Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavanje Grub-a

[es] :: Linux :: Podesavanje Grub-a

[ Pregleda: 1898 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

define

Član broj: 41934
Poruke: 288
213.244.197.*



Profil

icon Podesavanje Grub-a06.01.2005. u 17:54 - pre 235 meseci
Ovako situacija je sledeca. Imao sam instaliran windows xp, pa posle instalirao fedoru.
Kada se butuje komp pita me hocu li da ukljucim linux ili xp i ja izaberem sta hocu i to radi kako treba.
Sada sam ubacio jos jedan hdd od 40 gb radi nekih eksperimentisanja u mrezi i instalirao ga na isti komp.
Dakle sada imam 2 hdd-a, na prvom postoje 2 particije jedna za linux a druga za xp, a na drugom disku ima nekoliko particija koje zelim kasnije iskoristiti, a na jednoj od njih se nalazi jos jedan xp.
Pitanje je kako da ja udjem u taj drugim xp kada me grub loader pita samo za linux i za prvi xp.
Ima li sanse da one conf fileove podesim da mogu da butujem i ovaj drugi xp i kako?
i jos nesto kako mogu da vidim koje imam particije na linuxu i da proverim njihov kapacitet?
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Podesavanje Grub-a06.01.2005. u 19:17 - pre 235 meseci
Probaj da u menu.lst ili grub.conf dodaš:
Code:
title Windows XP 2
  map (hd0) (hd1)
  map (hd1) (hd0)
  rootnoverify (hd1,0)
  chainloader +1

Nakon restarta, trebalo bi da imaš i drugi WinXP.

Za rad sa particijama imaš fdisk, cfdisk ili parted.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

define

Član broj: 41934
Poruke: 288
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Podesavanje Grub-a06.01.2005. u 22:59 - pre 235 meseci
evo sta se desilo, cekao sam da dodje odgovor i posto sam prosli put instalirao onaj novi windows sa otkacenim prvim diskom, mislio sam da ga nije upisao u mbr i posle sam reinstalirao novi windows, medjutim sada kada ukljucim komp ne javlja mi se grub bootloader vec odma predje na ucitavanje jednog od windowsa (trenutno imam 2) to je sve ureu, samo je problem sto vise nema boot loadera i ne mogu da ukljucim linux.
Trazio sam na info grub i tu video kako se pravi instalaciona disketa za grub, odradio kako kaze ali kada ukljucim komp sa tom disketom komp mi javlja neku gresku kod ucitavanja gruba.
POMOCCCC

Da pomenem da u kuci imam jos jedan komp na kome takodje ima linux i windows, pa mogu raditi neke sistemse diskete za linux ako to moze ikako pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Podesavanje Grub-a

[ Pregleda: 1898 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.