandrake(cini mi se verzija 8.2), iako sam ljudima pricao da nema potrebe za tim rekli su tipa za 100$ nije problem jer su sa tih 100$ dobili sve sto im treba od programa na preko 20 racunara koliko je u proseku bilo po firmi.

Citat:
degojs: Pa ne vidim kako to vredi za Linux, a ne za Windows?
Dalje, ako si mislio da je za Linux potrebna podrška više nego za Windows - pa, slažem se..


Cekaj samo malo nemoj cinjenice da mi izvrces, ja nisam rekao da to vazi samo za linux ja sam pricao o tome u globalu. I to je nevezano i od licence pod kojom je program izdat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4974 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.