Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prevod sa ASP na PHP ili Perl

[es] :: PHP :: Prevod sa ASP na PHP ili Perl

[ Pregleda: 3945 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vas

Član broj: 27052
Poruke: 47
*.ptt.yu



Profil

icon Prevod sa ASP na PHP ili Perl31.08.2004. u 14:57 - pre 239 meseci
Uradio sam sajt u ASP-u (WEB Shop) i tek sada saznao da provajder ima samo podrsku za Perl, PHP i MySQL. Sta da radim? Da li postoji neki program prevodilac sa ASP-a na PHP ili Perl. Sta treba provajderu da bi mogao da radi i ASP?
Ubicu se!
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Prevod sa ASP na PHP ili Perl31.08.2004. u 15:03 - pre 239 meseci
Google ti nista nije otkrio?

ASP 2 PHP - informacije na Freshmeat-u.

asp2php homepage.

Pozdrav,
alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

noctua

Član broj: 10671
Poruke: 185
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Prevod sa ASP na PHP ili Perl31.08.2004. u 15:21 - pre 239 meseci
Pozdrav!

Ne bih da te razocaram... ali... mislim da ces sve to iznova.

Inace, postoji alat (a2p ili asp2p ili asp2php - uradjen u perlu???) pod Linux-om koji moze da odradi dosta toga (doduse, zadnji put sam ga video u RH 6.0... google ce ti pomoci da ga nadjes) ali ima tu par problema jer koristi, ako se dobro secam, izvesne perl module koji nisu standardni nego se naknadno doinstaliraju.
Sa druge strane, sto se tice samog ASP-a, ako si obilato koristio global.asa i slicne M$ posalice... neces se mnogo usreciti... a sto se tice Access-a, to jos i moze da prodje (ako provider ne podrzava M$ tehnologiju uopste, mozes da odradis kuci konverziju pomocu ODBC-a ili nekog od drugog programcica)

Citat:
Vas: Sta treba provajderu da bi mogao da radi i ASP?


E, to je najveci problem. Mozda bi moglo da se nesto uradi perlom (gore pomenuti program/skript) ali tesko da ce ti neki provider dozvoliti da mu brljas/instaliras nesto po sistemu. Ili, jos crnje, treba mu IIS (a samim tim i Win)...

Postoji pod Win ApacheTriad (WAMP okruzenje + perl+jos_sto_sta) koji, cini mi se, radi asp2php ali nemoj mi mnogo verovati na rec (nisam iz M$ porodice:).

Sve u svemu, mislim da ti se mnogo vise isplati da to uradis iz pocetka nego da juris to konvertovanje. Mislim vremenski isplatljivije. Dok, pronadjes sve sto ti treba, instaliras, podesis, instaliras, podesis, instaliras, podesis i opet malo podesis potrosices mnogo vise vremena/zivaca nego da krenes iz pocetka u (W)LAMP okruzenju...
U svakom, slucaju, ako ti google ne da zadovoljavajuce informacije na prvoj strani o tome... samo hrabro u PHP!

Javi sta si uradio/resio.
Srecno!
http://noctua4u.blogspot.com
http://moourl.com/shfb0
..:: Aquila non captat muscas ::..
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Prevod sa ASP na PHP ili Perl

[ Pregleda: 3945 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.