Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278022 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.vdial.verat.net.



+172 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 21.01.2005. u 01:41 - pre 234 meseci
@Ivan Dimkovic : kad sam rekao "dve kapsule dnevno" nisam mislio na dve kapsule uzete odjednom , vec na 1+1 (e sad ne znam tacno u kojim razmacima , mozda na 12 sati) , izvinjavam se sto nisam to i naglasio . Usput , naglasio sam da je to bila i najveca doza ovog leka uzeta u cilju poboljsanja koncentracije . U cilju "radjenja" najmanja (meni poznata) doza su bile 4 kapsule , 200 mg (uzete odjednom) .
Sto se tice izazivanja epi napada , to svi znamo da je tacno (to smo u drugoj temi vec pominjali) .
@littleboy : istrazivanja vrsena na lekovima nisu validna , ali istrazivanja koja su vrsena na travi i ukazuju na neke lekovite mogucnosti iste jesu ?
Dvostruki arsini ?
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 21.01.2005. u 10:05 - pre 234 meseci
@Commissar
Kakvim lekovima ?
Mene nije briga sta ce biti sa trodonima, metadonima, ili ne znam ni ja s cim i kakvim lekovima... zato ne znam sta spominjes lekove non stop kad ovde nije rijec o trodonima...

Rekao sam da 90 % istrazivanja vrsena na marihuani nisu validna i americka vlada ih falsifikuje vec desetljecima...
Kao sto i mediji prikazuju ono sto im drzava kaze, sto se videlo iz onog pentagon linka sto sam dao iznad.

A kako su zatajili da THC pozitivno utice na mozak(kao sto pise u linku koji sam gore dao) koji je zarazen tumorom .. mogli su zatajiti tako jos 100 stvari...a i organizacije poput norml.org se bore upravo protiv toga.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 21.01.2005. u 10:20 - pre 234 meseci
Boga mi ja ni ne znam za neka novija falsifikovana dela medicinskog sveta u vezi sa travom - vecina njih su prilicno korektna i mislim da potpuno tacno oslikavaju pravo stanje stvari - daleko drugacije nego "izvestaji komisija" od pre 50 godina.

Problem je sto se javnost odavno polarisala i "nece ni da cuje" o necemu o cemu vec ima izgradjeno misljenje.

Kada bi rec "trava" zamenili sa, recimo, "poli-benzo-tandaramandaradrinol" i napisali "Na kontrolisanim testovima se pokazalo da su tvrdnje o stetnosti poli-benzo-tandaramandaradrinola pogresne i da je efekat poli-benzo-tandaramandaradrinola na aktivnost CNS takav i takav, njegov potencijal za zloupotrebu je nizak, takav i takav" - niko ne bi obratio paznju niti bi se mesao u posao, jer se u to ne razume niti ima formirano misljenje o toj supstanci iz filmova, novina, prica komsija... i svi bi ziveli kako treba. Novinarima i politicarima to ne bi gradilo karijere, a ovi drugi bi samo mrzovoljno potpisali zakone u kojima su zakaceni rezultati istrazivanja.

E, sad, posto je u pitanju ne poli-benzo-tandaramandaradrinol, vec supstanca koja je idealni politicki tool - onda nista od racija, i svi se nesto polarisu, izigravaju strucnjake za medicinu, zavisnost, i sl... :(

Citat:

Sto se tice izazivanja epi napada , to svi znamo da je tacno (to smo u drugoj temi vec pominjali) .


Pa da, ali vidis - kako je to lepo utvrdjeno sa sve procentima, ciframa i pozadini testova, svaki efekat tramadola je eksperimentalno dokazan (jedino nije do kraja utvrdjen mehanizam delovanja primarne hemikalije) i ja ne znam ni jednu iole upucenu osobu koja te rezultate spori.

Kad je trava u pitanju, medicinski rezultati na testovima kompatibilnim sa testovima svake druge supstance se ignorisu (da, postoje), a svi se politicki polarisu zato sto je rec "trava" i njena pojava predmet politicara, TV-a, holivuda i svih slicnih...

Pa jbt - neki konzervativac u Montani, Ajdaho-u, nekoj od Dakota i sl... kad vidi "gangsta rap" na TV-u kako promovisu pusenje zbunja reci ce da je trava pogubna po ljudski organizam jer, eto, i crnja je pusi i treba eliminisati i crnju i travu i gangsta rap alltogether...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 21.01.2005. u 10:57 - pre 234 meseci
A i razlozi tih falsifikovanja su (ako istiniti) uzasni.

Postoje teorije da je ilegalizovana kad su meksikanci dosli u ameriku i radili za male pare, pa kad je dosla velika depresija nije bilo bas posla za bijelce, vecinu, i onda su politicari da bi zadovoljili iste propagirali lazi da su meksikanci najveci kriminalci(i ako u policijskim izvjestajima nije to stojalo, nego je bilo obrnuto) tako da su okrivili travu za to, jer su je oni prvi pusili tada, kao sto su kinezi opium.

Mada prije toga je to uradjeno za kineze(opium), pa onda za crnce(kokain) i napokon za meksikance(trava).

Takodje bilo je smjesnih izjava poput da je "crnac na kokainu jak kao 4 policajca".
Sto je najgore, javnost je vjerovala tim izjavama.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

greenman
Srem

Član broj: 22777
Poruke: 33
*.neobee.net.

Sajt: www.vutra.org


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 21.01.2005. u 16:30 - pre 234 meseci
Evo nekoliko korisnih linkova za informisanje :

http://www.mpp.org/prohfact.html

http://www.mpp.org/common_q.html

http://www.mpp.org/science.html

http://www.mpp.org/adolescents.html

Copyright 1999 by the National Academy of Sciences (ISBN 0-309-07155-0)



http://www.jackherer.com



[Ovu poruku je menjao greenman dana 21.01.2005. u 21:57 GMT+1]
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 21.01.2005. u 17:23 - pre 234 meseci
Citat:
Decriminalization saves a tremendous amount in enforcement costs. California saves $100 million per year.

Sjajno l;)

Btw, Greenman, ovaj link sam vec davao prije al evo ponovo:
http://www.faqs.org/faqs/drugs/hemp-marijuana/

Vrijedi procitati, bar od dijela zbog cega je marihuana ilegalna pa na dalje.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 21.01.2005. u 17:30 - pre 234 meseci
Ma ljudi, Erowid je zakon...
http://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis.shtml

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 22.01.2005. u 02:06 - pre 234 meseci
Što je manje stvari zabranjeno to bolje.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
0

crazygirl
vanja tripkovic
palanka

Član broj: 44550
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 23.01.2005. u 01:58 - pre 234 meseci
pa upravu si ne uzimaju svi zbog opustanja,al to mi je prvo palo napamet mada ima jos gomila razloga...al eto:bavljenje nekom umetnoscu,sportom...mada mislim da vecina sebi u glavi zamisli kakav hoce da bude kad se uduva i toliko si to forsira u glavi da to i bude..."sve je to u tvojoj glavi"...:)vecina hoce da pobegne u lepsi svet daleko od problema pa su zato tako happy...lepo je to ponekad...:)a onima koji probaju samo iz radoznalosti ne zeleci nista cesto ne deluje...bar su meni tako rekli...a sta mislis da li je ljudi konzumiraju da bi pobegli od problema i svakodnevice ili je u pitanju nesto drugo?ovako iz tvog iskustva...
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 23.01.2005. u 03:41 - pre 234 meseci
@Crazygirl:

Hm, cisto sumnjam da bjeze u drugi svijet sa travom, mislim bar ljudi koje ja poznajem, a poznajem ih prilicno mnogo, ne koriste istu u te svrhe.

Citat:
a onima koji probaju samo iz radoznalosti ne zeleci nista cesto ne deluje...bar su meni tako rekli


Ne, nije tacno.... ovo je dezinformacija.
Ti koji probaju iz radoznalosti takodje i prvi put puse naravno, u suprotnom se ne bi zvalo 'probavanje'.
Video sam dosta ljudi koji su 'probavali'(prvi put pusili) travu, reakcije su razlicite.
Kod nekih je bila reakcija nakon sto su povukli dva tri dima, "sta je ovo .... nije mi nista?!?!?"
To je vjerovatno bila poslijedica punjenja glave glupostima...droga je droga, pa su ocekivali da ce da 'lete' ili sta vec.

Uglavnom, djeluje na svakog, na jedan ili drugi nacin ... sve zavisi kako ti u glavi to 'interpretiras'.

Citat:
a sta mislis da li je ljudi konzumiraju da bi pobegli od problema i svakodnevice ili je u pitanju nesto drugo?ovako iz tvog iskustva...


Iz mog iskustva, ne znam nikog da pusi zbog problema u svakodnevnici.
Meni licno cak koristenje bilo kakve droge dok imas problem, ukljucujuci i alkohol, je cudno i ne svidja mi se pomisao da tad nisam 100 % pri sebi.

Pusi se iz drugih razloga, euforije, na drugi nacin vidis stvari. (mislim ne haluciniras, nego drugacije ih interpretiras u glavi, cijenis humor vise, muziku ...itd. da ne nabrajam sad efekte.)
Takodje znam ljude raznih dobi sto puse, od 15 godina pa do 40 .. i ako ima sigurno i stariji, ali ne druzim se sa njima pa ne znam l;)

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

crazygirl
vanja tripkovic
palanka

Član broj: 44550
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 23.01.2005. u 19:51 - pre 234 meseci
Pusi se iz drugih razloga, euforije, na drugi nacin vidis stvari.

pa da postajes osecajniji i bolje zapazas neke stvari,to je ok...ali da li je gledajuci na taj nacin sve jasnije,zanimljivije...?i da li mozes da nastavis gledati stvari tako kad nisi napusen?

pa dobro to je sve relativno od osobe do osobe...

ti moras imati nesto skriveno u sebi,nesto sto drzis u svojoj glavi i ne zelis da to drugi znaju,a to su uglavnom stvari i dogadjaji iz detinjstva,i naravno ako je malo slabija komunikacija izmedju roditelja i deteta,ti to potiskujes-a to je bezanje od problema...a onda naidjes na nesto sto te cini otvorenijim,komunikativnijim,nesto sto ce tom dogadjaju-problemu dati neku drugu sliku,bice ti smesno i to vise nece biti problem ali zato kad efekat prodje problem i dalje stoji skriven u tebi i ceka da ga resis...pa ti onda kontas tamo mi je bilo bolje tog problema nije bilo ma odo da smotam koju...

e sad ako je problem mali neces cesto pusit nego tek toliko da se prisetis kako bi to bilo lepo da ga nema a ako je velik stvarnost ti se vise uopste ne svidja...a onda dolazi puno pusenja,pa tablete,pa puno tableta i tako...

a onda dodje zacarani krug...

mislim ne znam sta je kod tebe u pitanju i kolko cesto pusis ali zapitaj se zasto zelis stvari da gledas na drugi nacin,zasto ti nebi bile super onakve kakve stvarno jesu...
mislim jeste da droga pojacava kreativnost,pa su mnogi umetnici bili veoma high kad su stvarali svoja dela...ali da li su to oni??znaci on je bio kreativan jer se drogiro...zato vise cenim one ljude koji su napisali knjigu,pesmu il vec sta pri cistoj svesti a o svom problemu i suocavanju sa njim,mnogo je realnije...i korisnije...

evo ti euforija:
glumljenje u nekoj predstavi,nastup na takmicenju i slicno daju jak adrenalin koji je kazu poput droge samo mnogo bolje i korisnije...budes mnogo srecniji iskreniji a i samopouzdanje ti poraste...naravno uz to moras imati podrsku pre svega roditelja ili prijatelja koji ce ti ako zabrljas reci nije strasno pa ti isprica nesto sto puta gore sto se njemu desilo...




 
0

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 23.01.2005. u 21:44 - pre 234 meseci
Citat:
Ti koji probaju iz radoznalosti takodje i prvi put puse naravno, u suprotnom se ne bi zvalo 'probavanje'.
Video sam dosta ljudi koji su 'probavali'(prvi put pusili) travu, reakcije su razlicite.
Kod nekih je bila reakcija nakon sto su povukli dva tri dima, "sta je ovo .... nije mi nista?!?!?"


He da ovo je standardan trip. Jos nisam streo sobu koja misli da se iz prve uradila. To znaju samo oni sa strane : )
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 23.01.2005. u 23:18 - pre 234 meseci
@Crazygirl:
Jedna rijec. Zabava.

Isto kao kad izadjes Subotom sa drustvom i popijes malo, samo sto ovde ne pijes nego pusis i to je to.

Kao sto sam ti rekao ne znam za bjezanje od problema, nisam jos sreo nekog da pusi iz tog razloga.


\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

greenman
Srem

Član broj: 22777
Poruke: 33
*.neobee.net.

Sajt: www.vutra.org


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 24.01.2005. u 13:55 - pre 234 meseci
Citat:
crazygirl: sad ako je problem mali neces cesto pusit nego tek toliko da se prisetis kako bi to bilo lepo da ga nema a ako je velik stvarnost ti se vise uopste ne svidja...a onda dolazi puno pusenja,pa tablete,pa puno tableta i tako...


Pa nije to bas tako.Mozda pretpostavljas da jeste ali veruj da gresis.Poneki slucaj mozda postoji,ali u velikoj vecini slucajeva nije tako.Ako begom od stvarnosti podrazumevas opustanje,kuliranje,zabavu onda moze i to da se prihvati.U sustini vutra nije beg od stvarnosti.Inace i sto se tice kolicine,to sto mislis dolazi puno pusenja,pa jos vise i tako ni to bas nije tacno.Ja recimo pusim vutru vec 10 godina i ako mi verujes kolicinski mi je pre trebalo mnogo vise nego sad.U pitanju je kontanje a i kvalitet.Sad da bi se dobro navario treba mi recimo otprilike 0,5 - 1 gr vutre (1/2 - 1 jointa).A pre je to bilo bar dva tri puta vise.Naravno moze kolicina da varira od coveka do coveka,ali ne znacajno.A i ne postoji,bar koliko sam ja primetio,klasicna tolerancija tj. da mi treba non-stop vise i vise.Znaci ako je vutra dobra treba ti malo,ako je losa malo vise i to je to.Jos nisam sreo nekog ko recimo sprzi 10-20 grama dnevno.To je malo verovatno.Zato sam i pokrenuo ovu temu da bi se ljudi upoznali sa materijom,posto se desava da nemaju bas tacne informacije,nego svoj stav formiraju na osnovu predrasuda i poluistina.

Pozdrav
 
0

kobas tad




Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 24.01.2005. u 19:14 - pre 234 meseci
ja se lik slazem s tobom i svidja mi se tvoje misljenje da sve droge sveta treba legalizovati (i oporezovati ) .tako da se mladi jadni napacedni neskrivaju po stekovima i po zimi i da ih majmuni(zandari) jure ko najgore ,da svako gajbi moze da se bode a ne deca po parkovima da se sakate MISLIM STVARNO NIJE U REDU
 
0

greenman
Srem

Član broj: 22777
Poruke: 33
*.neobee.net.

Sajt: www.vutra.org


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 24.01.2005. u 20:12 - pre 234 meseci
Ja ne mislim da sve droge sveta treba legalizovati.Nadam se da ne mislis na mene.
 
0

crazygirl
vanja tripkovic
palanka

Član broj: 44550
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 24.01.2005. u 20:50 - pre 234 meseci
zar ja tako nejasno pricam??(to mi cesto kazu)

puno pusenja=cesce pusenje,u smislu vise puta nedeljno ili mesecno ili na dan...

beg od stvarnosti=doziveti svet i sebe drugacije,bolje(neko je vec napomenuo da si komunikativniji,veseliji i sl...)ali samo na odredjeno vreme...

to sto se tice kolicine i kvaliteta je relativno i o tome nemam sta rec...

pa dobo,znaci ti imas malih problema sa sobom(recimo:inace si zatvoren a zelis da budes otvoren i sl.) koje svi imamo ali si ti izabrao ovaj put da ga se "resis"...ja recimo cesto jedem slatko,to me opusta,i ne znam kako ali postanem sama sebi zanimljivija...ali sam skontala da cu imat 100 kila ako ne smanjim,pa sam pre nego sto uzmem sela i razmislila sta nije ok...tako ces ti imati neke posledice na mozgu(necu da nagadjam sta jer ces rec da je dezinformacija)ali posledice ces imati ili imas...

informacije sam skupila druzeci se sa ljudima koji konzumiraju:travu i eksere...a o heroinu sam samo nacula pa o tome i ne pricam...veruj mi posmatranje 20 ljudi za 2 godine,razgovori i moj trud nisu dezinfomacije...

nemam predrasude i ne volim kada ljudi kazu on je kreten drogira se...ja samo hocu da kazem da ljudi puse zbog nekih licnih problemcica ili problema...sto su mi i sami neki pre neki posle priznali...

i zelim da naglasim da nikome ne pametujem jer ni ja to ne volim nego me to zanima...
ja ne zelim da sudim nego da cujem priznanje...

sad kad znas moju definiciju bega od stvarnosti odgovori mi na ono prvo pitanje iz prosle poruke...:

pa da postajes osecajniji i bolje zapazas neke stvari,to je ok...ali da li je gledajuci na taj nacin sve jasnije,zanimljivije...?i da li mozes da nastavis gledati stvari tako kad nisi napusen?

da li si probao ekser?


 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 24.01.2005. u 23:34 - pre 234 meseci
Citat:
pa dobo,znaci ti imas malih problema sa sobom(recimo:inace si zatvoren a zelis da budes otvoren i sl.) koje svi imamo ali si ti izabrao ovaj put da ga se "resis"...ja recimo cesto jedem slatko,to me opusta,i ne znam kako ali postanem sama sebi zanimljivija...ali sam skontala da cu imat 100 kila ako ne smanjim,pa sam pre nego sto uzmem sela i razmislila sta nije ok...tako ces ti imati neke posledice na mozgu(necu da nagadjam sta jer ces rec da je dezinformacija)ali posledice ces imati ili imas...


Pa nagadjas da ce imati neko poslijedice na mozgu, jer za to dokaza ne postoji, osim onih od prije 50 godina, sto se svako slozio da su falcifikovani, cak sta vise, test koji je uradjen 2000(?), postovao sam link na stranici prije, potvrdjuje da THC smanjuje/unistava tumor na mozgu, so....

Citat:
informacije sam skupila druzeci se sa ljudima koji konzumiraju:travu i eksere...a o heroinu sam samo nacula pa o tome i ne pricam...veruj mi posmatranje 20 ljudi za 2 godine,razgovori i moj trud nisu dezinfomacije...


To sto ti vidis i cujes ne mora da bude tako, tako da se ne mozes mjeriti sa nekim ko je pusi ako ti kaze drugacije, a vjeruj mi sumnjam da ovde ko ima razloga da izmislja i da laze.

Citat:
nemam predrasude i ne volim kada ljudi kazu on je kreten drogira se...ja samo hocu da kazem da ljudi puse zbog nekih licnih problemcica ili problema...sto su mi i sami neki pre neki posle priznali...


Znaci svi koji izadju subotom i piju sa drustvom imaju problema i zbog toga piju ?
To ti dodje na isto, neko bira da pije, neko bira da pusi.. a vecina ih nema nikakvih problema, i ti sto piju i ti sto puse, nego rade isto iz zadovoljstva.
Ja _NIKOG_ nisam upozno da pusi zbog problema, a da pije zbog problema, e to jesam.

Citat:
pa da postajes osecajniji i bolje zapazas neke stvari,to je ok...ali da li je gledajuci na taj nacin sve jasnije,zanimljivije...?i da li mozes da nastavis gledati stvari tako kad nisi napusen?


Jeste.
Ne mozes, jer nisi napusen.

To ti pitanje isto dodje da li se mozes osjecati pijan ako nisi pio .. naravno da ne mozes.

Citat:
da li si probao ekser?


Kakve veze imaju ekseri sa ovom temom ?
Nemaju veze ni sa temom, ni sa travom, za ekstazi je dokazano da ne dijeluje pozitivno na covjeka, za travu postoje dokazi da DIJELUJE pozitivno a postoji dokazi da djeluje negativno na respiratorni sistem, na mozak ne postoje.

Ja nisam probao niti namjeravam.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.vdial.verat.net.



+172 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 25.01.2005. u 01:44 - pre 234 meseci
Za THC je receno da kod pacova unistava/umanjuje tumor na mozgu . Za ljude se pretpostavlja , opit nije vrsen , ali smatraju da bi slicnan efekat imao i na ljudima , koji su takodje sisari . Samo da znas da i citostatici unistavaju tumor , ali ........
O extasy-ju je bila emisija na B92 pre par godina . Vrsen je experiment na jednom liku koji ima parkinsonovu bolest , i utvrdjeno je da extasy njemu zaista ublazava simptome bolesti . Lik je to sasvim slucajno provalio , probao je drogu jednom i video da mu se motorika popravila osetno . Nije morao da lomi glavu i da zakljucuje kako je do toga doslo . Ispricao je svom lekaru , i trazio da se na njemu izvrsi ispitivanje . Obavljeno je nekoliko testova , "ekser" je u njegovom slucaju pokazao daleko bolje rezultate nego lekovi koje je do tada primao . Tada se pominjala i mogucnost sireg testiranja takve vrste lekova (na bazi amfetamina) koji imaju totalno drugaciji mehanizam delovanja od standardnih antiparkinsonika . Sad valjda iz ovoga treba zakljuciti da je i "ekser" koristan ?!?!?!
Sto se tice duvanja vikendom , to je po meni OK , isto kao i pice (jedno ili dva) . Ali vidjam ljude koji pominju da duvaju svaki dan , e to vec nije bas najnoramlnije (isto kao i alkohol) . Ali ni to nije strasno . U ocima takvih likova neko ko pije svaki dan (jedno pice i nista vise od toga) i ne napija se je nenormalan , ali onaj ko duva svaki dan je cool . E to je zalosno .
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

crazygirl
vanja tripkovic
palanka

Član broj: 44550
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 25.01.2005. u 02:19 - pre 234 meseci
ni od cokolade nemas psihicke posledice(?)...kazu da cak bolje pamtis(?)...a ja mislim da nije tacno...

pre cu verovati coveku koji me gleda u oci kad prica samnom i sa kojim provodim svaki 3,4 dan nego nekome ko mi preko interneta nesto kaze...nije da ti ne verujem nego samo mi nekako logicno...



"Citat:

nemam predrasude i ne volim kada ljudi kazu on je kreten drogira se...ja samo hocu da kazem da ljudi puse zbog nekih licnih problemcica ili problema...sto su mi i sami neki pre neki posle priznali...


Znaci svi koji izadju subotom i piju sa drustvom imaju problema i zbog toga piju ?
To ti dodje na isto, neko bira da pije, neko bira da pusi.. a vecina ih nema nikakvih problema, i ti sto piju i ti sto puse, nego rade isto iz zadovoljstva.
Ja _NIKOG_ nisam upozno da pusi zbog problema, a da pije zbog problema, e to jesam."

ako izlazi svake subote i napije se-DA,mislim da je bolje pusiti nego piti,jer su ljudi u vecini slucajeva agresivni kad piju...oni koji piju, previse ispoljavaju svoje probleme a oni koji puse, sakrivaju...zato je kombinacija malo uvrnuta...

"To ti pitanje isto dodje da li se mozes osjecati pijan ako nisi pio"
ovo je u fazonu:napad je najbolja odbrana...)

sad bi ja tebi trebala napisati kakve veze alkohol ima sa ovom temom?on koliko ja znam a ispravi me ako gresim,ostecuje mozak,jetru itd. ...i ja ga pijem a pijem ga jer imam problem a problem je sto su me naucili roditelji jer se kod mene posle rucka obavezno pije(umereno) i taj sto neke teme kao sto je naprimer ova mogu mnogo bolje da argumentujem i odbranim...vidis to su problemcici i ja pijem ponekad isto ko sto ti pusis ponekad...ali ti kazes da je to samo zabava...a ja u to ne verujem...jos uvek...dok me neko ne ubedi u suprotno...a nece...)

izvini ako te nerviram, jer mi se tako cini...to sam te pitala jer me zanimalo...


 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278022 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.