Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obuka za snajperiste

elitemadzone.org :: MadZone :: Obuka za snajperiste

[ Pregleda: 11537 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.041net.co.yu.



+2 Profil

icon Obuka za snajperiste04.02.2005. u 15:15 - pre 233 meseci
Nema veze sa mojim nickom i povezanosti lika iz filma ;)

85sam godiste i regrutovan sam u pesadiju (snajperista)

Zanima me da li je neko bio regrutovan za isto pa da mi kaze kakve su obuke za to da li se razlikuje od ostalih pesadinaca iz kojih se pusaka puca, razdaljine, uopsteno kakva je obuka?
 
Odgovor na temu

bigtime
Vladimir Dimitrijevic
Beograd

Član broj: 32587
Poruke: 120
*.65.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Obuka za snajperiste05.02.2005. u 02:28 - pre 233 meseci
Budi sto gori na gadjanju i pravi se da si slep. Brat moje koleginice je sada u pesadiji i mnogo je dobro gadjao iz svih oruzja, pa su polako krenule staresine da ga vrbuju da predje u neku drugu jedinicu da bude snajperista. Sto se vise budes pravio lud, bolje ces proci
Mogu da te posalju u pogranicnu zonu, pa da pucas na shipce, u jednu ruku i nije lose, ali moras biti lud da bi nekog ubio
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.041net.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Obuka za snajperiste05.02.2005. u 02:36 - pre 233 meseci
Ti to oziljno mislim to da me salju dole?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Obuka za snajperiste05.02.2005. u 02:44 - pre 233 meseci
Citat:
bigtime: Mogu da te posalju u pogranicnu zonu, pa da pucas na shipce, u jednu ruku i nije lose, ali moras biti lud da bi nekog ubio ;)

Kako se za pucanje na ljude može reći da "i nije loše"? Stvarno ne kontam...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

HerQl
NS

Član broj: 36151
Poruke: 488
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 319620366
Sajt: www.yu7bpq.com


+1 Profil

icon Re: Obuka za snajperiste05.02.2005. u 02:57 - pre 233 meseci
-aj kad je poceta tema da ne otvaram drugu jel neko bio vezista u vojsci?
YZ7CQ
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.ptt.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Obuka za snajperiste05.02.2005. u 07:15 - pre 233 meseci
Ja sam bio 11109 u granicnim jedinicama. Dobio sam rod obicnih prashinara, ali kada
sam dosao u kasarnu pitao me komadant bataljona da li hocu da budem snajperista, kao i sve ostale iz mog voda.

Obuka je skoro ista za obicnu pesadiju, samo sto jos imas dodatnu obuku sa snajpere
(rukovanje snajperskom pushkom, kamufliranje, osmatranje zone, tehnike prikrivanja
bljeska i sl.), a nemas obuku za neke druge stvari, npr. tromblone.
Koristi se samo jedno oruzje - PASP M-76 7.92, mada mi drugar koji je se sred obuke
prijavio u 72 padobransku pricao kako su tamo imali obuku i za Dragunov /: Puska je u
stvari nabudzeni M-70, ali je izuzetno precizna do 800m, naravno ako je dobro podesena (ja sam dobio odlicnu pushku pravo iz Bujanovca pa gde nanisanis - zabodes (: ) Gadjanje je iz mehanickog i optickog nisana na 300, 500 i 800m (zbog ogranicenosti obicnog optickog nisana M-76) mada je domet puske 5000m a efektivni domet 1500m.

E, sada onaj najlepsi deo: mi iz snajperskog voda nikada nismo isli u dzubaju (:

Ako si dobar sa snajperom, eventualno mozes da dobijes M-70 na gadjanju ako dolazi
neko iz korpusa ili GSh-a da ocenjuje, da se jedinica ne obruka (: Sto znaci da mozes da dobijes i nagradno odsustvo. Evo ti jedan konkretan savet, ako dobije nagradno ODMAH ga iskoristi, jer posle prekomande se desi sa se 'zagube' ti nagradni dani. Meni su maznuli 10 dana.

Citat:
Brat moje koleginice je sada u pesadiji i mnogo je dobro gadjao iz svih oruzja,
pa su polako krenule staresine da ga vrbuju da predje u neku drugu jedinicu da bude snajperista.


Je'l, iz svih oruzja ?!?! Je'l on peshadija ili specijalne jedinice ? Drugo, vojnik
dobrovoljno bira da li ce da predje u drugi rod.

Citat:
Mogu da te posalju u pogranicnu zonu, pa da pucas na shipce, u jednu ruku i nije lose, ali moras biti lud da bi nekog ubio ;)


Pa pogranicna zona je i sa Hrvatskom, RS, Makedonijom, Madjarskom, Rumunijom ... Nisu nas valjda opkolili shiptari (: Nije problem pucati na njih, ali sta kada uzvrate vatru ?

Citat:
Ti to oziljno mislim to da me salju dole?


Mi kada smo stigli u kasarnu (godinu posle bombardovanja juge) sve dzombe su nas
lozile kako cemo svi, a pogotovo snajperisti, ici u KZB. Nije otislo ni 10% ljudi.
Mozda te zakaci da odes tamo, ali personalac to random bira, a ne po rezultatima.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Obuka za snajperiste

[ Pregleda: 11537 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.