Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa raspaljivanjem nargile

elitemadzone.org :: MadZone :: Problem sa raspaljivanjem nargile

[ Pregleda: 5217 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pcpk
Petar Colovic
Prokuplje

Član broj: 24144
Poruke: 5
195.252.85.*



Profil

icon Problem sa raspaljivanjem nargile05.02.2005. u 10:54 - pre 233 meseci

Ljudi kao sto dado ime ovoj temi problem sa raspaljivanjem nargile bas tako!!!!
Bio sam pre koji mesec u Tursku obiso sam sve moguce nargila klubove pusio sam ko konj bolje reci navuko sam se na tu prokletu tursku stvar pa sam cak i kupio aparaturu i doneo je u jugu. Tamo sam gledao kako to rade oni turci dim bije ko lud kad puhnes nista ne vidis pred ocima od gustine dima, ali kod mene to nije tako. Sve sto radim sada cu vam opisati ako pravim neki pogresan korak upozorite ljudi. Prvo sto uradim sipam vodu u onaj sud zatim stavim duvan u gorionik od gline (mislim da imam duvan od breskve ali nevazno) onda zatvorim da vazduh ne moze da prolazi izmedju gorionika i onog ostalog dela nargile mislim na spoj stavim foliju izbusim koju rupicu zapalim briket stvim ga na foliju i vucem ko konj ali nista.Ustvari krene neki dim ali nije to to dosta je ljut oseti se po malo breskva ali preovladava onaj kao sto reko ljuti dim kao iz sporeta napr. i nije dim vec neki kao da ga nazovem dimic. Sta da radim ima li neko koju ideju?
 
Odgovor na temu

HerQl
NS

Član broj: 36151
Poruke: 488
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 319620366
Sajt: www.yu7bpq.com


+1 Profil

icon Re: Problem sa raspaljivanjem nargile05.02.2005. u 11:08 - pre 233 meseci
pre nekih 6 meseci drug doneo nargilu iz egipta i zove on mene da probam (duvan bio od jabuke) i krene on da raspaljuje kad ono neki slab dim,covece jedno sat vremena smo uvlacili a od dima nista u cemu je bio proble:na nargili kod one posude gde je voda na sredini ima neki ventil koji se odvrce i ima rupice e to treba skroz zapusiti (zatvoriti da vazduh ne prolazi) e onda je krenula dimcina covece nismo se videli u dimu!!!
YZ7CQ
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Problem sa raspaljivanjem nargile05.02.2005. u 14:05 - pre 233 meseci
Unutar tog ventila bi trebalo da bude i metalna kuglica,nesto kao iz lezaja.
E sad,moguce greske su da nisi dobro nabio crevo(obicno treba ubaciti malo kartona),da briket pokriva vise manje citavu povrsinu(ako je onaj kupovni okrugli sto se sam pali slobodno krni citav),pravi manje rupice,ali jedno 8 komada i nemoj bas prepuniti duvanskom smesom i nabijati je. Peri crevo posle svakog pusenja,jer je gadno kad se pusi iz prljavog.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

pcpk
Petar Colovic
Prokuplje

Član broj: 24144
Poruke: 5
195.252.85.*



Profil

icon Re: Problem sa raspaljivanjem nargile05.02.2005. u 14:08 - pre 233 meseci
Ma sve moguce otvore sam zatvorio nego i taj slabi dim je ljut ko da pusimo zapaljene novine a ne duvan od jabuke. Ja mislim da tu postoji neka fora sa stavljanjem duvana u gorionik i sa folijom, a i jacina vatre verovatno ima uticaj.
Da li se kojim slucajem secas kako ste stavljali duvan i foliju?
 
Odgovor na temu

HerQl
NS

Član broj: 36151
Poruke: 488
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 319620366
Sajt: www.yu7bpq.com


+1 Profil

icon Re: Problem sa raspaljivanjem nargile05.02.2005. u 19:40 - pre 233 meseci
-Pa naravno da je gorak dim kad pusish briket!!!
-kolko mene sluzi secanje preko onog levka (ili sta je vec) gde se stavlje briket ide alu folija sa rupicama,pa briket i duvan!
P.S: I DOBRO POTEGNI!!!!! :)))))
YZ7CQ
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Problem sa raspaljivanjem nargile06.02.2005. u 02:57 - pre 233 meseci
Citat:
pcpk: stavim foliju izbusim koju rupicu zapalim briket stvim ga na foliju i vucem ko konj


Ako sam dobro shvatio covek je to dobro napravio. A HerQl, to sto ti pricas nema bas mnogo smisla. Kazes folija-briket-duvan. Mislim to ne bi licilo ni na sta.
Znaci u keramicki levak stavis duvan. Preko njega zategnes foliju na kojoj izbusis rupice. Na foliju stavis briket. To sve poklopis onim metalnim djavolom.
E da, naravno ne sipas vodu do kraja.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

HerQl
NS

Član broj: 36151
Poruke: 488
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 319620366
Sajt: www.yu7bpq.com


+1 Profil

icon Re: Problem sa raspaljivanjem nargile06.02.2005. u 03:07 - pre 233 meseci
-eto ti si tu da to ispravis,ja se nesecam redosleda al se secam hladnog,gustog i slatkog dima! covece preterano je!
YZ7CQ
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Problem sa raspaljivanjem nargile06.02.2005. u 07:02 - pre 233 meseci
Ja sam imao isti problem - vuces, vuces, nista, sve mi plombe poispadale, dok nisam shvatio da je problem u zagrejanosti briketa.

Probaj briket da stavis na sporet, dok se ne usija, i onda ga stavi na foliju. Mislim da ce biti razlike.

Sretno.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Problem sa raspaljivanjem nargile06.02.2005. u 12:00 - pre 233 meseci
Briket naravno mora biti usijan. Ja sam kupio neke koje zapalis upaljacem i onda se zapali spoljnji brzogoreci sloj koji ga dovede do usijanja,tj. dobijes zar. Ako nemas nesto takvo onda treba da dobijes zar na bilo koji drugi nacin.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Problem sa raspaljivanjem nargile

[ Pregleda: 5217 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.