Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program u Pascalu

[es] :: Art of Programming :: Program u Pascalu

[ Pregleda: 3220 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fallax
Dream Land

Član broj: 40397
Poruke: 1
*.adsl.net.htnet.hr.



Profil

icon Program u Pascalu25.11.2004. u 14:43 - pre 236 meseci
Treba mi pomoc zatoa sto imam edem malen problem. Treba da napisem program za skolo a ja neznaem kako pa ve molam site vas koji imate neka ideja da mi pomognete. Zadatok je sledeci:
Hanojske kule
-3 dijamantni igli i 64 zlatni prsteni poredana po velicina na prvata igla.Site prsteni treba da se premestat od prvata na tretata igla koristejki ja drugata kako pomošna.Kogaj site prsteni ke bida premesteni,ke nastupi krajot na svet.
Pravilata a)odednaš moze da se prenese samo 1 prsten
b)site prsteni na iglata treba da bidat poredeni taka da maliot prstem bide polozen na golemiot
*Treba da se napise program vo programskiot jazik Pascal za premestanje na prstenite ako je nivniot broj
-n=1
- n=2
- n=3
Postupakot da bide opšti ( n=m )
* Treba da se napiše program so rekurzivna procedura koji za upisan broj prsteni ispišuje premestanje prstena na svaka dijamantna igla
* Pokusati matematicki utvrditi za kolku vreme ke nastupi krajot ako se sekoje premestuvanje obavi za edna sekunda.
Sekoja vašata ideja je dobredojdena.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Hanojske kule25.11.2004. u 14:55 - pre 236 meseci
Kaže čovek:

Citat:
This page contains my various (over a hundred) implementations of the Towers of Hanoi problem, or rather, its solution. Some of these are understandably weird. While some differ in the "programming language" (loosely speaking) of implementation (there's one in LOGO, for example), there are many others that differ in concept.


Evo u Paskalu.

P.S. Chupcko gde si sad...

P.P.S. Pazite ovo: implementacija za Rio auto MP3 plejer:

 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Program u Pascalu

[ Pregleda: 3220 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.