Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IrDA ili Data kabl pitanje je sad?

[es] :: GSM - upotreba :: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12415 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 01:05 - pre 267 meseci
Uzmi LogoManager i probaj preko njega IrDa. To je najlakse , ako ne ... zovi sutra.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.ptt.yu

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 06:39 - pre 267 meseci
Citat:
Serbian_Fighter:
Uzmi LogoManager i probaj preko njega IrDa. To je najlakse , ako ne ... zovi sutra.

A radiće Siemens S25 i Logo Manager ??
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

vlada13
Student
Dobanovci

Član broj: 877
Poruke: 356
*.ptt.yu

ICQ: 101388726
Sajt: www.dobanovci.com


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 11:10 - pre 267 meseci
Instalirao sam 98-icu, pojavila mi se ikonica u Tray-u,prepoznaje mi telefon (S25), ali kad pokrenem bilo koji program trazi mi COM port, a IrDA je na virtual port-u. Pretpostavljam da mi treba neki drajver za telefon. Na CD-u sam trazio ali ne postoji tako neshto. E da, video sam juche da oni imaju Motorolu u Modems, ali kad sam krenuo na prepoznavanje modema (u nadi da cje nacji MOB) nishta nisam uradio. Jel zna neko kako da odradim to?
:-))
 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 11:15 - pre 267 meseci
Mozak cika Joker izumro definitivno ... Znas kad kaze u Munjama ... Nakon 3 sata mi opasno popusti koncentracija Ja se presaltao na moj slucaj sa 2 IC Nokie
Naravno da nece.
 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 11:27 - pre 267 meseci
E , jesi siguran da tebi na fonu RADI Ic port , ti si rekao da su oni probali IRDA , ali nisi spomenuo sa kojim aparatom , cisto predostroznosti radi pitam ...
 
Odgovor na temu

koni
Koni Jakic

Član broj: 1799
Poruke: 73
*.swipnet.se



Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 11:29 - pre 267 meseci
Pozdrav svima imam simens sl45 i IrDA i iste probleme kao i vlada mada sam ja pokusao i sa nekim drugim solucijama na pr. sl45 explorer v1.301 radi odlicno preko IrDA ali simens logger nece.............


@vlada13 ako saznas nesto vise molimte objavi
 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 11:35 - pre 267 meseci
Logger bi trebao da radi?
A za exploer je ok , a sta ce tebi IRDA kad na sl45 imas nazovi kabl za povezivanje u kompletu?
 
Odgovor na temu

koni
Koni Jakic

Član broj: 1799
Poruke: 73
*.swipnet.se



Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 12:14 - pre 267 meseci
Neznam uopste o kakvom se kablu radi imam mobil i punjac za auto pozdrav......
 
Odgovor na temu

koni
Koni Jakic

Član broj: 1799
Poruke: 73
*.swipnet.se



Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 14:34 - pre 267 meseci
U program upisi com port gde si prikopcao IrDA tako radi kod mene sa explorerom.........
 
Odgovor na temu

vlada13
Student
Dobanovci

Član broj: 877
Poruke: 356
*.ptt.yu

ICQ: 101388726
Sajt: www.dobanovci.com


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 14:35 - pre 267 meseci
Da radi! Probali su sa mojim aparatom i dobili isto kao i ja (mislim na ikonicu u tray-u, promenila se, pishe S25 u Infra red,...etc). ALi ne znam kako da reshim problem zato shto IrDA koristi Virtuel port,a svaki program mi trazi COM port na kome je tel. To me muchi, tj. treba mi fazon da IrDA prebacim sa Virtuel na neki od COM port-ova, ili da mi neko poshalje ili kaze gde ima neki program za S25 koji koristi Virtuel port
:-))
 
Odgovor na temu

vlada13
Student
Dobanovci

Član broj: 877
Poruke: 356
*.ptt.yu

ICQ: 101388726
Sajt: www.dobanovci.com


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 15:53 - pre 267 meseci
Citat:
koni:
U program upisi com port gde si prikopcao IrDA tako radi kod mene sa explorerom.........

Ali fazon je shto nije na COM port-u nego na virtual Ir port-u tako da ga nema :(
:-))
 
Odgovor na temu

koni
Koni Jakic

Član broj: 1799
Poruke: 73
*.swipnet.se



Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 20:39 - pre 267 meseci
Ako si negde na komputer prikopcao IrDA onda taj port upisujes na.pr. ako si kablo od IrDA ukljucio na com 1 onda virtuela port su com 2 i com 3 a ti u program upisi com 1 pozdrav....................
 
Odgovor na temu

vlada13
Student
Dobanovci

Član broj: 877
Poruke: 356
*.ptt.yu

ICQ: 101388726
Sajt: www.dobanovci.com


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?16.05.2002. u 23:43 - pre 267 meseci
IrDA je prikachen na Ir port ploche i Win ga je nashao kao Virtuel port. Instalirao sam S25 kao modem i on je na COM4. ALI COM 4 nemam u COm port-s u System-u. TO me VEOMA buni! Jel zna neko kako da instaliram samo COM4 port. Ishao sam na ubacivanje port-a, i ubacuje mi 5 i 6 a 4 necje (. Sad skidam Soft Data Link PRO pa cju da vidim s njim
:-))
 
Odgovor na temu

vlada13
Student
Dobanovci

Član broj: 877
Poruke: 356
*.ptt.yu

ICQ: 101388726
Sajt: www.dobanovci.com


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?17.05.2002. u 22:53 - pre 267 meseci
Jel ima neko iskustva sa povezivanjem Simensa sa rachunarom, tachnije da li (mozda) treba da u softveru telefona neshto izmenim (ukljuchim, iskljuchim), ili treba da samo (kao kod nokije) ukljuchin IrDA?
:-))
 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?17.05.2002. u 23:00 - pre 267 meseci
Ipask je to samo M$ WINDOZ
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?18.05.2002. u 14:46 - pre 267 meseci
Citat:
vlada13:
Jel ima neko iskustva sa povezivanjem Simensa sa rachunarom, tachnije da li (mozda) treba da u softveru telefona neshto izmenim (ukljuchim, iskljuchim), ili treba da samo (kao kod nokije) ukljuchin IrDA?



Ja imam iskustva sa povezivanjem siemens-a sa racunarom ali preko data kabla, ne preko IRDA.Preko kabla je procedura maksimalno prosta.Sve sto je potrebno uraditi je utaknes kabl u telefon, utaknes u COM port pokrenes program i to je to.

Ja sam licno imao velikih problema sa kablom zbog manjka COM portova.Kod mene se posto imam pentium I 200 Mhz mis kaci na COM1, a modem koji sam imao se kacio na COM2 i onda iako sam imao fizicki slobodan COM port on to u stvari nije bio jer se na njega kacio modem.To se manifestovalo tako sto sam moga da koristim samo ili kabl ili mis sto je bilo MNOGOOOOOOOO komplikovano jer niste ni svesni koliko je to komplikovano upravljati nekim recim oexplorerom preko tastature.Onda sam kada sam shvatio u cemu je problem, do tada sam mislio da mi je crkao com port, shvatio da moram da menjam modem i da uzmem neki koji se nekaci direktno na com port vec neki koga windows detektuje i koji nezauzima COM port.Tako sam i uradio i od tada sve radi odlicno i mis i kabl i modem svi zive lepo i slozno.Pretpostavljam da ti imas neki racunar novije generacije pa da imas ps/2 misa pa da imas COM portova na bacanje ali nije na odmet i ovo da imas u vidu za slucaj da imas neki stariji racunar.

Nego ljudi ne znam BRE sta da radimo sa ovom torturom na FORUMU od strane MODERATORA?Pazi kada mi je moderator Dejan Krstic obrisao ladno celu temu TELEFON ZA VANZEMALJCE u kome sam pisao svoje utiske o telefonu i mislim da je tema bila maksimalno zanimljiva i za sve ostale koji zele da podele te utiske samnom.Stvarno strasno.
 
Odgovor na temu

vlada13
Student
Dobanovci

Član broj: 877
Poruke: 356
*.ptt.yu

ICQ: 101388726
Sajt: www.dobanovci.com


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?18.05.2002. u 15:08 - pre 267 meseci
Imam ps/2 mish i Port-ova na bacanje, ali COM4 necje da mi instalira. Sutra mi dolazi jedan prijatelj od matorog koji drzi rachunare u malom prstu, pa (verujem) da moze da mi reshi moj problem. Strpecju se do sutra
ps: A shto se tiche Dejana Krsticj-a i njegovog brisanja poruka, nemoj da se sekirash i ja sam imao iskustava da mi obrishe temu (necju da greshim dushu, neke su mozda bile za off, ali...), ili (shto je po meni josh gore) da je zakljucha a da nisam dobio odogovor o nekom pitanju. Vidi malo mojezakljuchane teme

:-))
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
217.194.129.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?18.05.2002. u 16:47 - pre 267 meseci
Ajd da pokušam da pomognem jednim kraćim uputstvom:
Prvo je potrebno aktivirati Infra port u BIOS-u.U različitim izvedbama Bios-a Infra adapter nosi razne nazive Obično se nalazi u Opciji. Potrebno je funkciju pronaći i aktivirati (ENABLE) zatim podesiti vrstu komunikacije (MPSIR) ili (IR-01) ili opciju logički sličnu pomenutima.
Kada smo izmene u Bios-u snimili i nastavili ulazak u Windows većina sistema Win 98 će nam prepoznati novi Hardwer i ponuditi aktiviranje istoga.Ukoliko sistem preskoči ovu funkciju aktiviramo ga sami >>
My Computer >> Control Panel >> Add New Hardware >>Next>>Next>>No,I want to select…..>>
Next>>Infrared>>Next>>Standard infrared devices -> Built-in Infrared port on laptop or desktop.
Kod upita na koji Port želimo instalirati naš IR adapter preporučujem COM 2 ustvari ponuđeni
Virtuelni COM 5 (i LPT 3 za IR Printer).
Ukoliko je uspešno postavljena konfiguracija u donjem desnom uglu komandne linije će vam se pojaviti simbol Infra konekcije
Da bi ste komunikaciju aktivirali potrebno je dva puta kliknuti na prikazani simbol i otvoriće vam se prozor za aktiviranje i podešavanje (Infrared Monitor).U grupi (Status) se vidi dali je Infra adapter aktiviran,ako nije birajte grupu (Options) i aktivirajte (Enable Infrared comunication on …),potvrdite sa Apply a zatim sa OK.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

vlada13
Student
Dobanovci

Član broj: 877
Poruke: 356
*.ptt.yu

ICQ: 101388726
Sajt: www.dobanovci.com


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?18.05.2002. u 22:14 - pre 267 meseci
Sve to kod mene radi OK, prepoznaje tel, ali necje da mi poshalje nista na fon. Neka mi neko kaze ko ima onstaliram IrDA sve od opcija koko treba da stoji nasetovano (iR propretis,....etc)
:-))
 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?18.05.2002. u 22:18 - pre 267 meseci
Pa sta ti kazu u servisu gde si kupio???
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: IrDA ili Data kabl pitanje je sad?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12415 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.