Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yugoslovensko udruzenje webmastera?

[es] :: Web razvoj :: Yugoslovensko udruzenje webmastera?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 38452 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 12:01 - pre 219 meseci
Ja sam procitao celu temu. Verovao ili ne. I sve sto sam primetio, je da vam je prvi posao da napravite logo, a ne da proracunate troskove/beneficije/kako naci pare/sta sa statutom...
Hocete da prvo osnujete pa da onda glasate, pa da onda uvedete clanarinu... Tako se ne radi
 
0

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 12:04 - pre 219 meseci
Citat:
#1133363/flylord: aj da se malo ukljucim :)
kad se neko ponasa ovako kao dete. Cim ga neko iznervira, on nece da to radi. Al ajde.


eto vidish , citiracu - kad ga neko iznervira...
ima likova koji se se registrovali na ovaj forum samo da bi nervirali nekog (dal slucajno ili namerno nebitno) = recimo radea ...lik se registrovao da bi postovao na ovu temu i samo daje neke kritike i strucno podjebava...i vecina vas daje neke kritike ....a niko nije dao nijedan savet i neku novu ideju o svemu tome - a novih ideja treba , i pozivam svakoga ko je ima da je iznese ovde....dosta se pricalo sta nevalja , aj nek neko kaze sta bi moglo da valja u toj prici i nek iznese novu ideju o tome sta bi moglo da se jos izvede?
@NenaSoko
" Profesionalac je onaj koji od odredjenog posla kojim se bavi zivi.
Amateri su svi ostali."
poznajem dosta u tom slucaju amatera koji bolje rade od u tom slucaju profesionalaca
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
0

radea
bg

Član broj: 55205
Poruke: 10
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 13:20 - pre 219 meseci
Citat:
#1133441/Mystery_Men: eto vidish , citiracu - kad ga neko iznervira...
ima likova koji se se registrovali na ovaj forum samo da bi nervirali nekog (dal slucajno ili namerno nebitno) = recimo radea ...lik se registrovao da bi postovao na ovu temu i samo daje neke kritike i strucno podjebava...


E sada, ako pazljivo procitas sta sam napisao to su predlozi da se manete price i da uradite sve ono sto je @flylord i rekao.
Drugo, nemoj da pricas nesto napamet. Pogledaj datum kada sam se registrovao. April 2005.
Prvo sto trebate uraditi je napraviti tacan opis udruzenja, sto nije definisano do detalja.
Zatim sto kaze flylord proracunati sve moguce troskove na godisnjem i mesecnom nivou.
Regulisati sve pravne obaveze u vezi te organizacije.
A najvaznije od svega, pre svega navedenog da smislite tacno definisane razloge zbog cega bi se bilo ko prijavio u tu organizaciju.
Sta vi njemu nudite kao clanu organizacije/asocijacije?
Koje on koristi ima od toga? (popust na software je smesna stavka realno;p)
Za sta bi vam placao 100e godisnje?
Tacno definisane usluge organizacije?
Na koji nacin bi nalazili posao i delili ga clanovima?
Koji je kriterijum koji zadovoljava da neko postane clan organizacije?

Pozdrav
 
0

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 14:17 - pre 219 meseci
@radea
postavio si pitanja koja stoje...i na koje se pokusava naci odgovor
ali mislim da bi bilo dobro da i ti sam pokusas na njih da odgovoris?
da cujemo i tvoje misljenje?
sto se popusta na softwer tice , nije to ni malo smesno ni naivino , to ce kroz 2,3 godine postati nuzno imati legalan softwer svakome ko je prijavljen i ko radi u nekoj firmi (to je normalno u svakoj normalnoj zemlji)
recimo Adobe Photoshop CS2 600 dolara - 15% ili 20% to ce dodje oko 100 dolara ustede , dva takva programa godisnje i ustedis 200 dolara ? zasto da neko da 200 $ vise , kada moze da prodje jeftinije?
probaj sam da odgovoris ne neko od tvoj pitanja, da se cuje i tvoje misljenje..
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 17:54 - pre 219 meseci
Citat:
flylord: aj da se malo ukljucim :)

Aj da mi neko objasni, zasto bih se ja prikljucio u tu vasu organizaciju?

Ako neces nemoras se uclaniti, niko te ne tera. ako ne osecas da jedna ovakva organizacija ne treba da postoji onda se nemoj ni uclanjavati.


Citat:
flylord:1) Koliki su inicijalni troskovi udruzenja

Registracija je oko 50e vise manje, zatim sastanci za osnivanje, osnivacka skupstina i sl. Ali najveci troskovi bi bili oni sledeci nakon osnivanja, kada se odlucuje sta i kako dalje.

Citat:
flylord:2) Koliki su mesecni/godisnju troskovi udruzenja?

Do odgovor na ovo pitanje cemo doci tek nakon dogovora sta cemo biti, asocijacija ili sindikat.

Citat:
flylord:3) Statut?

Statut Asocijacije vec imam!
ako cemo sindikat onda samo malo da se prepravi i idemo dalje!

Citat:
flylord:4) Precizno definisano cime ce se organizacija bavi?

Do toga cemo doi kroz dogovore i pregovore na ovom forumu.

Citat:
flylord:5) I najvaznije pitanje: zasto bih se ja prikljucio istoj? Po vasem misljenju?

Vidi pocetak posta!
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 18:00 - pre 219 meseci
Citat:
Mystery_Men: eto vidish , citiracu - kad ga neko iznervira...
ima likova koji se se registrovali na ovaj forum samo da bi nervirali nekog (dal slucajno ili namerno nebitno) = recimo radea ...lik se registrovao da bi postovao na ovu temu i samo daje neke kritike i strucno podjebava...i vecina vas daje neke kritike ....a niko nije dao nijedan savet i neku novu ideju o svemu tome - a novih ideja treba , i pozivam svakoga ko je ima da je iznese ovde....dosta se pricalo sta nevalja , aj nek neko kaze sta bi moglo da valja u toj prici i nek iznese novu ideju o tome sta bi moglo da se jos izvede?
@NenaSoko
" Profesionalac je onaj koji od odredjenog posla kojim se bavi zivi.
Amateri su svi ostali."
poznajem dosta u tom slucaju amatera koji bolje rade od u tom slucaju profesionalaca


Opet se mesaju neki pojmovi, oni uobicajeni u nasem narodu.
Nemora uvek da znaci da ako neko obavlja neki posao, da zna najbolje da ga radi. Ponekad je obrnuto, najvise znaju oni koji se time bave iz hobija.
Onaj ko radi za racunarom, dizajn, programiranje i sl. u nekoj firmi, svojoj, tudjoj ili drzavnoj i za to prima platu, a njegov poslodavac porez je profesionalac.
Onaj ko sve to radi kod kuce, bilo u u slobodno vreme iz hobija, kao dopunsku delatnost, bilo kao osnovnu i ne placa porez za to sto radi, je u najmanju ruku kriminalac, po evropskim i svetskim zakonima, ali ja necu upotrebiti tako grubu rec, vec cu reci da je amater.

Mozda su ove moje reci pregrube ali suocimo se sa istinom
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 18:02 - pre 219 meseci
Za sve one koji naznaju da li i zasto ovakva jedna organizacija treba da postoji neka procitaju poruke sa celokupne teme pa nek se tek onda jave.
Narocito razloge koje sam naveo u mojoj prvoj poruci.

Pozdrav
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 18:14 - pre 219 meseci
Citat:
NenaSoko:
Ako neces nemoras se uclaniti, niko te ne tera. ako ne osecas da jedna ovakva organizacija ne treba da postoji onda se nemoj ni uclanjavati.


Aj da budem iskren. Ja se bavim tim poslom, i ako mi neko ko zeli da osnuje tu organizaciju kaze da se ne uclanjujem u nju, onda mogu samo da kazem samo sve najgore o vama.

Kako bre mozete da ovde jurite ljude da vam se pridruze ako ne znaju kolko to kosta?! Ne mozes bre da osnujes firmu, organizaciju ako ne znas kolko ce te to kosta!!! Kolka je dobit. Kolki su predvidjeni troskovi. To morate da znate na pocetku.

NenaSoko , Da li ce se IKO PRIDRUZI organizaciji ako mu ti kazes: "Ma nosi se bre, koji ces mi djavo. Ako hoces se prikljucis, prikljuci se, ako neces, ma briga me". Ocigledno, kolko vidim, ovde ima par ljudi koji bi zeleli da ovo osnuju iskljucivo radi neke svoje licne koristi (zarada na clanarinama i ostale sitne besmislene stvari) a ne da bi se iko njima pridruzio. Pa kako onda ocekujete ovde bilo ciju podrsku?!? Na osnovu cega ocekujes da vam se IKO prikljuci???


[Ovu poruku je menjao flylord dana 30.04.2006. u 19:16 GMT+1]
 
0

radea
bg

Član broj: 55205
Poruke: 10
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 18:24 - pre 219 meseci
Citat:
Ako neces nemoras se uclaniti, niko te ne tera. ako ne osecas da jedna ovakva organizacija ne treba da postoji onda se nemoj ni uclanjavati.


Ne radi se o tome, nisi shvatio sta je hteo reci covek.
Covek trazi razloge koji bi ga privukli da se uclani. Nemora da se radi o njemu to neverujem ni da je mislio, nego na
uopste web dizajnere/programere. Trazio je spisak onoga sto 90% njih zanima.

Sta je tacno to do detalja sto bi nudila jedna ovakva asocijacija/organizacija svojim clanovima?

Pored popusta na software sto se pominjalo, treba da regulisete nacin nalazenja poslova korisnika.
Ajde malo da diskutujemo na tu temu. Predloge za funkcionisanje ovakvog sistema?

Ja sam za to da NEMOZE svako da se prijavi. Znaci da svako ko zeli da se ukljuci tj. da postane clan
organizacije napravi neku vrstu 'seminarskog rada' znaci svako da napravi sajt koji bi predao organizaciji,
ali ujedno zadrzao pravo na taj rad. Znaci cisto na 'ocenivanje'.
Posto strucni ljudi procene i ocene svaciji rad, odredi se u cemu je doticni clan najbolji. Sta mu najvise lezi.
Da li ima znanja da odradi veliki projekat, ili neki mali, graficko znanje, programersko, SEO znanje za optimizovanje,
sve da se racuna i lepo sabere.

Zatim trebalo bi sprovesti VELIKU marketinsku kampanju u sta bi se i trosio novac od godisnje/kvartalne clanarine clanova.
Pa da funkcionise tako da organizator ima bazu svih clanova i da ima u vidu sta ko i koliko zna.
Tako da kada dodje neko da mu se uradi sajt od 10 strana, cistog htmla/css-a, po potrebi u delovima js, da se da taj
projekat nekom sa manje znanja.
Dok kada dodje projekat da se radi neki veliki portal/cms nebitno, uglavnom sa mnogo posla, da se dodeli nekom strucnijem
timu za izradu.

Eto vam predlog da ne bude da samo delim kritike ;p.

Zatim trebate isto tako u odnosu na ocenu rada (koji potencijalni clan dostavi), da ga svrstate u kategoriju odredjenu o
cemu je takodje bilo reci na ovoj temi. I ako je ispod zadovoljavajuceg kriterijuma da bude ONEMOGUCEN da udje u ovu
asocijaciju ili organizaciju.

Pozdrav
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 18:29 - pre 219 meseci
Citat:
flylord: Aj da budem iskren. Ja se bavim tim poslom, i ako mi neko ko zeli da osnuje tu organizaciju kaze da se ne uclanjujem u nju, onda mogu samo da kazem samo sve najgore o vama.

Ocigledno me nisi razumeo, ja sam rekao ako zelis da se uclanis, uclani se, ako nezelis onda nemoj. Necu ninasta ikoga da teram. Ako neko smatra da treba da zastiti profesiju kojom se bavi od raznoraznih MILETA i ako zeli da razmenjuje iskustva i da se usavrsava onda svakokako treba da se uclani. Ako hoce da promovise sebe i svoje znanje, onda opet treba.
E za ono ostalo da asocijacija nabavlja posao, to ide malo teze, jer konkurencija je vrlo velika i misli da to u tom pogledu nece funkcionisati. Ali u jednom drugom hoce, na jednom mestu ce se naci, ajde da tako kazem portfolii ili reference, daj boze nekoliko stotina, dizajnera i programera sa komentarima njihovih klijenata i potencijalni klijenti ce na osnovu toga moci odrediti ko ce im raditi sajt. Dakle, prednost je u laksem i brzem pronalazenju najboljeg resenja. Tako da ako zele i firme se mogu uclaniti.

To je ako se radi o asocijaciji, kako sam vec rekao sindikat je nesto drugo, o njemu cu ako se budemo slozili da se osnuje sindikat.

Citat:
flylord: Kako bre mozete da ovde jurite ljude da vam se pridruze ako ne znaju kolko to kosta?! Ne mozes bre da osnujes firmu, organizaciju ako ne znas kolko ce te to kosta!!! Kolka je dobit. Kolki su predvidjeni troskovi. To morate da znate na pocetku.


Ja ne osnivam firmu, da osnivam firmu, seo bih sam napravio biznis plan uradio SWOT analizu i rekao ovo moze ovo ne.
Ja sam dao predlog da se osnuje organizacija, ne kompanija. I meni nije bitno koliko ce to da kosta, jer je to jedan vid marketinga.
ako se vec bavis oim poslom, da li se reklamiras, vodis li racuna o reklami, koliko kosta ili koliko ce je ljudi videti i kupiti tvoj proizvod.

Citat:
flylord:NenaSoko , Da li ce se IKO PRIDRUZI organizaciji ako mu ti kazes: "Ma nosi se bre, koji ces mi djavo. Ako hoces se prikljucis, prikljuci se, ako neces, ma briga me". Ocigledno, kolko vidim, ovde ima par ljudi koji bi zeleli da ovo osnuju iskljucivo radi neke svoje licne koristi (zarada na clanarinama i ostale sitne besmislene stvari) a ne da bi se iko njima pridruzio. Pa kako onda ocekujete ovde bilo ciju podrsku?!? Na osnovu cega ocekujes da vam se IKO prikljuci???

Mene za clanarinu bas zabole, ja cu biti samo clan, a ovu organizaciju kako sam vec rekao vidim kao jedan vid promocije onoga sto radim i zastitu nas koji to radimo s ljubavlju.
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 18:31 - pre 219 meseci
A, za one koji imaju ambiciju da budu u rukovodstvu, pazite da Vam maca ne odgrize prstice.
 
0

Shadowsong
Nemanja Ćosović
Student
524570

Član broj: 62575
Poruke: 204
*.yu1.net.

ICQ: 260468000
Sajt: www.plumts.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 18:33 - pre 219 meseci
Nenade ja cu uskoro u BG. Planiraj da se vidimo. Da ostvarujemo ovo polako. Nigde mi ne yurimo.
Mystery_Mana pozivam da nam se pridruzi.

 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 18:37 - pre 219 meseci
Citat:
Shadowsong: Nenade ja cu uskoro u BG. Planiraj da se vidimo. Da ostvarujemo ovo polako. Nigde mi ne yurimo.
Mystery_Mana pozivam da nam se pridruzi.


Nema problema samo gledaj da bude vikend ili radni dan popodne posle 17h, posto pre podne radim.
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 18:47 - pre 219 meseci
Citat:
radea: Ne radi se o tome, nisi shvatio sta je hteo reci covek.
Covek trazi razloge koji bi ga privukli da se uclani. Nemora da se radi o njemu to neverujem ni da je mislio, nego na
uopste web dizajnere/programere. Trazio je spisak onoga sto 90% njih zanima.

Sta je tacno to do detalja sto bi nudila jedna ovakva asocijacija/organizacija svojim clanovima?

Pored popusta na software sto se pominjalo, treba da regulisete nacin nalazenja poslova korisnika.
Ajde malo da diskutujemo na tu temu. Predloge za funkcionisanje ovakvog sistema?

Asocijacija, sindikat ili bilo koja organizacija ovakvog tipa ne moze da sluzi za nalazenje posla, ali moze olaksati potragu za kvalitetnim kadrovima, cak i poslodavcima za eventualno zaposlenje. Clanstvo u jednoj ovakvoj organizaciji bi mogao biti veliki plus, trebamo raditi na tome.

Citat:
radea: Ja sam za to da NEMOZE svako da se prijavi. Znaci da svako ko zeli da se ukljuci tj. da postane clan
organizacije napravi neku vrstu 'seminarskog rada' znaci svako da napravi sajt koji bi predao organizaciji,
ali ujedno zadrzao pravo na taj rad. Znaci cisto na 'ocenivanje'.
Posto strucni ljudi procene i ocene svaciji rad, odredi se u cemu je doticni clan najbolji. Sta mu najvise lezi.
Da li ima znanja da odradi veliki projekat, ili neki mali, graficko znanje, programersko, SEO znanje za optimizovanje,
sve da se racuna i lepo sabere.

Zato i treba da postoji prag za clanstvo u organizaciji. Broj sajtova je samo pocetni parametar.
Nisam za to da se daju domaci zadaci, vec samo ono sto je do sada uradjeno. Koje si sajtove uradio, daj linkove, pogledamo i kazemo moze ili ne moze. Kriterijume cemo postaviti visoke i striktne.

Citat:
radea: Zatim trebalo bi sprovesti VELIKU marketinsku kampanju u sta bi se i trosio novac od godisnje/kvartalne clanarine clanova.
Pa da funkcionise tako da organizator ima bazu svih clanova i da ima u vidu sta ko i koliko zna.
Tako da kada dodje neko da mu se uradi sajt od 10 strana, cistog htmla/css-a, po potrebi u delovima js, da se da taj
projekat nekom sa manje znanja.
Dok kada dodje projekat da se radi neki veliki portal/cms nebitno, uglavnom sa mnogo posla, da se dodeli nekom strucnijem
timu za izradu.

Eto vam predlog da ne bude da samo delim kritike ;p.

Baza clanstva bi u svakom slucaju morala da postoji kako bi potencijalnim klijentima olaksala potragu za kvalitetnim kadrovima.

Citat:
radea: Zatim trebate isto tako u odnosu na ocenu rada (koji potencijalni clan dostavi), da ga svrstate u kategoriju odredjenu o
cemu je takodje bilo reci na ovoj temi. I ako je ispod zadovoljavajuceg kriterijuma da bude ONEMOGUCEN da udje u ovu
asocijaciju ili organizaciju.

Pozdrav

TO SE VALJDA PODRAZUMEVA
 
0

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 19:38 - pre 219 meseci
Citat:
Onaj ko radi za racunarom, dizajn, programiranje i sl. u nekoj firmi, svojoj, tudjoj ili drzavnoj i za to prima platu, a njegov poslodavac porez je profesionalac.
Onaj ko sve to radi kod kuce, bilo u u slobodno vreme iz hobija, kao dopunsku delatnost, bilo kao osnovnu i ne placa porez za to sto radi, je u najmanju ruku kriminalac, po evropskim i svetskim zakonima, ali ja necu upotrebiti tako grubu rec, vec cu reci da je amater.


opet se prica o necemu na sta mi trenutno ne mozemo da uticemo:(
onaj ko radi u firmi tudjoj , svojoj ili drzavnoj je kao neki profesionalac:) , ti si mozda imao srece da se uglavis u neku fotelju i sad imas neku platu i ti si profesionalac?
Onaj ko radi bez ikakvih papira , kod kuce , i neplaca porez = se samo bori da zaradi neki dinar vise i da prezivi ...situacija u zemlji je sto se toga tice ocajna i bila bi bajka kada bi svi mogli da prijave svoju firmu , da se zaposle u neku drzavnu ili da rade negde privatno...ali nazalost to je daleko par svetlosnih godina od realnosti...mislim da se ne moze reci da su te osobe kriminalci...ako vec mora rec Amater onda ima dosta Amatera koji bolje rade od
"profesionalaca"- koji su uvalili svoje guzove preko neke veze u neku drzavnu instituciju:)

Neko vec rece da ovde ima likova koji bi sve ovo organizovali zarad neke sitne zarade , i meni to polako pocinje da se mota po glavi , ali videcemo polako kako ce sve to da ide...

@radea nisu lose ove tvoje ideje o nekom mini "seminaru" projektu pre samog uclanjenja , - da se odradi neki tempalate na koji autor zadrzava pravo - cisto da se ima u vidu sta ta osoba moze da uradi ...ali opet i ta ideja povlaci mnogo potpitanja:)...ali vidis da moze kad napregnes malo mozak i bacis se na razmisljanje , a ne samo da kritikujes:)...a sto se portala tice......:) u najmanju ruku mora da radi neki team - i da taj team trazi saradnike za sve ostale stvari koje su portalima potrebne...

@flylord , da ti si rekao ono sto se tice one sitne zarade:) , i meni mirise na to , ali valjda do toga nece doci jer sve onda pada u vodu...
i da mislim da si pregrubo razumeo reci
"Ako neces nemoras se uclaniti, niko te ne tera. ako ne osecas da jedna ovakva organizacija ne treba da postoji onda se nemoj ni uclanjavati."
sto ce reci - niko nikoga nebi trebalo da ubedjuje da se uclani , sam buduci clan mora videti neki svoj interes u celoj toj prici...ako ti (ili vec neko drugi) nemas interesa za ono sto ta "organizacija" bude nudila - logicna je stvar da se neces ni uclaniti ...= a sto bi se uopste uclanio , bolje da se pridruzis toj prici od pocetka? ili da das neku ideju savet , , pa ako padne u vodu padne ....nikom nishta bar je pokusano nesto dobro da se realizuje...
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 22:01 - pre 219 meseci
Pa da, ali meni niko nije rekao konkretno, sta ja imam od svega toga. Ja sam lepo pitao. Ja sigurno necu biti jedan od osnivaca. Da bi bilo korisno da tako nesto postoji, bilo bi. Ali ne ovako, kad oni pokusavaju da osnuju nesto bez imalo plana, nego su dosli ovde da nas pitaju sta nama treba. I onda mogu da se zapitam, cime se oni bave, ako ne znaju sta nama treba.
Oni treba da ovde postave

1) statut
2) troskove
3) obaveze
4) beneficije

A ne da mi pricaju o logotipu. Ako budem ja poceo da razmisljam o svemu tome, onda cu lepo da se dogovorim sa ljudima koje znam da sami to osnujemo. Ali ja jednostavno nemam vremena. Prosto...
I jos sam rekao sta mene zanima pre nego sto bilo sta kazem i pomognem bilo kome oko organizacije.
Vodjenje ovog tipa organizacije, nece biti nimalo jednostavno...



 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 22:15 - pre 219 meseci
Citat:
flylord: Pa da, ali meni niko nije rekao konkretno, sta ja imam od svega toga. Ja sam lepo pitao. Ja sigurno necu biti jedan od osnivaca. Da bi bilo korisno da tako nesto postoji, bilo bi. Ali ne ovako, kad oni pokusavaju da osnuju nesto bez imalo plana, nego su dosli ovde da nas pitaju sta nama treba. I onda mogu da se zapitam, cime se oni bave, ako ne znaju sta nama treba.
Oni treba da ovde postave

1) statut
2) troskove
3) obaveze
4) beneficije

A ne da mi pricaju o logotipu. Ako budem ja poceo da razmisljam o svemu tome, onda cu lepo da se dogovorim sa ljudima koje znam da sami to osnujemo. Ali ja jednostavno nemam vremena. Prosto...
I jos sam rekao sta mene zanima pre nego sto bilo sta kazem i pomognem bilo kome oko organizacije.
Vodjenje ovog tipa organizacije, nece biti nimalo jednostavno...



E tako te volim, kada kazes nesto sto si trebao na pocetku.
Nemas vremena da se majes, a da treba treba.
Onda lepo sacekaj da se osnujemo, donesemo statut, beneficije, parava i obaveze clanova i cenovnik, clanarina i ostalo.
A ja vec imam neke predloge za clanarinu ali otom potom, kada to bude doslo na red!
A koliko je lako ili tesko znaju oni koji su se vec suocavali sa time, cije su organizacije propadale - gasile se i ponovo nasatajale.
Da nam se to ne bi dogodilo treba poslusati one koji imaju iskustva u organizovanju i vodjenju ovakvih organizacija.

Ali pre svega moramo se dogovoriti oko vrste organizacije ASOCIJACIJA ili SINDIKAT, zatim oko ciljeva (razloga za osnivanje), a onda i ostale sitnice...
 
0

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?30.04.2006. u 23:50 - pre 219 meseci
sta misliste o SAVEZ-U:)
javni sektor-> Savez racunovodja i revizora Srbije:)
i sistem na koji on funkcionise...
pogledajte:
http://www.srrs.co.yu/
veoma zanimljivo i fenomenalno organizovano
po svetskim standardima
s tim sto sajt nije nesto najslavnije odradjen (nema neku lepotu:)

edit: verovali ili ne postoje vec preko 50 godina:)

opet edit : http://www.bilans.org.yu/
pogledajte Drustvo racunovodja beograda
osnivac je neki profesor , kojem nije trulo da stoji njegova slika na sred sajta zajedno sa autogramom:))))))))

[Ovu poruku je menjao Mystery_Men dana 01.05.2006. u 01:03 GMT+1]
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
0

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?01.05.2006. u 05:51 - pre 219 meseci
Ako hoćete nešto da uradite, ugledajte se na uspešna strukovna udruženja.

Mislim da od cele ove priče nema ništa dok god je pokreću neki poluanonimusi, amateri, entuzijasti & početnici. Tek ako jednog dana dokazani i priznati web autori (dizajneri, programeri, administratori, SEO i marketinški stručnjaci) odluče da se udruže i naprave ozbiljnu organizaciju, moći ćemo da kažemo da imamo strukovno udruženje od integriteta i renomea. Ali, hajde da ostavimo moj skepticizam po strani.

Momci, ako već nemate reference i iskustvo, a upuštate se u priču oko osnivanja saveza, poslušajte šta su vam flylord, broker i ostali iskusniji forumaši sugerisali. Napravite koncept udruženja koji će zaintrigirati najbolje dizajnere, programere i ostale web delatnike da vam se pridruže. U suprotnom, vaša priča se neće puno razlikovati od slučaja nesrećnog Prof. Dr Mileta Vasiljevića.

Pozdrav,
Buum

[Ovu poruku je menjao Buum dana 01.05.2006. u 07:03 GMT+1]
 
0

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?01.05.2006. u 08:43 - pre 219 meseci
Kao prvo, ovde niko o main diskutanata nije našao za shodno da izlista prethodne teme sa ovom tematikom na ES-u, pa bi ste možda već dobili odgovore na neka vaša pitanja. Npr.:

http://www.elitesecurity.org/tema/16027
http://www.elitesecurity.org/tema/49701
http://www.elitesecurity.org/tema/15602

Pogledajte malo datume postova na ovim diskusijama i zapitajte se zašto se od silne priče ništa nije desilo svih ovih godina. Interesantno je da oni koji nisu glavni u ovoj diskusiji, tj. oni koji su postavljali veoma konkretna pitanja (Novi Korisnik, Flylord, P. Supurović - eto vam nekoliko autoriteta), su i postavili suštinu razloga za kreiranje strukovne organizacije ovog tipa. Slažem se sa mišljenjem iz prethodnog posta da ako vi sa vašim aktivnostima i formirate organizaciju, ako ne privučete nekog od autoriteta (ljudi su vam lepo postavili pitanje zašto bi se neko učlanio u ovu organizaciju), bićete na nivou gore-pomenutog profesora.

Kako sam na ovom forumu u više navrata pisao na ovu temu (ima tekstova u pomenutim diskusijama), ovom prilikom neću se ponavljati.
 
0

[es] :: Web razvoj :: Yugoslovensko udruzenje webmastera?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 38452 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.