Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278079 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 17:11 - pre 234 meseci
@commissar:
Ne radim copy+paste osim u nekim ekstremnim slučajevima, i uvek se trudim da napišem nick kako treba. Danas imam temperaturu, prehlađen sam, i veruj mi ovo je prvi put da sam nekome pogrešno napisao nick. Ali, svejedno, opet to nije bila namerna uvreda (ako si to zaista tako shvatio), za razliku od onoga što si ti napisao za greenman-a.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 17:14 - pre 234 meseci
Citat:
commissar: @Mihailo : nemam pojma . Kakav si Ti zakljucak izveo


Zadržaću zaključak za sebe.

Uzgrad, bilo bi dobro da se vratite na temu i raspravljate argumentovano. Tema lagano ide ka katancu. Svi se ponavljaju, još samo fale lične prozivke.
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.vdial.verat.net.



+172 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 17:14 - pre 234 meseci
@greenman : Pitanje nije bilo retoricko , da jeste , napomenuo bih . Samo mi je bilo interesantno da si samo oko trave raspravljao , a pritom nisam imao nameru da Te vredjam .....


[Ovu poruku je menjao commissar dana 20.01.2005. u 18:15 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

greenman
Srem

Član broj: 22777
Poruke: 33
*.neobee.net.

Sajt: www.vutra.org


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 17:15 - pre 234 meseci
Mihailo u pravu si 100%!

@commissar: OK,nije problem.Nisam se ja uvredio nego je malo bezveze bilo pitanje,a znas i sam kakvih ljudi ima.Jos jedan OK!
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 17:29 - pre 234 meseci
Salec, smeta ti miris ganje ?

Meni vise smeta miris duvana... iskreno, pocnu mi oci suziti kad se nadjem u prostoriji gdje se mnogo pusi, sva sreca pa moji ne puse.

Takodje mi smeta kad izadjem navece u kafic i moram da se potucem (desavalo se 2 puta) zbog alkoholizma....Evo pojasnicu sta se desilo:

Dodjemo jedan prijatelj moj najbolji i ja u kafic i naravno normalno sjedimo, popili po pivo i dolazi pijani lik, onako malo krupniji (debeo).
I sad citavo vrijeme gleda u nas a posto ja nisam agresivan tip i ako treniram agresivan sport(kick boks), ignorisao sam ga 100 %.
Nakon nekih pola sata, lik je dosao do stola pored nas, sjeo tu, i gledao citavo vrijeme u nas.

Kad smo izasli iz kafica, krenuli kuci, lik je izasao iza nas, i naravno napao nas je nekom palicom sto je izvukao iz svog auta.
Zasto je to uradio ? Zato sto je bio pijan ko konj i ocigledno imao potrebu da se potuce sa nekim, a i svako ko se ikad napio zna da je pijan covjek = agresivan, nerazuman, itd.

Kad vidis naduvanog covjeka, da dodje sjedne u kafic i trazi sa kim ce da se bije, ja cu staviti ruku na panj...
Kad se napusis nije ti cilj da se bijes, da silujes nekog, da pljackas .... jednostavno se fino osjecas i to je sve..nemas zelju da pravis problem.

Pa mi onda dalje smeta kad vidim Golfa 2 Dizel ispred mene kako izbacuje crni dim na sve strane i moje 'grijanje' to uvlaci i ja moram da udisem to.
I smeta mi 100 stvari jos pored toga, da ne nabrajam sad.

A vi koji pusite i pijete a osudjujete vutru, shame on you. Pravo glasa nemate u opste, trujete i sebe i okolinu i onda imate muda doci ovde i pricati o moralu o cannabisu i o ljudima koji konzumiraju istu, radije se brinite o svom problemu nego sto sirite dezinformacije, ne imenujem nikoga, ko se nadje u ovoj grupi sam, neka, necu precutati nista.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 17:49 - pre 234 meseci
Pijem, al ne pusim i ne duvam i zivot mi je skroz cool. Ne zelim da probam travu, ali imam mnogo drugova i devojaka koji duvaju i uopste mi ne smeta, sto znaci: Svako ima svoj izbor, i zivi i pusti druge da zive.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 17:56 - pre 234 meseci
Najbitnije je da si zadovoljan sa svojim zivotom, ne bitno sta radis.

Neko pije, neko pusi, neko pusi ganju, neko budzi auta, ..

Ali u ovom threadu nije rijec o tome ko je zadovoljan sa cim, nego da li je za legalizaciju/dekriminalizaciju ili ne i da iznese argumente zbog kojih je za tu tvrdnju.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.vdial.verat.net.



+172 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 18:00 - pre 234 meseci
E sad malo o temi :
Citat:
Ako diler ne valja vutru znaci valja pravu drogu.I sta moze da ponudi maloletniku?(kao primer sam uzeo ex,moze biti bilo sta drugo od tih sranja).Znaci ti si sam svojim recima rekao da vutra nije "ulazna droga" a to isto i mi koji smo ZA tvrdimo i zato sam rekao da ces me ubediti da sam 100% u pravu.

Covek je lepo hteo da kaze da legalizacijom trave , ona "nece vise" biti gateway droga (jer ce kao legalna biti nedostupna/manje dostupna klincima i da kao legalna nece biti zanimljiva za "buntovnike" pa ce ovi kretati sa jacim stvarima) , nego ce to biti "sledeca-najmanje-skodljiva droga" . Ja i dalje mislim/verujem da marihuana predstavlja uvod u ozbiljnije drogiranje , ali ne uvek i ne kod svakoga . Ali ako 95% heroinskih ovisnika kaze da je pocelo sa marihuanom , da im njen efekat posle nekog vremena nije bio dovoljan i sl. te da su onda krenuli sa necim jacim , to onda nije nesto za potcenjivanje , niti je slucajnost . Od svih ljudi koje znam , samo za par njih mogu da tvrdim da nikad nista jace od trave nisu probali . A ima ih vec koji su bili i u Lazi , Palmoticevoj ......
Kad se govori o ostavljanju trave (ili o lakoci ostavljanja trave) , svi a priori kazu da lagano mogu bez trave i po par meseci . Nikoga jos nisam ovde cuo da je skroz prekinuo da duva . "A zasto bih prekidao kad mi je lepo" - vec sam vidjao ovakve odgovore , ali molim vas lepo - isto to moze da kaze i neko ko je na 2 grama heroina dnevno :"Mogu ja da iskuliram , ali necu , lepo mi je ovako" , tako da takvi argumenti nemaju neku narocitu tezinu . Jos nesto , kad se govori o alkoholizmu , slusao sam primere ljudi koji imaju i po pola godine i godinu dana apstinencije , ali su i pored toga alkoholicari .
Legalizacija nece doneti nista dobro , osim , mozda kvalitetnije i neprskane trave . Dileri nece nestati (cak i ako neko padne sa travom , ici ce kod sudije za prekrsaje , a bice tretiran kao nakupac koji prodaje npr. kupus mimo tezge) , samo ce legalizovati biznis i smanjiti cene , oni klinci kojima je sada trava neki vid iskazivanja bunta (a znam da je krs klinaca bas iz ovih pobuda pocelo da duva , nemojte mi molim vas reci da izmisljam) ce se popeti na sledeci stepenik . Ista je situacija i sada sa legalnim alkoholom i neleglanom travom . Petnaestogodisnjak koji popije pivo nije takav buntovnik i frajer kao onaj sto duva . Ljudi , shvatite : mi NISMO Holandija niti cemo ikad biti . To je drzava koja je vekovima uredjena , gde sa svaki zakon striktno sprovodi , a mi tek ucimo da budemo takvi . Neophodno je da prodje jos mnogo vremena da bismo mi (ovakvi kakvi smo sad) imali takav nivo svesti kao gradjani razvijenih evropskih zemalja .
Jos nesto : znam krs ljudi koji su spremali ispite na trodonima . Nikoga jos nisam upoznao ko je sposoban da uci naduvan . Sto onda ne bi trodone opet poceli da daju bez ijednog recepta(a ne kao sad , treba ti dupli recept) ?
@ BytEfLUSh : ako greenman ne smatra da ga vredjam pitanjem koje ni slucajno nije bilo uvredljivo , zasto Ti to smatras ?
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

greenman
Srem

Član broj: 22777
Poruke: 33
*.neobee.net.

Sajt: www.vutra.org


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 18:01 - pre 234 meseci
Trenutni rezultati (ako sam dobro prebrojao):

ZA - 23
PROTIV - 10
UZDRZAN - 1

Idemo dalje.

p.s. Evo se naduvale i ove na b92 - Sex i grad :)

@commissar : Molim te da ne tumacis sta je covek hteo da kaze posto ako si dobro procitao i moje i njegove postove moze da se zakljuci da u stvari nije znao sta hoce da kaze.Mnogo je kontradiktoran.I neozbiljan.

Mozda je stvarno 95% ljudi koji koriste heroin zaista pusilo vutru,ali isto tako 90% ljudi koji su pusili (ili i dalje puse) vutru nije na heroinu (vecina ga nije ni probala,recimo ja nisam a ne treba da pricam koliko sam puta imao priliku).Zato prica o "ulaznoj" drogi nema nikakvog,ali nikakvog smisla.A da izjednacis par dimova vutre i 2 grama heroina e to je neozbiljno.

Citat:
Legalizacija nece doneti nista dobro , osim , mozda kvalitetnije i neprskane trave . Dileri nece nestati (cak i ako neko padne sa travom , ici ce kod sudije za prekrsaje , a bice tretiran kao nakupac koji prodaje npr. kupus mimo tezge) , samo ce legalizovati biznis i smanjiti cene , oni klinci kojima je sada trava neki vid iskazivanja bunta (a znam da je krs klinaca bas iz ovih pobuda pocelo da duva , nemojte mi molim vas reci da izmisljam) ce se popeti na sledeci stepenik . Ista je situacija i sada sa legalnim alkoholom i neleglanom travom .


Ovo su sve samo tvoje pretpostavke.Nista ne mozes da dokazes.A zabranu trenutno imamo pa mi reci da li si zadovoljan rezultatima?Jel broj korisnika marihuane i broj narkomana na prihvatljivom nivou?Jel' treba mozda probati neko drugo resenje?Slazem se je da smo mi daleko od Holandije ali ni oni nisu uvek bili tu gde su.Od neceg se mora poceti.Problem treba resavati a ne gurati pod tepih.A ako je tvoj stav da ovde nikad nista nece biti bolje onda ne znam sta da ti kazem.

Citat:
jos nesto : znam krs ljudi koji su spremali ispite na trodonima . Nikoga jos nisam upoznao ko je sposoban da uci naduvan . Sto onda ne bi trodone opet poceli da daju bez ijednog recepta(a ne kao sad , treba ti dupli recept) ?


Iako nemam obicaj da odogovaram na neozbiljna pitanja evo komentar.Zato sto mozes da postanes zavisan.I zato sto,mozda neko moze da uci na trodonu,ali trodon sigurno ne povecava tu sposobnost.I zato sto recimo od trodona posle duze upotrebe pocnu da ispadaju zubi itd.itd.itd.



]

[Ovu poruku je menjao greenman dana 20.01.2005. u 19:29 GMT+1]
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 18:20 - pre 234 meseci
Citat:
svi a priori kazu da lagano mogu bez trave i po par meseci . Nikoga jos nisam ovde cuo da je skroz prekinuo da duva . "A zasto bih prekidao kad mi je lepo" - vec sam vidjao ovakve odgovore , ali molim vas lepo - isto to moze da kaze i neko ko je na 2 grama heroina dnevno :"Mogu ja da iskuliram , ali necu , lepo mi je ovako" , tako da takvi argumenti nemaju neku narocitu tezinu .


Commisar, zasto bi prestao ako mu je fino a ne skodi mu ? I dalje ima curu i dalje ima drustvo i dalje ima posao koji radi dobro, ne zali se niko na njega ? Zasto bi ?

Poredis heroin i travu ? Samo cu da se nasmejem.

Citat:
Covek je lepo hteo da kaze da legalizacijom trave , ona "nece vise" biti gateway droga (jer ce kao legalna biti nedostupna/manje dostupna klincima i da kao legalna nece biti zanimljiva za "buntovnike" pa ce ovi kretati sa jacim stvarima)


Pa sta sad ? Iz ovog sto si rekao ta deca koja hoce da se drogiraju, oni ce se drogirati (to jest poceti sa) travom pa ce preci na ostalo eksere, dop i ostalo, a ako bude trava legalna onda ce poceti sa ekserima pa preci na ostalo ...Mislim, logike nema, jer je njima cilj da predju na jace nesto, tako da je ne bitno ....
Njima nije to sto puse travu, nego to sto se drogiraju, oni hoce da se drogiraju a ne da puse travu... bila ona legalna ili ne oni ce preci na dop, i za takve nema buducnosti, ovo mozda zvuci strogo ali tako je, zao mi je ... heroin i narkomanija je najgora moguca bolest, bar u mojim ocima i to je problem svijetski, razlog ? Ne znam, ja narkomane ne razumjem.
Jedino sto mi moze pasti na pamet je psihicki poremecaj koji je mozda nastao u djetinjstvu(zlostavljanje, maltretiranje, ...?) ili ako neko ima vise informacija nek kaze.

Citat:
Ali ako 95% heroinskih ovisnika kaze da je pocelo sa marihuanom , da im njen efekat posle nekog vremena nije bio dovoljan i sl. te da su onda krenuli sa necim jacim , to onda nije nesto za potcenjivanje , niti je slucajnost .


Kao sto sam rekao, tim ljudima nije bio cilj pusenje trave i uzivanje u travi, kao sto je 'normalnim savjesnim, ozbiljnim' ljudima.
Tim ljudima je cilj bjezanje iz stvarnosti, i kad su vidjeli da marihuana nije to sto traze,nije to sto se govori u javnosti o njoj, presli su na ono sto im je bio cilj. Heroin.
Sto je ponovo potpuno do covjeka, ne do trave.


\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.vdial.verat.net.



+172 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 18:52 - pre 234 meseci
Citat:
Iako nemam obicaj da odogovaram na neozbiljna pitanja evo komentar.Zato sto mozes da postanes zavisan.I zato sto,mozda neko moze da uci na trodonu,ali trodon sigurno ne povecava tu sposobnost.I zato sto recimo od trodona posle duze upotrebe pocnu da ispadaju zubi itd.itd.itd.

To sto su ljudi na trodonima spremali ispite je upravo ono sto ja hocu da ti kazem : nisu oni uzimali neke nenormalne doze , niti su uzimali lek da bi se drogirali , vec iskljucivo u cilju spremanja ispita , a najvise sto znam je neko uzimao su bile 2 kapsule dnevno , i bolju koncentraciju i rezultate ucenju su imali sa lekom nego bez . Sto se zavisnosti tice , trazi u apoteci kutiju trodona , procitaj sta pise na onom papiricu unutra , ako te mrzi , ja cu ti reci , pise da kod terapijske upotrebe tramadola nije zabelezen slucaj stvaranja navike/zavisnosti , ali npr. kod fenobarbitona mozes videti da na papiricu pise da taj lek stvara i toleranciju i zavisnost cak i u terapijskim dozama . To za ispadanje zuba mi nije poznato , ali mislim da ne zavisi iskljucivo od trodona . Primer osoba kojima ispadaju zubi , a koji ti navodis nije dovoljno dobar , jer do ispadanja zuba nije doslo direktno usled uzimanja trodona , niti cak heroina . U pitanju su propratni efekti : losa ishrana , manjak C vtamina usled cega nastaje skorbut ..... I jos nesto , i sam znas da niko od tih likova nije koristio samo trodone , vec ih je koristio onda kad nije imao za dop ....
@littleboy : Ne poredim heroin i travu . Radi se o tome da ne uzimam za ozbiljno argument "mogu ja da prestanem kad hocu , ali ne zelim" jer iz takve izjave ja ne sticem utisak da osoba to zaista i moze , zato sam namerno napravio tako drasticno poredjenje , ali ne trave i heroina , vec izjave korisnika jedne i slicne izjave korisnika druge supstance .
P.S. : commissar (2 "M" 2 "S")

[Ovu poruku je menjao commissar dana 20.01.2005. u 19:57 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

greenman
Srem

Član broj: 22777
Poruke: 33
*.neobee.net.

Sajt: www.vutra.org


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 18:56 - pre 234 meseci
Ma daj bre kakvi trodoni.Trodon za koncentraciju?Cccc svasta cu jos da cujem.I uostalom odakle tebi papiric iz trodona,mene ne mrzi da pogledam ali ja to u zivotu u rukama drzao nisam.Pise i na tarabi p...a pa nije.U terapijskim dozama mozda i ne stvara zavisnost ali ti si spomenuo slobodnu prodaju bez recepta.Ajde vise da se lepo dogovori svako sa samim sobom sta prica ovako vise nema smisla.Ma ti si bre neki tabletoman pa zato mrzis vutru :)) (ovo je naravno shala)

p.s. znam dvoje ljudi kojima su se zubi poprilicno rasklimatali usled uzimanja kojekakvih tableta (ponajvise trodona).

Uostalom kakve veze ima trodon sa legalizacijom vutre?!?!
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.vdial.verat.net.



+172 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 19:07 - pre 234 meseci
Pise i na tarabi ..... Sjajno . Znaci supstanca je legalna i klinicki testirana i sluzi kao lek , a uz nju dobijes i papiric (koji uzgred nije pisao neki salabajzer onako odokativno , vec tim farmaceuta , koji je na takav zakljucak dosao klinickim ispitivanjem leka) na kojem pise da terapijskim koriscenjem lek ne stvara zavisnost nema po tebi ama bas nikakvu tezinu ?!?!?!
Ali zato kad neko kaze (ne citiram nikoga) "ja duvam decenijama svaki dan i nikakvu zavisnost ne osecam i mogu da prestanem kad pozelim" ima ?!?!?
Pobogu .......
P.S. Naveo sam primer fenobarbitona gde se izricito kaze da i terapijske doze ovog leka izazivaju toleranicju i zavisnost , a ima jos krs takvih primera .
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

greenman
Srem

Član broj: 22777
Poruke: 33
*.neobee.net.

Sajt: www.vutra.org


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 19:17 - pre 234 meseci
Ma sta mene briga za trodon.Uopste ne razumem zasto ga spominjes.Pa covece bre sta ti pricas?Rekao si u terapijske svrhe i ja kazem da je to mozda i tako(mada ne verujem u potpunosti,jer sta ako terapija traje godinu dana??).Kapiras?A tvoj je "predlog" da ga treba deliti bez recepta?

Citat:

jos nesto : znam krs ljudi koji su spremali ispite na trodonima . Nikoga jos nisam upoznao ko je sposoban da uci naduvan . Sto onda ne bi trodone opet poceli da daju bez ijednog recepta(a ne kao sad , treba ti dupli recept) ?

jel si ovo ti napisao?

Sto se zavisnosti tice , trazi u apoteci kutiju trodona , procitaj sta pise na onom papiricu unutra , ako te mrzi , ja cu ti reci , pise da kod terapijske upotrebe tramadola nije zabelezen slucaj stvaranja navike/zavisnosti , ali npr. kod fenobarbitona mozes videti da na papiricu pise da taj lek stvara i toleranciju i zavisnost cak i u terapijskim dozama .

a ovo?

I sad mi kazi sta tu pise?

Jos mi samo reci da je trodon sasvim ok i da idem lepo u tri pm.

p.s. Stvarno bre kakva je veza izmedju vutre i trodona?


 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 19:19 - pre 234 meseci
@commissar:
Sta pobogu ?

Ajde bre ako ne znas sta ces da kazes iskuliraj i nemoj reci nista, jer samo se diskreditujes jos vise nego sto vec jesi.

Da, ne stvara zavisnost i mozes da prestanes kad hoces i sta sad ?
Cim ti mozes da dokazes drugacije (mislim, drugacije ne postoji, al ti mislis da postoji pa me interesuje) ?

Ne interesuju me glupava testiranja, koja su tesko kritikovana, radjena na nekim narkomanima sto se sutaju dopom 10 godina, na majmunima i slicno, kao sto nikog ne interesuju jer nisu validna.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 20:56 - pre 234 meseci
Evo jedan interesantan offtopic article, sto sam slucajno nasao, na zalost na engleskom je.
http://www.alternet.org/story/9257

A najzanimljiviji dio je:
In 1974 researchers learned that THC, the active chemical in marijuana, shrank or destroyed brain tumors in test mice. But the DEA quickly shut down the study and destroyed its results, which were never replicated -- until now.

Mozda neko otkrije za 200 godina da ce bas thc biti kljucan u ulozi unistavanja tumora na mozgu.

Btw, evo jedan zanimljiv sajt (na srpskom) o manipulaciji medija:
http://www.pentagonstrike.co.uk/pentagon_sc.htm

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 21:11 - pre 234 meseci
@commissar,

Kad se vec bavimo farmacijom - trodon 100mg (2 tablete) je sasvim dovoljan da se neko bez tolerancije i normalnom jetrom prilicno euforicno "uradi" jer njegov m1-metabolit ima opijatsko dejstvo (samim tim postoji i opasnost da mu se "dopadne" vise nego sto treba) - a povecanje sposobnosti ucenja verovatno dolazi zbog njegovog primarnog efekta na mehanizam serotoninske apsorpcije (ili kako se vec kaze) - ali svejedno ta informacija iz papira u kutiji potice iz prvih komercijalnih (nemackih verovatno) testiranja ali danas postoje vrlo drugaciji kontradiktorni rezultati, pogotovu u USA - kod odredjene grupe pacijenata (ne samo narkica) izaziva zavisnost morfinskog tipa i u terapeutskim dozama, ali nije interesantan komanima osim kao poslednje resenje, jer mu treba dosta vremena da postane aktivan niti je uopste jaci ako se "sprica"- zbog cega i nije od strane UN strpan u listu opasnih kontrolisanih opijata sto bi znacilo i obaveznu kontrolu svuda u UN zemljama bez pogovora.

To je ono sto sam pominjao na kraju - o kontroli necega se prvenstveno odlucuje na osnovu vrlo merljivih rezultata na trzistu i povratnih podataka od strane ekspertske medicinske zajednice, a ne na osnovu politicke kampanje (vazno za kasniji deo mog posta) i price zaludelih ekstremnih politicara.

Dakle, kod trodona si imao istrazivanje u nekoliko zemalja - i u DE i u USA je u prvim testovima potvrdjeno da lek (tj. nejgov metabolit) nedvosmisleno deluje kao m-opijat posle nekog vremena, ali je njegova zloupotreba posle odobrenja i pustanja u prodaju vrlo mala (ogranicena na teske narkomane - kasnije su ovi rezultati dovedeni u pitanje, no nebitno) i nikad nije predstavljao neki veci problem za drustvo - osim u siromasnim u unistenim zemljama tipa Srbije i sl... gde je i strozije kontrolsan lokalnim (ne UN) zakonima. Stoga, je u vecini zemalja to jaci analgetik koji se dobija uz recept i kraj price .

Takodje je nedvosmisleno utvrdjeno da izaziva epilepticne napade - i to niko ne spori.

Zasto ovo pricam? Zato sto kod trave tih ispitivanja upravo nikad nije bilo dok je bila legalna, a sada rezultati tih ispitivanja pobijaju razloge za njenu zabranu - na onoj drugoj temi sam postovao link kako je isao proces zabrane trave - i sta je bila pozadina iza toga.

Dakle, trava je zabranjena zbog politickog agit-propa - dakle, bez kontrolisanog klinickog testiranja (danas u kontrolisanim testovima je dokazano suprotno od tog PR-a), bez rezultata analize potencijalne zloupotrebe na trzistu, bez nedvosmisleno utvrdjene opasnosti po ljudsko zdravlje - samo na osnovu ideologije americke daleke desnice koja je bila neprikosnovena u to vreme, i njihove potrebe da se u odredjenom momentu nesto "osudi" i proglasi za "opasnost po drustvo" - kako bi oni imali to drustvo od cega da spasavaju (i drze u panicnom strahu) - svojom verom i prilicno konzervativnim ubedjenjima. Ostatak sveta je naravno to morao da prihvati, kako bi bili politicki korektni - a svi znamo kako je svet tada funkcionisao.

Sto se mene licno tice - mene briga da li su trava, trodon, dop, cigare i sl... legalni ili ne, zdravi ili ne, ili da li se za njihovu upotrebu sece glava ili robija 100 god - ja svakako robijati necu, ali mi samo jako smeta kada se koriste dvostruki arsini i kada se za donosenje zakona ne koristi razum i naucne cinjenice vec vera i politicki PR - nekako sam licno alergican na to i to vazi za bilo koju oblast zivota i drustva... ne znam zasto, mozda zato sto sam mladost proveo u Srbiji gde se vecinom zakljucci i sudovi donose na osnovu uverenja, ubedjenja ili "osecaja u stomaku" a ne na osnovu naucnog metoda.

Citat:

p.s. Stvarno bre kakva je veza izmedju vutre i trodona?


psihoaktivnost? ;-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 20.01.2005. u 21:39 - pre 234 meseci
Citat:
salecMarihuana je u tom lancu vise nesto kao granica - test lojalnosti i postovanja zakona.


Konacno da odgovorim i salec-u a mislim da sam i ukapirao njegov stav.

Dakle, ako nisam pogresio, salec ima vrlo pragmatican stav da ono sto je ilegalizovano, a nije dokazano da je zdravo - ne treba da bude vraceno u legalno. I to je sasvim OK stav - ne slazem se sa njim (objasnicu zasto posle) u ovom konkretnom slucaju, doduse, ali mislim da je stav vrlo racionalan i da ima smisla.

Prvo, quote - ti si u ovom slucaju napravio poredak stvari "lepak, alkohol <granica> trava ... pa onda dalje...

Medjutim, taj poredak koji ti navodis je nastao pukom zabranom i logicna je posledica zabrane - ne vidim kako on moze biti validan u diskusiji da li trava "gateway" ili ne, kada je sama zajednica konzervativaca ucinila da ona bude gateway - silom zakona/

Postavlja se pitanje - sta ako su razlozi koji su navedeni za zabranu trave netacni i, u isto vreme, steta od zabrane trave moze da se kvantifikuje i da se utvrdi da je ona mnogo manja ako je trava dekriminalizovana.

Ne kazem da je ono drugo apsolutna istina koja vazi svuda (za Holandiju je sigurno tacno - postoje relevantni statisticki podaci) - vec te samo teram da se zamislis -- dakle, imamo jednu laznu tvrdnju koja je iskoriscena za zabranu supstance (dakle - podvalu), i danasnju cost/benefit analizu da je nesto vise stetno ilegalno, nego kad je legalno (u odredjenim zemljama)

Po tebi to i dalje nije dovoljan razlog da se regulativa promeni, ili bar preispita, bar negde?

Ti, dakle, dopustas da drzava, tj. svi njeni stanovnici placaju greske proslosti kroz izdrzavanje nenasilnih zatvorenika, gubitak u produktivnosti drustva i povecane prihode organizovanom kriminalu - a da, u isto vreme, odrzavaju sistem neistine implementiran u zakon - i da je uradjen medicinski falsifikat i da se on precutno tolerise?!

Primeti da me licno bas briga da li je trava "zdrava" ili "beskorisna" niti da li je nepravda sto je ona ilegalna a mnogo gore supstance (cigarete) jesu - mene iskljucivo zanima korist i cena za celokupno drustvo (zajednicu ljudi) u slucaju a) da je ilegalna i b) da je dekriminalizovana - nista vise.

Zbog toga je moj stav da u razvijenom drustvu drakonskoj zabrani trave sa neprimerenim kaznama nema mesta.

Evo ja prvi necu da placam porez od svoje plate da bi gomila zatvorenika zbog minornih prekrsaja sa nekim korovom blejali po zatvorima - umesto da privredjuju i budu produktivne jedinke (o njihovoj licnoj sreci/braku necu ni da govorim). Takodje ne zelim da se organizovani kriminal finanisra od polu socijalno-prihvacenih "commodities" kakva je trava.

Izvini, reci ces da ce organizovani kriminal uvek naci nacin da se preshalta na nesto drugo - apsolutno tacno, ali ja zelim da im se upravo potpuno smanji prostor za manevar i prodaju i da se ogranice samo na najopasnije stvari - zasto im dati "commodity" bukvalno klase cigareta koji se prodaje u tonama i koji im omogucava da ljude vrlo lako navuku na nesto teze onda kad su ostvarili kontakt sa njima - samo zato sto neko u nesto tupavo veruje... beh.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

crazygirl
vanja tripkovic
palanka

Član broj: 44550
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 21.01.2005. u 00:22 - pre 234 meseci
licni izbor:ne
nemam nista protiv onih koji je koriste,mada mislim da postoje mnogo bolje stvari za opustanje i manje stetnije...jedino mi smeta,zapravo vise nervira,kada je neko skoro svaki dan na travi jer gubi sebe...NE TREBA PRETERIVATI...jer to uglavnom vodi dalje i dalje,dublje i dublje...slazem se sa tim da je bolje da izadjes i napusis se nego napijes,naravno ako si agresivan...meni je alkohol ok,takodje ne previse...
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 21.01.2005. u 01:03 - pre 234 meseci
Citat:
crazygirl: licni izbor:ne
nemam nista protiv onih koji je koriste,mada mislim da postoje mnogo bolje stvari za opustanje i manje stetnije....


Hm, samo jedno pitanje, koje su to bolje stvari za opustanje ?
Ima mnogo vrsta 'opustanja' i razloga zasto ti je potrebno opustanje.

A pored toga, opustanje je jedno od pojava koja se desavaju u toku konzumiranju trave... Tako da ljudi koji puse travu ne traze obavezno opustanje, to jest, to im nije glavni razlog, a nekom i jeste..


\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278079 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.