Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

slicnost galaksije i presolca za kiseli kupus

elitemadzone.org :: MadZone :: slicnost galaksije i presolca za kiseli kupus

[ Pregleda: 2937 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.4.eunet.yu.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon slicnost galaksije i presolca za kiseli kupus18.11.2004. u 08:16 - pre 236 meseci
Elem, pravim ja presolac za kiseli kupus: u vodu stavljam krupnu morsku so, koja pre sipanja u bure mora da se rastvori u vodi, dakle mesam isti supstrat varjacom u krug - i sta primetim kada pustim da se voda sama od sebe zaustavi (jer sam sihhrono mutio 3 lonca) ?

Prvo vidim da so pada na dno lonca pri sipanju u njega, znaci ista je teza od vode. Zatim, posle zaustavljanja zarotirane vodene mase same od sebe, vidim jos nerazmucenu so grupisanu u sredini lonca/vrtloga - a ne oko zidova! ... a trebalo da bude oko zidova zbog dejstva centrifugalne sile koja, po meni, treba da sve sto je teze u rastvoru, rasprsuje oko oboda a ne da koncetrise u sredini vrtloga. Ocito, u pitanju su neke turbulentne sile u fluidu/vodi, ali meni nepoznate (ili zaboravljene), iako sam polagao Mehaniku fluida na fakultetu. Zna li neko da objasni razlog zgomilavanja soli i cetru vrtloga? Napominjem da se isto desavalo nezavisno od toga na koju sam stranu mutio vodu, levu idi desnu, odnosno nije u pitanju koriolisova sila koja ume da vrti vrtloge u razlicitim smerovima zavisno od toga na kojoj se zemljinoj polulopti nalazimo, gornjoj ili donjoj.

Drugo, mozda mnogo zanimljivije. Kada se voda blizila svom smirenju i zaustavljanju, onaj kruzni talog soli u centru veoma je podsecao na sliku nase galaksije, zbog onih guscih pramenova, oblika propelera. Cak se pri kraju moglo lepo gledati kako se ti pramenovu lagano menjaju i formiraju u svoje konacne oblike, bas kao da je u pitanju mini-model galaksije (nase i svake druge koja ima rotirajucu formu).

postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.metrohive.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: slicnost galaksije i presolca za kiseli kupus18.11.2004. u 20:35 - pre 236 meseci
wow kako je tebi dobro hahha :)
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.46.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: slicnost galaksije i presolca za kiseli kupus18.11.2004. u 20:53 - pre 236 meseci
brate znaci zvacu te da mi savijas sarmu.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: slicnost galaksije i presolca za kiseli kupus18.11.2004. u 21:03 - pre 236 meseci
:)

al si ti izbedacen :( batali se kiseljenja kupusa fo shizzle :)


 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.73.eunet.yu.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: slicnost galaksije i presolca za kiseli kupus19.11.2004. u 03:50 - pre 236 meseci
ajde, ajde deco, uozbiljite se...

model je model, makar se i o kiselom kupusu radilo... dakle ?
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: slicnost galaksije i presolca za kiseli kupus19.11.2004. u 06:34 - pre 236 meseci
Pa...je li moguce da sama sol nema dovoljnu gustocu tako da jacina centrifugalne sile nije dovoljno velika da je rasprsi na stijenke lonca, pa na kraju prevladava utjecaj sila vira kojeg stvaras?

Zanimljiva teorija... svemoguci Stvoritelj stvori galaksiju mijesajuci lonac (kozmos) :-)
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.smdesign.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: slicnost galaksije i presolca za kiseli kupus19.11.2004. u 09:34 - pre 236 meseci
Na zalost, smatram da je tema besmislena cak i za MadZone. Mislio sam da ce diskusija biti nesto pametnija, pa sam zato ostavio temu.
Lock

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: slicnost galaksije i presolca za kiseli kupus

[ Pregleda: 2937 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.