Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TCP/IP u VB-u?

[es] :: Visual Basic 6 :: TCP/IP u VB-u?

[ Pregleda: 3805 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon TCP/IP u VB-u?26.04.2002. u 22:30 - pre 267 meseci
Citao sam skoro neku knjigu o TCP/IP-u i prilicno mi se svidela. Kontam ja sve ono (od onog sto sam procitao) o zaglavljima paketa i uopste o tome kako to radi ali problem je u tome sto ne znam kako to da primenim. Hocu da kazem kako bih ja mogao da u VB-u napravim TCP/IP paket (mozda cak napravim TextBox pa ga rucno napisem, sve jedno) i da ga posaljem kroz mrezu? Nigde nisam uspeo da nadjem ni slova o tome.
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.16.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: TCP/IP u VB-u?30.04.2002. u 15:55 - pre 267 meseci
Pa nije bas da sam razumeo sta hoces al probacu da ti odgovorim:

1)Ako zelis sam da sklopis paket, tj da sam napisez zaglavlje i njegovo telo, to ce ici malo teze.

2)Ako oces da napise aplikaciju koja komunicira sa ostatkom mreze preko tcp/ip koristi winsock.ocx kontrolu.
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: TCP/IP u VB-u?01.05.2002. u 15:11 - pre 267 meseci
Zapravo zeim i jedno i drugo ali se moje pitanje odnosilo na prvu stvar. Dakle, hteo bih da sam sastvljam pakete (zaglevlje, telo...) i da ih koristim ali nemam blagu predstavu o tome kako.
A sto se winsock kontrole tice, sa njom sam probao pre nekog vremena da uspostavim komunikaciju izmedju dva programa ali mi je prijavljivao neki error (mada se sada ne secam tacno sta je rekao) a i nije preterano bitno vaznije mi je ovo za prevjenje TCP/IP paketa...
 
Odgovor na temu

SEH

Član broj: 2215
Poruke: 94
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: TCP/IP u VB-u?01.05.2002. u 15:54 - pre 267 meseci
Citat:
Shadowed:
Zapravo zeim i jedno i drugo ali se moje pitanje odnosilo na prvu stvar. Dakle, hteo bih da sam sastvljam pakete (zaglevlje, telo...) i da ih koristim ali nemam blagu predstavu o tome kako.
A sto se winsock kontrole tice, sa njom sam probao pre nekog vremena da uspostavim komunikaciju izmedju dva programa ali mi je prijavljivao neki error (mada se sada ne secam tacno sta je rekao) a i nije preterano bitno vaznije mi je ovo za prevjenje TCP/IP paketa...


Trebas koristiti RAW sockete za takvo nesto. Oni su nazalost dostupni samo na winNT, win2k i winXP. za win9x i winMe ti preostaje samo asembler (sorry VB programeri :) Nekako udjes u ring0 ( npr. preko VMM32, callgate, intgate, faultgate, trapgate, preko IRQ-a, ili cak preko API-ja DeviceIOControl ili mijenjanjem CONTEXT-a vlastitog threada!), i onda imas TDI (koji je kernel-level verzija winsocka) i TCP stack za slobodno koristenje. Moja preporuka je da koristis RAW sockete :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: TCP/IP u VB-u?06.05.2002. u 09:52 - pre 267 meseci
OK, ali izgleda nisam bas neki programer u VB-u pa nikad nisam cuo za RAW sokete a za to kako se koriste nisam ni toliko. Ako bi neko mogao bar da mi ukaze na put ka tome...
 
Odgovor na temu

SEH

Član broj: 2215
Poruke: 94
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: TCP/IP u VB-u?06.05.2002. u 14:34 - pre 267 meseci
http://www.29a.host.sk/29a-6/29a-6.204 ->Odavde sam ja ucio :)

http://msdn.microsoft.com/libr...n-us/winsock/wsanxref_8xo2.asp

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;q185726

google!
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: TCP/IP u VB-u?

[ Pregleda: 3805 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.