Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LG mi unistava cd-ove!

[es] :: Storage :: LG mi unistava cd-ove!

[ Pregleda: 3628 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d3x
Sarajevo

Član broj: 39445
Poruke: 36
*.europronet.ba.



Profil

icon LG mi unistava cd-ove!14.11.2004. u 09:17 - pre 236 meseci
nedavno kupio lg combo 16x52x32x52 ili kako vec ne znam redoslijed...
od oko 10 cd-ova koje sam isprzio sje**o je manje od pola. prvi cd koji sam isprzio przio sam na 48x i naravno da ga je upropastio. onda sam poceo prziti na 32x ali opet ista stvar svaki drugi cd u kanti za smece. govorim o cdr. a cdrw przi ko lud brzinom 10x(max za taj cd).
sta se desava?
jel ovo najnormalnije?
pravo mi je zao cd-ova ali nazalost sad imam vise boxova nego cd-ova...

sta ono bi firmware? mozda je to rjesenje...
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!14.11.2004. u 10:05 - pre 236 meseci
Mislim da je tu problem do diskova,a ne do rezaca....
Koje diskove si koristio ???
Potrazi malo ovde,videces da i medju diskovima poznatih proizvodjaca nekad
ima skarta....
Probaj neke proverene CD-R diskove i nemoj rezati na maximalnim brzinama.
Mislim da nema potrebe ici preko 32X.

PS. Znam par ljudi kojima takav kombo dobro radi i niko se nije zalio....
 
Odgovor na temu

d3x
Sarajevo

Član broj: 39445
Poruke: 36
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!14.11.2004. u 10:31 - pre 236 meseci
evo zadnji je unistio na 32x na 18% przenja General 52x 700mb Gold Premium Professional.
u device manageru mi pise hl-dt-st rw/dvd gcc-4521b. mozda novi driver jer je ovo genericki driver.(nisam dobio cd sa ovim uredajem samo nero express jer je OEM pakovanje).
 
Odgovor na temu

zlatibor82
zlatibor
Serbia brale......

Član broj: 33032
Poruke: 212
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!14.11.2004. u 20:50 - pre 236 meseci
I ja sam imao tih problema, meni se desavalo da ne zavrsi rezenje, morao sam da ga flesujem, mada ja korisim obican LG cd rw mislim da mu je oznaka 8532 ili tako nesto, ukoliko znas da flesujes, kazi mi pa cu ti poslati njegov program za flesovanje, ali s tim moras da nadjes njegov hex file negde na netu,

Kao sto i znas sam sigurno (flesovanje moze da bude opasno) moze trajno da se osteti cd rom,

Ili si mozda naisao na neku losu seriju diskova, probaj sa verbatim ili nekim u toj klasi!!!

Pozdrav!!!

 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!14.11.2004. u 22:21 - pre 236 meseci
Ako si probao par vrsta CD-R diskova i sa svima je izrazen isti problem,onda je moguce da sa combom nesto nije OK.Nesto slicno sam video na jednom TEAC rezacu.OK je rezao CD-RW,ali je brljao sa CD-R medijima.
Pre nego flesujes combo,isprobaj i druge programe.Mozda je ta verzija NERO-a
bagovita ili se ne slaze sa combom.
Probaj CloneCD,Alcohol 120%,drugi NERO...
 
Odgovor na temu

d3x
Sarajevo

Član broj: 39445
Poruke: 36
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!20.11.2004. u 17:07 - pre 236 meseci
pa cdova sam unistio ne znam fakat sta je...
oda mi puce film i napravi upgrade firmware 1.05 i onda nabacio novi nero (express 6.xxxx) i przim jedan radi, przim drugi radi sve. samo mi opet nije htio zatvoriti sesiju na 100% kod multisessiona(na cdr disku). na 100% mi ispise burning process failed...

dobro uzmem ja alcohol 120% i sprzim tri cda na 32x kao i obicno i sve normala.
da napomenem iskljucio sam sve bacground programe poput NAV, msn messengera, zone alarm, InCD itd i onda przio...
a bio mi je combo na secondary slave. mozda je to? pa mi je pravilo probleme? kad sam napravio upgrade firmwarea prebacio sam ga za svaki sucaj na master.

e sad. nesto mi je bio pokvaren cdrom asus 52x i napavio sam ga tako da sam ga ugradio na secondary slave(a pisac je na masteru jos uvijek bio). uzasno je spor bio na testu (cdrom) onaj nero tranfer rate samo 14x. dobro zamijenim ja cdrom i combo obrnem im odnos sad stavim combo na slave a cdrom na master i ok sve transfer rate test 40+x max. i ostavim takvu situaciju
kako to da mi na slaveu pravo zeza cdrom?

kao sto sam rekao ostavio sam trenutno cdrom na master a combo na slave i testirao combo tranfer rate i na masteru i na slaveu isti nisu slabije performanse na slaveu. KAko cdrom zeza a combo ne zeza na slaveu?

moze li biti da je do tog master i slave odnosa i do gasenja background programa (iako nisu opterecavali procesor) pa mi se cdovi nisu przili dobrro?

Hocu li staviti combo ipak na master?
 
Odgovor na temu

krayziemudafucka
Pablo Cortez Escobar
Zajechar

Član broj: 38868
Poruke: 71
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!27.11.2004. u 12:57 - pre 236 meseci
Aman-zaman ljudi shto kupujete glupi LG? Kupite LiteON i sve ce biti do jaja! Nikad nije loshe narezao disk za cele dve godine!

PEACE!
In my criminal mind, nobody violets da don, I write your name on piece of paper and your family's gone.
---Makaveli
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!27.11.2004. u 13:26 - pre 236 meseci
Citat:
d3x: nedavno kupio lg combo 16x52x32x52 ili kako vec ne znam redoslijed...
od oko 10 cd-ova koje sam isprzio sje**o je manje od pola. prvi cd koji sam isprzio przio sam na 48x i naravno da ga je upropastio. onda sam poceo prziti na 32x ali opet ista stvar svaki drugi cd u kanti za smece. govorim o cdr. a cdrw przi ko lud brzinom 10x(max za taj cd).
sta se desava?
jel ovo najnormalnije?
pravo mi je zao cd-ova ali nazalost sad imam vise boxova nego cd-ova...

sta ono bi firmware? mozda je to rjesenje...


Ja sam gotovo siguran da je "problem" velika brzina rezanja.
Kako mozes cd-r od 10 dindzi da rezes brzinom 48x i ocekujes da radi ok?
Ja uglavnom rezem na 16x, a ono sto mi je bitno (instalacije) i sto ce mnogo da se koristi (divx, igrice) na 12x. Do sada nisam imao problema, osim 2 cd-a koja su bila sa vidljivim fizickim ostecenjima PRE rezanja.
Ipak LG nije Sony...
 
Odgovor na temu

d3x
Sarajevo

Član broj: 39445
Poruke: 36
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!27.11.2004. u 17:39 - pre 236 meseci
ako mi vec pise 52x onda brate neka przi barem na 32x bez problema.
liteon je najjeftiniji ne kontam sto ga hvalite toliko
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net.

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!27.11.2004. u 17:49 - pre 236 meseci
Brzina rezanja zavisi i od kvaliteta samih medija, a što se liteon-a tiče... pa možda hvalimo baš zato što i jeste jedan od boljih rezača bez obzira na cenu .
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!27.11.2004. u 18:49 - pre 236 meseci
Citat:
BeastMaster: Brzina rezanja...

Zemljak verovatno si mislio na kvalitet rezanja ali nema veze shvatili smo sustinu

Poenta je da je 52x hardverski maximum, a optimalna brzina rezanja zavisi od vise faktora, medju kojima su najvazniji kvalitet medija i vreme koje nam stoji na raspolaganju. Sigurno da neces da rezes nesto na 8x ma koliko ti je bitno ako imas samo 5 minuta vremena pre nego sto podjes na fax/posao...
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net.

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!27.11.2004. u 21:15 - pre 236 meseci
Ne, baš sam mislio brzina rezanja, ali sam pod tim podrazumevao kvalitetnog rezanja :) znači da narežeš nešto i da to nešto bude čitljivo i upotrebljivo :). Ja lično nikad ne režem preko 24x iako moj liteon dvdrw može do 48x da reže obične diskove, a muziku nikad ne režem preko 8x.
 
Odgovor na temu

djmaki
Stefan Djordjevic
Smederevo

Član broj: 24749
Poruke: 430
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!12.01.2005. u 21:30 - pre 234 meseci
A slusajte ovo. :)
Imam i ja isti uredjaj (LG Combo) i desavaju mi se veliki problemi. Od kada sam ga kupio zezao me je brzinom kopiranja obicnih diskova, kasnije nije hteo ni da cita neke diskove uopste(cita ga pola sata i kaze da je prazan). Nosio sam ga u servis da mi g zamene a oni kazu "to kod nas sve lepo radi". Ma se** ovi iz Linker-a.
Terao sam ja to nekako jedno vreme i mesec dana posle isteka garancije pocne da me zeza opet, ali sad intenzivnije dok nije prestao da cita uopste diskove (CD-R)
Ali postoji jos veci problem sada. DVD, CD-RW i originale CD-R cita za sekund.
Ne znam sta mu je. Trazio sam pach-eve, i drajvere za njega, nema nigde, nasao sam neke univerzalne drajvere za cd-r uredjaje ali ne pali. Molim vas ako znate za neku caku pisite jer me izludjuje.
Poz
Veni Vidi Vici
 
Odgovor na temu

zeljko-bac

Član broj: 30703
Poruke: 52
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!13.01.2005. u 23:08 - pre 234 meseci
ljudi manite se kombo uredjaja

cao
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!14.01.2005. u 09:15 - pre 234 meseci
Citat:
d3x: e sad. nesto mi je bio pokvaren cdrom asus 52x i napavio sam ga tako da sam ga ugradio na secondary slave(a pisac je na masteru jos uvijek bio). uzasno je spor bio na testu (cdrom) onaj nero tranfer rate samo 14x. dobro zamijenim ja cdrom i combo obrnem im odnos sad stavim combo na slave a cdrom na master i ok sve transfer rate test 40+x max. i ostavim takvu situaciju
kako to da mi na slaveu pravo zeza cdrom?

kao sto sam rekao ostavio sam trenutno cdrom na master a combo na slave i testirao combo tranfer rate i na masteru i na slaveu isti nisu slabije performanse na slaveu. KAko cdrom zeza a combo ne zeza na slaveu?

moze li biti da je do tog master i slave odnosa i do gasenja background programa (iako nisu opterecavali procesor) pa mi se cdovi nisu przili dobrro?

Hocu li staviti combo ipak na master?



Evo jednog saveta: Nikad,ali NIKAD nemojte staviti LG opticki uredjaj na IDE kanal sa jos jednim optickim uredjajem! Probaj da ih odvojis ili ga zakaci na poseban kanal ( nebitno je da li je master ili slave). Ako nekom treba firmware za bilo koji LG uredjaj, javite se. Naravno flesujete na sopstvenu odgovornost...Inace liteon je stvarno bolji ali je LG jeftiniji.
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

djmaki
Stefan Djordjevic
Smederevo

Član broj: 24749
Poruke: 430
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: LG mi unistava cd-ove!14.01.2005. u 09:29 - pre 234 meseci
A sta da radim ja?
Al imas i za mene
Citat:
Joseph B.: Ako nekom treba firmware za bilo koji LG uredjaj, javite se. Naravno flesujete na sopstvenu odgovornost...

Hitno mi je.
Dvoumim se da li da ga bacim ili da ga popravljam.
Veni Vidi Vici
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: LG mi unistava cd-ove!

[ Pregleda: 3628 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.