Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86801 | Odgovora: 322 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???20.11.2004. u 20:17 - pre 236 meseci
Nekada davno....slusao sam... Slayer, Sepulturu i Stratovarius....

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 20.11.2004. u 21:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???20.11.2004. u 20:35 - pre 236 meseci
OK za black sabbath, to slušam povremeno i white snake, ali sam ih svrstao u rock.
Iron Maiden je OK. pesme Guns n rosesa koje slušam nemaju veze sa metalom, scorpionsi - wind of change, čuveni hit, nema veze sa metalom.

Andera je OK, pogotovo time to say goodbye...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???20.11.2004. u 22:11 - pre 236 meseci
Citat:
Samael1977: Ima jedna stvar koja tu baš i nespada...Ja osobno smatram da navedene grupe ne spadaju u METAL-muziku.

Kada bi usporedili jednu NIRVANU,METALICU,KORN ili navedene grupe sa npr: CRADLE OF FILTH,IN FLAMES,SAMAEL,DIMMU BORGIR,HYPOCRISY......uvidjeli bi da ste na pogrešnoj terminologiji. Ne kažem da METALLICA nije metal, ali razlike su enormne

Pa ko to kaze da Metallica nije metal?! Pa nego sta je, keve ti?! Pa imas mali milion zanrova u metal muzici i sta, ako nije onaj zanr koji ti slusas nije metal, a?! Daj ne lupaj, zivota ti!
Citat:
Da, Metallica je svoje otpevala odavno pre nego sto se prodala.

Da, cuvena, sada vec, fraza.
Citat:
Nema vise one energije (a ni mladosti) otkad su napunili dzepove dolarima.

Ma dal je moguce da kod cetrdesetogodisnjaka nema one energije kao kod osamnaestogodisnjaka?! Pa kako to? I jos posle 20 godina sviranja da nema one iste energije?! Bas me nesto cudi! A ti bi i posle 50 godina svirao sa istom strascu! Ma da.
Citat:
Sustina muzike (bilo kog zanra) je da bude dostupna sto vecem procentu populacije, a to sa cenom od 38 evra za ulaznicu na koncert je malo teze objasniti (znam da je kod nas bila 30% jeftinija nego u Nemackoj, ali oni ko da su dosli ovde da naplate sve diskove koje nisu prodali ovde za proslih 20 godina).

Prvo se malo raspitaj, pa onda pocni da pljujes. Kartu nisu odredjivali oni, vec cigani iz Komune, koji su seuplasili da nece koncert biti posecen pa su za svaki slucaj digli cenu karte. Metallica radi po fiksnoj ceni. Mislim....
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

ymiljan
Beograd

Član broj: 10007
Poruke: 42
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???20.11.2004. u 22:41 - pre 236 meseci
Citat:
Da, cuvena, sada vec, fraza.


Uopšte nije fraza - samo možda malo stvar generacija. Stvar je u tome da smo mi, matori, koji smo počeli da slušamo metal pre nego što se pojavila Metallica tako doživeli Kill 'em All, Ride the Lighning i Master of Puppets (naročito ovaj srednji)
Metallica je bila poznata u drugoj polovini 80-ih kao bend koji ne snima video spotove, i toga su se odrekli tek sa spotom za "One".

Stvar sa njima je jednostavna: shvatili su da mogu da zarade mnooogo love (što su takođe shvatili i oni koji su zaradili još više love na njima). To je logično. U drugoj polovini 80-ih je metal generalno postao prilično komercijalan i grupe su se rasturile na 2 strane: totalno komercijalne i totalno nekomercijalne. Metallica je praktično jedina iz tog "sektora" metala prešla u komercijalne, mada ako slušate i Megadeth pre i posle 1990 oogromne razlike se tu vide...
 
Odgovor na temu

Divjak
Vladimir Divjak
Student

Član broj: 4783
Poruke: 535
*.zrenjanin.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???21.11.2004. u 02:04 - pre 236 meseci
Citat:
bakiman
E pa onda sam ja pogrešio za METAL, taj lik mi je pominjao nu, black, trt-mrt...


predpostavljam da se ovo odnosilo na mene... ne razumem...
And don't be mad at me for crying for humanity,
call it pretensions but I got good intentions,
to keep my sanity, I'm hoping, fuck, there's gotta be
an answer to their strategies and their evil inventions... ~Looptroop
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???21.11.2004. u 13:39 - pre 236 meseci
Citat:
Prvo se malo raspitaj, pa onda pocni da pljujes. Kartu nisu odredjivali oni, vec cigani iz Komune, koji su seuplasili da nece koncert biti posecen pa su za svaki slucaj digli cenu karte. Metallica radi po fiksnoj ceni. Mislim....

DOSTA sam se raspitao, znam ljude koji su organizovali koncert.
Uplasili se da nece biti posecen, pa digli cene?
??????????
Metallica ne radi po fiksnoj ceni.
Toliko o raspitivanju.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???21.11.2004. u 13:53 - pre 236 meseci
Raspitaj se malo bolje. To sto si ti nesto rekao, ne znaci da je tacno. Kod kod se malo razume u ovo, zna da Metallica RADI po fiksnoj ceni. Oduvek. A cak su i ljudi iz Komune na TV-u objasbnjavali to zasto je cena bila tako visoka. Promeni ljude kod kojih se raspitujes.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Milos Stojanovic
Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???21.11.2004. u 19:21 - pre 236 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Iz '70 vredi slusati Black Sabath, AC-DC, Led Zeppelin, i sl. a iz '80-ih pod brojem JEDAN :
I R O N M A I D E N, najbolja HM grupa svih vremena!
Helloween, Joe Satriani, Scorpions, Guns n Roses, Whitesnake, Megadeth...
Ali naravno, ne treba se zadrzati samo na metalu, treba slusati iz svakog zanra ono sto vredi, tako da mozemo da diskutujemo i iz ostalih zanrova sta je vredno slusanja, ja slusam sve od Carevca i Pavla Aksentijevica preko Metallice i Iron Maiden-a do Andrea Bochelli-a i Clayderman-a.

Uuuu lave! To je to! Zaboravio si Blind Guardian, najjaču grupu posle Iron Maidena, IMHO.

Inače, uzaludno je raspravljati o žanrovima, pogotovu kada MTV servira svoje viđenje istih (po njima: najbolja Rock grupa - Linkin Park). Inače bih ja stavio Rammstein u industrial metal, ali opet, to sam ja :)
"Isto takođe" mislim da ne treba da trošite svoju energiju na rasprave ko je koga prodao, ko je od koga bolji, jer iz ličnog iskustva znam da se takve rasprave nikad ne završavaju, niti će iko ubediti drugu stranu u bilo šta.
bakiman, šta da ti kažem, odgovor na tvoje novo pitanje (""Koliko članova ES-a sluša NU, BLACK, DEATH METAL...???"), čisto da ispoštujem anketu, je jedno gromoglasno NE.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???21.11.2004. u 20:14 - pre 236 meseci
Citat:
Divjak: predpostavljam da se ovo odnosilo na mene... ne razumem...


Naravno da nije... pod METAL sam mislio baš na tu užas-muziku, kao što rekoh i ja slušam metallicu, ali nju ne bih svrstao u METAL, no to je praaavi metal, tako da svi ovi moderni metalci (grupe) su složićete se big shit...

Kada se sve sabere i oduzme ja sam normalan :D:D:D...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???21.11.2004. u 20:22 - pre 236 meseci
Užas-muziku?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???21.11.2004. u 20:31 - pre 236 meseci
Da li je istina da je onaj tip, što je pojavio u Vošinom dresu u MTV specijalcu o EXIT-u, nekada glavni lik Sepulture (Brazil), koji je sada srećni Sremac (oženio se i postao nam komšija)?
 
Odgovor na temu

blue max

Član broj: 38915
Poruke: 22
*.102.eunet.yu.



Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???21.11.2004. u 20:58 - pre 236 meseci
IRON MAIDEN i tacka.
Iron Maiden, Killers, The number of the beast, Piece of mind, Seven son of the seven son...

Najbolje pesme svih vremena:
Number of the beast, The Trooper, Hallowed By The Name, Running Free, 2 Minutes to Midniht, Run to the Hills, Killers, Phantom of the Opera...

Broj dva: Motorhead: Ace of Spades, Iron Fist, Killed by Death, Overkill, Another Perfect Day.
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???21.11.2004. u 21:41 - pre 236 meseci
Da, pod užas muzikom mislim nu,black,death metal i slične buke...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
213.244.197.*

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???21.11.2004. u 22:58 - pre 236 meseci
slazem se sa ymiljanom.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???22.11.2004. u 05:40 - pre 236 meseci
Aha, ja sam mislio da pod "užas-muzikom" misliš na narodnjake, City records, i sl. Hmmm, mislim da si napravio logičku grešku negde...

Po čemu "užas-muzika"?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

su27killer

Član broj: 37374
Poruke: 79
147.91.170.*



Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???22.11.2004. u 11:59 - pre 236 meseci
Ja volim da cujem Metallicu, i to dosta njenih pjesama, ali me turbometal nervira isto koliko i turbofolk, kao i likovi koji se pale na Seku i one krestavce, a muzika im se sastoji u "sto vise krestis, vristis, zvucis kao whore to bolje".
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???22.11.2004. u 12:27 - pre 236 meseci
Pa u užas-muziku može i da se svrsta PinkCulture... odnosno novokomponovani seljaci, a oni stariji narodnjaci su OK po meni (do Pinka). A ovo pomenuto nu,black,death metal realno gledajući nije muzika, već buka... evo kako to meni izgleda:
PEVAČ(?) - čovek se dere, ne zna ni on sam šta peva(?)
Ritram sekcija - lupanje gde se stigne
Razne gitare - trljaj žice bato...

I sve kad se sabere = moderan metal.

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???22.11.2004. u 12:35 - pre 236 meseci
Ako zanemarimo tog sto se dere kao pecinski covek death metal je odlican!!!Naravno ima i tu sranja(ali ima ih svuda), i uvek treba ici logikom stariji bend-bolji. Cast izuzecima.
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???22.11.2004. u 12:39 - pre 236 meseci
http://markom.info/album/index.php?context=20001100 -- 'nuff said ;-)

Marko.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???27.11.2004. u 08:56 - pre 236 meseci
@ nabukodonosor: necemo se raspravljati, obojica mislimo da smo u pravu.
@ trooper: delim isto misljenje.

Da li je neko gledao Remember the '80s emisiju na VH1 kanalu,
"History of heavy metal", mozda eventualno snimio?
Ja sam je gledao jedno 4 puta, a uvek zaboravim da je snimim.
Ako je neko snimio, moglo bi da padne kopiranje.
Anyone?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86801 | Odgovora: 322 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.