Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jedan drugom zaustavljaju protok

[es] :: Enterprise Networking :: jedan drugom zaustavljaju protok

[ Pregleda: 1878 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.air.tehnicom.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon jedan drugom zaustavljaju protok30.12.2004. u 00:01 - pre 235 meseci
Zanimaju me neke stvari u vezi mreze. Naime povezani smo waireless-om na net, tj. kabal od AP-a ide u swic a odatle, jedan kabal ide na moj racunar (u kuci) a drugi ide na jos jedan swic (koji je u firmi) pa iz njega na jos dva racunara.Sve funkcionise kako traba sem interneta.Kada se racunar u firmi konaktuje, imam net i u kuci (preko proxy-ja), kada se ja konektujem posle podne na internet radi dobro,(kada smo oboje konektovani ubijamo protok jedno drugom) tu i nastaje problem.Kada sam ja konektovan sve je OK. dok se neko u kasnim popodnevnim satima u firmi ne konektuje na net i ubije mi protok.Kada pokusam ponovo da se konektujem ide veoma tesko, a i kada mi uspe internet skoro i da neradi.Da li i kako mogu ovo da sprecim.
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net.

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: jedan drugom zaustavljaju protok30.12.2004. u 08:00 - pre 235 meseci
Vi verovatno nemate sejpovanu konekciju izmedju vasa dva racunara i verovatno nemate presirok link od provajdera do vas tako da onda ko pocne da vuce sa brzih servera zbog nedostatka sejpinga "zatrpa" wireless link koji ste kupili od provajdera toliko da zahtevi od drugog veoma tesko prolaze.Ovo se u glavnom desava kad jedan od vas dvojice downloaduje fajlove, kada je klasican surf u pitanju ovo je doslovce neprimetno.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: jedan drugom zaustavljaju protok30.12.2004. u 08:55 - pre 235 meseci
U kom modu radi AP, odnosno da li samo bridge-uje konekciju ili ima mogucnost da radi i rutiranje? Koji opseg adresa vam je dodelio provajder?

Ako nijedan uredjaj ovde ne radi rutiranje i nema nat-a, sasvim je normalno da ima problema.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.air.tehnicom.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: jedan drugom zaustavljaju protok30.12.2004. u 19:54 - pre 235 meseci
Pazi ovako,kada se komp u firmi konektuje ja imam solidan net (preko proxy-ja) i obrnuto, to je OK, ali kada se ja konektujem kuci a dole, u firmi "neko" dodje ko neume da koristi proxy, on se konektuje na svoje konekciju a meni protok rapidno padne.Ponovna konekcija mi ne uspeva. IP 192.168.......
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: jedan drugom zaustavljaju protok

[ Pregleda: 1878 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.