Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijavljeno bacanje čoveka u Savu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14579 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 18:19 - pre 234 meseci
Citat:
Naravno da svega ima svuda, samo je mnogo bitniji odnos po broju stanovnika...


Naravno, samo crna hronika nije tako crna kao sto neki misle. Naime, u Srbiji se godisnje dogodi oko 100 ubistava, znaci jedva oko 12 na milion stanovnika, od toga verovatno ne vise od 9 pocinjenih vatrenim oruzjem. Ako se malo pro-google-a, mogu se naci sledeci podaci:

- Makedonija 42 ubistva na milion stanovnika vatrenim oruzjem godisnje
- Juznoafricka republika 483 ubistva na milion stanovnika vatrenim oruzjem godisnje
- Italija 12 ubistava vatrenim oruzjem na milion stanovnika godisnje

Takodje, Beograd zaostaje za vodecim svetskim gradovima po broju ubistava, mrzi me sad da trazim, znam da npr. Los Angeles ima oko 70 ubistava godisnje na milion stanovnika. Ne kazem da imamo najslabiji rezultat, evo npr. Japan ima samo 0.3 ubistva vatrenim oruzjem godisnje na milion stanovnika (kod njih vatreno oruzje i nije narocito popularno), hocu da kazem da nismo ni najbolji ni nagori, vec sasvim prosecni.

Na jucerasnju, ne znam ciju bese, primedbu da se poredimo sa plemenima gde je kanibalizam normalna pojava, evo neceg sto je blize savremenom drustvu:
Citat:
FENIKS: Amerikanka Elvira Čarli osuđena je na šest doživotnih kazni zatvora zbog ubistva svoje troje dece. Amerikanka je u januaru prošle godine pucnjevima iz vatrenog oružja usmrtila kćeri Ganelu (11) i Ridel (9) i sina Yerela (10).
Kao motiv za stravičan zločin navela je osvetu suprugu, koji ju je ostavio zbog mlađe žene




Inace, posle moje jucerasnje izjave gde kazem:
Citat:
Ja licno znam nekoliko ljudi koji nista ne rade vec samo idu okolo i traze koga mogu da prevare za neke pare. Takve treba baciti u reku, nije nikakva steta za covecanstvo.

Javio se da mi vreti pare covek kome sam iste dao jos pre tri godine, uz obecanje da ce mi vratiti cim bude imao, a kasnije je imao i vise od mene, a na vracanje nije ni pomisljao. Mislim da je procitao ovo sto sam napisao i pomislio kako kupanje u hladnoj reci moze da bude prilicno neprijatno ovih zimskih dana. Nekim ljudima su za kontrolu sopstvenog ponasanja dovoljni moralni principi, onima kojima nisu zakon treba da bude prepreka za vrsenje krivicnih dela, a ako zakon zataji, i bacanje sa mosta moze da posluzi kao vaspitna mera (onom sto je bacen verovatno vise ne moze, ali zato su tu hiljade drugih kojima ce to posluziti kao primer sta moze da im se desi.

Kad sam pocinjao sa privatnim poslom (u vreme Milosevica), imao sam problema sa reketasima (za one koji ne znaju, to su ljudi koji po ceo dan sede u kaficu i piju Kapucino dok ja radim, a uvece dodju da im dam sve sto sam zaradio i jos malo vise), i kao naivan pocetnik sam se borio sa njima zakonskim sredstvima, sto je samo dolivalo ulje na vatru. Tako sve do jednog dana kada sam video da od zakona nema koristi, pa ih u sred noci sacekao u parku sa pistoljem, izvadio pomenuti i poceo da pucam. Bezali su kao strine, i nikada se vise nisu pojavili, ne samo oni, vec ni bilo koji drugi koji su znali sta ih ceka ako dodju. Moram reci da ni danas nemam nesto mnogo vise poverenja u primenu zakona od strane nadleznih institucija, tako da bih mozda u nekoj situaciji nekog ko zivi na nacin kao gore pomenuti bacio sa mosta, samo obavezno sa zabetoniranim nogama - sto je sigurno, sigurno je. Pri tom sam potpuno svestan posledica koje takav moj postupak moze imati, ali, sve sto iz toga proizadje shvatio bih kao svoj doprinos boljem i uspesnijem drustvu.

Sve ovo sam, naravno, rekao cisto hipoteticki, ni ja kao ni vi nemam nikakvih informacija o razlozima za ovaj dogadjaj.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 19:04 - pre 234 meseci
Citat:
Lakse mi da kukam i da okrivljujem drzavu sto sam siromasan i ona je kriva za to!
Lakse mi je to nego da ucim, razmisljam, da se trudim i da radim.


U pravu si, ali u izvesnoj meri. U nekim drugim drzavama samo postoji vise sansi da svojim radom uspete. Naravno da se ne ocekuje da neko zivi za dzabe.
 
Odgovor na temu

Wega
Novi Sad

Član broj: 31412
Poruke: 127
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.format.co.rs


+1 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 19:33 - pre 234 meseci
citao sam danas....u novostima...cini mi se, to su neki klinci romske nacionalnosti (ganci u zargonu) frljnuli nekog u vuSa...jbg ko zna koliko je lepka trebalo za tako nesto
A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.beograd-3.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu21.01.2005. u 23:52 - pre 234 meseci
Momci,
Da li vam je poznato da u Srbiji ima 300 000 zena vise nego muskaraca? To je goruci problem! Treba naci 300 000 "vatrogasaca" da "ugase pozar"?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 02:03 - pre 234 meseci
Šta je loše u tome što ima 300.000 više žena? Ja tu ne vidim nikakav problem...

Naravno, zavisi koliko imaju godina...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
212.200.97.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 02:05 - pre 234 meseci
evo ja cu da ugasim 30 i jos 1000 nas i gotov problem :)
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 08:19 - pre 234 meseci
ajd na spavanje, vidis da nisi u stanju da racunas
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 13:17 - pre 234 meseci
Citat:
Pandora 58: Momci,
Da li vam je poznato da u Srbiji ima 300 000 zena vise nego muskaraca?

Prvo ne vidin kakve to veze ima sa bacanjem coveka u Savu, a drugo, odkad ti brines za probleme zena
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.vdial.verat.net.

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 13:50 - pre 234 meseci
E pa neverujem... ovaj pandora ne moze a da ne ubaci neke "musko-zenske" odnose u celu pricu, sve u cilju ne bi li potajno skrenuo paznju na svoje "musko-muske" afinitete.

Predlazem da se korisnik Pandora 58 banuje sa foruma.
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Bacili druga sa mosta - Bacanje coveka u Savu22.01.2005. u 15:39 - pre 234 meseci
Bacili druga sa mosta
22. januar 2005. | 14:05 -> 16:07 | Izvor: B92
Beograd -- Beogradska policija uhapsila je četvoricu maloletnika zbog sumnje da su bacili svog druga sa Brankovog mosta, koji se zatim udavio u Savi.

"Uhapšeni su petnaestogodišnji Z.S. i M.S, četrnaestogodišnji D.S, sva trojica iz Obrenovca, i trinaestogodišnji N.E. z Beograda, a žrtva je najverovatnije jedanaestogodišnji M.L. iz Velike Plane. Svi su romske nacionalnosti", rekao je načelnik SUP-a Beograd Milorad Simić.

On je naveo da je u dogovoru sa tužilaštvom za Z.S., M.S. i D.S. "određena mera zadržavanja, dok je N.E. smešten u prihvatilište za decu i omladinu, jer ima 13 godina i nije krivično odgovoran". Simić je rekao da su oni 20. januara oko 7.00 časova, pošto su "najverovatnije duvali lepak", sa žrtvom do Trga Nikole Pašića otišli do Brankovog mosta. "M.S. je na mostu predložio da M.L. bace sa mosta, jer tog jutra nisu pronašli njegovog brata, koga su tražili kako bi se obračunali sa njim", rekao je Simić, i dodao da su "ostali prihvatili taj predlog".

Simić je dodao da su osumnjičeni, pošto su bacili M.L. sa mosta, otišli na obalu reke, odakle su "gledali da li će da ispliva", a kada su videli da nije isplivao, pobegli su u šaht kod Gazele, u kojem su se skrivali do hapšenja.

Zanemarenost od porodice i društva

Psiholog Vesna Brzev Ćurčić kaže da uzroci takvog ponašanja maloletnika mogu biti različiti – od onih koji su utemeljeni u razvoju do nedovoljne emotivne i intelektualne zrelosti. Ona ističe da takvo ponašanje ne treba uopšte vezivati za nacionalnu pripadnost, jer se u poslednjih sedam dana desilo nekoliko slučajeva nasilja medju maloletnicima: "Pre se može govoriti o nečemu što je nezrelost na opštem nivou ili, ako mogu da kažem a da ne budem previše gruba, na nekom socijalnom nivou. To jesu deca koja su u izvesnom smislu zanemarena. Ne samo od strane porodice, već i od strane društva. Pogledajte ko su likovi koji se veličaju, kakvi im se modeli ponašanja nude. U ovom slučaju mi govorimo o vršnjačkom zlostavljanju koje je karakteristika tog uzrasta, ne sve dece, ali jeste karakteristika".

Sada je, prema rečima Vesne Brzev neophodno da se ta deca uključe u tretman ne samo rehabilitacije, već i u traženje uzroka kako se ovakav slučaj ne bi ponovio: "Ono što sam imao prilike da vidim u svojoj praksi jeste da se često dešava da se neke mere koje se izriču budu nedovoljno stroge. Ne plediram da se bude okrutan prema toj deci, ali ipak izricanje nekih sankcija utiče na to da se takva stvar ne ponovi i nije samo poruka društvu da će se takve stvari sankcionisati, nego omogućavaju i osobi koja je počinila zločin, da na neki način izađe na kraj sa osećanjem krivice. Osim ovoga, neophodna je i neka vrsta tretmana koju će obavljati ili nadležni centar za socijalni rad, ili će ako se on ne oseća dovoljno stručnim, takvo dete uputiti dalje na neki psihoterapijski tretman. Mi govorimo o životu i smrti, to nije obijanje trafike, daleko je više od toga".
 
Odgovor na temu

su27killer

Član broj: 37374
Poruke: 79
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 16:16 - pre 234 meseci
Daj bre cigosi se naduvali a svako bruji o tome...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 16:23 - pre 234 meseci
Pozdrav,

ah, da... da su se neki "beli" maloletnici naduvali i 'ladno bacili dete od jedanaest godina sa mosta onda bi bilo OK diskutovati... izvini sto smo Te uznemirili "brujanjem" o tome, bas smo nepazljivi...
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 16:40 - pre 234 meseci
Krajnje je vreme da se zabrani upotreba, trgovina i proizvodnja lepka.
 
Odgovor na temu

voja_pfc
beograd

Član broj: 12029
Poruke: 321
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.prijevodi-online.org


+5 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 16:44 - pre 234 meseci
Citat:
su27killer: Daj bre cigosi se naduvali a svako bruji o tome...


?????????^%*&^&*(^(*&


 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 16:56 - pre 234 meseci
Iznervirao si nam lanciu, toliko da je zaboravio da doda tag na kraju... ;)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu22.01.2005. u 17:07 - pre 234 meseci
Pozdrav,

khm,khm, MyWay, uvek se nadje neko neobavesten pa stalno moram pojasnjavati: nova godina - nova pravila. Ispratis moje postove od ove godine i lako uocis sta fali...naravno, osim volje i entuzijazma...a time otpada i svaka mogucnost da me iko iznervira
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prijavljeno bacanje čoveka u Savu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14579 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.