Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu

[es] :: Browseri :: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19802 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu03.12.2006. u 11:21 - pre 211 meseci
Citat:
ATII: Naterao sam sebe da radim u FF mesec dana bez obzira dali mi se svidja ili ne i da ne koristim Operu.
To je bio NAJGORI mesec koriscenja Interneta u mom zivotu.
Kada sam došao u novu firmu, zatekao sam FF pa pošto ne volim da guram nešto pre no ukapiram da je vreme za to, probao sam ga uz paralelno korišćenje Maxthona. Firefox bez ekstenzija je najprazniji browser ali kada se prouče i instaliraju, skoro da bez njega više nema Interneta. :) Sada Maxthon koristim u 2% situacija kada se mora, a Operu pokušavam da overim svako malo i kada vidim da nema mnogo toga a da nema mogućnosti da se to doda, odustanem.
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu03.12.2006. u 11:25 - pre 211 meseci
Kao i Ton Majstoru i meni je lisica 2 zamrzavala ceo windows, i uglavnom mi je bio otvoren ES... mada ja mislim da nije zbog ES-a vec do Winblowsa. Retko ko se zhalio na Firefox 2, shto ne mogu da kazhem i za Operu 9 =)
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu03.12.2006. u 21:40 - pre 211 meseci
Uf. pre dva dana aninstalirah Betu 2 FF-a, jer poče da puca samo tako
Nego, probaste li da otvorite http://www.mozilla.com/en-US/firefox/ sa Operom 9? Nigde linka za download FF-: kod FF i IE pokazuje se normalno... Da li je neko podešavanje u pitanju ili jednostavno taj neki JavaScript ne prolazi kod Opere?
 
Odgovor na temu

igisar
Igor Šarčević
Bačka Topola

Član broj: 95364
Poruke: 76
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu12.12.2006. u 21:44 - pre 211 meseci
Oba su browsera odlicna samo trebamo da odlicimo dali nam treba "prenatrpan" browser kao opera i da trebamo da iskljucujemo neke opcije ili da uzmemo lisicu koji je u pocetku dosta "prazan" ali mozemo da koristimo extenzije

jedino shto stoji uz lisicu je da je on besplatan(ipak je bolje koristiti FREE program nego koristiti CRACK)

PS: Koristim firefox vec 2 godine i nikad nisam imao problem sa ucitavanjem i radom na ES-u
pravi programeri programiraju magnetom po disketi :) :)
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-85.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu12.12.2006. u 22:05 - pre 211 meseci
Citat:
igisar
jedino shto stoji uz lisicu je da je on besplatan(ipak je bolje koristiti FREE program nego koristiti CRACK)

Opera je besplatna (a i bolja).
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu13.12.2006. u 13:04 - pre 211 meseci
Opera je besplatna već godinu i više dana, a to da je bolja je diskutabilno
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.scnet.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu13.12.2006. u 16:14 - pre 211 meseci
kad je izašla opera 8 (mislim da je to prva za dž) probao sam čisto da vidim šta tu ima... pre toga sam koristio ff (tad beše 1.0.5 ako se dobro sećam)

ostao sam na operi jer mi više odgovara da skinem jedan instalacioni fajl i da odmah sve imam, nego da jurim ekstenzije za koje mi treba duplo više vremena da ih skinem...

jedino čega mi je žao su neki skinovi :), al to i nije toliko bitno (bar meni)
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-216.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu13.12.2006. u 17:38 - pre 211 meseci
Citat:
Backy
ostao sam na operi jer mi više odgovara da skinem jedan instalacioni fajl i da odmah sve imam

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu13.12.2006. u 19:05 - pre 211 meseci
Da je taj jedan dovoljan tj da ima sve na šta sam sa FF navikao, odavno bih prošao na Operu. Nekoliko puta sam probao i nisam video način da dodam nešto na šta sam navikao a poznato je kako izgleda imati pa nemati ... i odustajao sam. Možda će neka sledeća verzija da bude otvorenija za dodatke.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu13.12.2006. u 20:28 - pre 211 meseci
Svi zaborave na Widgete... ja zaista ne znam šta to extra koristite u FF, a da nije pokriveno u Operi?

Ilustracija: skoro greškom POMERIM tab i preselim ga na drugo mesto u koloni! Radovao sam se kao dete! Nisam ni znao za to!

Toliko o "naprednom" korisniku...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu13.12.2006. u 20:53 - pre 211 meseci
Pa ajde da opet probam i Operu pa da prenesem šta mi sve nedostaje a neko će možda da me opravi, možda samo nisam našao kako se to koristi. Sledećih dana ću da ih probam paralelno i prenosim zapažanja. :)

Što se ilustracije tiče, ja to povremeno koristim u FF, ne znam da li je deo osnovne verzije ili je tome doprineo TabMixPlus.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.scnet.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu14.12.2006. u 14:38 - pre 211 meseci
@calexx
to je TabMixPlus...

@t_m
obično se žale da im fali nešto za blokiranje reklama, ne mogu da se setim kako se zove.
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

noisy

Član broj: 124798
Poruke: 44
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu14.12.2006. u 17:16 - pre 211 meseci
Citat:
@t_m
obično se žale da im fali nešto za blokiranje reklama, ne mogu da se setim kako se zove.


adblockplus
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu14.12.2006. u 17:48 - pre 211 meseci
Citat:
Backy: @calexx
to je TabMixPlus...
Mislio sam da je odatle ali ne znam da nisu možda to ubacili i u osnovnu verziju pošto meni TabMixPlus bude jedna od prvih ekstenzija pa ne stignem da overim čist FF.

Za početak nisam našao dve sitnice u Operi. Da li tabovi mogu da se malo prilagode, ja sam navikao da mi dvoklik zatvara tab a ovde to ne radi i nisam video da može da se promeni. Drugi detalj je inline autocomplete, gde (tj da li) se to uključuje?

Vidim da sada Opera ima neke sitnice kojih ranije nije bilo pa bih baš mogao da je probam još jednom. Meni je u principu i Maxthon dovoljan, uglavnom ima ono što mi je potrebno ali bih da malo više odmaknem od IE pa sam prvo prešao na FF a sada možda probam sa Operom. :)
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu14.12.2006. u 18:15 - pre 211 meseci
Za blokiranje popapova Opera ima ugrađen mehanizam, to i vrapci znaju. Ako se dalje želi blokirati neki sadržaj, desni klik na stranici otvara:



... a onda se bira šta ti smeta sa te stranice:



Zaista oba browsera imaju svojih prednosti, ali je ipak sve stvar navike. Kao i koje pivo volite, o tome se ne raspravlja.

Inače, najveća moja zamerka Operi je loša saradnja sa sajtovima koji očekuju isključivo IE ili FF. Ima ih mnogo više nego što sam očekivao. Čak i sada, posle toliko vremena. Pomalo se osećam kao Linux-ovac u Seattleu...

Naravno, nije tu samo Operina krivica... opako me nervira kad u adress baru vidim nešto kao "browserselect=false" ili slično tome (ne sećam se), znam da ću imati problema.

Wand (pamćenje passworda je SJAJNO). Ima par prelepih skinova za Operu, sa sve efektima... Plain FF 2.0 skin je baš lep, ali Noia RULEZ!

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

blackbomb
Blok 64

Član broj: 114638
Poruke: 26
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu14.12.2006. u 22:11 - pre 211 meseci
Opera je besplatna od 7(znam zato sto imao sam 7.23 koja je 100% besplatna)


Sto se tice Opera Vs Firefox kod mene je opera odavno pobedila:

-Brzina ucitavanje stranice je 2 puta brza
-Skoro uvek na Firefoxu stranice stanu na pola pa moram relodujem
-Na nekim sajtovima images uopste ne rade

Ova situacija nije kod svih kod mog ortaka firefox radi bez problema ali idalje mu je sporija od opere

Ako iskreno zelite da znate koji je bolji neslusajte nikoga nego sami testirajte i jedan i drugi pa ko pobedi njega koristite

[Ovu poruku je menjao blackbomb dana 14.12.2006. u 23:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu14.12.2006. u 22:38 - pre 211 meseci
Kako se u Operi rešavaju stranice na kojima mora da se pristupi sa IE? Ne prolazi maskiranje ili predstavljanje kao IE. To sam u FF rešio ekstenzijom koja mi konkretne strane otvara u IE tabu.

Celo veče probam Operu, još ne nalazim nešto u čemu je baš bolja od FF, neke detalje na koje sam navikao preskačem i nekako se snalazim ... sve mi deluje da će Opera ipak da čeka neku drugu šansu.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu15.12.2006. u 00:08 - pre 211 meseci
@maksvel

O cemu ti to?






http://img251.imageshack.us/img251/9062/opera9av8.jpg



Nije ukljucena java ni javascript, nissta radi kao zmaj
 
Odgovor na temu

lonelyrider_44
Zrenjanin

Član broj: 42310
Poruke: 445
*.smin.my-its.net.



+20 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu15.12.2006. u 21:53 - pre 211 meseci
Prvo, zadnja verzija opere koja nije bila "free" je bila v8.00, a ne 7 ali to nije tako bitno, dajem moj glas operi, vec dugo je koristim i svidja mi se upravo to sto se sve nalazi u njoj, surf, chat, mail po najjeftinijoj ceni, tj. najmanje resursa trosi...
Smatram da je ova rasprava bespotrebna jer su ukusi razliciti, ali zato nema potrebe osporavati kvalitete browsera koje ne koristimo...
ps. osim ako nije u pitanju IE... on stvarno ne valja! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19802 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.