Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijavljeno bacanje čoveka u Savu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14570 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 13:21 - pre 234 meseci
da se ovako nesto desava i u drugim (citaj razvijenijim) zemljama - desava se! mozda i vise racunajuci na veci broj stanovnika i zato nemojte da mi arlaucete ovde Srbija ovo i ono kao da tako nesto moze samo ovde da se desi jerbo se delikvencija pojavljuje samo u zemlji Srbiji sa poremecenim sistemima vrednosti... puni zatvori sirom sveta sto od "domacina" sto od "uvezenih" delikvenata sa raznoraznim kriminalnim deliktima nisu vam dovoljan protivargument?
to sto je ovo ovako odjeknulo je bas zbog toga sto se prvi put desilo kod nas, ili bolje receno prvi put otkriveno... ko zna koliko je "Udavljenih plivaca" "Branka Copica" i dr. iz novinskih naslova, mozda bilo bas bacenih ljudi sa mosta... ovo i nije bas i neka surovost prema onome sto svakodnevno moze da se procita u crnoj hronici Vecernjih novosti... sta vise, bas je i inventivno!
na kraju krajeva, mozda bih i ja "normalan" u nekom afektu uradio slicno... da mi neko recimo otme ili ubije dete, ne bih ga bacio jednom, vec bih ga pet puta bacao sa mosta!
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.beograd-1.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 13:38 - pre 234 meseci
Na zalost sve vise penzionera se odlucuje da prekrati muke tako sto se udavi na Uscu. Penzioneri su jedno vreme skakali kroz prozore solitera,ali u zadnje vreme su "izabrali" Usce. Posto cesto sa devojkom setam tuda primetio sam da tu nema zive duse??? Mislim da bi na tom potezu trebalo razmestiti policajce u civilu,a ceo taj kraj treba "pokriti" kamerama. Tako bi policija imala bar kakvu-takvu evidenciju o tome sta se desava u blizini beogradskih mostova,a snimci bi joj pomogli da se identifikuju pocinioci. Sve beogradske mostove treba "pokriti" kamerama koje bi 24.casa snimale saobracaj i sva desavanja na mostovima,i ispod njih.
Mene je ovaj slucaj bacanja s mosta zaista potresao,a predpostavljam da su pocinioci Romi koje su Albanci deportovali sa Kosova i Metohije u Srbiju i koji se sada bukvalno bore za opstanak.
Istini za volju i Srbijanci zive bedno,i onda uopste ne treba da nas cudi podatak da su redovi pred stranim ambasadama danas duzi nego za vreme Slobine strahovlade.

 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 13:50 - pre 234 meseci
Citat:
Stellanova: A kazi mi kakvu oni svest mogu da imaju kada su rodjeni 1986-1990? Pa odrastali su u sistemu u kome nema pravih vrednosti kao sto su moral, postovanje autoriteta i zakona... Oni ni ne znaju sta te reci znace...

'86-'90? Samo taj period? I na osnovu čega misliš da su samo oni odrastali u sistemu u kome nema pravih vrednosti, itd?
A npr 1984-to godište? ;)
Poremećaji sistema najviše utiču (i najteže posledice ostavljaju) na psihu u fazi najintenzivijeg rasta, učenja i sazrevanja, a to je generalno neko pubertetsko/tinejdžerskog doba. Ne ulazeći u mnogo u detalje (sa prihvatljivom greškom u proceni od 1-2 godine) i poznajući dešavanja u ovoj zemlji, sa parametrima:
- 19 godina kao gornja granica završetka intenzivnog razvoja i početak 'zrelosti' osobe
- 1991. godina kao big bang godina na ovim prostorima (iako je kao što znamo kuvalo neko vreme pre nego je proključalo)
dolazimo do zaključka da je generacija 1972 možda među poslednjim generacijama koja nije rasla u 'sistemu u kome nema pravih vrednosti kao sto su moral, postovanje autoriteta i zakona'. (aka syebanom sistemu)
Iako je sada u zemlji daleko od normalnog, ipak je malo bolje nego pre, te mislim da navedeno 1990. godište ima bolje uslove od 1980-tog, te da je veća šansa da oni budu generacijski 'normalnij' od vas.. :)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 13:58 - pre 234 meseci
Pozdrav,

Citat:
Ivan Dimkovic:

U Srbiji je prosle godine otkriveno da je zena zakopala 4-voro svoje dece tokom nekoliko godina, a komsije preko puta kuce su za sve to znale, kao i celo selo, i nikad im nije palo na pamet da zovu policiju - cak su i novinama to priznali.



Nekad mrzim sebe sto sam toliko lenj da potrazim negde podatke o broju dece u Holandiji pronadjene, "bozjom rukom" pomilovane pre toga.

MyWay, pronasao si godinu pocetka zla i to je tacno, tada su poceli da nestaju stari sistemi vrednosti i uspostavljeni su ovi koje Ivan opisuje.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 14:07 - pre 234 meseci
Citat:
'86-'90? Samo taj period? I na osnovu čega misliš da su samo oni odrastali u sistemu u kome nema pravih vrednosti, itd?


Ne mislim, taj period sam uzeo jer je u prvom izvestaju pisalo da su mladici imali izmedju 15-20 godina.

Citat:
A npr 1984-to godište? ;)


Ovde aludiras na moje goriste? ;)
NIsu svi koji su tada rodjeni (1984-1990) bez sistema vrednosti, on se nestice u okruzenju iskljucivo, najveci deo daje porodica i prijatelji u cijem se drustvu nalazis.

 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.beograd-1.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 14:13 - pre 234 meseci
Nisu svi momci sjebani! Razgovarao sam telefonom sa nekoliko 16.-godisnjaka koji zrelo razmisljaju i moram priznati da su me impresionirali svojom blistavom inteligencijom. U svakoj generaciji ima promasenih likova,ali vise je onih uspesnih ambicioznih mladih ljudi. Na zalost,Srbija je danas crnu rupa Evrope i jedino resenje je ili uvodjenje medjunarodnog protektorata,ili Monarhija.
Mladi momci gledaju sto pre da pobegnu iz ovakve Srbije gledajuci da eskiviraju vojsku.
Ja licno mislim da Srbija ima perspektivu i zato sam izabrao da ostanem ovde iako su svi moji clanovi uze porodice americki drzavljani. S druge strane moji prijatelji tinejdzeri jedva cekaju da zbrisu u tu istu Ameriku kao da u Americi raste novac na drvecu? Oni ne znaju da se u Americi ustaje u 05.casova,znaci u cik zore,a da se radi ceo dan do 22.casa nocu. Amerikanci ne vide sunce jer bukvalno rade po ceo Boziji dan. Ja mislim da je mnogo inteligentnije sesti na terasu kafica "Kalemegdanska terasa" i uzivati u pogledu na usce i panoramu N.Beograda i Zemuna nego se muciti po Americi. Jedva cekam prolece pa da "zauzmem" busiju na terasi mog omiljenog kafica. Amerika-cemerika!
Drugo,Amerika lagano klizi u tehno-fasisticku diktaturu.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 14:14 - pre 234 meseci
Citat:
STELLANOVA: NIsu svi koji su tada rodjeni (1984-1990) bez sistema vrednosti, on se nestice u okruzenju iskljucivo, najveci deo daje porodica i prijatelji u cijem se drustvu nalazis.

Ni ti ni ja nismo govorili da su 'svi koji su tada rodjeni bez sistema vrednosti' već da su 'odrastali u sistemu u kome nema pravih vrednosti, itd'. Razlika je bitna i očigledna.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 14:22 - pre 234 meseci
Pa...bilo je nekih vrednosti ali su one bile dobijane iskljucivo od okruzenja. Porodica, prijatelji itd...tj. od ljudi koji su odrastali u vremenu gde su postojale neke vrednosti.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 14:35 - pre 234 meseci
Citat:
dusty:U drugom plemenu kada krenes u zalazak sunca, predjes rub sveta i ako ne padnes preko nacices jedno veliko pleme koje je pre 200-njak godina pobila domoroce, fotografisala se na brdu od njihovih lobanja a ostatak potrpala u logore, ciji je eufemizam 'rezervat'. E, u tome plemenu bio je jedan covek po imenu Ed Gein. Pravi vizionar od coveka, kome je hobi bio da pravi nameshtaj i odecu od ljudskih posmrtnih ostataka (on bi se obicno potrudio da budu posmrtni), ali, avaj, niko ga nije razumeo. Par decenija kasnije pojavio se njegov naslednik po hobiju, Jeffrey Dahmer. Jeff isto ima vrlo neobican hobi : posto je bio homoseksualac-pedofil, da bi prekratio dosadu voleo je sa vremena na vreme da kidnapuje decake, siluje ih, iskasapi, mesto ostavi u frizideru (domacin covek, nista se ne baca) a lobanju sacuva kao mali suvenir.

Glupo je sto sa ociglednim cinizmom poredis Srbiju sa zemljama od pre 200 godina. Zasto onda ne porediti sa vremenom inkvizicije kada su na trgovima spaljivali vestice?! Ili sa nekim plemenom od pre 5000 godina gde us ljudi ziveli u pecinama?! Mi poredimo nasu zemlju sa ostalima u prezentu. Ako to ne mozes da shvatis....onda stvarno ne znam.

[Izmena Mihailo: lične stvari raspravite privatno]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 15:31 - pre 234 meseci
Citat:
U drugom plemenu kada krenes u zalazak sunca, predjes rub sveta i ako ne padnes preko nacices jedno veliko pleme koje je pre 200-njak godina pobila domoroce, fotografisala se na brdu od njihovih lobanja a ostatak potrpala u logore, ciji je eufemizam 'rezervat'.

Jesi li ovo ti rekao ili neko koristi tvoj nick?!?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.beograd-1.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 15:43 - pre 234 meseci
Ono sto je alarmantno to je porast ubistava medju clanovima porodice. Svaki dan mozemo procitati kako je brat ubio brata iz lovacke puske,ili sin oca,ili sin majku. Beda u kojoj ljudi zive dovodi ih do ludila i bojim se da ako ostanemo da se "koljemo" u "rezervatu" zvanom Srbija bice sve vise i vise ubistava.
Mladi ljudi beze iz zemlje dok su jos normalni!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 16:15 - pre 234 meseci
@dusty
Citat:
Naveo sam primer indijanaca od pre 200. godina i ove sada, samo da ilustrujem koliko davno se prostire 'zapadnjacka' humanost i civilizovanost, za razliku od naseg 'balkanskog primitivizma'.

Ne znam zasto si ga naveo niti me zanima, ali ne moras nikoga da pravis ludim i jos pri tome da glumis mangupa.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 17:05 - pre 234 meseci
Citat:
Poenta je da se Srbija ne razlikuje po takvim slucajevima od ostalih, iako neki vole da Srbiju dizu u nebesa a neki defetisti da je sahranjuju.



Pa da je dizemo u nebesa ne vidim na osnovu cega bismo? A za sahranjivanje jeste po mnogo cemu.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 17:25 - pre 234 meseci
Citat:
dusty: Ali nismo nista ni gori od drugih, samo to neki ne zele da priznaju sebi, vec im je sladje da pljuju (ne kritikuju nego pljuju) po spostvenoj drzavi, a to mi je odvratno.


Meni je pljuvanje po bilo kojoj državi (dakle, generalizovano pljuvanje po nekoj naciji) odvratno, uopšte mi nije bitno da li su u pitanju Ameri, Srbi, Hrvati, Albanci, Šveđani ili bilo koja druga nacija.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 17:32 - pre 234 meseci
Offtopic:
Neko je nekada rekao: Sto ljudi sto cudi.
Jebote, pa mi ljudi ( ES useri ) se gotovo uvek posvadjamo ( posebno na mad zone-u ). Ali dobro tako je. Hvala bogu da to nije prava svadja vec samo malo verbalo prepucavanje.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 17:34 - pre 234 meseci
Citat:
Meni je pljuvanje po bilo kojoj državi (dakle, generalizovano pljuvanje po nekoj naciji) odvratno



Pa ti onda uzivaj u Srbiji ja ne mogu. A to nije pljuvanje vec kritikovanje.

Za sahranjivanje: uzasan standard zivota sto zavisi od mnogo cega da ne nabrajamo ovde. Ko misli da nam je standard na zadovoljavajucem nivou?

Mislim da je ova tema zasluzila jedan katanac
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 17:39 - pre 234 meseci
Polako, polako... Ja sam govorio o pljuvanju, pošto je to dusty spomenuo. Da budemo realni - u ovoj temi nisam primetio da je neko pljuvao Srbiju, video sam samo manje-više konstruktivne kritike na račun mentaliteta koji ovde preovladava (nije generalizacija) a tako nešto se može naći za bukvalno svaku državu u svetu.

Da se nešto treba izmeniti u Srbiji - apsolutno se slažem. Po meni, treba celu društveno/državnu strukturu ponovo izgraditi "od nule". Razlog zašto nismo specifičniji na ovoj temi, dusty, je u pravilniku. Političke diskusije su zabranjene na [es]-u.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 17:46 - pre 234 meseci
Citat:
Polako, polako... Ja sam govorio o pljuvanju, pošto je to dusty spomenuo


Ok, malo sam se zaneo
 
Odgovor na temu

arsa xx
Srdjan Arsic
Beograd

Član broj: 14203
Poruke: 452
195.252.87.*

ICQ: 247217004
Sajt: webdizajn.arsic.biz


Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 17:51 - pre 234 meseci
Kad bolje covek razmisli, dodje do sledecih misli:

Lakse mi da kukam i da okrivljujem drzavu sto sam siromasan i ona je kriva za to!
Lakse mi je to nego da ucim, razmisljam, da se trudim i da radim.

Haha!
Flash komponenta za atraktivan prikaz vesti na sajtu:
www.flash-news-ticker.com
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 17:55 - pre 234 meseci
Jel me može neko uputiti na poruku u ovoj temi gde neko svoje siromaštvo nepravedno svaljuje na državu?
Koliko ja vidim ovde je reč o nasilju, kriminalu i sličnim stvarima koje blate ovu državu.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14570 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.