Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Algoritam za dinamičko upravljanje memorijom

[es] :: Art of Programming :: Algoritam za dinamičko upravljanje memorijom

[ Pregleda: 1975 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net



+2790 Profil

icon Algoritam za dinamičko upravljanje memorijom02.09.2004. u 09:12 - pre 239 meseci
Zamislimo da imam rezervisan prostor od n bajtova i da želim da u njemu realizujem dinamičku dodelu (i oslobađanje) memorije. Zna li neko neki dobar algoritam. Dakle, ne zanima me upotreba new i delete operatora, već kako taj mehanizam radi. redosled stvaranja i uništavanja j proizvoljan.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Algoritam za dinamičko upravljanje memorijom02.09.2004. u 09:56 - pre 239 meseci
Pa koristi uvezane liste sa adresama pocetka i kraja bloka.

Jednu listu za slobodne, a drugu za zauzete blokove.

Treba ti malo algoritama oko alociranja i oslobadjanja bloka, i kakvu ces politiku da vodis da bi izbegao fragmentaciju.

Nadji nekog iz 3-e godine , smer R, pa im uzmi svesku ili pitaj ih za lietarturu.
Moze i to da pomogne.
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net



+2790 Profil

icon Re: Algoritam za dinamičko upravljanje memorijom02.09.2004. u 17:50 - pre 239 meseci
Pa, valjda ima ovde takvih koji mogu da mi preporuče literaturu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.231.216.81.gus.vf.siwnet.net

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Algoritam za dinamičko upravljanje memorijom02.09.2004. u 18:08 - pre 239 meseci
Literatura: Mastering Algorithms in C, Kyle Loudon (podnaslov: Useful Techniques from Sorting to Encryption). Strana 65 na kojoj je, na kraju poglavlja o listama (linked lists, covek objasnio pojam Virtualne Memorije i kako se ona pravi pomocu povezanih listi. Uz sve to prilozen je i sors sa kodom za alociranje frejma, oslobadjanje memorije koju frejm zauzme prilikom inicijalizovanja, itd.
Napominjem da virtualna memorija nema direktne veze sa temom. Ali je princip maltene isti kao ono sto tebi treba...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Algoritam za dinamičko upravljanje memorijom02.09.2004. u 20:01 - pre 239 meseci
Citat:
Nedeljko: Zna li neko neki dobar algoritam. Dakle, ne zanima me upotreba new i delete operatora, već kako taj mehanizam radi. redosled stvaranja i uništavanja j proizvoljan.


Pogledaj ovaj sajt (i teorija i implementacija):
http://gee.cs.oswego.edu/dl/html/malloc.html

Inače ja sam koristio "Doug Lea's Malloc" u dva projekta i na 4 različite platforme i stvarno je odličan. Vrlo je lako podesiti ga za specifičnu upotrebu, nema puno problema oko prebacivanja na druge platforme, i bolji je od default Microsoft-og malloc-a na Xbox-u i default Sony-jevog na PS2 (oba fragmentiraju memoriju više od dlmalloc).

Branimir

 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Algoritam za dinamičko upravljanje memorijom

[ Pregleda: 1975 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.