Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da promijenim izgled scroll barova?

[es] :: .NET :: Kako da promijenim izgled scroll barova?

[ Pregleda: 3388 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

knelenk
Vladimir Knezevic
Beograd

Član broj: 19554
Poruke: 9
*.vdial.verat.net



Profil

icon Kako da promijenim izgled scroll barova?29.09.2004. u 08:01 - pre 238 meseci
Postoji li ikakva sansa da se u .NETu prevazidje standardni izgled Windowsovih scroll barova (npr. da budu flat, u drugim bojama...) i da se onda prikace standardnim kontrolama: listbox, combobox, listview?
 
Odgovor na temu

bokac
Beograd

Član broj: 19866
Poruke: 110
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Kako da promijenim izgled scroll barova?29.09.2004. u 13:25 - pre 238 meseci
A da ne mislis mozda na nesto ovako

http://www.windowsforms.net/Sa...&ItemId=106&tabindex=4

u stvari pogledaj i ovo
http://www.windowsforms.net/Co...px?Control=509&tabindex=10
 
Odgovor na temu

knelenk
Vladimir Knezevic
Beograd

Član broj: 19554
Poruke: 9
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Kako da promijenim izgled scroll barova?29.09.2004. u 14:53 - pre 238 meseci
Prvi link je fenomenalan, samo sto nema scroll barova. Inace, ostalo je bas OK. Ustedio bih mnogo vremena da sam ranije znao za to - sam sam pravio dosta od onih kontrola.

Drugi link sadrzi nesto sto sam i sam napravio.

O cemu se, zapravo, radi: Program sa drugog linka samo overriduje scroll bar kontrolu (ili je pravi od samog pocetka). I jedan i drugi nacin bi meni odgovarali, samo (ah samo) kad bih mogao da attachujem taj napravljeni/prepravljeni scroll bar za ComboBox, ListBox, ListView... E, to nas cijenjeni Microsoft nije dozvolio, mozda da bismo svi pravili aplikacije koje neodoljivo podsjecaju na Windows, mada je moguce da je prilikom nnn-tog krpljenja Windowsa bilo nemoguce otarasiti se starih principa i dodati dva property-ja svakoj kontroli: VScrollBar, HScrollBar kako bi se prikacili custom scroll barovi (koji se, naravno, ponasaju po nekom sablonu)...

Koliko znam, jedini nacin da se to uradi jeste da se prave potpuno nove kontrole, kojima se moze dozvoliti da uzimaju pointer na neku instancu scroll bara, a tu nastaju problemi: scroll bar bi morao uci u klijentsku oblast kontrole, nekad ga ima, nekad nema...

Posto nemam vremena da se bavim time (a potrebna je skoro vjecnost) ocajnicki pokusavam da pronadjem jednostavniji nacin. Pomagajte!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako da promijenim izgled scroll barova?

[ Pregleda: 3388 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.