Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

[es] :: Visual Basic 6 :: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79507 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?29.01.2005. u 00:27 - pre 234 meseci
Cini mi se da si koristio onaj tvoj nacin zapisivanja asocijacija sa ID-ovima umesto baze koju sam ja ponudio i koju Menadzer popunjava. Problem sa tim pristupom je bas u tome sto ne mozes da dobijes taj niz integer-a. Moras prakticno imati kolonu koja je tipa Text i da onda funkciom Split podelis u niz stringova pa onda konvertujes u Integer-e (po potrebi). Pokusacu da ti prikazem i kako bi to izgledalo i kako bi izgledalo sa ovom "mojom" bazom. Najgore sto sada nemam VB pri ruci pa je sve to podloznije greskama.
Pretpostavljam da ti tabela izgleda otprilike ovako:
Code:

ID     |Word     |AssocIDs
---------------------
1      |garfild  |2, 3
2      |macka    |-1
3      |strip    |-1

U tom slucaju bi ti trebalo nesto kao (pretpostavka je da si napravio konekciju DBConn kao sto je u Menadzeru samo ka svojoj bazi):
Code:

Function getString(strID As Integer, strPojam As String, iIDs() As Integer) As String()
Dim rs As ADODB.Recordset
Dim strIDs as String

Set rs=DBConn.Execute("SELECT ID, Word, AssocIDs FROM ImeTabele WHERE ID = '" & strID & "'")
strPojam = rs.Filds(1)
iIDs = split(rs.Filds(2))
End Function


Tu je problem sto sad moras jos da prozivas istu f-ju da bi dobio i konkretne reci cije si ID-ove dobio. Takodje ID-ovi su bazi verovatno brojevi pa je zaznuto da ih korisis u programu kao stringove. Jos bi onaj strPojam trebao biti prosledjen ByRef da bi f-ja mogla da ga promeni. Zapravo ti nisam napisao ceo kod jer nemam vremena a potrebno je sad da za svaki element niza iIDs napravis upit SELECT Word FROM ImeTabele WHERE ID = iIDs(xxx). To je mnogo posla. Pogledaj varijantu sa bazom koju sam ja dao
Code:

Function getAssociates (mainWord as Strin) as String()
Dim rs As ADODB.Recordset
Set rs = DBConn.Execute("SELECT Associate from Associates WHERE Word = '" & mainWord & "'")
Dim Assoc(rs.RecordCount) as String   'Nisam siguran za naziv property-a RecordCount
Dim i as integer
i=1
Do While rs.EOF
    Assoc(i) = rs.Fields(0)
    i = i + 1
    rs.MoveNext
Loop
Return Assoc
End Function


Ti proceni sta je jednostavnije i optimizovanije...

BTW, sto se knjiga tice, ima... ali o tome na neki drugi nacin da nas ne brisu ;).
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?29.01.2005. u 00:43 - pre 234 meseci
Hvala! Sad cu da ubacim u kod i sutra cu ovde da postujem asocijacije! (tako da posle ostaje SAMO upisivanje reci i grafika)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?29.01.2005. u 01:10 - pre 234 meseci
sad sa malo bolje pogledao kod i video ovo:
Code:

Function getAssociates ([u]mainWord as String[/u]) as String()

daklem ja treba da mu prosledim mainWord, u redu, ali kako da dobijem mainWord pre pozivanja getAssociates? I to random?

izvini ako sam dosadan al rekoh da mi ove baze ne idu bas najbolje (iskoristicu ovaj projekat da se malo bolje upoznam sa njima)

po!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?29.01.2005. u 01:21 - pre 234 meseci
Iskoristis query Set rs = DBConn.Execute("SELECT DISTINCT Word FROM Associates") i posle toga prodjes kroz RecordSet kao sto je u par primera prikazano i popunis niz stringova. Posle toga uzmes random clan niza. Ili jos, bolje uzmes random broj koji < broja redova u rs-u i pomeris se za toliko redova i onda ocitas taj red (ovo je optimizovanije ako se snadjes i uspes da izvedes ;)).
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
195.252.85.*

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon TV SLAGALICA u VB?29.01.2005. u 19:34 - pre 234 meseci
Poz svima! Nije me bilo dva dana...problemi sa netom..bla,bla,bla..
dokle ste stigli?(mrzi me da citam..)
p.s
Sta kazete da ubacimo reklame?Snimim digitalcom i prebacim,stim sto bi korisnik mogao da ih prekine pritiskom na Esc ili Enter?

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?29.01.2005. u 21:54 - pre 234 meseci
Da se postavi reklama... Cija? To bi se naplacivalo pretpostavljam (sto bi inace stavio reklamu)? Kome bi isle pare? Kako bi se delilo? To ne bi moglo da se dogovori u naredne dve godine.
Jos bitnije od toga - ovo je koliko sam ja shvatio u svrhu ucenja VB-a a ne u cilju pravljanja komercijalne aplikacije. Mislim, sta bi mene sprecilo da napravim slagalicu pre vas i postavim reklamu? Nije poenta u tome...

Dokle smo stigli... Pa, ne bi bilo lose da ipak procitas. Sto se mene tice, nisam nista novo uradio ali mislim da cu danas ili sutra malo poraditi na osnovu one forme iz Krckovog programa.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 01:24 - pre 234 meseci
poz ljudi!
evo jedva stdioK da se bachim na kod za ove asocijacije (malo sam preokupiran citanjem ove ap0x-ove knjige i pisanjem koda za jednu igru koju sam poceo da pisem pre neki dan)...
uradio sam kod (pisao ga citavih 30 minuta) i onda ga pokrenuo... kad ono - ZAKOVALO!!! po kodu sve izgleda uredu, nisam znao sta je pa sam postavljao brake pointe na razna mesta i potom (posle break-a) isao F8,F8,F8... i sve tako dok nisam naisao na petlju koja treba da izbaci reci koje se ponavljau. I nikako da program izadje iz te petlje presao sam je jedno bar 200 puta!!! (drzao F8 oko 1 minuta) i onda sam zakljucio da je problem u bazi! nema dovoljno reci. huh, srecom nije do mog kodiranja (valjda, lol!) ali evo koda pa vidite da li je problem u bazi ili u meni...

sto se tice reklama ja sam DEFINITIVNO PROTIV. Kao sto rece Shadowed mi smo se okupili da ucimo Vb a ne da zaradimo na ovoj igri!!!

da ne duzim vishe, evo koda kom SAMO fali to sto ne znam sto nece da radi i neka grafika... (a da ubacimo i miziku... ali prvo da zavrsimo kodiranje)

pozdrav!

krcko.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 11:13 - pre 234 meseci
I ja sam protiv reklama.Ali mi ovo pade na pamet:
Umije li ko od vas da radi u 3D Studio Max ili u nekom slicnom programu za pravljenje animacija?Ako neko umije mogao bi da napravi neku kratku uvodnu animaciju od par sekundi.To bi znatno uticalo na kvalitet kviza.
Underground
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
195.252.85.*

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 13:22 - pre 234 meseci
OK!Mislim da je ideja oko ona animacije sasvim uredu,samo sto treba neko to da uradi...(ja i grafika dva sveta)Za koji dan saznacu ko radi grafiku pa cu ti reci da li neko zna da radi u 3d studiu...
poz
Mogli bi veceras da se cujemo preko IRC-a na krstarici?
I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 13:34 - pre 234 meseci
Ili preko Jabber-a na ES-u ;).
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
195.252.85.*

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 13:59 - pre 234 meseci
:)))
Da li moze veceras u 21h na irc-u krstarici
sobica #tvslagalica

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 15:24 - pre 234 meseci
pokusacu da dodjem mada ne obecavam nista (obicno se kacim tek oko 2)
i jel neko pogledao kod da mi kaze zasto nece da radi?
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 16:44 - pre 234 meseci
I ja cu pokusati da dodjem nocas u 21 na chat.Ali nisam siguran da li cu moci jer mi mIRC nesto nije kako treba
Underground
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
195.252.85.*

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 18:15 - pre 234 meseci
OK!Cucemo se....
poz
I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 18:52 - pre 234 meseci
Za one kojima mIRC ne radi kako treba, zele da isprobaju jos nesto ili iz ma kojeg drugog razloga Jabber smatraju boljim od IRC-a alternativa je:

[email protected] ;)
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 21:59 - pre 234 meseci
E ljudi pukla mi je veza za vrijeme chata.Nikako nisam mogao da se konektujem.
Tek sam sad uspio. Mozemo sutra da se opet nadjemo na chat?
Underground
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 22:37 - pre 234 meseci
Pogledao sam krckov kod. Problem je sto ti u petlji prvi put daje "crtani film" a kada trazis reci koje asociraju na njega rs.RecordCount je -1 tako da ne dobijas ni jednu rec. Onda ovo pokusava u krug i nikada ne izlazi iz petlje. Nije mi jasno zasto je rs.RecordCount = -1, query vraca rezultate kako treba...
Osim toga, cemu svi oni PictureBox-evi???

Edit: Krcko, pogledaj http://msdn.microsoft.com/libr...do270/htm/mdprorecordcount.asp
i http://msdn.microsoft.com/libr...ado270/htm/mdprocursortype.asp
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 23:30 - pre 234 meseci
e to sam i ja primetio (malopre) - da je RecordCount UVEK -1 (ubacio par debug-ova...)
pokusacu da popravim (jos nisam otisao na te linkove)

a sto se tice pic boxeva - imaju samo 4 (kolko se ja secam) dva su za progress bar a dva koristim da u njih smestim brojac (onaj label ispod progress bara) i broj poena. ova dva sam ubacio da bi smanjio onaj fliker efekat (ustvari vise ga i nema).... forma je ionako na brzinu napisana i kao sto sam napisao u kodu trebala bi da se napise nova (koja ce da koristi onaj modul), mene je mrzelo jer nisam mogao da provalim gde je greska...

poz!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 23:35 - pre 234 meseci
Za progres mozes da koristis ProgressBar a za broj poena, logicno Label. Zato mi je i bilo neobicno sto imas PictureBox-eve.
BTW, upravo prepravljam formu (uglavnom imena kontrola) da bih je upotrebio u svojoj verziji.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?30.01.2005. u 23:45 - pre 234 meseci
Citat:
Shadowed: Za progres mozes da koristis ProgressBar...

da ali kad budemo imali grafiku (ako budemo imali sliku u pozadini) onda bi bilo lepo da i progres bude u sklopu sa tim. Ja sam zamislio izgled asocijacija (i celog kviza) kao originalna tv grafika sa skockom u pozadini ali nema nikoga ko je rad da mi uhvati par frejmova iz kviza... (smrc)
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79507 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.