Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zamijeniti images na phpbb forumu?

[es] :: Web aplikacije :: Kako zamijeniti images na phpbb forumu?

[ Pregleda: 2277 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Upitnik?

Član broj: 46529
Poruke: 1
*.globalnet.hr.



Profil

icon Kako zamijeniti images na phpbb forumu?27.01.2005. u 17:38 - pre 234 meseci
Pozdrav svima!

Zamolio bih vas za upute na koji način mogu default images na phpbb forumu za logo, novi odgovor, zatvorenu temu, nove postove itd... zamijeniti sa svojim, stiliziranim ikonama?

Imam phpbb forum na svojim stranicama kojeg mi je postavio sam pružatelj hostinga, no oni ne pružaju pomoć i kod ovakvih, sitnih detalja.

Forum je u administracijskom panelu u folderu "forum", no ja sam potpuna neznalica što se tiče php-a općenito.

Dakle, primjer: postoji ikona/sličica koja se nalazi u

forum/templates/subSilver/images/logo_phpBB.gif

...Kako ovaj "logo_phpBB.gif" zamijeniti sa svojom sličicom?

Problem je i u tome što se svi ti fajlovi koji pripadaju folderu "forum" ne daju editirati (osim onih koji imaju html, htm ili php ekstenziju), pa pretpostavljam da je prvi korak da bi se određeni fajl moglo editirati, preimenovati ga u nešto drugo...ali što i kako?

Hvala na odgovorima.

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Kako zamijeniti images na phpbb forumu?31.01.2005. u 23:55 - pre 234 meseci
Kako to mislis ne daju se editovati? Ne razumem te. Nemas dozvole za tako nesto? Jesi li to gledao na Linux serveru?
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
*.vdial.verat.net.



+111 Profil

icon Re: Kako zamijeniti images na phpbb forumu?01.02.2005. u 00:03 - pre 234 meseci
edituj offline logo_phpBB.gif i uploaduj istu pod istim nazivom u isti folder. isto ucini za svaku slicicu (image)
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Kako zamijeniti images na phpbb forumu?01.02.2005. u 19:40 - pre 234 meseci
Sto se slicica tice, ako sam te dobro razumio sta ti treba... to mozes da skines ovde http://www.phpbb.com/downloads.php imas ih na raznim jezicima.
 
Odgovor na temu

Lightman
Igor Mitrovic
Bor city

Član broj: 47108
Poruke: 7
*.ptt.yu.

ICQ: 284611169
Sajt: www.bor030.net


Profil

icon Re: Kako zamijeniti images na phpbb forumu?01.02.2005. u 23:26 - pre 234 meseci
A i da se ne ponavljamo mnogo, na www.phpbb-design.com imas puno "dizajnerskih" stvarcica za phpBB forume.
...feel the light - light is magic... www.bor030.net
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Kako zamijeniti images na phpbb forumu?

[ Pregleda: 2277 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.