Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Propast ili šta ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Propast ili šta ?

[ Pregleda: 4561 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.vis.clearwire-dns.net.



+1 Profil

icon Propast ili šta ?30.03.2002. u 07:47 - pre 268 meseci
poceo sam zesce da mrzim kompove i net... neko ce reci da sam lud ali stvarno je tako..... danas je sve iskomercijalizovano i sve se placa.. dobro ne sve, ali u mnogo vecoj razmeri danas nego sto je to bilo pre jedno 3-4 godine.......pogledajte sajtove, pa to svaki sajt kad otvorim iskacu mi po 3-4 popup window-bannera whatever......reklame se prosipaju na sve strane, bitan je samo profit ljudima.

Vise sam voleo ono vreme, pre jedno 3-4 godine kada nije ovoliko ljudi bilo na netu i imalo kompove. Nekako mi je draze tada bilo, oni poceci, pa otkrivanje raznih novih stvari na kompjuteru i na internetu... Onda su usledila dopisivanja emailom sa raznim ljudima iz dalekih zemalja, i tako sve te fine stvari kroz koje je svako prosao u pocetku, jer je bilo zanimljivo.......

A danas .... Ustanem ujutru (ili uveche??? ), odem na yahoo mail, a tamo me doceka 30-ak junk mailova i tako svaki dan! Pa na sta to lichi i dokle smo dogurali sa danasjom komercijalizacijom vise......

Sta nam se da ocekivati u buducnosti ? Ima li koga ovde istomisljenika ? Kakvo je vase misljenje o svemu ovome ? (btw ne znam da li sam temu trebao da stavim u Politika razvoja, ako da, samo prebacite tamo )
 
Odgovor na temu

01011011

01011011
Član broj: 561
Poruke: 2341
*.ipt.aol.com



+2 Profil

icon Re: Propast ili šta ?30.03.2002. u 07:55 - pre 268 meseci
U pravu si,
Ja se sjecam 98 Kad je tek izasao Pentium 3, Kupio sam ga i kupio mu sve zivo za njega graficku karticu 20 GB hard drajv, 450 mhz procesor, i hvalio se na serbian cafeu, kako imam kompijuter, a ljudi bi onako zaprepasceni bili WOOW...danas svaki klinja od 12 godina je po cijlu noc dan na kompijuteru, imaju ***ote 2 GB memorije, a ne Hard drajv, Dual prcessors....sranja.

Sto se tice web sajtova, i meni je dosadilo da vidim svugdje gdje odes da ima nekih sranja, i bannera, ali sta ces, moraju ljudi zaraditi nekako ako ikako i zaradjuju.
 
Odgovor na temu

kewy

Član broj: 105
Poruke: 141
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Propast ili šta ?30.03.2002. u 09:40 - pre 268 meseci
slazem se.
A meni najvise ide na k**** sto danas svaki sajt trazi da se uclanish na njega. Odem da skinem neki font recimo, aon kaze NE NE NE decko, nisi ti nash clan, ali mozes postati for free. uzasno me nerviraju
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Propast ili šta ?30.03.2002. u 11:31 - pre 268 meseci
Pa jedna stvar se može učiniti -- ono što smo mi na elitesecurity radili odvajkada -- propagirati i koristiti besplatne i otvorene standarde i boriti se protiv softverskih patenata i komercijalizacije Interneta.

Osnovne stvari koje svi mogu da urade:

* Ne koristiti GIF slike, jer kompanija Unisys drži patent na LZW kompresiju koja se koristi u GIF formatu. Umesto toga koristiti PNG format

* Na web stranicama ne koristiti ne-standardna kodiranja kao što je windows-1250, već samo ISO standarde.

* Ne koristiti ICQ, AIM i MSN koji su komercijalni, već koristiti Jabber.

* Koristiti umesto Internet Explorera browser Mozilla, koji je potpuno besplatan, a za razliku od IE, podržava blokiranje slika sa pojedinih servera, kao i isključivanje neželjenih pop-up prozora.

* Širite informacije o svim besplatnim i slobodnim servisima i softveru ljudima koje poznajete (kao što ih evo sada ja širim vama). Nekomercijalni servisi i aplikacije obično nemaju novca da ulože u reklamu, tako da se mora pričati o njima da bi što više ljudi saznalo za njih.

* Kulturnim ponašanjem na Internetu (ne-spamovanjem, ne korišćenjem HTML-a u emailovima, lepim pisanjem na forumima u smislu gramatike i korišćenja naših slova, a pre svega poštovanja tuđeg mišljenja i uljudnom komunikacijom) dajte primer drugima, naročito novim korisnicima koji ništa o ovome ne znaju, a kliktanjem na bannere sigurno neće naučiti.

Stvari koje manjina može da uradi:

* Ne koristiti uopšte komercijalni softver, do nivoa operativnog sistema -- umesto Windowsa koristiti Linux ili neki BSD.

I još jedna činjenica: Yahoo je pre neki dan svim korisnicima resetovao preferences vezane za reklame koje korisnici (ne) žele da primaju. Pošto izgleda da oni znaju najbolje, uključili su svima da primaju sve reklame. Pratite gornji link, tamo imate uputstvo kako da ih ponovo isključite.

Eto ja sam nabroja par stvari, a pozivam sve prisutne da dodaju svoje ideje o tome kako se boriti protiv komercijalizacije na Internetu i u računarstvu uopšte i lihvarskih softverskih patenata.ٯ da, izuzetno brz!

Traja
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Propast ili šta ?30.03.2002. u 11:53 - pre 268 meseci
Random my man....postovi u poslednje vreme su ti ...da te ne ureknem... ODLIČNI...
 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Serbian Fighter
Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: Propast ili šta ?30.03.2002. u 12:20 - pre 268 meseci
Oduvek su bili , ali sada je samog sebe prevazisao
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Propast ili šta ?30.03.2002. u 21:44 - pre 268 meseci
Citat:
random:
* Ne koristiti uopšte komercijalni softver, do nivoa operativnog sistema -- umesto Windowsa koristiti Linux ili neki BSD.


random
SuperModerator
Puno ime: Vladimir Vrzić
Član broj: 86
Poruke: 720
Odakle: Cerak
IP: 194.106.163.*
OS: Windows XP

hmm.. hmmm... :D

Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Propast ili šta ?31.03.2002. u 12:45 - pre 268 meseci
Citat:
random:
* Koristiti umesto Internet Explorera browser Mozilla, koji je potpuno besplatan, a za razliku od IE, podržava blokiranje slika sa pojedinih servera, kao i isključivanje neželjenih pop-up prozora.


jeste ali ... mozilla ili netscape itd...
se bre mnogo sporo uchitavaju, sporo rade a i iz IE izgleda lepshe (navika ???)


 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Propast ili šta ?31.03.2002. u 16:43 - pre 268 meseci
Citat:
se bre mnogo sporo uchitavaju,


Notorna glupost, ovo neću ponovo da objašnjavam (mozilla.exe -turbo).

Citat:
sporo rade


Da, to je tačno, s tim što se ta sporost pod Windowsom oseća samo na mašinama ranga Pentium 200 i slabijim. Pritom Gecko radi mnogo brže sa tabelama nego IE-ov engine.

Citat:
iz IE izgleda lepshe


Šta izgleda lepše?
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Propast ili šta ?04.04.2002. u 00:49 - pre 268 meseci
emm ... random, pre ce da bude navika, ne lepota L;)
pih ...

samo da potvrdim da mozilla mnoooogo brze radi, a usput se i ucitava brze sa -turbo opcijom.

ps: za one koji su ionako primorani iz onih ili ovih razloga da koriste windouz, neka koriste ciste 32-bitne OS-e, tipa NT5,NT4 ... mnogo brze rade na istom hardveru od 16-bitne brace L;)

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Propast ili šta ?

[ Pregleda: 4561 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.