Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86971 | Odgovora: 322 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???27.11.2004. u 10:12 - pre 236 meseci
Prvo sam slusao Metallicu , ali kada sam "otkrio" Iron Maiden
Cucale mi njihove pesme u winamp-u i jednog dana ja resim da vidim sta je to kod njih posebno...I ostalo je istorija (za mene ) Neverovatno je koliko imaju sirok "opseg" pesama, svih zanrova i stilova. Mislim da nema benda koji moze time da se pohvali. Naravno pored toga svaka pesma je malo remek delo, pogotovo one koje je Bruce pevao. Njegov glas, originalna muzika, tekst...sve perfect.

Inace, Metallica je i dalje jedan od mojih favorite bendova. Naravno starije pesme su dosta kvalitetnije od novih (tu se svi slazemo).

PS. Nadam se da ce u buducnosti konacno ispraviti nepravdu i skinuti Bitlse i Rollingstonse sa 1. i 2. mesta naj bendova.

poz
 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???27.11.2004. u 16:33 - pre 236 meseci
Ne slazemo se svi da su starije pesme kvalitetnije od novijih, evo meni licno je load najbolji album, ali to neznaci da nevolim da slusam i starije stvari, cak sta vise obozavam SVE od metallice, pa cak i St.Anger koji svi pljuju, jel kao satro prica prodali su se i te glupe fore. Nisam metalac tako da o ostalim metal bendovima nemam neko dobro misljenje od metala volim samo metallicu, nesto malo stvari od maidena i nedavno sam otkrio kolko je Yngwie Malmsteen mnogo jak, ma i vise nego mnogo jak, covek je jednostavno kralj na elektricnoj gitari, stoji da ima mnogo velikih gitarista, ali ja nevidim ko bi mogao da se nazove boljim od njega na elektricnoj gitari.

Inace od muzike slusam uglavnom rock i to malo stariji najvise doorse i sabbath, ac-dc, ZZ top i sl.

Neko je bio prozvao onog lika kao ti nemozes da pricas o tome sta valja a sta ne u metallu zbog toga sto slusas i narodnjake, evo i ja slusam narodnjake i mogu da se kladim u sta oces da znam X puta vise o metalu i rocku od tog lika sto proziva. Uvek sam mrzeo takve ljude kao odluce se da slusaju jedan pravac i onda pljuju po svemu ostalom sto nije iz tog pravca. Ima dobre muzike u svim pravcima, pa i u narodnjacima.

Jedino sto stvarno mrzim je vise puta pomenuti nu metal, pa i black metal power metal i sl. Ali iznad svega mrzim nu metal i smatram da ne postoji nista gluplje od toga. Predpostavljam da se i tu nadje po koja pesma da valja, ali ja na takvu jos nisam naleteo.
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???27.11.2004. u 17:07 - pre 236 meseci
Citat:
bokini:
PS. Nadam se da ce u buducnosti konacno ispraviti nepravdu i skinuti Bitlse i Rollingstonse sa 1. i 2. mesta naj bendova.

Sta su oni napravili za svoje vreme (i Elvis) niko vise nikada nece.... Tako da nije ni cudo sto su oni na prvom i drugom mestu.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???28.11.2004. u 12:05 - pre 236 meseci
Citat:
nedavno sam otkrio kolko je Yngwie Malmsteen mnogo jak, ma i vise nego mnogo jak, covek je jednostavno kralj na elektricnoj gitari, stoji da ima mnogo velikih gitarista, ali ja nevidim ko bi mogao da se nazove boljim od njega na elektricnoj gitari.

Joe Satriani :)
Citat:
Prvo sam slusao Metallicu , ali kada sam "otkrio" Iron Maiden
Cucale mi njihove pesme u winamp-u i jednog dana ja resim da vidim sta je to kod njih posebno...I ostalo je istorija (za mene ) Neverovatno je koliko imaju sirok "opseg" pesama, svih zanrova i stilova. Mislim da nema benda koji moze time da se pohvali. Naravno pored toga svaka pesma je malo remek delo, pogotovo one koje je Bruce pevao. Njegov glas, originalna muzika, tekst...sve perfect.

Da li ti se ikad cinilo da kad slusas neki album Maidena, ali po redu i ceo kao da citas jednu knjigu ? (Ja znam povremeno da se bas udubim u Maidene, cak sam napravio paralelu sa stripovima, recimo strip o Zagoru "Prokleto blago" ako mogu da procitam za pola sata koliko traje B strana albuma Powerslave, to je za mene zestok trip, pesme Back in the village, Powerslave i Rime of the ancient mariner)
Citat:
Citat:

bokini:
PS. Nadam se da ce u buducnosti konacno ispraviti nepravdu i skinuti Bitlse i Rollingstonse sa 1. i 2. mesta naj bendova.




Sta su oni napravili za svoje vreme (i Elvis) niko vise nikada nece.... Tako da nije ni cudo sto su oni na prvom i drugom mestu.

Bas sam gledao na VH1 kanalu pre neki dan serijal emisija remember the 80s and 90s i bila je prica i o grunge pravcu, tako da su u jednom trenutku rekli da je Nirvana uradila u muzici isto sto i Beatles u svoje vreme, pa ih zovu Beatles-ima 90-ih.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???28.11.2004. u 21:54 - pre 236 meseci
Slusam Led Zeppelin, Dream Theater, Pink Floyd, Doorse, The White Stripes, The Darkness...uglavnom opcenito skoro sve od ovih glupa

Volim jos poslusati poneke pjesme od Lynyrd Skynyrd, Audioslave, RATM, Iron Maiden, Rainbow, Europe, Hendrixa, G3 koncerte, Elvisa (kralj!)...

O Nu metalu nemam nikakvo pozitivno misljenje, mislim da je to sve obicna komercijala... 0% umjetnicke vrijednosti. Za Metallicu mislim da nakon 20g jos nisu naucili svirati..sl. bi se moglo reci i za Stonese :)

Uglavnom dakle starije stvari, danasnja mi je metal muzika prebucna i prekaoticna.

E da, jednom mi je frend donio death koncert (od THE Death grupe), nisam mogao skontati kad zavrsava a kad pocinje nova pjesma :)

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 28.11.2004. u 23:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???28.11.2004. u 21:56 - pre 236 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Joe Satriani :)


Samo je jedan kralj - Jimmy Page! :)

No ipak, de gudstibus non est disputandum.. Mene vise "diraju" 3 tona koje Page ili Clapton odsviraju u pravom trenutku nego ne znam koja tehnicka izvedba Petrucci-a, Satriani-a....
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???28.11.2004. u 22:48 - pre 236 meseci
Ako cemo tako, JEDINI kralj gitare je VOODOO CHILD!
(svi znamo o kome je rec ;) )
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???28.11.2004. u 23:46 - pre 236 meseci
Malmsteen je (po meni) najbolji gitarista. Tu su i Satriani i Vai itd.... ali Malmsteen je jednostavno lud. Ukusi su razliciti, ali ko malo ozbiljnije svira (ili je svirao) veoma dobro zna koliko je Yngwie tezak za sviranje. Ja licno ne volim nesto preterano Vai-a, ali je mnogo dobar gitarista. Moj burazer je slusao skoro ovaj novi G3 i kaze da ih je Malmsteen oduvao (i verujem mu, ne kazem da su drugi losi ali ovaj kao sto rekoh je lud).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 03:05 - pre 236 meseci
Nije merilo kvaliteta koliko je neko težak za sviranje/skidanje. Uzmimo, recimo, Alan Holdswortha za primer. Fantastična tehnika, inovativan pristup gitari, jako je komplikovan za sviranje, ali ipak čovek nije prva A klasa muzičara. Slično važi i za Malmsteena. Kao što neko reče, čak i Clapton sa njegova tri tona proizvede mnogo više onoga što je lepo u muzici. Uvek se mogu diviti veštini ludaka kao što je Malmsteen, ili šta-ti-ja-znam recimo Shawn Lane ili Chris Impelliteri ili neko drugi od tih „ormandžija“, ali ipak nije u tome suština sviranja instrumenta. Na kraju, ipak menjam jednu frazu Miles Davisa za 10 takvih albuma (ponude na PP ;o)).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.vdial.verat.net.

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 07:09 - pre 236 meseci
@Sundance: ..quote -> " ...E da, jednom mi je frend donio death koncert (od THE Death grupe), nisam mogao skontati kad zavrsava a kad pocinje nova pjesma :)..."

sta god si hteo time reci (stvarno ne kapiram), mislim da se metalci a i ljudi van metala upoznati sa radom Chucka Schulindera manje vishe slazu da je on jedan od najvecih, ako ne i najveci kompozitor i talenat koga je svet ikad (do sada) imao.


iscekujuci 13.XII.......


 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 07:39 - pre 236 meseci
Citat:
postmortem
sta god si hteo time reci (stvarno ne kapiram), mislim da se metalci a i ljudi van metala upoznati sa radom Chucka Schulindera manje vishe slazu da je on jedan od najvecih, ako ne i najveci kompozitor i talenat koga je svet ikad (do sada) imao.


Dosta metalaca ima sindrom "boga", misle da su gitaristi njihovog omiljenog benda najveci artisti u muzickom izrazavanju otkad je ovoga svijeta, sa podsmijehom gledaju sve druge oblike glazbe i pri tom se ne libe hiperbolizirati u +beskonacno svoje omiljene grupe.

Eto ja nisam upoznat sa njegovim radom, frend mi je (bas kao i ti) rekao da je lik (pretpostavljam da je to onaj glavni sto je operirao glasnice, nisam Death slusao vise od 20 min.) izmislio cijeli zanr, da je genijalac, blablabla.... pa i dalje opet mislim da zvuci kao demon iz 7. kruga pakla i da Mozart sa njim moze obrisati shupak.

Eto, ja se manje-vise ne slazem. I sta sad, kakav sam ja to "metalac" koji ne voli death?

Ljepota muzike lezi u usima onoga koji je slusa, moze ti i cvrcak na stablu zvucati ljepse od najljepse arije ako cijeli zivot proucavas samo cvrcke. A nakon cvrcka ti i kreketanje zabe nece biti lose.
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.neobee.net.

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 08:23 - pre 236 meseci
ma ne kapiras, lik i delo Chuck Schulindera odavno su prevazisli okvire muzike koju je on stvarao, i tu frazu nisam izmislio ja, nego se samo slazem sa njom.
poput mozda Jim Morisona ili Lenona. na taj nacin.

i nije mi death omiljeni bend, nit zelim ikog da hiperboliziram. :) niti sam ja metalac.

a i sam sebe negiras u istom postu(!), kako mozes da se ne slazes ako, ko sto kazes, nisi upoznat sa onim o cemu pricam. mozda si mislio da nemas oformljeno misljenje?




 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 08:51 - pre 236 meseci
Dobro sad, usporedjivati Schulindera sa Lennonom ili Morissonom jest, blago receno, nategnuto. Mozda je on napravio death, ali ja ne slusam death, ne slusa ga ni 99.9% njih koji nesto slusaju niti su culi za njega i sama ta cinjenica jest dovoljna da ga se dovoljno diskreditira za stavljanje u neki panteon velikana. Prica sa cvrckom.

Rekoh ti da sam slusao (tj. gledao koncert, mislim da ga cak jos negdje i imam...) Death - Live in L.A. i nisam ga uz najbolju mogucu volju cak ni malo mogao probaviti. Jednostavno mi takva vrsta glazbe nije jasna. Mozda zato sto nemam dugu kosu, koznu jaknu i nabrijani bike od mnogo konja, pa mi se analogija sa demonima cini najbliza, ali jebga, tako je to, ako ti se u prvih pola sata neki zanr glazbe najreprezentativnijeg banda ne svidi, vjerojatno si pogrijesio - e to se meni dogodilo.

Metal je danas presirok pojam.. :(
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
213.244.197.*

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 09:46 - pre 236 meseci
alo bre, ko ovde prica o death-u kao zanru?
takodje, nit imam dugu kosu, koznjak, crnu garderobu, nit sam metalac (sta god to znacilo)
opet, svodi se na to da je moja rec protivu tvoje.
samo razlika je u tome sto uporedjujem ovu trojicu jer su uporedivi jer sam eto kao malo proucavao lik i delo svakog od njih. sto nije slucaj sa tobom. bar ne sa poslednjim.

tako da stvarno kako da nastavim diskusiju kada si ti odgledao 20 minuta jednog jedinog koncerta? mislim... :) stvarno.

ono sto razlikuje Chucka od ostatka modernih muzicara je ponajmanje zasluga za formiranje metal sub pravca. mnogo vise se misli na kompletnu harizmu, jako filozofske tekstove, inovativno shvatanje ritma i veliki uticaj istog na modernu muziku (npr. RHCP su u jednom intervjuu nesto slicno izjavili o svojoj muzici)..
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 10:05 - pre 236 meseci
Ne zelim ulaziti u flame, ali netko tko zavija kao demon i na to nalijepi etiketu "glazba" za mene nema puno veze sa razumom. Ne zanima mene njegov lik i djelo, sto se mene SAD i OVDJE tice death = sux! A kamoli filozofska (e da mi je to vidjeti, bice da je rame uz rame sa Kantom =) i ritmicka razmisljanja nekog takvog divljaka. A RHCP strpavam u isti shitpile sa Death :)

Ali ok, mora da imam selektivan sluh i vid.
 
Odgovor na temu

Čedomir Krsmanović
sys/pbx/net administrator

Član broj: 3060
Poruke: 49
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 10:38 - pre 236 meseci
Nije mi jasno zašto se ovde "pljuje" po modernom (valjda se misli na NU metal?). Da nije tog "modernog" metala, metal danas ne bi ni postjao ili bi bio u još gorem položaju (medijski i gledano po zastupljenosti uopšte).

Što se tiče starijih žanrova (klasičan heavy, thrash recimo), oni polako izumiru ustupajući mesto psihodeliji zvanoj "tehnička svirka". Od tih starih žanrova trenutno su živi samo gorostasi koji su bili veliki i u svoje vreme - Mejdeni, 'tallica i slični, i pored njih nema ni jedan popularan bend u tim vodama. Pod "popularan" mislim na bend za koji postoji velika šansa da su ga čuli i oni koji ne slušaju metal.

U gitarskoj svirci danas skoro ništa novo ne može da se stvori "od nule" (ima izuzetaka koji gruvaju čitavu deceniju ali se tek sada probijaju u mainstream). Lepe solaže su napisane do prve polovine devedesetih (ako ne i pre), "pitki" rifovi su iskorišćavani i par decenija pre nastanka metala. Danas je mesta ostalo samo tehnički usavršenoj i psihodeličnijoj svirci (govorim o nosiocima razvoja žanrova, ne o mainstreamu). Mesta usavršavanju ima najviše na polju ritmike, čini mi se.

"Novo" danas u metal i sličnoj svirci je recimo math-core. Tehnički ubijačka svirka koja meša uticaje svega i svačega u zavisnosti od afiniteta članova. Ako obratite pažnju na bilo koju drugu vrstu metala, videćete da danas skoro i ne postoji "čistokrvan moderan" predstavnik ni jednog žanra. Doom se meša sa death-om i ko-zna-čime, power-prog-jazz-sympho je već provaljena kombinacija relativno odavno, ma fuzije svih vrsta su jedino ostale...

"Čisti bendovi" su jedino oni koji su počeli da sviraju pre 10-ak+ godina (i oni mlađi koji tek uče da sviraju:)

Što se tiče mainstream (hair) metala osamdesetih, svaki put kada gledam emisije o tome bude mi drago što nisam bio rođen ranije da slušam one grozote. Za šminkere sam saznao takođe sa TV-a (dugo me zbunjivao taj pojam). Da skratim priču: *hard rock/heavy metal osamdesetih* (ovo je naziv žanra, da ne bude zabune:) mi je ogavno doba u istoriji gitarske muzike i nije ni čudo što su posle sledili žanrovi koji su sledili.

Citat:
random: Uvek se mogu diviti veštini ludaka kao što je Malmsteen, ili šta-ti-ja-znam recimo Shawn Lane ili Chris Impelliteri ili neko drugi od tih „ormandžija“, ali ipak nije u tome suština sviranja instrumenta.


Poenta cele priče u jednoj rečenici :)

Citat:
bakiman: PEVAČ(?) - čovek se dere, ne zna ni on sam šta peva(?)
Ritram sekcija - lupanje gde se stigne
Razne gitare - trljaj žice bato...

I sve kad se sabere = moderan metal.


Ovako, postoje i ljudi koji stvarno slušaju metal a tako opisuju mnoge metal bendove (stav većine metalaca u vezi benda Meshuggah, recimo). Ja te uveravam da pevač zna reči na koje se "dere", ritam sekcija savršeno zna šta svira i gitare postoje zbog određenog efekta. Da li među nama postoji pitanje nepoverenja ako ovo ne prihvataš ili te jednostavno ne interesuje činjenica da, pored 'tallice i narodnjaka, postoje uvrnuti drum n bass, psihodelične varijacije skoro svakog muzičkog žanra koje tvoj osećaj za ritam i "uvo" (tj mozak) ne mogu da procesiraju? Prag netolerancije je različit kod različitih osoba, a pri tome mislim na mogućnost uživanja u različitoj ritmici/dinamici zvukova.

Ljudi koji prave takvu muziku su pioniri onoga što će biti normalna stvar u budućnosti. Vremenom raste količina buke koju prosečan slušalac može da podnese i "procesira" (osvrnimo se na muziku sedamdesetih i sve te "neiskorišćene frekvencije"). Just the way mankind evolves...

Mada, po šablonu koji si naveo možemo da opišemo svaku vrstu muzike, od klasike do narodnjaka (onaj škripa po žicama... ova se dere u mikrofon).

:)

Citat:
Sundance: Metal je danas presirok pojam


Defintiivno si u pravu. Ali, prethodno si upadao u kontradikciju konstatujući kako metaleri vole da uzdižu u nebesa svoje omiljene bendove, a ti kao podrazumevano smatraš da su Chuck "i kompanija" manje vrednosti od njihovih preteča koje ti slušaš. Možda sam pogrešno pretpostavio da voliš Lenona i Morisona. Da li su oni "tvoji bogovi"? :))))

Što se tiče selektivnog sluha: svi ga imamo.

E da, nisam odgovorio na temu. Manje-više slušam sve metal podžanrove osim čistog heavy-ja i black metala, i sa pažnjom pratim smerova njihovog razvoja. I još nešto: nisam metalac :)



Cool jaguar :)))) Kad' smo kod linkova: fotke sa nekoliko koncerata koji su mi se svideli.
make install, not war
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Milos Stojanovic
Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 12:19 - pre 236 meseci
Citat:
Cynic: Nije mi jasno zašto se ovde "pljuje" po modernom (valjda se misli na NU metal?). Da nije tog "modernog" metala, metal danas ne bi ni postjao ili bi bio u još gorem položaju (medijski i gledano po zastupljenosti uopšte)

Ako treba Nu Metal da mi promoviše metal, ne hvala. Bolje da to ne radi. Kog god čoveka koji nije nešto posebno slušao metal pitam šta misli o istom, rećiće "Bah, oni se samo deru i skaču". Zašto? Zato što je negde na TVu čuo "moderan" metal, i svaki drugi podžanr metala ima da poistoveti sa njim.
Bolje da se metal nije iskomercijalizovao, i da sada umesto čopora klinaca koji se šetaju u Fear of the Dark majcama a kući slušaju System of a Down, imamo 100x manje ljudi koji slušaju metal, ali pravi metal.

Citat:
Sundance: I sta sad, kakav sam ja to "metalac" koji ne voli death?

Možda isti kakav sam i ja. Ja ne podnosim death i black, ali to ne znači da neću da slušam metal grupe. Naprotiv.
Citat:
Sundance: dalje opet mislim da zvuci kao demon iz 7. kruga pakla i da Mozart sa njim moze obrisati shupak

Pa u redu je, samo fanatici mogu da kažu da je metal bolji od klasične muzike, od džeza, od bluza. Ali poenta je u tome što ima dosta kvalitetne metal muzike, ali zbog bendova kao što su ovi Nu Metal bendovi, ljudi nemaju želju da čuju te dobre stvari.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 13:20 - pre 236 meseci
Stavljanje Morrisona i Lennona u isti koš je smešno. Njih dvojica uopšte nisu ista liga po kreativnosti.

P.S. Lik se valjda zvao Schuldiner.

P.P.S. Slušajte dobru muziku, ne osvrćite se na priče o žanrovima. Žanrove izmišljaju izdavači i prodavci ploča.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.vdial.verat.net.

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???29.11.2004. u 17:03 - pre 236 meseci
lol, sundance, napravi pauzu..

random: ko mu kriv shto mu prezime zajebano. :)

 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???30.11.2004. u 16:51 - pre 236 meseci
E da covee nemogu da verujem da nisam pomenuo morisona u mom prvom postu, a jos manje mi je verovatno da se u prici o muzici Jim kralj tek sada pomenuo. E to su pravi umetnici, covek ne samo da je obelezio jedan period u muzici nego i sire, slobodno se moze reci da je pomerio sve granice u svakom pogledu.
Jedna od stvari koje sebi nemogu oprostiti jeste sto se nisam rodio ranije pa da sve to i uzivo dozivim, ali nazalost nisam mogao da biram kad cu se roditi :P
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Koliko članova ES-a sluša METAL muziku II???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86971 | Odgovora: 322 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.