Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gradnja kuće problem !!

elitemadzone.org :: MadZone :: Gradnja kuće problem !!

[ Pregleda: 9944 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RAGE
Vedran Borjan
Našice

Član broj: 8467
Poruke: 119
*.cmu.carnet.hr

Jabber: rage@elitesecurity.org
ICQ: 161122642
Sajt: vedran-borjan.iz.hr


Profil

icon Gradnja kuće problem !!19.08.2004. u 15:18 - pre 239 meseci
Evo imam mali problem! Trebamo uskoro započet gradit kuću ali se nikako starci nemogu dogovorit za izgled i sl. Ehh.. sad vas molim ako netko zna neki softver za crtanje kuća ili nesto sl. li neki link gdje se mogu pronaći različiti "dizajni" kuća i sl.
Hvala!
♪♫ Već me Dunav pretiče,već me senka spotiče ništa me ne tiče, ništa me ne dotiče. ♪♫
Rejđovo blogže
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Gradnja kuće problem !!19.08.2004. u 15:42 - pre 239 meseci
Imao sam ja negde 2 CD-a za to, ostalo jos iz vremena bombardovanja, kad nisam imao sta pametnije da radim, nego sam sedeo i ubijao vreme projektujuci kuce (tada je imalo izgleda da to postane dobar biznis, ali su ovi nasi brzo odustali pa nije bas sve poruseno).
Prvi CD je katalog kuca, gde ti izaberes neke parametre kao sto su broj spratova, povrsina, vrsta materijala, stil i tako to, ne mogu se sad svega setiti, i na osnovu toga program ti izbaci projekat za kucu sa sve slikom kako izgleda kad se zavrsi.
Drugi CD je za rucno 3D projektovanje do detalja, za one koji hoce vecu slobodu u kreativnosti... znaci sam pakujes zidove, namestaj, stolariju i sve ostalo pa vidis da li to sto si zamislio lepo izgleda.
Sad se ne secam kako se programi zovu, probaj da nadjes kod nekog drugog, ako ne mozes, javi da potrazim, mada znam da nece biti lako snaci se u sumi CD-ova, ravnomerno rasporedjenih po celoj kuci, od podruma do tavana.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Gradnja kuće problem !!19.08.2004. u 16:10 - pre 239 meseci
Postoji niz programa za 3D dizajn.Mnogi su prilagodjeni arhitektama.
Ali ako nisi vest sa njima,tesko ces sta uspeti da uradis.Pronadji vec gotove
projekte,pa ih jos po zelji i potrebama malo preuredi.

Probaj npr.
Home Design 3D
HOME PLAN COLLECTION
ArchiCAD
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Gradnja kuće problem !!19.08.2004. u 17:26 - pre 239 meseci
Citat:
pctel:
Imao sam ja negde 2 CD-a za to, ostalo jos iz vremena bombardovanja, kad nisam imao sta pametnije da radim, nego sam sedeo i ubijao vreme projektujuci kuce (tada je imalo izgleda da to postane dobar biznis, ali su ovi nasi brzo odustali pa nije bas sve poruseno).



brate slatki..


ali, ma koliko puta pročitao ovo, i dalje ne mogu da verujem!


svaka čast pctel, ti zaslužuješ "čovek koji će uvek uspeti da vas iznenadi, ma koliko puta pomislili da ste sve već čuli" medalju!


još jednom, brate slatki!!
 
Odgovor na temu

RAGE
Vedran Borjan
Našice

Član broj: 8467
Poruke: 119
*.cmu.carnet.hr

Jabber: rage@elitesecurity.org
ICQ: 161122642
Sajt: vedran-borjan.iz.hr


Profil

icon Re: Gradnja kuće problem !!19.08.2004. u 17:45 - pre 239 meseci
Hvala vam na odgovoriima, još samo da napomenem da kuća treba ić na kat...
Pogledat ću ove softvere... Nekužim se u "Cad" :) A da crtam u nekom programu(photoshop,corel itd..) je više "profi" zato sam i pito za neke specijalizirane programe ;) pctel ak te nije problem, bio bih ti zahvalan :p
♪♫ Već me Dunav pretiče,već me senka spotiče ništa me ne tiče, ništa me ne dotiče. ♪♫
Rejđovo blogže
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Gradnja kuće problem !!19.08.2004. u 22:42 - pre 239 meseci
Potrazi i po oglasima,ovde u Srbiji cesto prodaju takve diskove sa projektima kuca,
a salju ih i u ex-YU republike.
( Verovatno ce i pctel da pomogne )

Potrazi malo i preko www.google.com ima dosta toga vezano za projektovanje.

Koliku kucu planirate da pravite.Kakav raspored prostorija planirate ( mozda sam previse radoznao ? ).
Ja sam se pre desetak godina time dosta zanimao.Isto je bila aktuelna izgradnja par kuca.Imam knjigu-katalog projekata pa bih mogao neke crteze da skeniram i posaljem ti.I jedan savet.Nemoj da se " zalepis " za neke nemacke i americke projekte sto se modela gradnje tice,jer zna da ispadne vrlo skupo.Raspored prostorija moze da ostane,ali sistem gradnje neka bude klasican.

Pogledaj i
www.kucastil.co.yu/dizajn.html
www.artprojektbiro.com/katalog/katalogf.htm
 
Odgovor na temu

RAGE
Vedran Borjan
Našice

Član broj: 8467
Poruke: 119
*.net.htnet.hr

Jabber: rage@elitesecurity.org
ICQ: 161122642
Sajt: vedran-borjan.iz.hr


Profil

icon Re: Gradnja kuće problem !!20.08.2004. u 12:19 - pre 239 meseci
Pa kao što sam već rekao, kuća bi trebala biti 6 metara širine, te oko 12m dužine. Raspored prostorija još neznamo :)

Ali hvala na pomoći!
♪♫ Već me Dunav pretiče,već me senka spotiče ništa me ne tiče, ništa me ne dotiče. ♪♫
Rejđovo blogže
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gradnja kuće problem !!

[ Pregleda: 9944 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.